Bero_ng95 pon 11.5.2020 10:41

Ukratko nova rx 5700xt msi gaming x mi radi  malo cudno stara je 6 mjeseci dali bi promjenom termalne paste dobio sta.

Smatram da na cipove stavljaju prosjecnu ili ispod prosjecnu pastu, htio sam kupiti neku bolju artick mx4 mi se cini kao dobra pasta

Filox pon 11.5.2020 10:47
Bero_ng95 kaže...

Ukratko nova rx 5700xt msi gaming x mi radi  malo cudno stara je 6 mjeseci dali bi promjenom termalne paste dobio sta.

Smatram da na cipove stavljaju prosjecnu ili ispod prosjecnu pastu, htio sam kupiti neku bolju artick mx4 mi se cini kao dobra pasta

 

Nemoj dirat grafiku koja je pod garancijom.

 

I najlošija pasta radi svoj posao, samo će se prije osušit.

 

6 mjeseci nije dovoljno vremena da se pasta već osuši.

 

Ne treba mijenjat pastu nakon samo 6 mjeseci.

 

Arctic MX4 je dobra pasta, ali razlike između dobre i loše su minimalne, možda koji stupanj razlike samo.

 

Ne zamaraj se.

 

Dobra ventilacija, protok zraka kroz kučište, to je bitno i može radit solidnu razliku.

 

Očisti prašinu s pasivnog hladnjaka, ako je ima.

Valentin17 pon 11.5.2020 10:49
Filox kaže...
Dobra ventilacija, protok zraka kroz kučište, to je bitno i može radit solidnu razliku.

 

Očisti prašinu s pasivnog hladnjaka, ako je ima.

Potpis, sve su to vruće kartice i moraju se koristiti u dobro ventiliranim kućištima sa kvalitetnim ventilatorima.

Filox pon 11.5.2020 12:04
Bero_ng95 kaže...

Hvala na savjetima moja idea je bila da pitam u futuri da li se to smije i da oni to obave upravo radi garancije  

 Poprilično sam siguran da će ti nabrojat identične stvari koje sam ti ja rekao.

 

To je još nova kartica, ta pasta je još svježa.

 

To je kartica koja se inaće jako grije, a Asus Strix su dodatno OC-ane kartice, pa se i dodatno griju.

Bastard2000 pon 11.5.2020 13:42
Filox kaže...
Bero_ng95 kaže...

Hvala na savjetima moja idea je bila da pitam u futuri da li se to smije i da oni to obave upravo radi garancije  

 Poprilično sam siguran da će ti nabrojat identične stvari koje sam ti ja rekao.

 

To je još nova kartica, ta pasta je još svježa.

 

To je kartica koja se inaće jako grije, a Asus Strix su dodatno OC-ane kartice, pa se i dodatno griju.

 Covjek ima poprilicno solidan primjerak Msi gaming x model gpu-a a ne ASUSa, u losem kucistu ta kartica bi vjerovatno dotakla i 80°c no sto je njemu tu cudno neznamo jer niti je opisao sto se dešava s karticom niti dali je rijec o temperaturama.

Bero_ng95 pon 11.5.2020 14:14

Hvala na savjetima kućište ću promjeniti trenutno baš zbog temepratura držim otvoreno kućište 

Sa zatvorenim stranama gpu vrti do 2400 rpma sa otvorenim oko 1675 ali je poprilicno bucan msm kad igram pes radi na toliko kad igram pubg ili scum ide do 1800 

Tipa na pubgu mi temerature sa otvorenim kucistem idu okvirno od 86 do 90 zato  sam pomislio da bi mozda izmjenom termalne paste to ipak skuliralo bez obzira na kuciste do max 85 stupnjeva 

Ipak je ovo mozda i najbolji model te kartice uz nitroo+ 

Filox pon 11.5.2020 14:26
Bastard2000 kaže...
Filox kaže...
Bero_ng95 kaže...

Hvala na savjetima moja idea je bila da pitam u futuri da li se to smije i da oni to obave upravo radi garancije  

 Poprilično sam siguran da će ti nabrojat identične stvari koje sam ti ja rekao.

 

To je još nova kartica, ta pasta je još svježa.

