froggybone pet 10.7.2020 19:06

Pozdrav..evo usporedbe radi..moj 3600 sa kulerom Dark Rock 4 bez ikakvog Oc sa uključenom opcijom cool& quiet u većem kučištu sa 5x kulera pleše sada ljeti u idle od 33-55 što je normalno za ovu seriju..Briga me za idle temperature..ono što mi je bitno je da u loadu nejde preko 67..Ne znam da li skinuo zadnje chipset drivere sa Amdove stranice..o tome se dosta pisalo u ryzen temi..al da se ova serija grije i da je njesra stealth kuler koji se čuje ko Orao u to sam se uvjerio...

hahhaajaads pet 10.7.2020 20:21
Valentin17 kaže...
froggybone kaže...

Pozdrav..evo usporedbe radi..moj 3600 sa kulerom Dark Rock 4

Skup je to hladnjak, ja bi se zapitao da sam dao toliko novce.

 Taj hladnjak nije nista posebno naspram Freezera 34 esports duo, prakticki isti samo sta freezer kosta hrpu love manje. Bolje da je uzeo onaj CNPS17x za tu lovu.

dreadmoore pet 10.7.2020 21:07
Valentin17 kaže...
froggybone kaže...

Pozdrav..evo usporedbe radi..moj 3600 sa kulerom Dark Rock 4

Skup je to hladnjak, ja bi se zapitao da sam dao toliko novce.

 Pa nije za sto bi bio skup, ako mu brzina ventilator stoji na najnize, a ako je brzina preko 60% to je vec za zabrinuti da nesto nije uredu.Jer mene zanima kako se ponaša ryzen 3600 sa nh-d14 ili d15 sa brzinom ventova 200-500rpm max, mislim da dark pro je cak malo bolji od noctue. 

vrinho pet 10.7.2020 23:30
froggybone kaže...

Pozdrav..evo usporedbe radi..moj 3600 sa kulerom Dark Rock 4 bez ikakvog Oc sa uključenom opcijom cool& quiet u većem kučištu sa 5x kulera pleše sada ljeti u idle od 33-55 što je normalno za ovu seriju..Briga me za idle temperature..ono što mi je bitno je da u loadu nejde preko 67..Ne znam da li skinuo zadnje chipset drivere sa Amdove stranice..o tome se dosta pisalo u ryzen temi..al da se ova serija grije i da je njesra stealth kuler koji se čuje ko Orao u to sam se uvjerio...

Imam isti proc i cooler. U idleu mi se kreće između 35-45 sad po ovoj vručini, zadnji chipset driveri i bios, skakao je do 55-60 kad je bio onaj početni bios i chipset driver kod izlaska procesora. U kučištu imam naprijed 2x140 mm i iza jedan od 120 mm ventilatore s tim da su složeni na najniže obrtaje jer preferiram tišinu i nisam još vidio temperaturu proca veću od 75 stupnjeva što je za mene zanemarivo.

hahhaajaads pet 10.7.2020 23:52
dreadmoore kaže...
Valentin17 kaže...
froggybone kaže...

Pozdrav..evo usporedbe radi..moj 3600 sa kulerom Dark Rock 4

Skup je to hladnjak, ja bi se zapitao da sam dao toliko novce.

 Pa nije za sto bi bio skup, ako mu brzina ventilator stoji na najnize, a ako je brzina preko 60% to je vec za zabrinuti da nesto nije uredu.Jer mene zanima kako se ponaša ryzen 3600 sa nh-d14 ili d15 sa brzinom ventova 200-500rpm max, mislim da dark pro je cak malo bolji od noctue. 

 Dark rock nije bolji od noctue. Drugo je ako gledas reviewe a drugo je ako ga neki obican user proba i usporedji izmedju sebe. Pogledaj kod Vrinha, 75 stupnjeva na njemu... Ovi ventovi nemaju veze sta su smanjeni na minimalac, frend od kojeg sam trebao uzet R5 3600 ipak ga je zadrzao, on je na istom cooleru kao i ja i u 100% loadu tokom rendera mu nije presao 75 stupnjeva, tokom competitivnog gaminga gdje je procesor opterecen vise nego obicno temperature se popne do nekih 60ak stupnjeva, on je na pbo+auto oc i dere mu negdje cca 4.2ghz, ima H510 Elite (ima 3 venta, 2 ona stock na prednjoj strani i jedan F12 odozada) koje je poznato smece od kucista bez zraka sa prednje strane.

vrinho sub 11.7.2020 00:04
hahhaajaads kaže...
dreadmoore kaže...
Valentin17 kaže...
froggybone kaže...

