Razni hardverski problemi

Problem sa još jednim novim računalom

Snopes pon 28.12.2020 19:31

Pozdrav!

 

Kao da sam znao dok sam čitao temu kolege zlaya987...

 

Naime, pošto mi je grafička došla tek danas, a preostali dio kante iz Future na badnjak, tek danas sam pokušao sve spojiti i upaliti..

Ventilatori nedaju znakove života, a nakon telefonskih uputa iz servisa da provjerim RAM module, nema promjena.

 

Kada se upali Power tipka, nakon 10tak sekundi pale se ledice na oba RAM keksa, i to je sve što imam, lijepu RGB rasvjetu...

 

Preostale dvije manje tipke na kućištu nedaju nikakve znakove, a komp se može gasit samo na 0/I.

 

Komp je slijedeći:

 

1 * AMD CPU Desktop Ryzen 5 6C/12T 3600 (4.2GHz,36MB,65W,AM4) box with Wraith Stealth cooler
1 * Hladnjak za procesor Thermaltake UX200 CL-P065-AL12SW-A
1 * Gigabyte B450 Gaming X
1 * Kingston DDR4 HX Fury RGB, 16GB (2x 8GB)
1 * KINGSTON 1000GB A2000 M.2 2280 NVMe SA2000M8/1000G
1 * SEAGATE Surveillance Skyhawk 2TB HDD 5900rpm SATA ST2000VX008
1 * Fortron napajanje Hydro PRO 600W, 80+ Bronze PPA6005600
1 * Kućište BIT FORCE Mid Tower ARGB Gaming PC GALAXY ARGB-4
GPU je MSI 3060Ti Gaming X Trio.

 

Ima li sugestija što da provjerim a da kolega zlaya987 nije (neznam da li je on imao struje na matičnoj, ja barem vidim da mi ledice svjetle :( ), ili da sutra šaljem natrag?

 

Baš je bed čekati komp dva tjedna i na kraju ne radi.. 

 

Zahvaljujem.

MGloc pon 28.12.2020 19:47

Futura se oglasila prosli tjedan da ako nesto ne radi da se salje natrag , tako da ti ne mogu reci idi diraj.Za pocetak probaj drugi kabel ako imas HDMI/DP.

Da li se vrte ventilatori na grafi kada upalis pc, dali uopce svijetli RGB na grafi ?

Srkee pon 28.12.2020 20:16

Ništa očito po ovim slikama, ako nemaš drugu gpu za isprobati šalji nazad, novo je, rješit će ti oni.

Matična ne svira? nikakvo pištanje?

Kad bolje razmislim lega je nedavno imao sličan slučaj, ali njemu je pravio problem jedan od standoff vijaka koji je bio višak, dodirivao je ploču s donje strane ali njemu se gasio nakon par sekundi, da im nije ostao slučajno koji, jer vidim da su ostavljeni ovi na rubu, iako ne trebaju

Snopes pon 28.12.2020 20:48

Stavio sam staru grafu, ali nista,i dalje isto..

Nadam se da grafa ipak nije DOA ☹️

Do kabla napajanja za grafu ne mogu bez da raskopavam kućište, a u to se baš ne bih upuštao :(

Najbolje da ipak sutra pokušam poslati natrag, pa neka eksperti provjere.

Hvala svima na pomoći!

Snopes ned 3.1.2021 00:47

Update..

Već idućeg dana comp je bio u Futuri na stolu, hladnjak je iščupao CPU i usput oštetio matičnu. Iste večeri sve je popravljeno, zamijenjeni su dijelovi i komp radi kao zmaj, Minecraft RTX na najjače 😄
Uglavnom, pohvale dečkima u Futuri, a dostavi..neka malo bolje paze na pakete..

miki_the_pirat ned 3.1.2021 01:44

Meščini da bi Futura trebala malo preispitati način na koji priprema konfe za slanje. Pa bar danas ima svakakvih pjena, umetaka i koječega za sprječavanje čupanja cpu socketa ili pci slota - mada bi se onda morali odreći naljepnice... hm... dvosjekli mač. A ziher bi bilo i bisera koji bi upalili komp sa svim tim u kućištu.

pallmall20 pon 4.1.2021 23:27
Problem s paljenjem računala

poštovanje

imam problem prilikom paljenja kompjutera

ako ugasim kompjuter ,a ne isključim prekidač struje prilikom paljenja ne pokreće se disk ,samo kad pritisnem reset upali normalo

a ako isključim prekidač struje onda upali normalo

ima li tko kakav savjet

unaaprijed hvala

ihush uto 5.1.2021 11:55
pallmall20 kaže...
Problem s paljenjem računala

poštovanje

imam problem prilikom paljenja kompjutera

ako ugasim kompjuter ,a ne isključim prekidač struje prilikom paljenja ne pokreće se disk ,samo kad pritisnem reset upali normalo

a ako isključim prekidač struje onda upali normalo

ima li tko kakav savjet

unaaprijed hvala

-jesi li 'siguran' da si računalo ugasio? - .. jer defaultno nije gašenje nego sleep-hybernacija. Podesi postavke (provjeri) tj probaj restart iz win umjesto gašenja (jer je restart 'normalan').

-provjeri postavke biosa, podesi.. i možda važno, save&exit jer neke stvari tek tad stvarno rade, do tad je kao safemod za bios.

-to bi objasnilo potrebu pravog gašenja (struja).. tj računalo nije ugašeno.

-držanje power tipke +4 sec je forsirano gašenje, možeš i tako 'provjeriti', tj tad će se ugasiti jednako kao kad isključiš struju a to znači da računalo nije ugašeno nego samo spava-sleep..