Procesori i MBO

Procesor AMD Ryzen 5 3600, 3600/4200 MHz, socket A

dery ned 14.6.2020 23:42

Reci da radi na taktu od 2800 i neka ga postave na auto. Skini taj pleksiglas prednji od ventova pa da vidiš kako temperature padaju.Ja bi taj najdonji vent stavio gore ispuh pa ćak i dva gore ispuh.

dragana87 ned 14.6.2020 23:49

Sad sam vratila max processor state na 100% (bila sam pisala da sam spustila na 90% da se manje grije), i sad mi te frekvencije variraju:

 

multiplayer od x36 do cca x42

core speed od cca 3500 MHz do 4200 MHz

 

Jel to onda znaci da je podeseno dobro?

 

A temperatura odmah visa. Evo slika u prilogu. preko 90 za 2 min :(

dery ned 14.6.2020 23:55

Tako je nisan vidio da si to napravila. Neka radi kako je zamišljeno a ne da ti njemu budeš sluga. Skini pleksi i dodaj ventove gore ispuh i jedan nazad obavezno kad staviš bolji hladnjak. Ne vrti više nikakve testove koji opterečuju cpu 100%, nema potrebe.

dery pon 15.6.2020 00:08

Kod zagrijavanja tebi je največi problem uzrok prednja strana pleksiglas i bočna potpuno zatvorena. Da to riješiš ne treba ti skoro više ništa radit.Skini sve pleksiglase pa da vidiš kako temp pada.

dragana87 pon 15.6.2020 00:17

Pa vec bih ja skinula bocnu da vidim hoce li se pregrijavati, al cekam da mi odgovore na mail dal gubim garanciju ako skinem tu njihovu naljepnicu. Sada idem u krpe, valja radit sutra :)

 

U svakom slucaju javim dal sam rijesila i kako.

overhaul pon 15.6.2020 01:21
dragana87 kaže...

Pa vec bih ja skinula bocnu da vidim hoce li se pregrijavati, al cekam da mi odgovore na mail dal gubim garanciju ako skinem tu njihovu naljepnicu. Sada idem u krpe, valja radit sutra :)

 

U svakom slucaju javim dal sam rijesila i kako.

 Mislim da to kućište može ok služiti, iako je pleksiglas, sigurno ima sa strane usise. Ja imam gomilu anteca p180 serije koji su "zatvoreni" naprijed i sa strane i opet sa hlađenjem nikakvih problema. Naravno, imam ispušne ventilatore gore i odostraga i stock hladnjake nikad ne koristim. 
Uglavnom sad kad je već dano 5800kn, tih parsto kuna za pošteni protok zraka i ozbiljniji hladnjak nije neka investicija, iako su to stvarno mogli konfigurirati u dućanu i neupućenog čovjeka riješiti frustracija oko novog računala koje se pregrijava. Ovako da oni tebe ucjenjuju s nekim gubitkom garancije za *zdariju koju su sami složili i tebi dali brige i posla za toliki novac, stvarno nije ok. Da imamo pravu konkurenciju kakvu nemamo, jer smo još uvijek mentalno nasljedili socijalizam i redove pred dućanima za kruh i mlijeko, ponudili bi ti da sami dođu, pokupe komp opreme ga kako treba i vrate uz ispriku u roku jednog dana. I to s naljepnicom je glupost. Kao što kažeš, kako očistiti prašinu ako oni brane "dizanje haube" na vlastitom kupljenom uređaju. Kako bi bilo kad bi tu foru prodavali prodavači auta? Da ti prodaju novi auto koji se pregrijava i nedaju da se digne prednja hauba bez njih?

