kekec01 uto 26.2.2019 11:14

Pozdrav svima. Imam primarni komp koji koristim svakodnevno. Onda sam od nekih ostataka išao osposobiti drugu kantu i sa svoje sam posudio ssd zato što nisam mogao na drugi HDD iz nekog razloga instalirati Windowse što sam na kraju ipak uspio. Kada sam vratio ssd u svoj komp (imam još i dodatni HDD) prilikom boota se javlja BSOD gdje onda stisnem f9 za opciju odabira drugog os-a i tamo mi nudi win10 i win10 on volume 2. Ovaj prvi ne reagira a na volume 2 se podiže sustav. Nije mi jasno zašto nastaje BSOD, I zašto mi nudi dvije opcije win 10 kada je samo na ssd instaliran os, odakle se taj drugi pojavio. Možda je nešto ostalo zapamćeno iz druge kante, druge postavke?? Kako da to maknem? Reinstall ili...?? 

ihush uto 26.2.2019 12:58

-ovakav bsod nije posljedica kvara nego soft, .. licence i sl. + postavke biosa, boota, itd.

-to nisu stvari koje treba raditi, logična posljedica. Trenutno stanje (nešto pogrešno) moraš vratiti u početno stanje. Što? npr boot-order.. ali licenca je veći problem jer MS ne želi..

-bootaš s boot/install medija i probaš fixati (nakon što podesiš opcije biosa ili fizički vratiš npr na koji sata port je spojen disk..), svakako proguraj chkdsk (jer provjerava SID, ne zbog kvara diska, killswitch radi upravo tako da onemogući paljenje OSa i MS ne želi olakšati fixanje takvog problema).

 

+ a što je 'zapamćeno' od druge ''kante''.. npr chipset driveri i sl. za to je šansa 50% da će fixati..

speedy56 sub 2.3.2019 18:56

Dakle, situacija je ovakva.

Imam laptop hp probook 4540s, intel i5 proc i Amd radeon 7650m grafa.

Odjednom je počeo konstantno ulaziti u bsod, do te mjere da se nije mogao niti upaliti više.

 

Krenuo sam nanovo instalirati windowse, no taj problem se i dalje pokazivao.

Nakon daljenjeg istraživanja skužio sam da je problem s amd grafičkom karticom, naime, nakon ručnog instaliranja drivera, sustav bi se rušio (bsod) tokom/nakon instalacije drivera za tu grafu. Instalacija drivera za chipset i integriranu grafu prođe ok.

Mislio sam da je problem u krivom driveru, međutim, od onda sam isprobao 9 različitih drivera (noviji, stariji, itd...) i na svakome je problem ostao isti. Svaki driver naravno instaliran na čisto (DDU program za deinstalaciju starih, instalacija windwosa bez internetske veze da windows update nebi slučajno potegnuo neki driver)

Nakon svega sam onemogućio grafu u bios-u i laptop sad radi ok (dakle ziher je problem ta grafička)

 

Malo sam guglao i našao da amd ima nepostojeću podršku tih starijih grafa za novije (updateane) verzije winsa 10. Sad, koliko tu ima istine, ne znam.

Pravo rješenja za ovaj problem nisam našao nigdje. Jedino konkretno kaj sam našao je ovaj post, a koliko tu ima rješenja mog problema ne znam ni sam.

U pravilu se kao "rješenje" navodi "instaliraj nove drivere", a s obzirom da sam 9x to napravio, to automatski preskačem.

 

Ima netko možda neku ideju? Već sam lagano lud, sve kaj znam i kaj mi je palo na pamet sam probao.

Inače, da im grafa nije toliko potrebna ostavio bih ga ovako, bez nje u sustavu, ali mi treba grafa zbog autocada i sw-a.

 

 

Edit:

Problem je u nekompatibilnosti novijih (updateanih) verzija win10 i (starih) amd-ovih drivera.

 

SamoPitam3 sri 20.3.2019 17:48

Meni se u idle rusio zbog c6. Najgore je sto sam mislio da sam ga iskljucio i bilo je disable-ano, a zapravo se iskljucivao tamo u zen opcijama gdje je ostao "zakopan". Od onda niti jedno rusenje.

