Razni hardverski problemi

HP Z75 ploča, aftermarket CPU cooler?

k_marijan_ sri 30.12.2020 13:58

Pozdrav, zanima me može li se na ovu ploču staviti aftermarket hladnjak za procesor? na slici je backplate koji već na sebi ima navoje tako da onaj intelov obični ne bi išao gore. Ima li nade ili moram nabaviti baš iz nekog HP računala? 

 

Ploča je IPMMB-FM (Formosa) HP Z75 chipset, 1155socket

Čitatelj sri 30.12.2020 14:08

Backplate je samo zalijepljen dvostrano ljepljivom trakom, to mozes skinuti.

A ako rupe pasu za 1155/1150 nosac, onda pasu ti hladnjaci, samo provjeri

dali oko njih ima mjesta, da nebi bilo da smeta pasivnom hladnjaku na regulaciji napona.

 

 

Ajar sri 30.12.2020 14:12
k_marijan_ kaže...

Pozdrav, zanima me može li se na ovu ploču staviti aftermarket hladnjak za procesor? na slici je backplate koji već na sebi ima navoje tako da onaj intelov obični ne bi išao gore. Ima li nade ili moram nabaviti baš iz nekog HP računala? 

 

Ploča je IPMMB-FM (Formosa) HP Z75 chipset, 1155socket

 bilo koji hladnjak s oznakom za taj utor (1155). osobito ako je noctua (uz sve što čini, još je i dovoljno visoko iznad memorija). 

k_marijan_ sri 30.12.2020 14:20
Čitatelj kaže...

Backplate je samo zalijepljen dvostrano ljepljivom trakom, to mozes skinuti.

A ako rupe pasu za 1155/1150 nosac, onda pasu ti hladnjaci, samo provjeri

dali oko njih ima mjesta, da nebi bilo da smeta pasivnom hladnjaku na regulaciji napona.

 

 

 Steznik procesora je ušarafljen na taj backplate pa nisam baš siguran koje su mi mogućnosti

 

EDIT: centri rupa lijevo-desno su 75mm udaljeni

Valentin17 sri 30.12.2020 15:02
k_marijan_ kaže...

 Steznik procesora je ušarafljen na taj backplate pa nisam baš siguran koje su mi mogućnosti

 

EDIT: centri rupa lijevo-desno su 75mm udaljeni

Razmak rupa od 75 mm ti odgovara Intel aftermarket hladnjaku, pogledaj sliku 1.

A što se tiče ovoga da taj backplate drži socket, to je istina, moraš si sa Ebaya ili sa npr. Njuškala (od neispravne ploče) kupiti standardni Intel backplate, pogledaj sliku 2,

šerafe otpustiš i to zamjeniš.