Razni hardverski problemi

Asus Rog Strix 1070 ti low gpu usage

bruno31 pet 15.1.2021 04:09

Nedavno sam nadogradio sa 1060 6gb na 1070 ti, problem je sto u igrama dobijam low gpu usage.
Naprimjer u Warzone-u dok sam lobbyu cekajuci da pocne game usage je na 97%-98% i stoji tako stabilno, cim pocnem igrati usage postaje nenormalno labilan i rijetko prelazi 90%, obicno je od 60%-85%.
Fps u igri je poprilicno dobar, igram na high postavkama i dobijam od 80 do 110 fps, prosjek bih rekao da je preko 90.
PC: ryzen 5 2600, gigabyte ax370m, Hyperx fury 2x8 3200 Mhz, CM 600w v3.
Svaka pomoc je dobrodosla, hvala!

toxic pet 15.1.2021 04:31

Sada ce se naci dezurni AMD Fanboy pripadnici no međutim i sam sam imao taj Ryzen na 4.0ghz... na žalost u pojedinim igrama poput Warzonea tu nema pomoći, nece ti pomoci tu niti njihov snažniji brat 3600, tek ova nova serija..

I nikakvi tajminzi niti brzi rami ti nece donijeti da mozes iskoristit tu graficku kako treba ali eto na srecu ili nesrecu takvih igara nema "puno" a 90 frejmova je cist fajn :(...

 

Cisto da ne gubis silno vrijeme ekipe koja ce te uvjeravat da s brzim ramima boljim tajminzima vecim klokom mozes nesto dobit, to su takve minimale da to boli glava....

 

Moja preporuka.. iskljuci fps counter i igraj... dok ti fps pocne padat da to osjetis golim okom mjenjaj proc/platformu ili sto god hoces, do tada samo zazmiri na jedno oko...

 

bruno31 pet 15.1.2021 04:34

Igrao sam i BF1 I BF5, dogadja se isto.
Na yt sam gledao dosta gamplaya gdje ljudi igraju sa istim ovim proc i grafom pa cak i ramom, usage je 97%-98%, tako da ne vjerujem da je proc u pitanju(nisam fanboy, kazem realno).

dreadmoore pet 15.1.2021 12:07
bruno31 kaže...

Igrao sam i BF1 I BF5, dogadja se isto.
Na yt sam gledao dosta gamplaya gdje ljudi igraju sa istim ovim proc i grafom pa cak i ramom, usage je 97%-98%, tako da ne vjerujem da je proc u pitanju(nisam fanboy, kazem realno).

 Na yutube se prikazuje uvjek ono sto trenutno najbolje izgleda, nitko neće da prikaze stvarni problem.Ali večina koji pokaze stvarni problem resetaju ga svime i svacim i kazu da ne govori istine itd da je namjerno nastimano.Da se u vecini slucajeva ocrni AMD.

Montarinari pet 15.1.2021 12:37
toxic kaže...

 

Moja preporuka.. iskljuci fps counter i igraj... dok ti fps pocne padat da to osjetis golim okom mjenjaj proc/platformu ili sto god hoces, do tada samo zazmiri na jedno oko...

 

 Već dugo nisam vidio pametniji komentar.

toxic sub 16.1.2021 08:11
bruno31 kaže...

Kako moze nastimati taj usage da ne bude onoliki koliki prikazuje msi afterburner, svasta.

 A gle ako mislis da taj procesor moze bolje...

 

OC na 4.0ghz  ili vise ako vec nisi, rame na min 3600 mhz s cl14 inace nisi napravio nist

Nakon toga fresh install windowsa...

Tek poslije toga ces znati jel sve ok ili nije...

 

Velim uzalad ti trud ali ako vjerujes tim youtuberima a ne nekima koji su imali navedni procesor i govore ti realno stanje tog procesora... samo daj.. gubi vrijeme\novac uzalud

toxic sub 16.1.2021 08:24
MGloc kaže...

Bome interesantno posto se i jos jedan lik zali na isti problem u istoj igri samo sto ima drugu graficku...

 Kad vjeruju tulipanima koji ili imaju procesor pa ga zele navesti kao da je "Bog" pa pisu gluposti tu po forumu ili onima kvazi sto nesto znaju pa im latencija i brzina rama daje toliko boost da je to nezamislivo...

Jedini boost koji moze dobiti je s nekakvim OC-om procesora ali to nece biti puno...

 

MGloc sub 16.1.2021 08:26

Nema nista od toga jedino dobro kod tih ryzena 1600-2600-3600 sto si ih mogao kupit za fine novce , danas je to sve palo u vodu...Dobro Intel tad nije nudio nista posbno vec su trljali samo sol na ranu sa i5 8400 ili 9600K i slicno pa si morao uzet ryzena.

EDIT : Evo kako kod mene radi , slicna stvar kao i kod tebe.

toxic sub 16.1.2021 08:36
MGloc kaže...

Nema nista od toga jedino dobro kod tih ryzena 1600-2600-3600 sto si ih mogao kupit za fine novce , danas je to sve palo u vodu...Dobro Intel tad nije nudio nista posbno vec su trljali samo sol na ranu sa i5 8400 ili 9600K i slicno pa si morao uzet ryzena.

 Najbolji lijek protiv toga je zapravo da rade ono sto sam ja radio nekih 2 godine s Ryzenom 2600... nisam imao uplajen fps counter i sam sebi sam rekao trenutno mi ne treba bolje i bit ce okey i to je funkcioniralo... jer ako krene usporedivati doci ce u napast i mijenjati itd.. no ako to zeli neka radi... ja sam imao 1080ti s njim...

 

mene nikad nije 90 vs 144 fps ucinilo boljim igracem...no medutim ako taj fps pada ispod 60 pa cak vec osjetis i golim okom kad padne na 70 e onda ga jezi, vrijeme je za switch

bruno31 sub 16.1.2021 15:33
toxic kaže...
bruno31 kaže...

Kako moze nastimati taj usage da ne bude onoliki koliki prikazuje msi afterburner, svasta.

 A gle ako mislis da taj procesor moze bolje...

 

OC na 4.0ghz  ili vise ako vec nisi, rame na min 3600 mhz s cl14 inace nisi napravio nist

Nakon toga fresh install windowsa...

Tek poslije toga ces znati jel sve ok ili nije...

 

Velim uzalad ti trud ali ako vjerujes tim youtuberima a ne nekima koji su imali navedni procesor i govore ti realno stanje tog procesora... samo daj.. gubi vrijeme\novac uzalud

 

 

 

Zasto mora nuzno biti do procesora?