Sa druge strane ti koliko vidim imas klokan procesor, pa bi bilo dobro da sve vratis za pocetak na default, ako se rusi.

QuidZz sri 20.3.2019 17:49
SamoPitam3 kaže...

Meni se u idle rusio zbog c6. Najgore je sto sam mislio da sam ga iskljucio i bilo je disable-ano, a zapravo se iskljucivao tamo u zen opcijama gdje je ostao "zakopan". Od onda niti jedno rusenje.

Sa druge strane ti koliko vidim imas klokan procesor, pa bi bilo dobro da sve vratis za pocetak na default, ako se rusi.

 

 

Kako si to iskljucio?

SamoPitam3 sri 20.3.2019 17:59
QuidZz kaže...
SamoPitam3 kaže...

Meni se u idle rusio zbog c6. Najgore je sto sam mislio da sam ga iskljucio i bilo je disable-ano, a zapravo se iskljucivao tamo u zen opcijama gdje je ostao "zakopan". Od onda niti jedno rusenje.

Sa druge strane ti koliko vidim imas klokan procesor, pa bi bilo dobro da sve vratis za pocetak na default, ako se rusi.

 

 

Kako si to iskljucio?

 Bilo je to prije vise od pola godine. Isto ryzen.  U BIOS-u. Sada ovisi kako je kod tebe. Kod mene je bilo nesto tipa advanced, cbs, zen i na c-state na iskljuceno. Tamo mi je bilo ostalo jos ukljuceno ta stanje.

SamoPitam3 sri 20.3.2019 18:18
QuidZz kaže...

Ok krivo sam se izrazio. :) Imam ga preko godinu dana. Od prvog dana radi sve bez problema. Ram takoder. Software moze biti problem?

Ali tu MBO sigurno nemas preko godinu dana .

A moze biti bilo sto. Problem kod idle je, ako imas SSD, to sto kada se srusi sve se vrlo brzo vrati na staro. Cak i aplikacije koje su u pozadini. Ja masu puta nisam niti primjetio da se resetirao...

QuidZz sri 20.3.2019 20:45

Nasao sam ovaj tutorial kojemu je cilj ( the objective here is to get the system to crash because Driver Verifier is stressing the drivers out.  ) te sam napravio sve. Odabrao sam sve drivere osim sluzbenih od Microsofta kako i pise u tutorialu.

https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_10-update/driver-verifier-tracking-down-a-mis-behaving/f5cb4faf-556b-4b6d-95b3-c48669e4c983

Nakon sto su se krenuli ucitavati Windowsi ( dakle prije Welcome screena ) odmah sam dobio BSOD. Dakle problem je softwareske prirode i non microsoft drivera ali ne mogu skuziti koji driver je u pitanju.

WhoCrashed kaze ovako:

On Wed 20/03/2019 20:14:06 your computer crashed or a problem was reported
crash dump file: C:\Windows\MEMORY.DMP
This was probably caused by the following module: Unknown (0x000000007067444D)
Bugcheck code: 0xC4 (0x2000, 0xFFFFF80607A14187, 0x0, 0x7067444D)
Error: DRIVER_VERIFIER_DETECTED_VIOLATION
Bug check description: This is the general bug check code for fatal errors found by Driver Verifier.
This appears to be a typical software driver bug and is not likely to be caused by a hardware problem.
A third party driver was identified as the probable root cause of this system error.
Google query: DRIVER_VERIFIER_DETECTED_VIOLATION

A WinDbg log je na linku:

http://www.mediafire.com/file/unko3aku2z54ola/Tekst.txt/file

Sto bi mogao biti problem?

