Razni hardverski problemi

LDC televizor se na tren ugasi, kada palim svjetlo

franjo tahy čet 2.7.2020 21:16

Info: U stan dolaze tri faze, pa su po sobama utičnice grupirane po pojedinim fazama.

 

Dakle, kada palim svjetlo (samo jedan prekidač je u pitanju), ekran LCD televizora se na dve sekunde ugasi (zvuk ostane, ambilight ostane)

 

Lutao sam po internetu za odgovorima i jedino predloženo što sam našao je:

    - Stavi zaštitu (što smatram da imam sa APC UPSom na koji je uređaj spojen - ili se varam? Radi se o APC BackUps 950)

    - Promjeni prekidač

 

Da li netko ima još koji savjet i/ili ideju, zašto bi se nešto takvo dešavalo, pa da u bulku probam sve što se da.

 

Hvala na pomoći/prijedlozima

fer-de-lance čet 2.7.2020 22:46

Nekaj ne valja u televizoru.

Probaj svjetliti mobitelom ili nekom drugom svjetiljkom u ekran (iz blizine) i nek netko stisne prekidač i onda ak vidiš da ima slike, samo bez osvjetljenja, onda znaš da je stvar u kontroleru pozadinskog osvjetljenja, a zašto ga zblesiraju vanjske smetnje tko zna...

 

Grozni66666 pet 3.7.2020 00:20
fer-de-lance kaže...

Nekaj ne valja u televizoru.

Probaj svjetliti mobitelom ili nekom drugom svjetiljkom u ekran (iz blizine) i nek netko stisne prekidač i onda ak vidiš da ima slike, samo bez osvjetljenja, onda znaš da je stvar u kontroleru pozadinskog osvjetljenja, a zašto ga zblesiraju vanjske smetnje tko zna...

 

 Meni kad se iskljucivo pali Tv plazma zgasi mi se monitor pa upali no ne uvijek, prije nje sam imao lcd Sony nikad nista.

Filox pet 3.7.2020 14:02
Grozni66666 kaže...
fer-de-lance kaže...

Nekaj ne valja u televizoru.

Probaj svjetliti mobitelom ili nekom drugom svjetiljkom u ekran (iz blizine) i nek netko stisne prekidač i onda ak vidiš da ima slike, samo bez osvjetljenja, onda znaš da je stvar u kontroleru pozadinskog osvjetljenja, a zašto ga zblesiraju vanjske smetnje tko zna...

 

 Meni kad se iskljucivo pali Tv plazma zgasi mi se monitor pa upali no ne uvijek, prije nje sam imao lcd Sony nikad nista.

 To je očito nešto normalno za razne televizije, meni se to događalo kad bi upalio pojačalo, koje je bilo spojeno na isti produžni kao i TV. Osim te jedne sekunde prekida slike, nikakvih problema nije bilo s tim, pa se nisam ni zamarao dalje. Očito se dogodi sitan pad napona i tv ugasi ekran ili radi predostrožnosti i zaštite ili radi neke graške u dizajnu. Moja je bila Toshiba, neka jeftina, kupljena prije par godina.

 

P.S.

Meni je sve to spojeno na neki skupi strujni filter/zaštitu, neko audiofilsko čudo i svejedno mi se to događalo, pa čisto sumnjam da bi neki jeftini UPS tu pomogao.

franjo tahy pon 6.7.2020 06:40

S obzirom na odgovore, imam samo za probati promjeniti prekidač za svjetlo.

 

Jedan od korisnih podataka (kad malo razmislim unazad) je da na tom prekidaču dva puta godišnje mjenjam žarulje po jednu žarulju (ima ih 4).

 

Hvala na inputu. Javim ako jesam ili nisam rješio problem sa time.