AdioAmore sri 2.10.2019 10:43

Pozdrav, pc je sastavljen u djelovima, problem krece sa tim da kada nesta radim na kompu, odem na net, skidam nesto s neta, instaliravam program ili nesto pc se zamrzne izbaci jedan error sa slika i restart se. Prvi mi je error izbacio CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT. Probao googlat kazu nest driveri. Mada sam ja odmah otišao na amd stranicu, odabrao svoju grafu i stavio skidat ali se komp tako restartao. I ajde uspio ja to skinuti. I nekako instalirati. Zatim mi je pocelo izbacivati display driver stopped reponding and has recovered. I opet ja nesto radim na kompu on se zamrzne pa mi izbaci error NEMORY_MANAGEMENT, iza toga opet onaj prvi CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT, iza toga opet display driver stopped reponding pa se zamrzne pa novi error BAD_PULL_CALLER.. Vise nemam ideje sta bi moglo biti.. RAM sam testirao ok je. Najnoviji bios stavljen. Sad sta mi je radit? Hvala u naprijed na odgovoru...

andrijam sri 2.10.2019 13:57

Ček malo, stroj ti se restarta kad nešto radiš po internetu, a ti ažuriraš driver od grafičke. A ovaj jel znaš da postoje i drugi drajveri osim grafičke, na primjer driveri za matičnu, mrežnu, zvučnu...

k_marijan_ sri 9.10.2019 09:26
AdioAmore kaže...

Pozdrav, pc je sastavljen u djelovima, problem krece sa tim da kada nesta radim na kompu, odem na net, skidam nesto s neta, instaliravam program ili nesto pc se zamrzne izbaci jedan error sa slika i restart se. Prvi mi je error izbacio CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT. Probao googlat kazu nest driveri. Mada sam ja odmah otišao na amd stranicu, odabrao svoju grafu i stavio skidat ali se komp tako restartao. I ajde uspio ja to skinuti. I nekako instalirati. Zatim mi je pocelo izbacivati display driver stopped reponding and has recovered. I opet ja nesto radim na kompu on se zamrzne pa mi izbaci error NEMORY_MANAGEMENT, iza toga opet onaj prvi CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT, iza toga opet display driver stopped reponding pa se zamrzne pa novi error BAD_PULL_CALLER.. Vise nemam ideje sta bi moglo biti.. RAM sam testirao ok je. Najnoviji bios stavljen. Sad sta mi je radit? Hvala u naprijed na odgovoru...

1. Bootaj u safe mode.. ako ti se tamo ništa ne događa, provjeri drivere...
2. Je li win original?

Ajar sri 9.10.2019 09:33
AdioAmore kaže...

Pozdrav, pc je sastavljen u djelovima, problem krece sa tim da kada nesta radim na kompu, odem na net, skidam nesto s neta, instaliravam program ili nesto pc se zamrzne izbaci jedan error sa slika i restart se. Prvi mi je error izbacio CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT. Probao googlat kazu nest driveri. Mada sam ja odmah otišao na amd stranicu, odabrao svoju grafu i stavio skidat ali se komp tako restartao. I ajde uspio ja to skinuti. I nekako instalirati. Zatim mi je pocelo izbacivati display driver stopped reponding and has recovered. I opet ja nesto radim na kompu on se zamrzne pa mi izbaci error NEMORY_MANAGEMENT, iza toga opet onaj prvi CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT, iza toga opet display driver stopped reponding pa se zamrzne pa novi error BAD_PULL_CALLER.. Vise nemam ideje sta bi moglo biti.. RAM sam testirao ok je. Najnoviji bios stavljen. Sad sta mi je radit? Hvala u naprijed na odgovoru...

 ne ide ti to ovak, na daljinu. ima tu znalaca ali ne i čarobnjaka. daj taj krš nekom tko se razumije u strojeve i softver + za pivo (ili votevr), pričekaj i budi strpljiv ili mijenjaj nick u AdioElaboratore. 

absolon sri 9.10.2019 09:57

Jesi li u BIOS-u isključio integriranu grafičku?

Možda ti se integrirana grafička i samostojeća

grafička "kolju".

 

Alternativa:

Probaj izvaditi zasebnu grafičku, pa u Bios-u

omogući integriranu i onda probaj bootat

windowse.

AdioAmore sri 9.10.2019 16:50

Ovako... Skuzio sam dok deinstaliram drivere od grafe radi pc (radio 4 dana) , nema bsod, ali kad instaliram driver za rx 480 znaci pocnu ti errori, zatim da se WattMan settings has been restored i hrpa tih bsod... Win nije orginal, napajanje budem veceras probao zamjeniti i tjt. za sad... I hvala na savjetima...

Milka30 sri 9.10.2019 17:10

To te j..u driveri!

Budi siguran da si ovdje skinuo sve drivere.

Tek onda instaliraj drivere od grafe!

 

Ako se ne zelis zahebavati,skini si Driver booster free verziju i pusti ga da ti sve iskenira i instalira sto treba!

