Razni hardverski problemi

Stuttering u igrama bez v synca

edgetm sub 27.6.2020 21:09

A stvar je u tome da nešto definitivno nije u redu jer u gaming centru u koji sam išao prije nabavke kompa su podosta lošije komponente nego u mene a tipa pubg ide tako glatko.. Btw u međuvremenu sam uzeo monitor iz te iste igraone od 144hz i nije do v synca očito ni do refresh ratea nego neki je vrag s pcom mojim..

Festus ned 28.6.2020 13:40

Ali ipak nisi uzeo g-sync/freesync monitor. Ne mogu garantirat, no prilično san siguran da bi ti to riješilo problem. Usput, meni je svojevremeno prilikom testiranja AMD-ov limiter slabo funkcionira - uzrokova je stuttere, zbog toga i koristin RivaTuner. Nebi me iznenadilo da je Nvidia limiter isto tako neadekvatan.

edgetm pon 29.6.2020 19:02

Haha pa nije baš tako jednostavno g sync monitor nabavit, a nije baš ni jeftin, ono što hoću rec je da je u igraoni gtx 1070 u paru s mojim monitorom radila savršeno glatko, u mom pcu ta ista kombinacija radila je grozno, isto kao i s novom 1080ti, ne znam do čega je više ali eto

Edit: sa freesync monitorom sam probao nije išlo, sa riva tunerom i drugim softwareima sam pokušao ograničavat nije išlo, nekako mi naginje da procesor ne radi kako bi treba ili su ryzeni za gaming očajni jer ovo je već drugi ryzen kojeg imam.. 

Festus pon 29.6.2020 20:19

 Jesi li siguran da si uključio freesync? Provjeri u izbornicima monitora i grafičke kartice. Također, freesync sa nvidia karticom možeš koristit samo preko displayporta, verzije 1.2 nadalje. Putem HDMIa ne možeš. E da, imaš u biosu opciju cool'n'quiet - isključi je pa provjeri jeli problem i dalje prisutan. Ne sjećan se ima li još kakva škakljiva opcija u biosu, davno san to podešava. Također unutar OSa - power options, postavi rad procesora na high performance. Ja san još sebi podesio unutar tog načina rada:

 

- Maximum Frequency = 0 MHz
- Minimum State = 20%
- Maximum State = 100%

edgetm sub 4.7.2020 17:42

pa evo ovo mi je do sada drugi ryzen i svi ostali dijelovi su promijenuti, graficka cak 3. i ide grozno, da nije stvar u samo mom pcu kod frenda koji ima ryzen 1700 ubacio sam svoju grafu, pa kasnije i s njegovom, pogadas ista stvar kao i kod mene. Kod drugog frenda koji doslovno sve slabije ima i i5 8600 (ne k verziju) ide glatko bez ikakva stutteranja, naravno probane sve zive kombinacije mojih i njihovih komponenti, Ryzen je za gaming katastrofa procesor..

Valentin17 sub 4.7.2020 19:39
edgetm kaže...

Ryzen je za gaming katastrofa procesor..

Ajoj, pa nemoj tako.  

NE obaziri se na fanboya iznad, svaki Ryzen procesor do sada ima niže rezultate 1% low i 0.1% low fps, samo otkad su oni koji su ukazali na to prognani,

mi koji smo ostali vidimo da nema smisla, AMD ekipa redovito dezinformira ljude koji onda prođu kako si i ti prošao sada.

Fino ako želiš riješiti to zamjeni procesor za i5 10600k i ploču za MSI Z490-A PRO.

hahhaajaads sub 4.7.2020 19:47
edgetm kaže...
Itekako imam, za komoetitivno gejmanje nikako preporučljiv, to što su velike fps brojke ne znači i smooth gaming experience

Da ti nemas stutter u glavi ? Ima ih hrpetina koji se bave kompetitivom na ryzenu i nikad nisu imali ikakvih problema.

