Razni hardverski problemi

Temperature prilikom paljenja računala

acmilan2 ned 22.9.2019 12:53

Pozdrav.

Ne znam da li je problem ili je to normalno, no zadnjih tjedan-dva kako upalim racunalo ventilatori od liquid coolera pocnu puhat puno jace i nakon sto se sustav digne za nekih 10-15 sekundi se spuste.

 

Upalio sam odmah HW Monitor i ovo su temperature sto su pod max - ne razumijem kako moze biti ta temperatura, a komp mi je pored prozora i naravno da je hladnije uz prozor, no onda bi temperatura po nekoj logici trebala biti niza??

 

Hvala na pomoci.

Wolverine ned 22.9.2019 18:48
acmilan2 kaže...

Pozdrav.

Ne znam da li je problem ili je to normalno, no zadnjih tjedan-dva kako upalim racunalo ventilatori od liquid coolera pocnu puhat puno jace i nakon sto se sustav digne za nekih 10-15 sekundi se spuste.

 

Upalio sam odmah HW Monitor i ovo su temperature sto su pod max - ne razumijem kako moze biti ta temperatura, a komp mi je pored prozora i naravno da je hladnije uz prozor, no onda bi temperatura po nekoj logici trebala biti niza??

 

Hvala na pomoci.

 koliko dugo je prošlo otkad je taj liquid cooler stavljen? možda treba promijeniti termalnu pastu

a opet moguće da su se kakve postavke hlađenja promijenile pa zato kod paljenja jače ventovi rade

 

to što ti je komp kraj prozora ne mora značiti puno ako ti ventovi na kučištu ne uvlače dovoljno hladnijeg zraka u kučište

acmilan2 ned 22.9.2019 19:52

Kupljen je komp u prvom mjesecu i od tada sam jednom uzeo sirom i propuhao sa kompresorom i pritom naravno zadrzao ventilatore da se ne vrte.

Mislim, to se dogodi kad se windows dize i onda dok se ne ucita sve skupa, a nakon toga se sve smiri - i RPM ventilatora i temperature dodju na normalu. Mogu imati sad komp tjedan dana upaljen i nece se ta temperatura ponoviti i tako cuti ventilatori. Samo kod paljenja je tako.

 

Nisam nista clockao niti ista slicno, jednostavno je tako poceo raditi.

Wolverine ned 22.9.2019 21:25
acmilan2 kaže...

Kupljen je komp u prvom mjesecu i od tada sam jednom uzeo sirom i propuhao sa kompresorom i pritom naravno zadrzao ventilatore da se ne vrte.

Mislim, to se dogodi kad se windows dize i onda dok se ne ucita sve skupa, a nakon toga se sve smiri - i RPM ventilatora i temperature dodju na normalu. Mogu imati sad komp tjedan dana upaljen i nece se ta temperatura ponoviti i tako cuti ventilatori. Samo kod paljenja je tako.

 

Nisam nista clockao niti ista slicno, jednostavno je tako poceo raditi.

 pa ak ti dalje normalno hladi i ventovi dovoljno tiho radi, ja se ne bih zamarao time što kod paljenja jače rade ventovi

jande5217 pet 8.11.2019 06:18

Pozz

Imam problem s maticnom Asus B450m-a. 

Prilikom igranja, temperatura na maticnoj skoci na 75C, u idleu i nije strasno 45C..

Znam da na staroj ploci uopce nije isla iznad 50.. 

Zanima me jel normalno, makar i sam mislim da nije, i kako resit problem.. Hvala.. 

 

Ostale komponente: R5 3600, RX 580, 8gb ram, ssd 480 adata, i 2 tb baracuda

jande5217 pet 8.11.2019 06:20

Pozz

Imam problem s maticnom Asus B450m-a. 

Prilikom igranja, temperatura na maticnoj skoci na 75C, u idleu i nije strasno 45C..

Znam da na staroj ploci uopce nije isla iznad 50.. 

Zanima me jel normalno, makar i sam mislim da nije, i kako resit problem.. Hvala.. 

 

Ostale komponente: R5 3600, RX 580, 8gb ram, ssd 480 adata, i 2 tb baracuda