..........
edit; malo sam gledao recenzije tog raidmax neon deadalus kućišta, iznenadilo me... da je stvarno smeće? Zašto tri venta naprijed, ako nemaju odakle usisavati zrak? Stvarno ne dolazi sa ventovima na vrhu i straga... neznam kad sam zadnji put vidio kućište bez takvih osnova. Sad, valja pripaziti, postoji opasnost i da je preusko za tower hladnjak. Ovisi koji je. No, stražnji ventilator i barem jedan gore, to bi sa tom grafičkom i takvim tipom stock hladnjaka moralo obavezno instalirati.

"Literally one of the worst DIY computer cases I've ever built in. Ships with nothing. No manual, front panel connectors have almost no labeling, the rgb fans do work but they dont tell you how. It's a simple molex connector, zero explanation. Cable managment is almost non existent. If you have anything larger than the stock cpu cooler you can't put the side panel on. And lastly this case has zero air flow through the front. I saw spikes in heat way higher then my old case. Basically this case is designed to look really good but it is not. Do not buy for any build - it is not worth it. I will be returning it asap."
drugi kupac:

"The aesthetics of this case are enticing, but the front 3 fans have tiny... and I mean TINY slots (maybe 3mm) for fresh air intake. If just one front fan was installed it would still be choked for air & even more so for 3 fans. There's no other places to air INtake so in addition to add  the rear and top exhaust, to get any good airflow in this, you'll need to "mod" it to make the front in slots bigger. I took a dremel and sanded down some of the slots on the back side of the front panel (not the Acrylic part).
It's insane that Raidmax released this case as it is now... The included fans look wonderful, too bad they can't do their job because of a silly and easily fixed design flaw. If Raidmax can just make the intake slots 3X larger than this case would be a pretty solid entry level contender, but as it is right now... do not buy."

Valentin17 pon 15.6.2020 06:38
Luc989 kaže...
Provjeri da ti nije PBO upaljen i također meni recimo stabilno radi na 1,15V @4100 Mhz, pa pokušaj sa ryzen master tako lockati.

S takvim stvarima uopće ne treba zamarati nekoga ko nije iskusan, treba posložiti ventilatore kako treba, eventualno kupiti hladnjak

za procesor i to je sve, čim jednostavnije i bez kompliciranja previše jer kompliciranje vodi do većih problema.

dragana87 pon 15.6.2020 07:37

Ma ja cu sacekat da mi odgovore, ako naljepnica nije vezana za garanciju, otvorit ga, dat mu zraka pa vidjet dal se pregrijavanje nastavlja. Ako ne, uzet hladnjak pa nek ugrade, i rec im da ubace ta dva dodatna ventilatora. 

Naprijed gornji ispuhi jedan iza, uz napomenu naravno da ga testiraju prije nego ga vrate.

Al glupo je ako naljepnica samo znaci besplatnu dijagnostiku. Mslim, komp je pod garancijom. Sta bi naplatili dijagnostiku, a ne zamjenski dio? Nema mi to previse smisla.

 

Ne znam u stvari dal bi sta pomoglo da pisem reklamaciju. Realno, prodaju komp po gaming komp, a cim se na njemu igra, pregrijava se. 

dragana87 pon 15.6.2020 16:35

Evo, cula se i sa serviserima.

 

Malo su mi poslozili te ventilatore da jace pusu na visim temperaturama, al meni na stress testu temp i dalje prelazi 92 (na toj temp gasim, ne usudim se uopce cekati da vidim dokle ide). Na igricama jos nije testirano, ali u svakom slucaju to sto su mi slozili i nije dugorocno rjesenje.

 

U svakom slucaju ako skinem naljepnicu sa kucista gubim 5godisnju garanciju koju oni daju, al zadrzavam garanciju po komponentama. Jednom godisnje minimalno moram njima nositi komp na ciscenje i promjenu termalne da bi se ta petogodisnja garancija zadrzala, tako da meni trenutno nije opcija otvarati kuciste i izgubiti garanciju ako mogu problem rijesiti i bez toga. 