 

Edit: isto, nije da se igrao turnir u velikoj hali sa R5 3600 za 10000€ i da se nitko nije zalio, ali ajded

Festus ned 5.7.2020 13:44

A čuj, ako san ja sa svojim R5 1600 uspio bez ikakvih poteškoća odigrat CoC:DCoE, igru koja je s tehničke strane Frankenstein, mislin da ti to sve govori. Glede stuttera, pokazalo se dosad mnogo puta da to pogađa sve proizvođaće: AMD, Intel, Nvidiu i Microsoft. Primjerice, više ljudi se žalilo i na stuttere uzrokovane automatskim povišenjem napona kod Nvidia kartica, pa se možeš pozabavit i time; isključit automatiku i podesit nekoliko kustomiziranih taktova rada kartice, di svaki takt ima svoj iznos napona, po mogućnosti niži iznosi od tvorničkih. Tako san ja sebi napravio odma u početku, i za procesor san napravio isto (p-state overclock). Osima toga, kažeš da ti prijatelj ima funkcionalni R7 1700? Pa pogledaj kako su mu postavljeni procesor i memorija u BIOSu i OSu, usporedi sa svojim postavkama - pokušaj uočit razlike. Nadalje, imaš različite verzija BIOSa, W10 buildova i drivera za testiranje. S druge strane uvik imaš otvorenu i opciju Freesynca (možda bolje G-sync zbog kartice), a s obzirom da ti nije mrsko minjat komponente, tako možeš kupit i neki Intelov procesor, makar i polovni.

edgetm ned 5.7.2020 23:01

A evo dao sam priliku ryzenu jer sam uvijek simpatizirao amd iako nisam nikad njihove procesore prije koristio ali me je razočarao po pitanju gaming, u to da je za produktivnost u cjenovnom rangu bolji od intela vjerujem ali za gaming i ne baš, svakako sam mislio prijec na intel Al ne znam baš koji bi bio optimalan intelov procesor a koji će i budućnosti poprilično dobro vrtit igre? 

edgetm pon 6.7.2020 18:55

prije nego kupim jos jedno pitanje specifikacije su mi sljedece, r5 3600x prethodno je bio r5 1600af, gtx 1080ti prethodno je bila gtx 1070 a prije nje rx590, maticna je aorus b450 elite prethodno je bila msi b450m a pro max, ram je 16gb corsair vengeance lpx 3200mhz c16 clockan na 3600mhz c16 prethodno je bio g.skill aegis 3000mhz 16gb, cpu cooler arctic freezer 33 esports duo, kuciste ms prism s 4 ventilatora, ssd m.2 adata sx6000lnp, ssd2 samsung qvo 860 1tb. Je li moguce da sve ove probleme uzrokuje psu jer jedino njega nisam mijenjao a ono je staro preko 10 godina, radi se o Scythe stronger 600w 80 plus bronze?

Valentin17 pon 6.7.2020 19:05
edgetm kaže...

Je li moguce da sve ove probleme uzrokuje psu jer jedino njega nisam mijenjao a ono je staro preko 10 godina, radi se o Scythe stronger 600w 80 plus bronze?

Ne vjerujem iako kod računala nikada ne možeš biti siguran 100 posto, nagledao sam se svega i svačega.

Ali s obzirom na starost i po meni u startu nižu kvalitetu napajanja preporučio bih ti promjenu istoga:

 

https://www.futura-it.hr/napajanje-seasonic-ss-550gb-550w-80-bronze/55642/product/

 

Provjerena jedinica, nije preskupa i još je na popustu.

edgetm pon 6.7.2020 19:28

uzet cu u frenda za 550kn fotron hydro g 850w 80+ gold full modularno pa evo, ne vjerujem ni ja da je do njega al to je jedino sto nisam promjenio a i ovo je previse staro, oko 12 godina ja mislim i vrijeme je da se mijenja.

Grozni66666 pon 6.7.2020 19:38

Cek imas Benq xl2411z, taj monitor nema nikakav oblik sinkronizacije?, ako nema nije niti cudo da ti taj ryzen krepava s 2 ili u najgorem slucaju 3 najjacom karticom na svijetu ako nemas MINIMALNO 144fps-a zaboravi ugodno igranje

Grozni66666 pon 6.7.2020 21:34

Dakle rijesenje tvog problema je zamjena monitora s nekim koji ima u sebi gsync ili freesync, ili nabava jaceg cpu-a ako mislis tjerati tu gtx 1080ti s potrebno konstantno mimimalnih 144fps-a. U suprotnom za sve ostalo si bacio i bacas pare.zz

edgetm pon 6.7.2020 21:57

Pa nije stvar fpsa, ista stvar mi je bila sa rx590 i R5 1600af, dakle ne bi trebalo bit problema, i fps je u mom slučaju poprilično visok, problem je stuttera koji se događa zbog pada utilizacije grafičke kartice i ne znam ni ja zbog čega.. 

