vickokill ned 7.4.2019 14:07

Pozdrav, zanima me da li postoji način da ubrzam svoj VDSL internet
Placam brzinu 50Mbps a trenutno max mi ide 32Mbps
Operater tvrdi da je zbog udaljenosti - ja sam udaljen 750m, a oni kazu da moram bit unutar 500m za brzinu 50Mbps

Da li postoji neki uređaj da kupim koji mi može pomoć ubrzat internet da ipak imam 50Mbps ili bar brze od ovog sto imam
Modem je Zyxel ako je do njega poslat cu i sifru mada mislim da nije, do udaljenosti je ali kako to rijesiti
(ne mogu se doseliti blize toj centrali :D )

vickokill ned 7.4.2019 17:03

To već imam, jedan mi služi da imam internet uopće (pošto mi je operater najveći plačkaš u regiji i drži monopol)
a drugi mi štapić služi da mi napuni džep jer ovi ga prazne kao da sipaš u šuplju bačvu :D

a treći nemam zato pišem ovde

Robi pet 12.4.2019 14:49

Na žalost pomaže jedino da se prebaciš na optiku/coaxialni kabel ako nudi tvoj ISP ili neki drugi ima infrasktrukturu. Ja sam prije par dana prešao sa Iskona na A1 baš radi toga. Iskon imao VDSL paket 20/5, a dobivao 17/2 uz učestalo resetiranje veze. Centrala udaljena oko 1700 m. Prešao na A1 jer imaju u mojoj zgradi infrastrukturu i uzeo brži paket i sada imam 150/15. Iskon po Puli ima u nekim kvartovima optiku. Prijatelji ima mislim 200/100. Ali to ovise od kvarta.

Minneyar pet 12.4.2019 15:10

Ne mozes nista ako ti operater neda, iz kojeg god razloga. Ja sam npr IMAO 50 mbit (dakle ocito nisam predaleko), u nekom trenutku je to palo na 30 mbit i otada tvrde da je to maksimalna ostvariva brzina za mene. A tjednima sam imao 50 mbit.