Pozdrav..evo usporedbe radi..moj 3600 sa kulerom Dark Rock 4

Skup je to hladnjak, ja bi se zapitao da sam dao toliko novce.

 Pa nije za sto bi bio skup, ako mu brzina ventilator stoji na najnize, a ako je brzina preko 60% to je vec za zabrinuti da nesto nije uredu.Jer mene zanima kako se ponaša ryzen 3600 sa nh-d14 ili d15 sa brzinom ventova 200-500rpm max, mislim da dark pro je cak malo bolji od noctue. 

 Dark rock nije bolji od noctue. Drugo je ako gledas reviewe a drugo je ako ga neki obican user proba i usporedji izmedju sebe. Pogledaj kod Vrinha, 75 stupnjeva na njemu... Ovi ventovi nemaju veze sta su smanjeni na minimalac

Pa i ne baš, kad ih stavim na max ide to za cca 5 stupnja dolje makar je i Black widow naprijed skoro skroz zatvoren. Al opet 75 stupnja u max loadu po ovim vručinama... ak si netko s tim glavu razbija onda je to žešća paranoja.

froggybone sub 11.7.2020 09:44

Moj Dark Rock je obična četvorka..ne Pro..istina i ona je skupa..ali..bitna mi je tišina i niski Rpm max oko 1200..ja sam njime oduševljen..post dva više daje odgovor autoru teme..obavezno zadnji chipset amdov tj.driveri i generalno nešto bolji cooler je i više nego ok.. frend mi ima 3700x sa stock wraith mlaznjakom...komp mu se čuje na 5 metara..njega ne smeta..meni smeta

Valentin17 sub 11.7.2020 10:01
froggybone kaže...
 3700x sa stock wraith mlaznjakom..

A neće ni taj ventilator na hladnjaku dugo, iskreno bolje bi im bilo da uopće ne stavljaju hladnjak uz te procesore i da snize cijenu pa neka si ljudi kupe ono što im odgovara.

dreadmoore sub 11.7.2020 11:12

Ma bitno da nema throtlinga sve dok je to uredu nema se sta brinuti za temperature. Hw monitor mozda laze pa je pokazao 103°C a to sam vec vidio na svim ocitanjima, tako da zamjeni softwer za praćenje temperatura.Najbitinja stvar u tom svemu da nije buka velika, kod mene max ventovi idu 500-600rpm, temperature su 65°-70°C dok igram warzone.Ali intel nije za usporedbu jer kod njega je majoneza tekuci metal liquid pro pod ihs.Napon 1.345V 4.5Ghz.Nego ti je najbolje iskljuci monitoring i ne obazire se, sto budes vise gledao u gornji desni ili ljevi kut to ti je gore i još vise se opterecujes.

rocko9 sub 11.7.2020 11:58
dreadmoore kaže...
Ma bitno da nema throtlinga sve dok je to uredu nema se sta brinuti za temperature. Hw monitor mozda laze pa je pokazao 103°C a to sam vec vidio na svim ocitanjima, tako da zamjeni softwer za praćenje temperatura.Najbitinja stvar u tom svemu da nije buka velika, kod mene max ventovi idu 500-600rpm, temperature su 65°-70°C dok igram warzone.Ali intel nije za usporedbu jer kod njega je majoneza tekuci metal liquid pro pod ihs.Napon 1.345V 4.5Ghz.Nego ti je najbolje iskljuci monitoring i ne obazire se, sto budes vise gledao u gornji desni ili ljevi kut to ti je gore i još vise se opterecujes.

 I meni se čini da laže program, na HWinfo ja na svom ryzen 3600 u full load ne ide preko 70°C, dok na ovom programu koji je autor stavio također pokazuje preko 100°C što je jako čudno, zapravo nemoguće.

hahhaajaads sub 11.7.2020 16:56
vrinho kaže...

Hw monitor sam precrtao ima 5+ godina. Uvijek neko divlje ocitanje kao s cpu temperaturom kad mi je ocitavao redovito preko 100 stupnjeva. Hwinfo je zakon i svima ga preporucam.

 Mislim to bi se odavno trebalo znat, ili HWInfo ili Ryzen master, ta dva su najbolja za ocitavanje temepratura.

