Razni hardverski problemi

Stuttering u igrama bez v synca

edgetm ned 24.5.2020 00:59

Pozdrav ekipa! Imam jedan problem u igrama, nisam siguran jel hardverske ili softverske naravi.

Dakle u svakoj igri mi stuttera osim kad uključim v sync, tada ide glatko ali ako fps padne za 1 odma se osjeti jak stutter, čak i u tom slučaju kad je upaljen v sync. U igrama u kojima ne pada je ok, inače koristim monitor od 60hz overclockan na 75hz, grafa je gtx 1070 gainward phoenix. Također u svakoj igri imam takozvane jagged edges bez obzira na postavke anti aliasing (ultra). Pošto se kompetitivne igre (pubg, csgo i sl.) ne mogu baš igrati sa v syncom postoji li kakvo rješenje za ovaj problem? Uz to valja napomenuti da mi u svakoj igri skoro 1%low fps i 0.1% low fps padaju na 0. Unaprijed se zahvaljujem 😊

ansha ned 24.5.2020 01:01
edgetm kaže...

Pozdrav ekipa! Imam jedan problem u igrama, nisam siguran jel hardverske ili softverske naravi.

Dakle u svakoj igri mi stuttera osim kad uključim v sync, tada ide glatko ali ako fps padne za 1 odma se osjeti jak stutter, čak i u tom slučaju kad je upaljen v sync. U igrama u kojima ne pada je ok, inače koristim monitor od 60hz overclockan na 75hz, grafa je gtx 1070 gainward phoenix. Također u svakoj igri imam takozvane jagged edges bez obzira na postavke anti aliasing (ultra). Pošto se kompetitivne igre (pubg, csgo i sl.) ne mogu baš igrati sa v syncom postoji li kakvo rješenje za ovaj problem? Uz to valja napomenuti da mi u svakoj igri skoro 1%low fps i 0.1% low fps padaju na 0. Unaprijed se zahvaljujem 😊

Za poocetak vrati RR monitora na stock pa vidi kako to utjece na problem...

edgetm ned 24.5.2020 01:12

Ista je stvar, dugo sam bio na 60hz tek nedavno sam prešao na 75 dakle nema promjene, probao sam spojit i na 144hz Al ista stvar dok framerate nije capan osjeti se stutter i na 144hz, možda griješim Al nije stvar monitora jer sam na prijašnjem pcu imao 60hz monitor i nisam imao ovakvih problema

Deda666 čet 28.5.2020 20:32
edgetm kaže...

Zna netko nešto o ovome?? Igranje mi je stvarno gadno dok se ovo događa.. 

 Msi afterburner, pogledaj zauzece cpu-a, gpua, temperature, koliki ti je uopce fps u igrama? Probaj takoder  LatencyMon, vidi u njemu dali ti neki od programa zdere previse resursa!

Koje su ti postavke u nvidia control panelu za tripple bufffering, vertical sync?

edgetm pet 29.5.2020 11:21

Stalno je afterburner upaljen, cpu temp su ok, gpu temp je odlična, ne prelazi 63, triple buffering i vsync su off. Fps je poprilično velik npr. U pubgu oko 120-130 fpsa Al osjećaj kao da je 40.. Forza horizon 4 na ultra ide oko 90 i isti je osjećaj dok je otključano fps, Al kad v sync upalim imam 75 fps i dosta je glatko mada nekad padne 1 - 2  fpsa ispod toga i osjećaj je kao da imam manje od 30.. 

Aigor pet 29.5.2020 12:43
edgetm kaže...

Stalno je afterburner upaljen, cpu temp su ok, gpu temp je odlična, ne prelazi 63, triple buffering i vsync su off. Fps je poprilično velik npr. U pubgu oko 120-130 fpsa Al osjećaj kao da je 40.. Forza horizon 4 na ultra ide oko 90 i isti je osjećaj dok je otključano fps, Al kad v sync upalim imam 75 fps i dosta je glatko mada nekad padne 1 - 2  fpsa ispod toga i osjećaj je kao da imam manje od 30.. 