 

Vrhunac idiotizma je sto naplacivaju nadogradnju 150 hrk za uslugu, tako da ja sad imam dvije opcije. Ili odfurat komp na popravak i prijavit pregrijavanje pod kvar i cekati mjesec ili vise dana da mi ga vrate nazad i ne naprave nista (jer sam uvjerena da oni dodatne dijelove besplatno nece ugradjivati), ili kupiti hladnjak + ventilatore i odfurat im da nadograde i platit im 150 hrk za USLUGU. Ja sam se odlucila za ovu drugu varijantu. 

 

Hladnjak sam nasla, molila bih vasu pomoc koje ventilatore da uzmem. Lik iz servisa je rekao da bi najbolje bilo staviti dva gore na zadnju stranu kucista, 120 mm, rekao mi je da gledam da se ventilatori spajaju na maticnu. Oni raspolozivih ventilatora trenutno nemaju, a meni se bas i ne ostavlja komp na servis i ceka da ih oni nabave. Plus mi je rekao da je cca cijena za te malo bolje ventilatore koje bi meni stavio da guraju zrak van cca 120 hrk.

 

Ja ne moram staviti oba gore po njegovoj preporuci, vidim da je nekolicina vas komentirala da uzmem hladnjak i 2 ventilatora. Molila bih one koji znaju i koji se kuze da mi posalju linkove ili preporuce koje ventilatore da uzmem za ovu konfiguraciju pa da to sve skupa kupim i da im odnesem da mi to ugrade:

 

Procesor AMD Ryzen 5 3600, 3600/4200 MHz, socket AM4
Matična ploča ASUS TUF B450-Plus Gaming, socket AM4
Memorija G.SKILL 16 GB (2x8 GB) DDR4, 3000 MHz, DIMM, Aegis
Grafička kartica XFX AMD Radeon RX 580GTS XXX Edition, 8 GB GDDR5
SSD disk 256 GB GIGABYTE, M.2 2280, PCIe 3.0 NVMe
Kućište NEON Daedalus
Napajanje GIGABYTE 650 W, 80+ Bronze
Windows 10 Home 64-bit

1 TB HDD

 

Plus, dal u ovo kuciste stane Arctic Cooling Freezer 34 eSports DUO

 

Znam da sam vas izgnjavila, sorry, sta cu :)

Damir22 pon 15.6.2020 17:10
dragana87 kaže...

Evo, cula se i sa serviserima.

 

U svakom slucaju ako skinem naljepnicu sa kucista gubim 5godisnju garanciju koju oni daju, al zadrzavam garanciju po komponentama. Jednom godisnje minimalno moram njima nositi komp na ciscenje i promjenu termalne da bi se ta petogodisnja garancija zadrzala, tako da meni trenutno nije opcija otvarati kuciste i izgubiti garanciju ako mogu problem rijesiti i bez toga. 

 

Vrhunac idiotizma je sto naplacivaju nadogradnju 150 hrk za uslugu, tako da ja sad imam dvije opcije. Ili odfurat komp na popravak i prijavit pregrijavanje pod kvar i cekati mjesec ili vise dana da mi ga vrate nazad i ne naprave nista (jer sam uvjerena da oni dodatne dijelove besplatno nece ugradjivati), ili kupiti hladnjak + ventilatore i odfurat im da nadograde i platit im 150 hrk za USLUGU. Ja sam se odlucila za ovu drugu varijantu. 

 

 

 

Ti NE gubis garanciju otvaranjem kucista. Svaka ugradjena komponenta ima svoju garanciju. Ne moras nikome nista nositi, niti gubis ista....

 

To je klasicna hrvatska prica, gdje te nekom "garancijom" obaveze da iducih 5 godina drze na gasu, i naplacuju ti svakakve gluposti. Niti jedan proizvodjac ne uvjetuje da jednom godisnje njegov proizvod moras ocistiti da bi imao garanciju.

