Razni hardverski problemi

CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT - nakon 2-15min rada u win

SimeVip pon 5.10.2020 13:19

Pozdrav,

 

molim pomoć ako je tko imao iskustva s sličnim problemom. Naime nakon instaliranja windowsa 10 (iso s microsoft stranice), u win mogu raditi izmedju 2-15min i nakon toga blokada (nekad se javi bsod a nekad samo blokira i tako stoji).

 

BSOD koji mi javlja je CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT, WhoCrashed program kaže: "Caused by Address" ntoskrnl.exe+ 14cc20. 

 

Sve je radilo godinu dana bez problema, i sad je pocelo s ovime. Jedina promjena je bila da sam slao m.2 na servis i dobio novi nazad u zamjenu.

 

Konfiguracija je:

MSI B450 Tomahawk MAX

Ryzen 5 3600

16GB DDR4 3000Mhz (2x8GB) Patriot Viper 4

INNO3D GTX 1080 TI X2

SSD 512GB Adata SX6000PNP PCIe M.2 2280

Gigabyte B700H 700W Modular 80+ Bronze

 

Isprobano:

 

memtest 15ak min bez grešaka

win safe mode - radio nekih 15min i ista stvar (smrznulo se sve)

drugi disk hdd obicni - ista stvar

druga graficka zotac 1080 ti - ista stvar

 

zanimljivo je da mi radi bez problema kad pokrenem hirens boot usb i na njemu sam radio nekih sat vremena bez da je bilo problema

 

Ako tko ima kakav prijedlog bio bih zahvalan, ili da jednostavno platim pa da se u servisu igraju s otkrivanjem.

 

Hvala.

jozef pon 5.10.2020 13:25

"The CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT error means that your processor is having trouble with cooperation from its cores and threads."

Pretpostavljam da je problem u driverima od chipseta. Probaj napraviti rollback/system restore. 

SimeVip pon 5.10.2020 13:32
jozef kaže...

"The CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT error means that your processor is having trouble with cooperation from its cores and threads."

Pretpostavljam da je problem u driverima od chipseta. Probaj napraviti rollback/system restore. 

win je snimljen na novo pa nista od system restore-a, ali probat cu instalirati chipset driver odmah cim se upali da vidim hoce pomoci

 

tnx

SimeVip pon 5.10.2020 14:12
dedaa kaže...

Obicno je razlog nestabilni cpu/mem overclock. Ako je bilo stabilno prije, a u međuvremenu si napravio updejt bios-a, gotovo sigurno je to problem.

da to sam si i mislio pa sam vratio bios na verziju koja je i prije radila stabilno v35, nova verzija je v37 (i na obje ista stvar)

 

bios podesen kao i prije dok je bilo stabilno (tj. jedino sta je i bilo dirano uopce u biosu je ram stavljen na 3200mhz), cak sam probao i na default postavkama ali ista stvar

SimeVip uto 6.10.2020 08:09
jozef kaže...

"The CLOCK_WATCHDOG_TIMEOUT error means that your processor is having trouble with cooperation from its cores and threads."

Pretpostavljam da je problem u driverima od chipseta. Probaj napraviti rollback/system restore. 

Ipak ništa od ovoga, instalirano ali i dalje problem isti. 

 

Nastavljam dalje istraživati 

Zelenapaprika2 uto 6.10.2020 22:29
SimeVip kaže...
dedaa kaže...

Obicno je razlog nestabilni cpu/mem overclock. Ako je bilo stabilno prije, a u međuvremenu si napravio updejt bios-a, gotovo sigurno je to problem.

da to sam si i mislio pa sam vratio bios na verziju koja je i prije radila stabilno v35, nova verzija je v37 (i na obje ista stvar)

 

bios podesen kao i prije dok je bilo stabilno (tj. jedino sta je i bilo dirano uopce u biosu je ram stavljen na 3200mhz), cak sam probao i na default postavkama ali ista stvar

 Smanji još frekvenciju rama, ryzen je s tim frekvencijama nemoguč po tom pitanju.

SimeVip uto 6.10.2020 22:46
Zelenapaprika2 kaže...
SimeVip kaže...
dedaa kaže...