 

 Meni HWMonitor laze za cca ~6-7 stupnjeva, isto tako laze i za voltazu. Kao voltaza je 1.22v dok je u stvarnosti fixana na 1.365v. MSI Afterburner sa rivatunerom mi prikazuje istu temperaturu kao i HWInfo i ryzen master.

DenisRodman sub 11.7.2020 19:49

svi update-i instalirani osim kao kaj sam rekao Bios. Bios je koji je out of the box. Buke skoro da i nema. Kak sam i pisal možda mi Airflow nije dobar pošto imam samo jedan prednji i jedan bočni od 140mm. Možda nekaj krivo radim. Sto stvari mi palo na pame koje sam možda krivo napravil prilikom sklapanja,ali vrlo vjerojatno nisam. Recimo, u tutorijalu za Freezer 34 vele da se pasta stavi vodoravno na sam kuler,ali mislim da to nema nikakve veze. Možda da sam malo razočaran jesam Ryzenom, možda samo kao što se pisali samo paranoja sa temperaturama. Nisam novu u svijetu tehnike,stari sam bik od 35 let :D

rocko9 sub 11.7.2020 19:57
DenisRodman kaže...

svi update-i instalirani osim kao kaj sam rekao Bios. Bios je koji je out of the box. Buke skoro da i nema. Kak sam i pisal možda mi Airflow nije dobar pošto imam samo jedan prednji i jedan bočni od 140mm. Možda nekaj krivo radim. Sto stvari mi palo na pame koje sam možda krivo napravil prilikom sklapanja,ali vrlo vjerojatno nisam. Recimo, u tutorijalu za Freezer 34 vele da se pasta stavi vodoravno na sam kuler,ali mislim da to nema nikakve veze. Možda da sam malo razočaran jesam Ryzenom, možda samo kao što se pisali samo paranoja sa temperaturama. Nisam novu u svijetu tehnike,stari sam bik od 35 let :D

 Ja ti imam arctic freezer 34 esports duo, kučište zalman z9 neo sa 5 ventilatora i evo ovo su temperature na ryzenu 3600 u 20min AC Odysseya, ne vjerujem da je pasta problem.

DenisRodman ned 12.7.2020 09:06

Oprostite mi kaj tolko pišem,al nekaj očito nije vredu. Evo šaljem Hwinfo u idelu i 20 minuta Warzone-a. Malo,ali mrvicu povoljnija situacija jer danas hladnije pa nije mi ni u sobi tolko vruće. 

Radi usporedbe Rocko9 ima skoro pa za 20 stupnjeva nižu temperaturu nego ja. 
Idem opet poredu od početka. Promjena paste.... Stražnji 140mm vent tokom igr skoro pa i ne puše,jedva se osjeti da nešto ide zraka van

više ne znam

Kvod ned 12.7.2020 10:03

Poštovani kolega,

 

Ako dobro vidim, stražnji vent stoji - ne vrti uopće.

U svakom slučaju budući je prednja strana kućišta zatvorena, mislim da je airflow loš. Trebao bi još koji vent ugraditi - naprijed i na dno kućišta.

 

Lp,

Valentin17 ned 12.7.2020 10:31
DenisRodman kaže...

Sa slike ja ne vidim jel se tebi stražnji ventilator uopće vrti, ali jasno ko dan se vidi da taj ventilator nije okrenut kako treba i da on umjesto da izvlači vrući zrak van iz kućišta,

on ustvari uvlači zrak u kućište, a to je zadatak prednjega ventilatora, znači stražnji ventilator treba okrenuti u pravi smjer.

Nikako ne smiju ventilator na hladnjaku procesora i stražnji ventilator puhati jedan po drugom.

rocko9 ned 12.7.2020 10:45
DenisRodman kaže...

Oprostite mi kaj tolko pišem,al nekaj očito nije vredu. Evo šaljem Hwinfo u idelu i 20 minuta Warzone-a. Malo,ali mrvicu povoljnija situacija jer danas hladnije pa nije mi ni u sobi tolko vruće. 

Radi usporedbe Rocko9 ima skoro pa za 20 stupnjeva nižu temperaturu nego ja. 
Idem opet poredu od početka. Promjena paste.... Stražnji 140mm vent tokom igr skoro pa i ne puše,jedva se osjeti da nešto ide zraka van

više ne znam

 I molim te pobriši taj HW Monitor i nemoj sa njega više gledat temperature nego isključivo sa HW Info jer smo već ustanovili da HW Monitor daje kriva očitanja. Usput i meni ide CPU do 72 stupnja max nekad.