Prodaja - Računala

[Prodaja] Lenovo Legion Y530

quickr sri 11.1.2023 13:44

Lenovo Legion Y530:
intel i5 8300H, 16GB RAM, GTX1050 4GB

U laptopu su dva SSD-a koja ću, kad vidite da se laptop pali i sve radi kako treba, izvaditi, a vama dati novi, zapakirani, ne korišteni SSD.
Razlog tome je što će se laptop do samog trenutka prodaje koristiti. Gore su mi sve aplikacije i dokumenti i diskove vam jednostavno nedam. Ali zato dobijete brand new Kingston A400 od 240GB.

Na laptopu je promjenjena termalna pasta (thermal grizzly), ventilatori su očišćeni.
CPU temp: radna 45-50, max full load 85-90
GPU temp: radna 40, max full load 65-70 (možda ide i više ali se laptop nije koristio za heavy gaming)

Battery wear 15%

Nikakve dostave, samo primopredaja ZG/VG. Nikakve zamijene.

Cijena je 400€ fiksno. I garantiram da nema jeftinije ni na njuškalu ni na FB marketu.

quickr čet 12.1.2023 08:08
silvio3105 kaže...
Kad me već pitaš u inboxu kakve probleme imam - nemam ih.
Samo mi je malo smiješno prodavati četiri ipol godine stvar laptop bez diska(ili s diskom?) za fiksno 400e.

Pa očito ima problema kad je thumbs down opaljen.

 

1. Laptop se prodaje po najnižoj cijeni na bilo kojem oglasu u HR. Inaće ekipa traži 450€+

2. Nisam rekao da ide bez diskova nego da bi ih volio zadržati. Unutra su dva, a hoće li doći sa jednim, sa dva ili bez je stvar dogovora. Uostalom barem SSD-ovi danas nisu skupi, kao nekad.

 

 

Ajmo ovako, pošto nisi prvi koji nuga na cijenu, dajem laptop za 1€, sretan?

 

 

quickr čet 12.1.2023 09:14
silvio3105 kaže...
Znači ako ide s dva diska, 400e, ako ide s jednim isto 400e?
Zanimljivo 🤦🏿‍♂️

 Da jer prodajem procesor, ram i gpu, disk je tu najmanje bitna stavka. Masa ljudi ubacuje svoj ili kupi novi za par sto kuna. Koji dio ti nije jasan.

 

Jebote što je kvaliteta ovog foruma opala.

 

A i ja se dam isprovocirati od budale

markec997 pet 13.1.2023 00:42

Kupio sam prije 4 godine identičan laptop za 5200 kn u HGSpotu i prodao ga prije jedno 6 mjeseci za 2500..njuškalo uopće nije relevantno..

Davati 400 eura za laptop proizveden prije 5 godina ,a korišten vjerojatno slično tako, još bez ikakve garancije je suludo..pogotovo jer izlazi još novija generacija laptopa u vidu intela 13H serije..

Zato ti ljudi seru, a ti se uhvatio njuškala gdje je 85% ljudi retardirano i misli da posjeduje isusovu kriglu..

Realno po meni možeš tražiti 300 eura / 2000kn i to bi bilo ok..

quickr pet 13.1.2023 08:06
markec997 kaže...

Kupio sam prije 4 godine identičan laptop za 5200 kn u HGSpotu i prodao ga prije jedno 6 mjeseci za 2500..njuškalo uopće nije relevantno..

Davati 400 eura za laptop proizveden prije 5 godina ,a korišten vjerojatno slično tako, još bez ikakve garancije je suludo..pogotovo jer izlazi još novija generacija laptopa u vidu intela 13H serije..

Zato ti ljudi seru, a ti se uhvatio njuškala gdje je 85% ljudi retardirano i misli da posjeduje isusovu kriglu..

Realno po meni možeš tražiti 300 eura / 2000kn i to bi bilo ok..

Nije problem da ljudi seru nego je problem tko sere. Sere frajer koji je za 12 godina stari T420 tražio 150€ ali je zato ovaj moj preskup. I sere frajer koji drljače, stare HDD-ove, prodaje po 50kn jer mu fkt treba lova.

