baranjac26 čet 10.10.2019 14:18

Pozz svima,e ovak...sastavio sam novi komp nedavno:

 

Ryzen 5 3600

Gigabyte 1660 OC gaming 5gb

ASRock B450 Pro4

16gb GSkill 3000 mhz

Toshiba HDD 1tb

Kingston SSD 240gb

Neon 600w PSU

 

e sad poceo se komp sam od sebe smrzavati znaci random kak mu dodje,rekli su mi windows 10 update,al sumnjam i dalje se desava,rekli su rami..ja podigao na 3000 mhz (jer nisu bili na toliko bili su na 2133) i dalje se desava...nije mi jasno zasto se desava to ak je novi komp? ima netko rijesenje ili savjet molim vas? hvala puno

Night-Spider čet 10.10.2019 16:00

Nije mi poznato baš to napajanje Neon 600w pa ako imaš još više info napiši, ali može biti da je do napajanja problem.

Ja sam imao problem kod zamrzavanja i pokazalo se da je bilo u pitanju napajanje i to neka kineska marka jer sam gledao da uštedim,

ali moj savjet ti je da ne štediš kad je u pitanju napajanje.

Kod kupovine napajanja gledaj uzeti pouzdane i poznate marke kao što su: Seasonic, Corsair, Thermaltake, XFX, CoolerMaster, Fortron (FSP) itd..

Evo ti aktivna tema pa možda nešto više saznaš.

Sretno!

Ajar čet 10.10.2019 16:05
baranjac26 kaže...

Pozz svima,e ovak...sastavio sam novi komp nedavno:

 

Ryzen 5 3600

Gigabyte 1660 OC gaming 5gb

ASRock B450 Pro4

16gb GSkill 3000 mhz

Toshiba HDD 1tb

Kingston SSD 240gb

Neon 600w PSU

 

e sad poceo se komp sam od sebe smrzavati znaci random kak mu dodje,rekli su mi windows 10 update,al sumnjam i dalje se desava,rekli su rami..ja podigao na 3000 mhz (jer nisu bili na toliko bili su na 2133) i dalje se desava...nije mi jasno zasto se desava to ak je novi komp? ima netko rijesenje ili savjet molim vas? hvala puno

 smanji/povećaj malo (0,05V koraci) napon ram-a u bios-u i drži frekvenciju na optimalnoj. onda neće više tu i tamo. 

Manzi pon 14.10.2019 00:25

Meni se znalo događati da mi zamrzne, pa se počne usporeno vraćati i nakon toga bude ok. Kad bi gledao filmove izgledalo je kao da se zamrzao, pa.nakon par sekundi pokušavao dostići snimku (ubrzana slika dok ne bi ulovio korak), slična stvar i u igrama. Na žalost to se poklopilo sa kompletnim novim kompom. Lagano sam već bio lud i iz ne znam kojeg razloga sam išao reinstalirati Windowse (na novo napravljen bootable USB) i nikad se više ništa slično nije dogodilo. Tako da bi ti savjetovao da to napraviš ako još nisi. Ovaj win 10 je zeznut...

Čitatelj uto 15.10.2019 08:14

Neon napajanja je prije imao HG Spot, kao OEM za svoje gotove konfe i svojim kucistima.

 

Ako se radi o tako necemu, svakako to nije dobro, jer je po kvaliteti losije od MS Industriala (koji je imao dva modela rebrand FSP-a,

a sve ostalo je bio krs).

 

Isto tako, po tome, imas jos to prastaro HG Spot kuciste, u kojem sigurno nema dovoljno zraka za novije komponente.

 

Po meni se stedjelo na krivom mjestu