Obicno je razlog nestabilni cpu/mem overclock. Ako je bilo stabilno prije, a u međuvremenu si napravio updejt bios-a, gotovo sigurno je to problem.

da to sam si i mislio pa sam vratio bios na verziju koja je i prije radila stabilno v35, nova verzija je v37 (i na obje ista stvar)

 

bios podesen kao i prije dok je bilo stabilno (tj. jedino sta je i bilo dirano uopce u biosu je ram stavljen na 3200mhz), cak sam probao i na default postavkama ali ista stvar

 Smanji još frekvenciju rama, ryzen je s tim frekvencijama nemoguč po tom pitanju.

 

Isprobano na 2133, 3000 i 3200. Nista ne pomaze.

hahhaajaads uto 6.10.2020 23:38
SimeVip kaže...

Da, isprobane sve varijante nista ne uspjeva.

 

U win uspijem biti max par min prije nego se javi bsod ili samo smrzne sve.

 Nitko nije spomenuo ali problem moze biti u samom windowsu, jer ako se sjecam windows je jednom zeznuo (ne znam jel 2017 ili 2018) jedan windows update gdje se ljudima masovno pojavljivali ti CLOCK_WATCHDOG i rjesenje je bilo brisanje tog windows updatea.

SimeVip sri 7.10.2020 07:04
hahhaajaads kaže...
SimeVip kaže...

Da, isprobane sve varijante nista ne uspjeva.

 

U win uspijem biti max par min prije nego se javi bsod ili samo smrzne sve.

 Nitko nije spomenuo ali problem moze biti u samom windowsu, jer ako se sjecam windows je jednom zeznuo (ne znam jel 2017 ili 2018) jedan windows update gdje se ljudima masovno pojavljivali ti CLOCK_WATCHDOG i rjesenje je bilo brisanje tog windows updatea.

Nadam se da je tako, probat cu instalirati win7 da vidim hoce uspjeti. Necu spajati na net da ne bi slucajno krenuo s updatima.

 

SimeVip sri 7.10.2020 12:50
dreadmoore kaže...
Meni to izbaci samo ako mi je clock ne stabilan sad moze biti procesor ili ram a u vecini slucajeva procesor mi tu gresku baca.

proc nisam nista dirao ni clockao u biosu, sve je default... e sad da li je bolje podesiti onda ručno ili ostaviti tako...

 

 

SimeVip čet 8.10.2020 19:46
hahhaajaads kaže...
SimeVip kaže...

Da, isprobane sve varijante nista ne uspjeva.

 

U win uspijem biti max par min prije nego se javi bsod ili samo smrzne sve.

 Nitko nije spomenuo ali problem moze biti u samom windowsu, jer ako se sjecam windows je jednom zeznuo (ne znam jel 2017 ili 2018) jedan windows update gdje se ljudima masovno pojavljivali ti CLOCK_WATCHDOG i rjesenje je bilo brisanje tog windows updatea.

Evo da se javim, napokon je riješen ovaj problem. Ne mogu vjerovati da je bilo do windowsa!!!

 

Bila je prijašnja verzija win 10-ke instaliravana (koja je skinuta s microsoft stranice) i ona je radila probleme.

 

Pa sam išao ponovno skinuti win 10 s njihove stranice, ovaj put je skinuo v2004 i nakon te instalacije sve radi kao sat.

 

Hvala svima na pomoći, nadam se da će nekome pomoći ova tema.

hahhaajaads čet 8.10.2020 19:58
SimeVip kaže...
hahhaajaads kaže...
SimeVip kaže...

Da, isprobane sve varijante nista ne uspjeva.

 

U win uspijem biti max par min prije nego se javi bsod ili samo smrzne sve.

 Nitko nije spomenuo ali problem moze biti u samom windowsu, jer ako se sjecam windows je jednom zeznuo (ne znam jel 2017 ili 2018) jedan windows update gdje se ljudima masovno pojavljivali ti CLOCK_WATCHDOG i rjesenje je bilo brisanje tog windows updatea.

Evo da se javim, napokon je riješen ovaj problem. Ne mogu vjerovati da je bilo do windowsa!!!

 

Bila je prijašnja verzija win 10-ke instaliravana (koja je skinuta s microsoft stranice) i ona je radila probleme.

 

Pa sam išao ponovno skinuti win 10 s njihove stranice, ovaj put je skinuo v2004 i nakon te instalacije sve radi kao sat.

 

Hvala svima na pomoći, nadam se da će nekome pomoći ova tema.

 Ako mozes, probaj to prijavit windowsu nekak da im se to opet dogadja, vjerovatno nisi jedini tak da se to fixa.