 

Koliko god ovaj Y530 vrijedio, moja cijena 400€ je i dalje najniža i na njuškalu i na FB marketu, nema jeftinije. Ako se ne proda i ako Marko Markić iz Mrduše donje spusti svoj na 400€ ja ću svoj spustiti na 350€ i i opet biti najjeftiniji.

Uostalom bilo je upita i na FB i na njuški, a i tu na forumu, znači cijena možda i nije tako loša.

 

 

 

 

quickr pet 13.1.2023 09:23
dejo74 kaže...
sve ok tvoja cijena tvoj komp ali nemaš šta ljudima pisat u inbox nakon TD

 Privatne poruke postoje da se koriste. Ako sam te privatno (key word) pitao u čemu je problem sa oglasom onda odgovori, reci mi ili me izignoriraj.

Ovako sam ja ispao "bolesnik" jer sam par pahuljica poslao poruku.

spaljeni pet 13.1.2023 23:11

Mene je otpilio kao kupca a uopce se nisam bunio na cijenu tj. napisao mi je zadnje ovo:

 

Mislim da Laptop ni neće ići na prodaju sada :) 

 

Napisao sam mu nakon toga da mi javi kad smisli sta ce i od onda nismo vise imali komunikaciju no dodjem ovdje i vidim oglas editiran i aktivan....

 

Rekao sam da nije problem sjesti u auto i 4h voziti do Zg-a ali da zelim sve informacije koje trazim a ne da nakon voznje dodjem i vidim da laptop nije onakav kakav je opisan ili na slikama. Problem je izbio kada sam ispravno detektirao da se cpu pregrijava jer na jednom ss-u sto sam trazio se vidi zauzece cpu-a max 35,8% a cpu temp 95C!

 

Jucer u 12:50h je jos bio na poslu dok sam to uocio i napisao mu a u 14:52h isti dan jel, dobijem ovu poruku:

 

Crvi u guzici mi nisu dali mira. Otišao, kupio pastu, otvorio laptop, propuhao ventilatore, zamijenio pastu na CPU i GPU.
Prije je avg. value bio oko 60, sad je 50. Max mi je za sada sa crvenih 90+ pao na 75

 

Dakle na pm meni pise 75C za cpu max, u oglasu pise "max full load 85-90" a na ss-u hwmonitor stoji 90C uz zauzece cpu-a max 77,4%

 

A samo sam trazio da pokrene Aida64 stress test na 15min i da ukljuci i opterecenje gpu-a! Pa jesam ja nerazuman ili zahtjevan kupac ako sam trazio ss temperatura pod optercenjem?

Posaljem mu Aida64 ali nece ga instalirati jer program "nije legit" veli on meni a znamo svi zasto nije legit... Pa nije problem diseblat AV za jednokratnu upotrebu programa kojeg maknes kasnije...

 

1. Naravno da je njegovo pravo staviti cijenu koju hoce.

2. Naravno da ima pravo prodati kome zeli.

3. Naravno da ima pravo komunicirati s kim zeli ili se ne javiti uopce.

 

Ovdje je problem sto prodavac iznosi polu-istinite informacije ili kontradiktorne i onda kada se udje dublje sa pitanjima, onda "ga nece ni prodavati" itd...

quickr sub 14.1.2023 05:29

Koliko govno od covjeka moras biti da kompletnu privatnu konverzaciju i mailove prepises javno. I jos covjeku kazem hvala jer mi je rekao da promijenim pastu  Evo citam i ne vjerujem. 

 

Sa tobom je cijeli problem bio to sto si htio da instaliram neki program koji se dva puta morao zipat samo da prodje kroz gmail. Program koji trebam isklkucivat AV i koristiti krek da bi radio a ja sam ti rekao da to necu. I tu si se ti nasao uvrijedjen. 

 

I ja budala, pored mora upita tebi idem raditi screenshotove, testove, mijenjam pastu, kazem ti hvala, opet ti saljem screenove i onda se poseres na forumu ovako ko zadnja seljacina. Pa nebi objavio privatni razgovor da su ne znam kakve rijeci izrecene. A ja sam sa tobom bio iskljucivo pristojan i preskakao sam svaki obruc koji si postavio. Osim ocito dodgy programa koje si mi slao u mail. 

 

Laptop necu prodati na forumu pa makar mi dijete ostalo gladno. Ovaj bezobrazluk je presao sve granice.