 Imaš orginal Win10 ?

ivicask pet 5.6.2020 09:19
edgetm kaže...

ako je netko imao nesto slicno bilo bi od velike pomoci, problem je jako frustrirajuc

 Meni je ovo pomoglo više manje.

 

CMD (Kao admin)

 

bcdedit /set disabledynamictick yes

bcdedit /set useplatformclock true

 

Restart

 

Googlaj ako te zanima detalji u vezi komanda.

Filox uto 9.6.2020 14:55
edgetm kaže...

nazalost ne pomaze nista, otkad mi se ovo dogada promijenio sam graficku, maticnu cak i monitor od 144hz zbavio mislec da je sve to do refresh rate ali nista, ne znam sta bi moglo bit..

 Ubi me ovaj tvoj problem, svaki dan mozgam što bi moglo bit, kažeš i matičnu i grafiku si mijenjao i ne pomaže. Nema nikavog smisla, ovo je jedan od onih začudnih problema s kompom koji se slučajno riješe ili zauvijek ostanu. 

 

Kad si već krenio mijenjati, probaj onda memorije i CPU zamijenit, ako imaš odakle posudit.

 

Razne postavke memorije, ugasit XMP, smanjit radni takt, probat jednu po jednu pločicu...

Danny_HR uto 9.6.2020 16:12

Vjerojatno spadaš u grupu koja jako kuži stuttering i većini drugih to ne bi bio problem.

Stuttering imaš zato što ti FPS nije savršeno stabilan. Kad uključiš vsync FPS ti je ograničen na maksimalni refresh-rate tvog monitora, a to ti grafička vjerojatno održava stabilno bez problema.

 

Ako baš ne želiš vsync, ograniči FPS kroz Afterburner ili još bolje, kroz driver svoje grafičke kartice (Nvidia to odnedavno omogućuje). Ograniči ga na maksimalni refresh svog monitora, dakle 75 FPS. Sve iznad toga bit će ti lošije.

 

Može se dogoditi da ti bolje funkcionira sa 74 ili 76, tako da pokušaj jedno i drugo.

edgetm uto 9.6.2020 18:45
Danny_HR kaže...

Vjerojatno spadaš u grupu koja jako kuži stuttering i većini drugih to ne bi bio problem.

Stuttering imaš zato što ti FPS nije savršeno stabilan. Kad uključiš vsync FPS ti je ograničen na maksimalni refresh-rate tvog monitora, a to ti grafička vjerojatno održava stabilno bez problema.

 

Ako baš ne želiš vsync, ograniči FPS kroz Afterburner ili još bolje, kroz driver svoje grafičke kartice (Nvidia to odnedavno omogućuje). Ograniči ga na maksimalni refresh svog monitora, dakle 75 FPS. Sve iznad toga bit će ti lošije.

 

Može se dogoditi da ti bolje funkcionira sa 74 ili 76, tako da pokušaj jedno i drugo.

 Al problem je što s prijašnjim kompom nisam imao takvih problema, što je vidljivo i iz 0.1 posto a i 1 posto low fpsa a i iz samog iskustva prije svega.. Pokušao sam ograničit nekad i to loše ide

rocker55555 uto 9.6.2020 19:38

Može biti i jedno i drugo, ali nemoj kupovati novo nadajući se da će problem nestati, jer je velika vjerojatnost da bi imao i ostalih problema u radu ako se radi o nesipravnom CPU ili RAM-ima(ali opet moguće). Bolje posudi od nekoga ako imaš. 

 

Jesi li gledao frametime graf u Afterburneru?

edgetm uto 9.6.2020 19:57

A kad bi to prominio doslovno bi bila riječ o kompletno novom pcu, problem je jer nemam di posudit a što se frametime tiče grozan je i svako malo su skokovi čak i sa vsyncom su skokovi tu i tamo