 

To je kartica koja se inaće jako grije, a Asus Strix su dodatno OC-ane kartice, pa se i dodatno griju.

 Covjek ima poprilicno solidan primjerak Msi gaming x model gpu-a a ne ASUSa, u losem kucistu ta kartica bi vjerovatno dotakla i 80°c no sto je njemu tu cudno neznamo jer niti je opisao sto se dešava s karticom niti dali je rijec o temperaturama.

 

Da je meni znat odakle sam izvukao Asus Strix... U nekoj drugoj temi sam vidio pa pomiješao teme, sorry.

Bastard2000 pon 11.5.2020 14:40
Bero_ng95 kaže...

Hvala na savjetima kućište ću promjeniti trenutno baš zbog temepratura držim otvoreno kućište 

Sa zatvorenim stranama gpu vrti do 2400 rpma sa otvorenim oko 1675 ali je poprilicno bucan msm kad igram pes radi na toliko kad igram pubg ili scum ide do 1800 

Tipa na pubgu mi temerature sa otvorenim kucistem idu okvirno od 86 do 90 zato  sam pomislio da bi mozda izmjenom termalne paste to ipak skuliralo bez obzira na kuciste do max 85 stupnjeva 

Ipak je ovo mozda i najbolji model te kartice uz nitroo+ 

 Po ovome je u zlatnoj sredini https://www.guru3d.com/articles_pages/msi_radeon_rx_5700_xt_gaming_x_review,9.html ima kartica koje su skoro i 10°c hladnije.

Ja bi na tvome mjestu u Msi Afterburneru stavio Temp target na recimo 75°c, klok kartice bi trebao neznatno pasti pa vidi kako se kartica ponasa tj dali si zadovoljan bukom i perfomansama.

Filox pon 11.5.2020 14:52
Bero_ng95 kaže...

Hvala na savjetima kućište ću promjeniti trenutno baš zbog temepratura držim otvoreno kućište 

Sa zatvorenim stranama gpu vrti do 2400 rpma sa otvorenim oko 1675 ali je poprilicno bucan msm kad igram pes radi na toliko kad igram pubg ili scum ide do 1800 

Tipa na pubgu mi temerature sa otvorenim kucistem idu okvirno od 86 do 90 zato  sam pomislio da bi mozda izmjenom termalne paste to ipak skuliralo bez obzira na kuciste do max 85 stupnjeva 

Ipak je ovo mozda i najbolji model te kartice uz nitroo+ 

 Jesi li išta radio s OC-om, da li si overclockirao takt, dirao voltaže?

 

Znam da su često ljudi ovde spominjali smanjivanje nekih voltaža, pa neka se javi taj netko tko zna više od mene o toj temi.  

Bero_ng95 pon 11.5.2020 18:56

Takt je jedino spustan radi ovih stvari nema smisla ovu rostilj peku klokati 

Nego tipa uzmem kuciste  nzxt 510  ili 510i ili elite verziju jer obaraju me dizajnom. Samo elite ima 3 ventilatora.  Dali bi kuciste moglo uredno odradit posao

Filox uto 12.5.2020 08:26
Bero_ng95 kaže...

Takt je jedino spustan radi ovih stvari nema smisla ovu rostilj peku klokati 

Nego tipa uzmem kuciste  nzxt 510  ili 510i ili elite verziju jer obaraju me dizajnom. Samo elite ima 3 ventilatora.  Dali bi kuciste moglo uredno odradit posao

 Djeluje odlično, prostrano i s dosta ventilatora... Trebalo bi uredno odradit.

Kresaux uto 12.5.2020 09:42

Đabe su svi ti ventilatori na h510 elite kada je prednja stranica potpuno zatvorena. Ako želiš dobro airflow kućište uzmi neko s mesh prednjom stranicom i nakrcaj ga dodatnim ventilatorima. Npr. Meshify C, P400A itd. Mislim da ih je sad sve više.

I sam imam h510 (ne elite) jer je lijepo, ali airflow je slab.

