Razni hardverski problemi

M.2 SSD moguci problemi s brzinama

lionKing416 sub 16.5.2020 01:50

Pozdrav!
Uzeo sam xpg8200 pro prije par dana , i na kutiji pise da bi trebao ici 3500/1200.
Nakon sto sam ga instalirao, formatirao sam stari sata ssd i na novi m.2 instalirao windowse, skinuo sam sve drivere i te stvari i krenuo raditi koji benchmark, i nakon vise benchmarka primjetio sam da mi brzina m.2 varira od 2500-2800MB/s, i nikako da dode na 3000+, jos uz to primjetio sam da kad prebacujem igricu unutar m.2 da mi brzine krenu na oko 800 pa onda padne na 40, i onda skace od 40-200 pa pada i tako dalje. Sad ne znam jel to normalno ili...
Hardware koji koristim je : MSI b450 tomahawk, r5 2600, 2x8 3000mhz ram, xpg 8200 pro m.2 , sata kingston 120gb, i 1tb hard , priloziti cu 2 screenshota koji prikazuju navedene probleme .
Hvala unaprijed !

( jedna od slika benchmarka je na 32gb pa je zato na oko 2300mb, druga je na 1gb )

R4zOR229 sub 16.5.2020 02:23

To ti je normalno, neces dobit reklamirane brzine nikada. Drugo windows explorer je smece, i ako stalno moras prebacivati velike filove skini si neki normalan file explorer. I na kraju od kud si to prebacivo? Nista ti ne znaci tvoja brzina zapisa ako disk sa kojega kopiras podatak nemoze tom brzinom isti citati.

Santana sub 16.5.2020 08:34
R4zOR229 kaže...

To ti je normalno, neces dobit reklamirane brzine nikada. Drugo windows explorer je smece, i ako stalno moras prebacivati velike filove skini si neki normalan file explorer. I na kraju od kud si to prebacivo? Nista ti ne znaci tvoja brzina zapisa ako disk sa kojega kopiras podatak nemoze tom brzinom isti citati.

 Prebacivao je unutar diska kolko vidim

Uglavnom hrpu manjih podatka ne moze prebacivat maksimalnom brzinom kao sto bi mogao neki veliki

pasko čet 21.5.2020 06:51

pa sto ne vidite da covjek prebacuje sve fajlove unutar istog diska
Nikad nece dobiti bolju brzinu
Meni moj 960EVO ima istu brzinu kad prebacujem unutar njega ali kad prebacujem sa svog 970 pro m2 na 960 EVO onda ide cca. 500 mb/sec

micho0305 pon 28.12.2020 12:55

Ovo je za nevjerovat..u Biosu AHCI, Trim sređen preko cmd(pokazuje status OK) a brzina nikakva. Nije da primjećujem u radu al nešto tu ne štima. Neki prijedlog za poboljšanje preformanci, obišao sam stotine SSD stranica, valjda nisam nabasao na pravu. Za Mushkin ( SSD SATA III 60 GB MUSHKIN Chronos, 2.5'', MKNSSDCR60GB)  nema nikakav software za štelat SSD, a ovaj šrot od SSD tweaker je niškorist..TNX, ako se ko sjeti

ansha pon 28.12.2020 13:09
micho0305 kaže...

Ovo je za nevjerovat..u Biosu AHCI, Trim sređen preko cmd(pokazuje status OK) a brzina nikakva. Nije da primjećujem u radu al nešto tu ne štima. Neki prijedlog za poboljšanje preformanci, obišao sam stotine SSD stranica, valjda nisam nabasao na pravu. Za Mushkin ( SSD SATA III 60 GB MUSHKIN Chronos, 2.5'', MKNSSDCR60GB)  nema nikakav software za štelat SSD, a ovaj šrot od SSD tweaker je niškorist..TNX, ako se ko sjeti

Baci to u smece, kakva korist od 60GB ssd-a danas?

wifi pon 28.12.2020 15:01

mislim da i mali ssd-ovi imaju svoje misto, ali cijenom na njuskalu su potpuno neisplativi jer bolesnici traze cifre koje nemaju veze s mozgom.
ako netko ima mali ssd, dapace i vise njih, 80lp/GB ili manje (ovisno o upotrebi) mogu ponudit... PP za kontakt.

micho0305 pon 28.12.2020 15:36

hvala na osvrtima, al imam i A400 SATA SSD, na kojem su mi eto igre itd. Ovaj mi je za w10 i programe s kojima služim svakodnevno. Ne želim da bacit dok se nepočne čudno ponašat..evo sad je, nakon 4g urednog rada. Ali nisam vidio u komentarima ništa šta bi mi pomoglo da riješim problem, ko u Saboru HR.

ihush pon 28.12.2020 17:13

-disk je zapravo 'normalan' tj generacija-jeftikaner-kontroler.. = takav kakav je. Istovremeno u generaciji manji je uvjek sporiji u odnosu na veći model (keš-sabirnica-kontroler..).

-radi ok.. zaboravi na benčeve i koristi ga ili ga baci.. neko čudotvorno ubrzanje nećeš izgooglati jer je to stvar mogućnosti.