Prodaja - Komponente

[Prodaja] [Prodajem] Ratne komponente

Rhodin pon 15.6.2020 14:10

Kao što rekoh, to nije bio slučaj.

Također isti taj Logitech, kako bih izbjegao natezanje od mjesec i pol dana sa servisom, kontaktiram koju godinu kasnije, vezano za miša G602. Ovaj puta oni bez pogovora pristaju poslati novi, no moram uništiti stari. Čekičem razbijam stari snimajući to mobitelom, oni šalju novi, uz isto objašnjenje, da se ukupna garancija ne mijenja. Pola foruma je u to vrijeme prijavljivalo kvarove Logitech opreme i dobivali druge, neki iz zezancije, pa bi te "nove" prodavali. Ja sam zaista imao kvar i onda sam morao razbijati stari :) - kako koga potrefi, valjda.

Tu je još teže pozivati se na prava jer komuniciram sa pravnim subjektom koji nije iz RH.

 

Ali nema veze., taj novi radi dan-danas, mislim da bi garancija već i "prirodno" istekla i tom novom.

 

Imao sam ja već iskustva sa raznim garancijama, a najbolji je bio kad mi je krepala matična kupljena u Hardveraju, taman kako je ta trgovina propala (bila je izuzetno popularna u jednom trenu na ovom forumu), pa mi čovjek od tamo nije htio pomoć sa garancijom, odnosno jest, ali tako da ja njemu, u trenutku kad mu je trgovina već zatvorena, predam cijelo svoje računalo da on testira je li kvar samo na matičnoj.

Koji dan prije isteka garancije sam uspio preko proizvođača saznat da je matična uvezena preko M-SANa i da preko njih mogu dobiti novu. Nisam imao originalne kutije, pa sam predao golu matičnu, morao sam sam smisliti plastiku za CPU socket zaštitit, primili su i to tako, ali su mi onda matičnu novu takvu i vratili - bez originalnog pakiranja, ali srećom sa originalnim CPU socket zaštitnim poklopcem.

 

"Ako tražiš garanciju na proizvod bez originalne kutije, novi odnosno zamjenski proizvod također će biti bez ogirinalne amlabaže".

 

Svačega sam doživio.

 

Spamamo kolegi temu, na žalost, samo... to su problemi kad tražiš garanciju, te možda dodatni razlog što pušem na hladno i pitam kolegu, što to on ne obavi.

omeyer pet 19.6.2020 23:58

nešto je tu čudno da, prvo seen poruke, pa onda javi grafička je prodana a poslije toga su tu poruke da čeka ponudu za komplet 

 

možda mi je nešto promaklo ne znam, sretno svim stranama svakako :)

CPU sub 20.6.2020 12:15
Promster kaže...

Ratne komponente? Ja sam već mislio uzeti par granata i nešto municije, i onda se grdno razočaram... 

 Hahahaha i ja kontao sebi uzet par ručnih čisto da se nađe.

roxas pon 22.6.2020 13:59
sseennoonn kaže...

Da ne otvaram novi topic .. Koliko bi otprilike mogle vrijediti  ove 2 stvari .. intel i5 6600k + Asus Maximus Ranger VIII ? 

 

The_Fichek kaže...

Probaj za 1500kn na njuski i fejzbuk marketu. Ja sam prije nesto vise od god dana prodao za 1900kn taj combo.. Na bugu, hmm, 1100-1200kn? Gledam s obzirom na ovaj nedavni oglas https://forum.bug.hr/forum/topic/prodaja-komponente/prodaja-i5-6600k-msi-z170a-pro-lc-cc-120/275965.aspx?page=0&jumpto=6150045&sort=asc&view=flat Nisam siguran.

Evo moje iskustvo, a da se nadovežem na The_Fichek jer sam ja prodavao komponente s tog linka. U cca 2 tjedna otkad sam ovdje objavio oglas, dobio sam 3 ponude. Dvije su bile izvan zg-a, a nisam htio slati jer su komponente bez garancije pa mi se nije dalo riskirati s poštom. Treća je bila iz zg-a, ali na 700 kn što mi je bilo premalo. Na njuškalu sam objavio oglas u isto vrijeme kao i na bugu, ali za 1200kn, i dobio dvije ponude, jednu izvan zg-a pa nismo razgovarali o cijeni i jednu na 1000kn prije 2 dana. Ali u tom trenutku sam već odlučio iskoristiti komponente za drugi pc, samo još nisam uspio maknuti oglas.

 

Zaključak je da se ljudi baš i ne otimaju za te i5 procesore i 1150 matične, a što je i logično s obzirom na nove ryzene koje je moguće kupiti nove za nešto višu cijenu. Ali kao što je Fichek rekao u toj mojoj temi, uvijek ima ljudi kojima iz nekog razloga treba intel pa su spremni platiti određenu cijenu. Uglavnom, ako ti nije hitno i ako si spreman slati poštom vjerojatno ćeš prodati za 1100-1200 kn, možda i za nešto više ako staviš na njuškalo i budeš strpljiv. Sretno s prodajom.

The_Fichek pon 22.6.2020 15:06

roxas

3 ponude u 2 tjedna je skroz oke. S obzirom da Ryzen 3600 itekako drzi cijenu, da B550 imaju dosta visoke startne cijene, da B450 nista ne pojeftinjuju, mozda nije lose da kolega zadrzi kombo barem dok se nesto ne promjeni na trzistu ili dok sam ne ulovi neku polovnu Ryzen kombinaciju. Naravno, ovo pricam za max. isplativost, ako pare za novu konfu nisu problem onda zanemariti proslu recenicu. Sve u svemu i5-6600K je zgodan proc za familiju ili neke klince, tako da thumbs up za gestu prema roditeljima 

 

Btw. kad vec pricamo o Skylakeu, krajem 9.mj. prosle god sam instant prodao i5 6500 + Asus H170-PRO 3.1 + 2x8GB DDR4 Crucial 2133Mhz za 1400kn. Covjek je sav sretan pokupio, morao sam ga silit da testira jer nisam shvatio kak netko moze prec 40km s autom i samo pokupit nesto za te pare, kao Intel je pa nema problema lol.

 

Jedno je sigurno, Intel zahvaljujuci AMDu nikad vise nece bit skup kao prije. Skupi i dalje jesu, ali ne tolko po jezgru/threadu.