sokre2896 uto 13.7.2021 21:44

Pozz ekipa, Da li se isplati zamjeniti trenutni i5-8400 za novi neki procesor ? Uglavnom se komp koristi za gaming. U warzoneu i ostalim igrama je proc konstantno na 100% i jako dolazi od izražaja trokiranje slike itd..

I ukoliko da, koji bi bio neki najbolji procesor uzeti za gaming ?
Ostale komponente su 1070ti, 16gb ram (3000mhz)

nicky.sl uto 13.7.2021 22:31
sokre2896 kaže...

Pozz ekipa, Da li se isplati zamjeniti trenutni i5-8400 za novi neki procesor ? Uglavnom se komp koristi za gaming. U warzoneu i ostalim igrama je proc konstantno na 100% i jako dolazi od izražaja trokiranje slike itd..

I ukoliko da, koji bi bio neki najbolji procesor uzeti za gaming ?
Ostale komponente su 1070ti, 16gb ram (3000mhz)

 Nabavi i7 8700 (k) i miran si

sfc_PsychQ sri 14.7.2021 06:24

Nesto ti ne stima sa tim trokiranjem, jesi provjerio temperature? U kombinaciji sa tom 1070ti nebi trebao biti zabijen na 100%, mozda imas neki malware koji ti nabija usage? 

Na tom procu se igra warzone bez problema bez trokiranja. Definitivno nije do njega, nego imas neki problem

 

 

Btw. konfiguracija 2 iz mog profila (koja je slicna ovom tvome, doduse sa slabijom grafickom, vrti stabilno warzone bez ikakvog zastajkivanja, stekanja i problema).

sokre2896 sri 14.7.2021 08:49

To mi se događa od prvog dana od kad imam komp, više puta sam radio clean install windowsa, na novo skidao igre itd...

Da malo detaljnije pojasnim, to trzanje, stekanje i trokiranje se desava najvise u loadingu, jednom kada se uđe u game igra radi fluidno i imam cca 110 fps-a, unatoc tome procesor je stalno na 100% i nije samo meni vec puno ljudi na forumima spominje istu stvar ali svi koji su napisali da im se to desava imaju i istu maticnu plocu (gigabyte b360m), komp ako recimo upalim u 15h odigram sat vremen i odtavim ga upaljenog i krenem opet igrat kasnije onda se desava opet taj stutering ali u svim igrama i moram resetat cijeli komp da bi radilo normalno.

 

Sto se tice procesora na 100% tako je u svim igrama ali prateci temperature ne vidim pregrijavanja, jednostavno radi ali je na 100% usage

sfc_PsychQ sri 14.7.2021 09:11

To mi doslovce nema logike. Ja sam taj proc drzao na z370 gigabajtu radilo fino, sad je prebacen na asus b360m radi fino, nema 100% zakucano stalno.

Neznam sta bi ti rekao, s obrzirom da si radio clean instal par puta iskljucujem neki mallware. 

 

Dali imas mogucnost ubost proc na neku drugu plocu recimo kod frenda pa probat warzone?

 

sokre2896 sri 14.7.2021 09:19

Da instalirano je na HDD... m2 kojeg imam nema dovoljno memorije za WZ, ali recimo BF1 je instaliran na SSD, vidi se brzi loading ali procesor je i dalje na 100% usage..

 

Dal mozda ima update Biosa kakve veze s takvim stvarima ? To iskreno nisam nikad radio niti znam kako se radi i ukoliko bi uzimao novi SSD, da li je bolje uzet Sata ssd ili baciti trenutni m2 i staviti novi ? 

dreadmoore sri 14.7.2021 09:25

Koji god uzmeš ssd nećeš se zajebati jer pomalo vrijeme hdd gazi, dobar je i siguran za cuvanje podataka ali igranje i brzina čitanja i pisanja mu je katasrofa.A sto se tiče bf-a on ima puno bolji engine od coda tako da ništa ne iznenađuje sto je procesor na 100%.