Hrvat1 uto 14.9.2021 20:55

Na Facebooku mi je izbrisan stari profil i ne daju mi da napravim novi s obrazloženjem da moje aktivnosti nisu u skladu sa njihovim pravima. Koristio sam različite Gmail adrese, lozinke, SIM kartice, ali ništa ne pomaže. Vjerojatno Facebook zna moju MAC adresu na Wi-Fiu pa su je blokirali. Probao sam promijeniti tu MAC adresu ali ne ide. Šta da radim ? Da zovnem Hrvatski Telekom na broj 08009000 možda mi oni mogu promijeniti MAC adresu ? 

Nuclear_Phoenix uto 14.9.2021 21:12

MAC adresa nema veze sa operaterom (u ovom slučaju), to je adresa koja je vezana za LAN, WiFi, Bluetooth... "karticu" u kompu, laptopu, mobitelu, konzoli, smart frižideru. Kad ideš preko 3G/4G onda imaš IMEI tj. jedinstveni ID mobitela (njegove 3G/4G "antene") koji također nema veze sa operaterom nego isključivo sa tim mobitelom i u principu se baš i ne da mijenjati samo tako (dalo bi se ali dosta teško za razliku od MAC adrese koja se u pravilu da promijeniti a neki Androidi ju čak i namjerno sami mijenjaju). Uglavnom, ništa od navedenog nije vidljivo Facebooku niti ikom drugom osim tvom operateru (i tebi).

 

Vrlo vjerojatno te muče cookiji u browseru ili neki podaci iz facebook aplikacije (ako ju nisi brisao tj. obrisao njene "postavke").

Hrvat1 uto 14.9.2021 21:40
Nuclear_Phoenix kaže...

MAC adresa nema veze sa operaterom (u ovom slučaju), to je adresa koja je vezana za LAN, WiFi, Bluetooth... "karticu" u kompu, laptopu, mobitelu, konzoli, smart frižideru. Kad ideš preko 3G/4G onda imaš IMEI tj. jedinstveni ID mobitela (njegove 3G/4G "antene") koji također nema veze sa operaterom nego isključivo sa tim mobitelom i u principu se baš i ne da mijenjati samo tako (dalo bi se ali dosta teško za razliku od MAC adrese koja se u pravilu da promijeniti a neki Androidi ju čak i namjerno sami mijenjaju). Uglavnom, ništa od navedenog nije vidljivo Facebooku niti ikom drugom osim tvom operateru (i tebi).

 

Vrlo vjerojatno te muče cookiji u browseru ili neki podaci iz facebook aplikacije (ako ju nisi brisao tj. obrisao njene "postavke").

Dakle nije do Gmail adrese, nije do MAC adrese, nije do IP adrese. Pa do čega je onda ? Zašto mi Facebook ne dozvoljava da napravim novi profil ? Pitao sam to puno ljudi i nitko ne zna. Ispada da je to neka velika znanost. Šta su cookiji u brosweru ? 

Hrvat1 sri 15.9.2021 13:17
Nuclear_Phoenix kaže...

MAC adresa nema veze sa operaterom (u ovom slučaju), to je adresa koja je vezana za LAN, WiFi, Bluetooth... "karticu" u kompu, laptopu, mobitelu, konzoli, smart frižideru. Kad ideš preko 3G/4G onda imaš IMEI tj. jedinstveni ID mobitela (njegove 3G/4G "antene") koji također nema veze sa operaterom nego isključivo sa tim mobitelom i u principu se baš i ne da mijenjati samo tako (dalo bi se ali dosta teško za razliku od MAC adrese koja se u pravilu da promijeniti a neki Androidi ju čak i namjerno sami mijenjaju). Uglavnom, ništa od navedenog nije vidljivo Facebooku niti ikom drugom osim tvom operateru (i tebi).

 

Vrlo vjerojatno te muče cookiji u browseru ili neki podaci iz facebook aplikacije (ako ju nisi brisao tj. obrisao njene "postavke").

Izgleda da sam riješio problem. Sinoć sam otišao na Google Chrome, gore desno otvorio opcije, ušao na povijest, izbrisao podatke o pregledavanju raznih stranica na internetu zadnjih 2 godine, nakon toga Facebook mi je dozvolio da napravim novi profil i evo za sada traje. To su valjda ti kolačići cookies koje je trebalo ukloniti, čuo sam da preko njih Facebook može špijunirati korisnike i blokirati i brisati profile. 

Hrvat1 čet 16.9.2021 10:32
Hrvat1 kaže...
Nuclear_Phoenix kaže...

MAC adresa nema veze sa operaterom (u ovom slučaju), to je adresa koja je vezana za LAN, WiFi, Bluetooth... "karticu" u kompu, laptopu, mobitelu, konzoli, smart frižideru. Kad ideš preko 3G/4G onda imaš IMEI tj. jedinstveni ID mobitela (njegove 3G/4G "antene") koji također nema veze sa operaterom nego isključivo sa tim mobitelom i u principu se baš i ne da mijenjati samo tako (dalo bi se ali dosta teško za razliku od MAC adrese koja se u pravilu da promijeniti a neki Androidi ju čak i namjerno sami mijenjaju). Uglavnom, ništa od navedenog nije vidljivo Facebooku niti ikom drugom osim tvom operateru (i tebi).

 

Vrlo vjerojatno te muče cookiji u browseru ili neki podaci iz facebook aplikacije (ako ju nisi brisao tj. obrisao njene "postavke").

Dakle nije do Gmail adrese, nije do MAC adrese, nije do IP adrese. Pa do čega je onda ? Zašto mi Facebook ne dozvoljava da napravim novi profil ? Pitao sam to puno ljudi i nitko ne zna. Ispada da je to neka velika znanost. Šta su cookiji u brosweru ? 

Opet ista stvar. 24 sata sam imao profil a onda opet pišu Deaktivirali smo vaš korisnički račun

Ne možete upotrebljavati Facebook jer vaš korisnički račun odnosno aktivnost na njemu nije u skladu s našim standardima zajednice.

Smatrate li da smo vam pogreškom deaktivirali korisnički račun, možemo vas provesti kroz nekoliko koraka kojima možete zatražiti ponovni pregled.

Imate 30 dana za slanje zahtjeva za pregled nakon što prvi put poduzmemo radnju na vašem korisničkom računu. Preostaje još 30 dana..