 

 

Edit: Ako se ne varam imas AMD drivere za grafu...moras prvo izbrisati sve tragove starih drivera sa ovime,da bi ti novi driveri ljepo radili!

ihush sri 9.10.2019 18:23
AdioAmore kaže...

Ovako... Skuzio sam dok deinstaliram drivere od grafe radi pc (radio 4 dana) , nema bsod, ali kad instaliram driver za rx 480 znaci pocnu ti errori, zatim da se WattMan settings has been restored i hrpa tih bsod... Win nije orginal, napajanje budem veceras probao zamjeniti i tjt. za sad... I hvala na savjetima...

-prvo instaliraj čist-origigi win, tek tad ima smisla dalje (jer tad možemo govoriti o win, o istom osu, ne nekom modificiranom..).

-da bi PC radio, sve mora biti 100% ispravno (kao što post pita jel majnala... tj kvar/problem/nestabilnsot jer sve se kvari), zatim odgovarajuće podešeno + driveri. .. i tad može biti problema, bugovit soft, malware..

-pošto se problem pojavi instalacijom vga drivera, prvi sumnjivac je vga, drugi sve ostalo, napajanje-mbo + postavke + driveri ali i čist win, ne neki skiseljeni yogurt + update koji obavi sve-većinu potrebnog.

 

Milka30 kaže...

To te j..u driveri!

Budi siguran da si ovdje skinuo sve drivere.

Tek onda instaliraj drivere od grafe!

 

Ako se ne zelis zahebavati,skini si Driver booster free verziju i pusti ga da ti sve iskenira i instalira sto treba!

 

 

Edit: Ako se ne varam imas AMD drivere za grafu...moras prvo izbrisati sve tragove starih drivera sa ovime,da bi ti novi driveri ljepo radili!

- driverbuster je smeće, nepotreban.

- ako netko ne može pribaviti driver tek tad se krene s kemijanjem. Driver je dostupan. Briverbuster nije nikakav čarobni štapić i u idealnom slučaju će napraviti ono što i sam korisnik ili automatika napravi, tj instalirati odgovarajući driver. Ako je uzrok problema kvar, ne može pomoći, ako je uzrok malware, ne može pomoći.. ako je yogurt, tad je buster još dodatak koji začini ali ne riješi probelm.

 

- win sam imstalira drivere, ne postoje bolji driveri, postoji samo jedan, proizvođačev + noviji .. i sve obavi autoamatika, + može se downloadati kad se poželi, ati-radeon, nvidia, intel.. onaj korisnik koji to ne može pronaći pa treba link ili ne može sam instalirati driver, ne bi trebao baš ništa raditi na računalu, najmanje popravljati. Posljednji winbuild 1903 je (kao i prethodni) uveo probleme, tj kašnjenje kad proizvođači vga drivera (i ostalog hw) kasne, pa se može desiti da par dana od izlaska novog win nema odgovarajućeg-kompatibilnog drivera. Tad treba sačekati, tj neće driver napraviti driverbuster ili bilo tko drugi osim proizođača. Sad će opet novi winver-buidl 1909 .. i možemo predvijdeti iste/slične probleme kao i u svakom polugodišnjem ciklusu pa je ovo recimo 'preventivni' post :)

-win sam instalira ono što je dostupno online, ono što je novo tj supportoano, za što postoje certificirani driveri. Samo za neki stariji uređaj, za koji nema supporta se ima smisla kemijati, ali tad neki stari driver ne pomaže jer danas svi koriste x64bit OS dok su nekad driveri bili (skoro) isključivo 32bitni npr za XP.. 32-ili-64 je važno, to se ne može miješati. Ako imamo neki takav driver, može ga se instalirati u reboot-safemodu F7, držeći shift dok restartamo win.. i tad se pojavi odgovarajući meni iz kojeg se izabere 'dozvoli install nepotpisanog drivera'.. bez tog win installer jednostavno ignorira 'pogrešan' driver i ne instalira ga. Ili ako je korisnik već nešto sprčkao, ako je instaliran neki noviji driver, tad noviji ima prednost ali možda i problem.. tad može brisanje-deinstall pa i DDU.. kad takvog problema nema tad nema ni potrebe za 'drastičnim' mjerama kao ddu .. itd.

Milka30 sri 9.10.2019 18:59
ihush kaže...

- driverbuster je smeće, nepotreban.

- ako netko ne moež pribaviti driver tek tad se krene s kemijanjem. Driver je dostupan. Briverbuster nije nikakav čarobni štapić....

Slazem se sa tobom,donekle...

Driver booster i slicni programi  zaista nisu carobni stapici,ali uvelike pomazu!Pomazu u slucajevima kada se jave(citiram autora teme :Jer nisam bas pro u vezi pc-a..).

Tu sve napisano pada u vodu,jer on,po opisu problema nema instalirane pojedine/adekvatne drivere!

U takvim slucajevima Driver booster uvelike pomaze i ne,zaista nije smeće(eto,to je jedino sto se ne slazem sa tobom,jer je program zaista odlican).

 

Driver booster ce mu instalirati sve potrebno i ukloniti sve žute kvadratiće,kasnije ga moze slobodno deinstalirati.