 

Pitaj ih, dali oni daju garanciju od dodatne tri godine na dijelove koji imaju dvije godine garancije, pa ces vidjeti kako se prica mjenja, naglo.... I ako daju, neka ti posalju pismeno uvjete te garancije, u konkretnom slucaju kada je njihova garancija duplo (peteroduplo) veca od garancije samog proizvodjaca....

 

Stara fora.... 

dragana87 pon 15.6.2020 17:35

Pa da, oni daju dodatnu garanciju.  Ako otvorim kuciste, zadrzavam garanciju po komponentama, ako ne otvorim i ako ga furam njima na ciscenje 1x godisnje, daju dodatnu garanciju.

 

Al mene vise zanimaju sad ovaj hladnjak i ventilatori :)

dery pon 15.6.2020 22:00

Ne radi stres test u takvom -nikakvom kućištu bez pravog cpu hladnjaka.To su šminkerska kućišta koja samo izvana izgledaju. 18 cm širine ima, moguće da ne stane freezer 34.Treba izmjerit od procesora do pleksiglasa za njega bar 16cm treba.Ma kakvo je ovo kućište nema na netu nikakve specifikacije o njemu. Kako hg spot nema ni jedan pošteni vent pa oni su ajme i kuku. Ako ne može freezer 34 onda će ovaj sigurno-Arctic Freezer 7X treba 14cm mjesta do pleksija.

Ante pon 15.6.2020 22:44

Komplicirate bezveze, skini napred pleksiglas. Prijatelj je dobio slicno kuciste na poklon od nekog rodjaka i ta 3 ventilatora ispred su za ukras, nije mi vjerovao. Nemaju od kud vuc zrak jer su ventovi priljubljeni na panel.

 

Samo skini pleksiglas napred i problem je rjesen. Onda dalje razmisljaj o ostalome.

 

Ryzen 7 2700x s plexiglasom 85+C, bez njega 55C u igrama. Stock hladnjak i vent, 1080Ti. Pleksiglas napred MORA VAN!

 

 

dragana87 uto 16.6.2020 09:09

Skinula bih ja vec fleksiglas i vidjela kakve su onda temperature, medjutim ako to napravim gubim njihovu dodatnu garanciju od 5 godina i ostaje mi samo garancija po komponentama, a ja zelim pronaci neku soluciju da zadrzim tu njihovu garanciju jer garancija 2 godine ili 5 godina mi je ipak velika razlika.

 

U svakom slucaju, hladnjak i 2 venta bi uzela svakako, serviser mi je potvrdio da u moj komp stane arctic freezer 34 esports duo jer su vec ugradjivali, kaze da bih time dobila temp do max 75, meni se i to cini previse, ili?

 

E sad, ako 2 venta i hladnjak nebi rijesili stvar nakon testiranja, uzela bih onda i drugo kuciste. Hladnjak u svakom slucaju kupujem, dodatnih 300 hrk sad za kuciste i da mi ostane 2-3 dodatne godine garancije mi je nekako draza solucija. Da nije do te garancije, ventilatore i hladnjak bih vec posudila od frenda i stavila u komp da vidim sta cu dobiti, al eto, ebiga.

 

Ova su mi kucista preporucili iz servisa:

https://www.hgshop.hr/zalman-s3-mid-tower-case/proizvod/242038

 

https://www.hgshop.hr/zalman-s2-mid-tower-case/proizvod/242037

 

U ova kucista bih mozda mogla staviti 3 venta iz ovog sad kucista i uzeti jos jedan + cooler. Dal bi to onda rijesilo problem?

Pitam jer ocito smo ja i kucista ko kruska i banana.

insomniac uto 16.6.2020 10:05

I ako stavis freezer 34, ne moze ni on pomoc puno ako je okruzen vrucim zrakom jer u kucistu nema protoka zraka.

Ili skini prednji plexi, ili novo kuciste, ali u oba slucaja preporuka za arctic freezer 34.

Preporuka za Fractal design focus G. Full mesh front+2 venta dolaze s njim, uzmes jos jedan za 40ak kuna, i bude dobro.