Hox01 pet 5.6.2020 17:34

Pozdrav,

Moguće je da te sreća nije pomazila te da si dobio loš primjerak. Ja sam htio uzeti istu tu karticu ali na kraju sam se odlučio za Sapphire verziju i nemam problema sa hlađenjem te čak nikada mi ventovi na grafičkoj nisu prešli 60 %. Moj savjet ti je da probaš ju undervoltat. Ja svoju držim na manualnim postavkama i gpu clock je na 2000 MHz a voltaža na toj frekvenciju 1.108 V. (neki su čak spuštali voltažu na 1050 V). Da kompenziraš gubitke malo Vram clokaš , za npr 50 Mhz više ili čak i ne moraš. Nećeš osjetiti neku veliku razliku u performansama ali trebala bi ti biti hladnija grafa za par stupnjeva. Konkretno ja sam primijetio da sam izgubio možda 2 % performanse a dobio sam to da je kartica za 7-10°C hladnija(ovisi šta igraš). Eto, probaj ju undervoltat i igrat se s time,vjerijem da će ti pomoći. Ako budeš imao većih problema probaj na garanciju odnijeti i reći da ti se pregrijava.

Bero_ng95 ned 5.7.2020 00:53

Znači definitivno sam falio primjerak 

Kupljeno novo kućište, phanteks p400a tg  tri venta naprijed jedan nazad. Cpu u gamingu ne ide preko 65 stupnjeva s obzirom na moj hladnjak hyper 212x cudim se da nije veća. Prije je znalo zalutati do 78 stupnjeva.

Jedini pomak kod grafe je sljedeći:da se nečuje na 1200rpma kao prije, ali temperature su ostale iste identične msm ne more mi ici do nekih 88 stupnja 

Sreća da je kupljeno u futuri, vidim da je odlična trgovina

Grozni66666 uto 7.7.2020 10:39
Bero_ng95 kaže...

Znači definitivno sam falio primjerak 

Kupljeno novo kućište, phanteks p400a tg  tri venta naprijed jedan nazad. Cpu u gamingu ne ide preko 65 stupnjeva s obzirom na moj hladnjak hyper 212x cudim se da nije veća. Prije je znalo zalutati do 78 stupnjeva.

Jedini pomak kod grafe je sljedeći:da se nečuje na 1200rpma kao prije, ali temperature su ostale iste identične msm ne more mi ici do nekih 88 stupnja 

Sreća da je kupljeno u futuri, vidim da je odlična trgovina

 smanji joj temp. target, nesto ce ti pasti taktovi no dobit ces tisu i hladniju karticu.zz

hahhaajaads uto 7.7.2020 15:51
Bero_ng95 kaže...

Ošla je na garanciju, ne pada mi napamet 1 mhz spustit  jer ona je nova i trebala bi radit ko singerica a ne kao dezelski agregat.

Neka izvole to popravit jer nitko od nas ne plaća poluproizvod.

 Naletio si na defektan model, ajde sva sreci da si kupio tamo pa budes dobio novu karticu. Ta Gaming (X) 5700 XT ne smije radit ni na 80 stupnjeva nit da imas kuciste od 50kn.

Bero_ng95 uto 7.7.2020 16:15

Znači ne vjerujem, jedino onaj gore mi može biti svjedok da kod mene ta kartica ne radi kako treba. Sada sam zvao futuru i gospodin mi je rekao da kod njih uredno  na  testovima ne prelazi 75 stupnjeva. E sada ako tema nije izbrisana imam par pitanja. 

Znači tjedno igram pubga 15h i uglavnom to i igram i povremeno pes. U pubgu grafa već u meni-u radi na 80 stupnjeva a u igri se penje do 90 stupnjeva. Ako umrem i pratim nekoga zanimljivo onda padne na 70

S obzirom da je radilo na visokoj temperaturi na 1334 okretaja išao sam korigirati i sve preko 1400 okretajaje bilo kao da palim dizelski agregat, znači fakat bučno. Pomak na temperaturi sam primjetio na 2100 rpm tada ide do 86 stupnjeva. Tetirao sam na passmqrku i 3d benchmarku vrag neće preko 80 prijeći, upalim pubg evo je opet. Hajde sada ti objasni nekome iz trgovine da se ovo zbilja događa. Ima li korisnika rx 5700xt koji igraju pubg?? Molim vas ako ima nek kazu, mozda je samo do rtd igre, malo je reći da sam lud. Ako i ovlašteni servis kaže da je sve u redu bit će red cjeli pc odvući pa da vide u čemu je problem

Alfredo nr.2 uto 7.7.2020 16:47

Prije koliko si kupio karticu? Ako si unutar dva tjedna možeš je vratati i uzeti drugi ili dobiti povrat novca.