Hvala.

marvel82 pet 10.5.2019 21:52

Pozdrav svima

 

Kupio sam komp početkom godine i danas mi se prvi puta crashnuo. Izgleda kao da se GPU (Palit RTX 2080 Ti) pregrijava. To se dogodilo dok sam igrao FOrza Horizon 4 na 1440p. Temperatura tada prelazi 80 stupnjeva. Molim mišljenje da li bi moglo biti do same grafičke ili do lošeg protoka zraka  u kučištu (1 prednji, 1 zadnji vent). Slika priložena.

moukie pon 27.5.2019 22:07

Pozdrav

Neznam kojoj bih se temi obratio pa se eto obracam ovdje

Izvukao mi se vršak punjača za laptop

Odnosno punjač mi više ne radi kako bi trebao

Trazim zamjenski punjač  i našao sam ovaj koji ima 135w kao i moj originalni

https://www.mikronis.hr/adapter-ac-punjac-lenovo-135w-za-thinkpad-slim-tip-p-n-4x20e50562.aspx?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

Piše da je kompatibilan za laptopte:

Lenovo ThinkPad T540, T540p, T440p, W540

ali ja imam Lenovo Ideapad Y700(gaming laptop iz 2016)
https://www.lenovo.com/hr/hr/static/accessories/lenovo-135w-ac-adapter.html (<--Ovo je originalni punjač)

Hoce li nastati problem?

Također ako netko zna bolju temu za obratit se s ovim problem bio bi mu zahvalan

I je li ikako moguće zamijeniti dio žice koji ide od adaptera do lapotopa(jer je tu problem), adapter(kutija) je sam po sebi dobar

 

 

Tincha uto 28.5.2019 09:41

Koristim jedan rabljeni laptop, ovako ugrubo sve ispravno, novi windowsi, driveri, temperature sbe 5..ali ga hebe bsod i to žešče..došao ovdje, proletio kroz zadnjih par stranica i dojam je isti kakav je bio i prije 10 god kad sam se na starom računalu prvi put susreo s BSOD-om..ostaje nepoznanica

SeaCucumber2 sub 1.6.2019 21:50

clean install win10, aktivirani i povuceni svi updatovi

ssd primarni, +hdd

 

kad god idem instalirati drivere, programe dobijem bsod

 

pokusano do sad:

memtest - prosao ok

chkdsk - prosao ok

sve moguce kombinacije pokusane sa interneta

 

ima li itko kakvu ideju sta se jos moze napraivit?

SeaCucumber2 sub 1.6.2019 23:43

temperature bi trebale biti ok

probam skinuti hw monitor ako se ne sruse winsi opet

 

drivere od grafe?

 

ali recimo instaliram origin i apex i radi, instaliram softwer of ssd-a da ga testiram i prilikom pokretanja programa dobijem bsod

 

 

edit: proc na 41 stupanja, ssd 33 grfu nisam uspio vidjeti jer szblokalo ali pod rukom nije vruca:D

danas sam cak nekako uspio skenirati ssd, baci 3 errora, jedan je za kabel, dva su za navodno bad sectore. mada skeniranjem bed sektora ne pokaze nista, sve zeleno

konacni rezultat: narancasti warning

SamoPitam3 ned 2.6.2019 01:30
SeaCucumber2 kaže...

temperature bi trebale biti ok

probam skinuti hw monitor ako se ne sruse winsi opet

 

drivere od grafe?

 

ali recimo instaliram origin i apex i radi, instaliram softwer of ssd-a da ga testiram i prilikom pokretanja programa dobijem bsod

 

 

edit: proc na 41 stupanja, ssd 33 grfu nisam uspio vidjeti jer szblokalo ali pod rukom nije vruca:D

danas sam cak nekako uspio skenirati ssd, baci 3 errora, jedan je za kabel, dva su za navodno bad sectore. mada skeniranjem bed sektora ne pokaze nista, sve zeleno

konacni rezultat: narancasti warning

 Ti si pravi primjer kako se ne opisuje nastali problem. Jos uvijek nisi naveo jesi li to kupio novi SSD pa na njega je isao sistem ili polovni ili se radi o starosjediocu kod tebe i "clean install-u" ?

Ne bi bilo prvi puta da je SSD "out of the box" neispravan ili da mu se health srozao tamo negdje na 1% nakon dan, dva...

