kakapo sri 23.5.2012 00:22

nije najelegantnije rješenje, ali radi:

 

napravi mrežu da ti je open, bez lozinke i zaštite, spoji se preko wifija, otiđi u postavke routera (192.168.100.1, 192.168.5.1 ili neki druga, ovisno o provideru) pogledaj negdje pod opcijama Access Control ili slično, i vidiš MAC adrese svih uređaja koji su spojeni na mrežu, napravi MAC filtraciju da su samo ovi dopušteni

Abatwa sri 23.5.2012 11:16

Pa ovisi koji mobitel imaš, ali svi Android (a vjerujem i ostali smartfoni) imaju u opcijama Settings -> About phone -> Status -> Wi-Fi MAC address. Možda je to malo drugačije raspoređeno na tvom mobu, ali tamo je negdje. Naravno, da bi imao Wi-Fi MAC address, moraš imati upaljen Wireless na mobitelu :)

 

Pogledaš tam, dodaš se na filter i mirna Bosna :)

ogii uto 30.7.2013 12:56

imam mobitel samsung galaxy s5570 i kako sad da wi-fi mac adresu dodam na ruter da se mogu spojit jer mi ovak stalno piše preuzimanje ip adrese i nikako da preuzme pa sam vidio da ste napisali da se sam dodam na filter al gdje da odem i kako da to napravim 

alex45 sub 18.12.2021 23:29

Pozdrav!

 

zanima me postoji li način da dodam MAC adresu za svoj Google Home uređaj ukoliko živim u studentskom domu tj. ruter nije moj, ali su podatci na poleđini rutera dostupni.

Radi se o tome da bih htio to učiniti to samoinicijativno, a ruter ima posebni način zaštite da se šifre mijenjaju svakih 4 mjeseca za svakog stanara. 

 

Lp 

alex45 sub 18.12.2021 23:36

Pozdrav!

 

zanima me postoji li način da dodam MAC adresu za svoj Google Home uređaj ukoliko živim u studentskom domu tj. ruter nije moj, ali su podatci na poleđini rutera dostupni.

Radi se o tome da bih htio to učiniti to samoinicijativno, a ruter ima posebni način zaštite da se šifre mijenjaju svakih 4 mjeseca za svakog stanara. 

 

Lp