freshyy uto 12.1.2021 16:59

Znaci imo sam Ryzen 2700x sa wraith prism coolerom, kupio sam prije par dana Ryzen 5600x i dobio stock cooler koji je poprilicno los, pa sam mislio prism sa 2700x stavit na njega. No medjutim doslo je to ozbiljnih problema, gdje je 2700x doslovno ko da je zavaren za radijator. Apsolutno ga je nemoguce izvaditi, probao sam grijati sa fenom za kosu, probao sam sa alkoholom, nista. Nemoguce je ista uopce ugurati ispod da ga mogu polugom mozda izvuci. Nemam uopce ideja kako da ga izvadim. PC sa tim procom je kupljen 2018, tako da 2 godine nije pasta mjenjana , no medjutim koliko sam citao nebi trebao biti takav problem. Znaci proc kao da je cavlima zabijen, ili zavaren i neda se nikako van.

 

Jel ima netko ideja kako rijesiti ovo ili se susreo sa ovakvim problemom. Htio sam 2700x prodati no sad mi je beskoristan jer ga nemogu nazad ni u PC staviti sa tim ogromnim coolerom.

freshyy uto 12.1.2021 17:20
Izzy kaže...

Onda ponovno grij fenom i pokušaj sa skalpelom. Ili čak ako nađeš vrlo tanku, ali čvrstu žicu, s njom ga pokušaj odlijepiti, tj. prorezati pastu između procesora i hladnjaka.

 Sve sam to isprobao vec, apsolutno je nemoguce ista nagurati ispod. CPU ko da je sjeo u neki mali socket na cooleru, sto je nemoguce. doslovno tako izgleda. nema uopce mjesta izmedju proca i coolera, niti zica prolazi, niti skalpel, niti konac. Grijem sa fenom i sve sam probao i neide nigdje.

Čitatelj uto 12.1.2021 20:10

Sta komplicirate ljudi, niste nikad vidjeli procesor zalijepljen za killer?

 

Lik, procesor ima 4 coska - na bilo kojem cosku lagano zadignes kemijskom olovkom,

ili lagano odvijacem, samo pazi da ti procesor ne ispadne na pod i ne potrgas kontakte - odvajanje je instantno.

alscaul uto 12.1.2021 21:02
Izzy kaže...
Kako da ga rotira kada mu je ostao na hladnjaku? I još ima pinove što znači da mora paziti ako će ga uhvatiti sa strana i pokušati zakretati. Vrlo zeznuta situacija...

 nej biti picajzla... imao sam isti slučaj, uzeo hladnjak s matične - primjetio da je procesor zaljepljen za njega. Usro sam se prvo. Normalno googlao sam i vidio da se to često događa... ne treba se silom vuči procesor od hladnjaka nego samo probati "zarotirati" procesor i moj se odmah odpustio....

freshyy čet 14.1.2021 16:57

Tek tolko da updejtam situaciju. Odnio sam ga kod majstora u PC servis, doslovno je u 5 sekundi odlijepio ga sa odvijacem, nisam niti skuzio gdje ga je zabio ni kako jako je potegnuo, ali je prilicno jednostavno izaslo van. Hvala na savjetima

freshyy čet 14.1.2021 21:06
darkborg kaže...
Mogao si to vjerojatno i sam izvesti ali nema veze, kad u nešto nisi siguran uvijek je bolje dati nekome tko je iskusniji nego napraviti još veće sranje.

 nisam nikad imo takvu situaciju, gledo sam po youtube svima je islo lagano to vanka, no moj je izgledao kao da je zacementiran, a nisam htio nista sam da ne sjebem cijeli procesor. nije mi nista naplatio tak da nije da sam na gubitku :D