Razni hardverski problemi

Kompjuter se gasi sam od sebe (resetira)

MatDr čet 7.1.2021 01:05

Pozdrav. Treba mi pomoć. Imam problem sa kompjuterom gasi se sam od sebe. On se nekad svakih par dana a nekad svaki dan sam od sebe restartira i upali se opet. Promjenio sam grafičku,termalnu pastu, i također procesor, ram sam provjerio na memory diagnostic i kaže da je sve uredu. Napojnu još nisam promjenio pa ne znam dali je do nje. MSI napojna. Nije nešto što mi previše smeta ali jako frustrira kad ste u sred igrice a on se sam restartira. Disk također imam novi. Provjerio sam također temperature u toku igrice sve je normalno. Hvala unaprijed na pomoći. 

Provjerio sam event viewer i piše mi u critical Kelner Power, nisam siguran šta je to. Može li da je do toga? https://imgur.com/a/igMZ2aY
Zamjenio sam napojnu, ali sa istom MS Industrial, mislim da bi moglo biti do nje. Šta vi mislite?
alleinichev čet 7.1.2021 09:13

to se i kod mene desava, istu temu sam postavio prije 2 dana. Moze biti da je neka sistemska greska. Ugasi auto restart stavi ga na off, fast startup takodjer ugasi, u CMD kucaj /sfc scannow, u power i sleep settings takodjer tu pogasi sve.
To je sto ti ja mogu reci, mozda se jos neko javi sa boljim savjetom koji i ja cekam isto :)

nbdy32 čet 7.1.2021 09:41

Kolika su vam ta napajanja, moguće da na 12V railu gubi snagu i zato resetira komp ...

 

Pretpostavljam da su to oni MS 350-420W ...

 

Izvadite sve van iz kućišta,spojite na stolu ...

 

Spojite samo osnovno i probajte tako (znam da je nezgodno tako imati komp) ...

 

Ili opet u kućištu ostaviti samo osnovno,pogasiti (odštekati) DVD-rom,sekundarni hard (ako ima) ...

 

Doslovno ostaviti ploču,proc,ram i hard ili ssd s kojeg se diže sistem ...

alleinichev čet 7.1.2021 09:59
nbdy32 kaže...

Kolika su vam ta napajanja, moguće da na 12V railu gubi snagu i zato resetira komp ...

 

Pretpostavljam da su to oni MS 350-420W ...

 

Izvadite sve van iz kućišta,spojite na stolu ...

 

Spojite samo osnovno i probajte tako (znam da je nezgodno tako imati komp) ...

 

Ili opet u kućištu ostaviti samo osnovno,pogasiti (odštekati) DVD-rom,sekundarni hard (ako ima) ...

 

Doslovno ostaviti ploču,proc,ram i hard ili ssd s kojeg se diže sistem ...

 moje je cooler master 850W :)

MatDr čet 7.1.2021 14:26

 I to sam radio, vadio ram-ove jedan po jedan isto bilo, onda procesor isto, zamjenio sam i termalnu pastu. Grafičku sam novu kupio prije mjesec dana možda, mislio sam da je do nje jer se najviše grijala, sve temperature su okej. Naprimjer ovako. Nekad izdrži 9 dana da se ne restarta ali onda u ta dva-tri dana 3-4 puta se restarta. Mislim da je 500W napojna ali MS Industrial. Kontam da uzmem novu napojnu. 

MatDr čet 7.1.2021 14:30
alleinichev kaže...

to se i kod mene desava, istu temu sam postavio prije 2 dana. Moze biti da je neka sistemska greska. Ugasi auto restart stavi ga na off, fast startup takodjer ugasi, u CMD kucaj /sfc scannow, u power i sleep settings takodjer tu pogasi sve.
To je sto ti ja mogu reci, mozda se jos neko javi sa boljim savjetom koji i ja cekam isto :)

 @alleinichev evo probat ću i to. Jel to u promjena sati aktivnosti se nalazi ili. Da probam i to?

Valentin17 čet 7.1.2021 16:37

MS Industrial napajanje ne bih preporučio ni najgorem neprijatelju.

alleinichev kaže...

 moje je cooler master 850W :)

Ne bi se čudio da tebi ekstenzije stvaraju probleme, duži kabel, veći pad napona. 

Problem može biti i neispravana RAM memorija, nikakav memtest86+ ne može zamjeniti ono kad ti fizički isprobaš jednu po jednu memoriju i u svim utorima,

na ovaj način eliminiraš memoriju za čas jer nije moguće da su oba modula neispravna, ako imaš restart i sa jednim i sa drugim modulom.

Dalje, pogledaj u BIOSu da li imaš upaljen PBO, ako imaš, probaj ga ugasiti, isto tako ako imaš upaljen XMP profil za memoriju, probaj i njega ugasiti.

Dobio si dosta toga za isprobati od mene kako u svojoj temi, tako i sada ovdje, isprobaj jer bez nema magične kugle koja će riješiti problem, jebga, zato ja svim preporučujem Intel, a ne AMD jer kod Intela ovoga nema.

ps. ono što vidiš u event vieweru nije pokazatelj ničega, samo ti javlja da se je računalo ugasilo na neispravan način, da ga isključiš iz struje, imao bi istu grešku pa čak i kad se radi o Intel mašini koja koliko radi dobro

nema ni spojenu tipku restart na kućištu.

Mac_os čet 14.1.2021 21:54

Pozdrav, kako vidim svi su navalili na napajanje....

Probaj promijeniti mjesta modulima ram-a, ili izvaditi jedan od njih (možda je slučajno neispravan)

Pogledaj da nemaš možda nekakve jedva primjetne artefakte na ekranu. Meni je grafička mrljala samo na hdmi priključku dok je slika bila na dvi dobra. Na kraju kada je grafička krepala ikada sam stavio novu komp se više nije gasio......

Između ostalog izvadi pa vrati 24 pinskonapajanje matične ( i tamo se može javiti slabi spoj)