0mnia_x pon 1.7.2019 19:56

Pozdrav svima,

 

Naime, pojavio mi se BS usred streamanja, sa porukom inaccessible boot device i nakon toga ugasio

http://prntscr.com/o95ymc

 

Kad se ugasio pojavio se bios, izasla sam iz biosa i onda se pojavio znak ond windowsa kao da ce se upaliti ali je opet izbacilo BS i od tad stalno bios

Također, u biosu mi ne prepoznaje SSD, obično je pisalo boot option 1, ai sada nema ništa..

Mislila sam da je prosao SSD ali sam ukopcala novi, ali ni njega ne prepoznaje

 

Probala sam jos update biosa, i drugi sata kabel ali nista.

 

Pa eto ako netko ima ideju sto bi jos mogla probati..

 

Ovo su specifikacije:

http://prntscr.com/o95vqw

 

Unaprijed hvala

 

 

 

 

ihush pon 1.7.2019 20:04

-problem s disk kontrolerom (disk, kontakt-kabel ili sam kontroler..) a posljedica zablokiran disk + posebno problem za ssd..

-ne smije se dozvoliti reboot-boot ako disk nije iniciajliziran, ugasiti-upaliti i ući odmah u bios, boot-disk (u ovom slučaju ssd) mora biti vidljiv i boot.. a ako je jednom rebootao, tad ga je bios automatski pomaknuo na prvi vidljivi disk.. ili je ssd crko pa je uzaludno.

-tek kad je u biosu vidljiv i boot ssd smije se pustiti winboot, chkdsk.. ovako ovisi koliko imaš sreće, ako neće, ubaci install medij, popravak.. chkdsk (pronađeš slovo npr D: ..) + bootrec

SeaCucumber2 uto 2.7.2019 17:05

sta pokazuje za ostale boot uredaje, da li imas koji drugi disk da ga vidis u bios?

da li si probala drugi sata ulaz na maticnoj? iako je mala vjerovatnost da je do toga

uglavnom mozes probati sve kombinacije sa neta ali meni nije uspjelo pomoci nista. ako mozes testiraj ssd na drugom kompu/laptopu

solucija je da testiras komponentu jednu po jednu.

 

ako pogledas nekoliko postova iznad vidit ces i moje probleme hahahah meni je ssd uredno dizao instalaciu windowsa ali je bacao BS cim nesto vise instaliram tipa driveri ili neki softwer

Luka123 sri 17.7.2019 14:01

Imam cudan problem, ako koristim FL studio i kasnije hoću neku igru igrati imma bsod uvijek.... Neznam kakve veze jedno s drugim ima ali uvijek isto, nije bitno da li je steam ili origin, uvijek isti prob.

Da napomenem sve je original, nemam "crackanih" čudesa uključuje fl studio... 

ihush sri 17.7.2019 14:58

-ako je povezano tad je stvar u audio driveru tj ASIO.. ili pribavi noviji-ispravan (ili stariji..) driver ili bar za probu, restart.. prije gejmanja. + može biti bilo što drugo-slično, neki treći utisl, dodatak, no recimo da je u pitanju audio i ima neke logike.. ili pribaviti neki noviji FL (ne znam koje su verzije-ažuriranja, npr možda je problem u verziji win, 7-10-buildovi i možda neki patch upravo za to.).

Luka123 sri 17.7.2019 15:54
ihush kaže...

-ako je povezano tad je stvar u audio driveru tj ASIO.. ili pribavi noviji-ispravan (ili stariji..) driver ili bar za probu, restart.. prije gejmanja. + može biti bilo što drugo-slično, neki treći utisl, dodatak, no recimo da je u pitanju audio i ima neke logike.. ili pribaviti neki noviji FL (ne znam koje su verzije-ažuriranja, npr možda je problem u verziji win, 7-10-buildovi i možda neki patch upravo za to.).

 Hmm, mozda si cak i u pravu sa asio driverom, probat ću najnoviji asio instalirati, jer moguće da prilikom instalacije nisam stisao ASIO da se instalira najnoviiji, a imam 12.5.1 i 20.5 FL verziju. Hvala.