Grozni66666 pon 6.7.2020 22:12
edgetm kaže...

Pa nije stvar fpsa, ista stvar mi je bila sa rx590 i R5 1600af, dakle ne bi trebalo bit problema, i fps je u mom slučaju poprilično visok, problem je stuttera koji se događa zbog pada utilizacije grafičke kartice i ne znam ni ja zbog čega.. 

Taj cpu nije niti priblizno dovoljan za enormno hardwerski mocnu gtx 1080ti na toj mizernoj rezoluciji za nju, normalno da ti gpu usage pada, neznam dali si shvatio no ako na monitoru koji nema ikakvu sinkronizaciju fps pada ispod nativnog refresh rate-a u tvom slucaju je on 144hz ti trebas imati konstantno minimalno 144fps-a da nemas screentearing ilitiga i stuttering u tvom slucaju u kombinaciji s slabim proceorom dobis to sto si dobio! Ja s najjacim i7 u nekim igrama to nemogu kamoli ti s tim Ryzenom! Do sada nisi nikakve brojke pokazao samo velis da svega imas dosta, taj tvoj ryzen niti u snovima nemre u vecini igara drzati potrebno minimalnih 144fps-a da bi na tom tvom monitoru bez zinkronizacije to tebi izgledalo fluidno bez stutteringa.

hahhaajaads pon 6.7.2020 22:42
Grozni66666 kaže...
edgetm kaže...

Pa nije stvar fpsa, ista stvar mi je bila sa rx590 i R5 1600af, dakle ne bi trebalo bit problema, i fps je u mom slučaju poprilično visok, problem je stuttera koji se događa zbog pada utilizacije grafičke kartice i ne znam ni ja zbog čega.. 

Taj cpu nije niti priblizno dovoljan za enormno hardwerski mocnu gtx 1080ti na toj mizernoj rezoluciji za nju, normalno da ti gpu usage pada, neznam dali si shvatio no ako na monitoru koji nema ikakvu sinkronizaciju fps pada ispod nativnog refresh rate-a u tvom slucaju je on 144hz ti trebas imati konstantno minimalno 144fps-a da nemas screentearing ilitiga i stuttering u tvom slucaju u kombinaciji s slabim proceorom dobis to sto si dobio! Ja s najjacim i7 u nekim igrama to nemogu kamoli ti s tim Ryzenom! Do sada nisi nikakve brojke pokazao samo velis da svega imas dosta, taj tvoj ryzen niti u snovima nemre u vecini igara drzati potrebno minimalnih 144fps-a da bi na tom tvom monitoru bez zinkronizacije to tebi izgledalo fluidno bez stutteringa.

 Mocan je, ak obican 1600 sa 1660ti koja je tu negdje malko jaca od 1070 moze u vecini naslova jako blizu 144 na low postavkama i jos manjoj rezi od 1080p onda to pogotovo moze sa 1080ti, jos ce imat i vise fpsa ak bude kombinirao ultra/low postavke sa bas full hdom.

 

edgetm uto 7.7.2020 01:42

a prijatelju moze u cs 1.6 da ga jebes i csgo, meni se ovde radi o kompetitivnim pucacinama tipa pubg i sl. u csgo imam i 300fps al stutter se i dalje dogada, kako to objasnjavas svojom u najmanju ruku retardiranom tezom?

Grozni66666 uto 7.7.2020 10:27

stutter se ne javlja na 300fps-a, to sto ti imas je najobicniji screentearing poradi manjka/viska fps-a, razbacujes se brojkama koje nisu niti priblizno dovoljne za kompetetivno igranje s gtx 1080ti na takvom monitoru i toj rezoluciji, u pubg imas jos goru situaciju jer ti i gpu usage pada pa ti fps jako varira i normalno da ce ti igra jos i štucati, los monitor i manjak fpsa neidu zajedno.zivio. eod

edgetm sri 8.7.2020 00:50

grozni ja sam tu na forumu trazio pomoc, al izgleda da tebi jos dosta stvari treba objasniti, nije sve u syncu, virujem da je to dobra opcija al da igre bez ikakvog synca stutteraju iskljucivo radi toga je apsolutna glupost, frametime od 20000 plus nema veze sa screen tearingom vec je problem hardverske ili softverske naravi, apsolutno sam siguran u to. ovaj monitor sam probao i s puno manjim fpsom i bez stuttera ikakavog, takoder puno mojih prijatelja imaju monitore bez ikakvog synca i ne stuttera im...