Prodaja - Komponente

[Prodaja] SAPPHIRE Radeon RX 580 8gb NITRO

wizzy555 pon 26.9.2022 22:59

Pozdrav, prodajem više komada Rx 580 od 8GB, korištene nešto za gaming nešto za mining, uvijek undervoltane i underclockane, redovno mjenjana termalna pasta i održavane, potpuno ispravne. Dajem usmenu garanciju 2 mjeseca. 1000kn  1300kn Komad. Sa originalnom ambalažom. Na više od 5 komada može popust.

Father_Dougal uto 27.9.2022 10:02

Zašto dramatizirate toliko oko mininga, želite spustiti cijenu na temelju toga? Treba ih spuštati na temelju starosti.

U mom stroju se već treću godinu veselo vrti RX570 koja je prije toga dvije godine rudarila. Nikakvih problema sa karticom nema.

Najbrži uto 27.9.2022 10:35
silvio3105 kaže...
...ali neka jasno napiše, a ne pokušat podvalit.

 Kad si ćorav, napisao je čovjek u prvoj objavi.

wizzy555 kaže...

korištene nešto za gaming nešto za mining

 

wizzy555 uto 27.9.2022 12:19

Dečki ja stvarno neznam zasto ste se toliko uzbudili oko mog oglasa. Evo pokušat cu pojasnit iako mislim da je moj prvi post bio dovoljno jasan. Radi se o grafičkim karticama koje imaju i rudarske prašine na sebi kako je kolega na početku napisao ali to je vec sve obznanjeno u prvom postu. Dio kartica se koristio za gaming jer se inače bavim servisom računala pa ponekad prodajem po dijelovima kad otkupim kompjuter u kvaru, dio je izvađen iz otkupljenog riga. Kartice s kojima se minalo su po mom mišljenju u vecoj prednosti duze potrajati, underclockane su cijelo vrijeme bile, undervoltane i redovno održavane. Stereotip je i mit da mining kartice su na neki način oštećene ili da će prije krepat nego kartice korištene za gaming, ima puno članaka na tu temu pa slobodno se bacite na gugl. Ne pokušavam ništa nikome podvaliti jer sam jasno u prvom postu napisao sve kako je i stojim iza toga. Tu sam član na forumu već 11 godina i prodavao sam već bio mining kartice ekipi svi su bili zadovoljni. 

 

Cijena mislim da je više nego fer ako se pogledaju malo cijene po raznim oglasnicima itd za istu karticu. Osim toga neznam zašto je velika većina ljudi ovdje a i drugdje salty raspoložena prema bivsim minerima i karticama koje su minale. Kao da se njima iz usta otimalo. Što se tiče dugovječnosti Polaris kartica mislim da bi i 10 godina vrtile sve i svašta, neuništive su.

Zaporožac uto 27.9.2022 12:34

Točno.

I kuhinjski hladnjaci, zamrzivači, rade 24/7 pa ljudi ipak kupe polovno.

 

Možeš kupiti polovnu karticu od zadrtog gejmera koji ju je pržio, dizao voltažu, klao ju dnevno 5/6 sati, i nije ništa bolja od tvojih.

 

Na te miner kartice gledam kao i na sve druge polovne graf. kartice, ne kupujem ih. (opekao sam se prije 7 godina i još peče)

Bez ljutnje, no nitko od prodavača ne želi za grafičke dati pismenu garanciju na 6 mj, ili bar na tri, jer sve kartice starije od tri godine mogu još raditi 5 godina, a mogu rknuti sutra.

Damir22 uto 27.9.2022 12:45

Izvade ljudi dusu i bmw, audiju, pa ih je polovnih na cestama vise nego ikad.

Ovdje zamjeram samo cijenu, nijansu da je manja ovo bi bio dobar deal, a ovi sto nece "rudareno", zanima me, isto bi mislili da je naslov teme "poklanjam....."?

Kartica ili radi ili ne radi....a baviti se razmisljanjem "sta je radila prije mene"... Vrlo kontraproduktivno

wizzy555 uto 27.9.2022 12:53

Grafulje nisu auti haha. Ja sam išao na najnižu cijenu kad se usporedi s oglasima drugih po oglasnicima tako da moram i ja uzet bar neki profit od svega. Iako iskreno ne nadam se ovdje prodat puno.

Najbrži uto 27.9.2022 13:15

Bratić mi poklonio Nvidia 6800 GT grafu staru 18 godina koju sam koristio prošle godine kad sam prodao svoju 1080Ti te čisto neku da mi može sliku bacati na monitore dok nisam kroz dva tjedna kupio RX580 4GB koja je još u računalu i čeka zamjenu sa 3080. Imam negdje ATI9600 još na životu 

Jarvan sri 28.9.2022 07:37

Za ovu grafu samo po sebi 1000kn je apsurd.

Još kad uzmeš u obzir da je to stara mining drlja, i 700kn je apsurd.

 

Ali jbg, nakon kripto fijaska, i padanja cijena GPU-a, treba iskoristit priliku i utopiti radnog konja dok još nešto se može dobiti, jbg.

Držali ste ih, držali ste visoke cijene svega radi sebe, sad držite si i te grafe doma, ili ih bacite.

Zaporožac sri 28.9.2022 07:59
Jarvan kaže...

 

Držali ste ih, držali ste visoke cijene svega radi sebe, sad držite si i te grafe doma, ili ih bacite.

Lijepo rečeno.

 

Pošto ovdje nema minera koji se nije obogatio, predlažem da se te kartice doniraju potrebitima, recimo djeci na Baniji, koji su izgubili u potresu kuće, računala i sl.

 

 

Wiz3m4n sri 28.9.2022 09:40

Djeci na baniji su potrebne bitnije stvari od usranih vga...da im ovi smradovi iz vlade obnove kuće i da imaju gdje stavit računalo uopče....a kolega će karticu/e prodat na njuški za 900kn i mir....opet spamanje oglasa svakog....makar free mu dižete oglas gore pa neka barem kaže hvala

Bero_ng95 sri 28.9.2022 11:42

Znači majstore to što si ovdje 11 godina ne znači da si poseban u pravilu to je tvoja stvar.

More ekipe je prodavalo rx 580 i svi su govorili realnu cijenu od 700 do 800kn, pazi te nisu majnale.

Zaradio si na majnanju koliko moj problem nije.

Sada iste kartice prodaješ po cijeni od 1000kn 

Jedina pozitovna stvar je što si priznao a morap so jer tko bi ti vjerovao da imaš tolike kartice za gaming.

Ma uostalom tebe čisto briga jer si siguran da ćeš prodati

Ti cijeni koliko želiš ali ekipa treba znat da one toliko ne vrijede.

Lp!!

wizzy555 sri 28.9.2022 11:54

Meni se čini da ovdje opcenito nitko nema ni za puno osnovnije stvari pa se obrušava na minere. Ekipa po oglasnicima traži za stare r9 grafe po 500 600kn, a ja bi trebao svoje poklonit. Nisam znao da na temelju toga koliko je netko zaradio u životu na biločemu je validan argument da bi neki predmet trebao manje vrijedit. Pogledajte malo ebay ili doslovno bilokoji oglasnik koji formira cijene informatičke opreme. Može i lock ove teme nisam zainteresiran prodavat više ovdje. Jelly i salty triggered ekipa koja ni pred 3 godine kad su kostale isto nisu vjerovale u crypto pa ih sad jos uvijek boli sto se i sami nisu "obogatili" pih