U slučaju da je prošlo dva tjedna, kada je dobiješ, igraj PUBG i fotografiraj ekran gdje se vidi temp i ostali podaci, možeš i snimiti kreatki video. Pošalji ponovo na reklamaciju i priloži materijale kao dokaz. Također, odvrti 3D mark i vidi koja ti je temp.

Ja imam ASUS ROG STRIX RADEON RX 5700 OC EDITION 8GB GDDR6 flashenu na XT bios. Undervoltao sam je i otvorio jednu stranu kučišta, pogledaj temp na maxu https://www.youtube.com/watch?v=_1o2gmyXtkg

Tvoje temp su daleko previsoke.

Grozni66666 uto 7.7.2020 17:49
hahhaajaads kaže...
Bero_ng95 kaže...

Ošla je na garanciju, ne pada mi napamet 1 mhz spustit  jer ona je nova i trebala bi radit ko singerica a ne kao dezelski agregat.

Neka izvole to popravit jer nitko od nas ne plaća poluproizvod.

 Naletio si na defektan model, ajde sva sreci da si kupio tamo pa budes dobio novu karticu. Ta Gaming (X) 5700 XT ne smije radit ni na 80 stupnjeva nit da imas kuciste od 50kn.

 Kako ne kad na otvorenom test benchu ta kartica dostize i 70°c, znaci stavi je u kuciste, zatvori i kartica bez ikakvih problema za par minuta prede 80°c, u natrpanom kucistu 90°c je lako moguce, uracunajte tu i sad nesto vecu ambijentalnu hladnjak od Msi-a ima vapor chamber a ne direktni prijenos na bazi tu su jako puno izgubili na odvodu nemalih 225w tdp-a(full stres 260w). Nepomaze i dvostrani backplate, s tim da je prednji dio totalno zagusen.

Inace ta kartica u svakoj drugoj recenziji dostize skoro 80°c. S karticom je sve ok kako velu i s servisa, nesto losiji model i nista drugo krivi odabir nazalost!

Alfredo nr.2 uto 7.7.2020 18:25
Bero_ng95 kaže...

Daj mi reci, jel se jako čuje msm trenutno radi na 50 posto 
https://streamable.com/g6byqr iz ovog se jako tesko vidi ali se definitino cuje Pubg menu  69 stupnjeva otvorena stranica  cooler radi na 70 posto 

 

Moja se vrti na max 50% i ne čuje se. Hladnjak od proca se više čuje. Kao što kolege kažu, valjda je to normalno. Ako nije prošlo 14 dana, vrati je i uzmi drugu.

Druga opcija ti je da je undervolataš. Moja kartica pod undervoltom je brža nego pod normalnom voltažom. 

rocko9 uto 7.7.2020 18:42

Evo da se ubacim ako ti išta pomaže, vjerojatno nisi imao sreće sa karticom, ja imam MSI RX5700 EVOKE GP OC i evo temperature na 2100rpm. Tvoj model Gaming X ima još bolje hlađenje tako da je nemoguće da ja imam bolje temperature od te kartice. Nešto tu ne štima riješi se te kartice što prije jer si očito dobio neki loš primjerak.

https://imgur.com/S057631 AC Odyssey test.

Grozni66666 uto 7.7.2020 18:56
rocko9 kaže...

Evo da se ubacim ako ti išta pomaže, vjerojatno nisi imao sreće sa karticom, ja imam MSI RX5700 EVOKE GP OC i evo temperature na 2100rpm. Tvoj model Gaming X ima još bolje hlađenje tako da je nemoguće da ja imam bolje temperature od te kartice. Nešto tu ne štima riješi se te kartice što prije jer si očito dobio neki loš primjerak.

https://imgur.com/S057631 AC Odyssey test.

 dvije totalno razlicite kartice, usporedujes kruske i jabuke, neam smisla! S njegovom karticom je sve uredno, 5700xt je "tesko" zauzdati s osrednje izvedenim hladenjem!