Radna iskustva

Ulaganje u znanje nakon faksa

fatnproud uto 6.8.2019 22:33

Pozdrav!

Evo pitanje za malo iskusnije koji bi mogli dati neki savjet ili prenijeti iskustvo.
Imam 24 godine i polako privodim fakultet kraju uz rad. Neću prigovarati ni na minimalac niti na radnu okolinu jer za naše standarde mogu biti sretan da uopće imam posao. Ne vidim se u tom poslu nakon završenog studija,

a smatram kako mi znanje nije na nivou da nađem posao u struci jer od svega baratam samo osnovama, u ničem nemam previše iskustva. Znam da fakultet nije taj koji će mi sipati znanje u glavu te da se

mora ulagati vrijeme i van faksa da se znanje "isklesa", no nažalost, nakon jutra na poslu i popodneva na fakultetu, najlakša stvar je bila odraditi obaveze za faks "samo da bi se prošlo", leći u krevet i

čekati novi dan pa repeat.

Ne znam koliko je pametno nakon fakulteta uzet godinu dana za sebe i uložiti to vrijeme da se posvetim nečem da mogu doći na razgovor sa znanjem a ne ko tabularaza. Neku lovu sam uštedio tako da bi bilo izvedivo.


E sad, čemu se posvetiti?

html
css
java
php
c++
sql
graph. design
game/level design


Interesira me sve od navedenog, volju za učenje imam, no kakvo je tržište i za čime se najviše traga? Bi li trebalo polako gledati prema van nakon faksa? Neki savjet od iskusnijih ljudi bi dobrodošao.
Hvala unaprijed!

ONeill pon 12.8.2019 18:58

Počni raditi kao freelancer na nekoj od stranic aza takve poslove.

Tako ćeš doći do iskustva, a možda ćeš raditi na nekom projektu kojeg ćeš moći staviti u CV.

 

Također, pokušaj se fokusirati na jedno područje ili dva, jer ako ćeš biti po svemu a u ničemu konkretno, opet nije dobro.

Kad svladaš nešto, onda dalje možeš učiti nešto kao hobi.