hahhaajaads uto 7.7.2020 19:16
Grozni66666 kaže...
hahhaajaads kaže...
Bero_ng95 kaže...

Ošla je na garanciju, ne pada mi napamet 1 mhz spustit  jer ona je nova i trebala bi radit ko singerica a ne kao dezelski agregat.

Neka izvole to popravit jer nitko od nas ne plaća poluproizvod.

 Naletio si na defektan model, ajde sva sreci da si kupio tamo pa budes dobio novu karticu. Ta Gaming (X) 5700 XT ne smije radit ni na 80 stupnjeva nit da imas kuciste od 50kn.

 Kako ne kad na otvorenom test benchu ta kartica dostize i 70°c, znaci stavi je u kuciste, zatvori i kartica bez ikakvih problema za par minuta prede 80°c, u natrpanom kucistu 90°c je lako moguce, uracunajte tu i sad nesto vecu ambijentalnu hladnjak od Msi-a ima vapor chamber a ne direktni prijenos na bazi tu su jako puno izgubili na odvodu nemalih 225w tdp-a(full stres 260w). Nepomaze i dvostrani backplate, s tim da je prednji dio totalno zagusen.

Inace ta kartica u svakoj drugoj recenziji dostize skoro 80°c. S karticom je sve ok kako velu i s servisa, nesto losiji model i nista drugo krivi odabir nazalost!

 A sta je onda sa onom recenzijom od HWa ? Znaci lik igra F1, kartica se vrti na 90-95% usage, temperatura oko 67 dok se ventovi vrte na cca 1100-1400rpma. Napravio je jednosatni load test sa Crystal 570X (tempered staklo, prednji dio ima zraka kao i moje kuciste) i dotakla je 67 stupnjeva pri 1300 okretaja. Ambijentalu temperaturu sad opet ovisi i gdje zivi i dal ima klimu, moze bit 20 a moze bit 30...

 

Uglavnom, ja jos uvijek mislim da je kartica defektna jer ovo se cuje avion naspram ove moje, a ona u gamingu radi na cca 2000 okretaja.

rocko9 uto 7.7.2020 19:22
Grozni66666 kaže...
rocko9 kaže...

Evo da se ubacim ako ti išta pomaže, vjerojatno nisi imao sreće sa karticom, ja imam MSI RX5700 EVOKE GP OC i evo temperature na 2100rpm. Tvoj model Gaming X ima još bolje hlađenje tako da je nemoguće da ja imam bolje temperature od te kartice. Nešto tu ne štima riješi se te kartice što prije jer si očito dobio neki loš primjerak.

https://imgur.com/S057631 AC Odyssey test.

 dvije totalno razlicite kartice, usporedujes kruske i jabuke, neam smisla! S njegovom karticom je sve uredno, 5700xt je "tesko" zauzdati s osrednje izvedenim hladenjem!

 Onda ovi svi lažu ako kažu po internetu da je Msi RX5700XT GAMING X dobra kartica sa dobrim temperaturama.

 

https://www.youtube.com/watch?v=95rBw053qNw

 

 

Grozni66666 uto 7.7.2020 19:26

A da malo procitas ostale recenzije i kako su se te kartice testirale pa da onda doneses nekakava zakljucak kartica je osrednja, u natrpanom i zatvorenom kucistu odlazi to preko 80+, dakle kartica je vec stara 6mj nije vise nova novcata iz vrečice kao sto ih ovi testiraju.

Bero_ng95 uto 7.7.2020 19:37

S obzirom da njima na testovima be prelazi 75 osobno smcu odnjeti vlasito kuciste i demonstrirati i platiti servis ako sam u krivu.

Što se kartice tiče meni na svim testovima osim u gamingu dolazi do 80 stupnjeva sve ukupno od kada je imam odigrao sam 100h igre sto je nista

Bero_ng95 uto 7.7.2020 20:08

Klimatiziran prostor 21 stupanj, kuciste phanteks  p400a tg izgleda fenomenalno dosta prostrano grafa ima fino oduska. Iza zalmanov 120mm ventilator naprijed 3 120mm ventilatora, cpu cooler  coolermaster 212x. 

Cpu na 100posto rada kroz 2h dolazi do max temperature 66 a prije je isao do 80 stupnjeva 

Tako  da jos eventualno mogu  stavit na vrh 140mm  2 komada za ispuh ali ako se do sada nije vidio veći pomak neće niti s tim