Procesori i MBO

CPU hladnjaci i ventilatori P&O

rambox uto 19.5.2020 19:54
Deltron0 kaže...

 Meni je lc-cc-120 bez problema radio 3+ godine, a lako se kupi novi vent ak se pokvari. :)

Točnije radio je njegov vent jel.Lako je kupit novi 12cm vent, ali kvalitetan "ventilator dizajniran za puhat(high static preassure) kroz CPU hladnjake ili radijatore košta dosta love.Žutanjak bi još bolje hladio, da je na njemu kvalitetniji ventilator ali onda bi i cijena žutanjak bila debelo viša.

 

I ja sam mjenjal 12cm vent na Spire Colgate 2011 CPU hladnjaku.Original vent je prozujal nakon dvije godine, a novi kvalitetan Fractal 12cm vent je koštal 110kn.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/procesori-mbo/cpu-hladnjaci-ventilatori-po/4608.aspx?page=103&jumpto=5066145&sort=asc&view=flat

 

Stock ventilatori na LC Power CPU hladnjacima su jeftikaneri, ili nemaju niti z od ovih zelenih tehnikalija.

 

Ako usporediš ova dva CPU hladnjaka, LC Power jeftikaner više nema apsolutno nikakvog smisla kupovat.Prije par mjeseci lansirani Arctic Freezer 7X, pa on pomete pod sa LC Power modelom sa šepavim i jeftinim ventom.Razlika u cijeni je zanemariva, Arctic nudi znatno bolji ili kvalitetniji proizvod(kome je to bitno i neusporedivo atraktivniji) to se vidi s mjeseca.

 

https://www.lc-power.com/en/product/cpu-cooler/lc-cc-95/

 

https://www.nabava.net/search.php?q=LC+POWER+LC-CC-95

 

https://www.arctic.ac/eu_en/freezer7x.html

 

https://www.nabava.net/search.php?q=Arctic+FReezer+7+X

 

 

danexxx uto 19.5.2020 20:44

Daj ne pričaj gluposti, još će se netko zajebat. 

Em je demode, em je gadan, em je 9cm i kao takav nemre u istu rečenicu s Lc-12.

Edit:sad vidim da dole uspoređuješ s 9cm verzijom. Al to je taj stil pisanja, obojano zbrčkan.

cvaja997 sri 20.5.2020 13:44
The_Fichek kaže...

. LC CC 120 je losiji od Arctica te mu prozuji vent nakon nekog vremena dok Arctic ima kvalitetne P14 na sebi. 

 Potvrđujem rečeno, nakon nekih 100-150 sati je prozujao. Recimo da je to period od 3 mjeseca. Doslovno je bilo toliko loše da sam privremeno stavio AMD original Spire? hladnjak dok nije došao novi ventilator. 

Deltron0 sri 20.5.2020 15:25

Pozz, imam problem,

nakon što u biosu podesim da se ventilatori vrte preko PWM na krivulji, ventilatori uspore(po krivulji) i kad napravim save&exit, ventilatori se počnu vrtiti maksimalnom brzinom u windowsu. I to traje sve dok opet ne odem u bios i prebacim iz PWM u DC ili AUTO i ponovno u PWM, onda se smire. 

PWM controller je spojen preko 4pin na matičnoj i preko napajanja. Jesam ja tu nešto zeznuo ili je do softvera?

Memphis uto 26.5.2020 14:22
Fly598 kaže...

Ima li netko nekim slucajem mounting kit/podnozje viska za nebitno koji socket za Arctic Cooler 13 pro?, imam hladnjak bez tih plasticnih dijelove, pa mi ne sluzi nicem.

 Imam ja. Da si jučer napisao post dobio bi ga sad sam ga preradio za Zalman 9700 da mi paše na 1511.

Jakovp uto 26.5.2020 15:59
CyberDemonVZ kaže...

Ljudi, postoji ventilator koji se "po defaultu" nudi kad netko želi utišati (i poboljšati) one koji se dobiju sa AIO hladnjacima?

 Naravno, noctua a12x25, najbolji vent na svijetu.

Valentin17 uto 26.5.2020 16:04
Jakovp kaže...

 Naravno, noctua a12x25, najbolji i najskuplji vent na svijetu.

Doradio sam ti malo, sad da je baš dobar toliko koliko košta (270 kn komad), po meni i ne baš.

CyberDemonVZ kaže...

Ljudi, postoji ventilator koji se "po defaultu" nudi kad netko želi utišati (i poboljšati) one koji se dobiju sa AIO hladnjacima?

BeQuiet Silent Wings 3, Corsair ML, Noctua F12.

CyberDemonVZ uto 26.5.2020 17:11
Jakovp kaže...
CyberDemonVZ kaže...

Ljudi, postoji ventilator koji se "po defaultu" nudi kad netko želi utišati (i poboljšati) one koji se dobiju sa AIO hladnjacima?

 Naravno, noctua a12x25, najbolji vent na svijetu.

 

Valentin17 kaže...

BeQuiet Silent Wings 3, Corsair ML, Noctua F12.

 Hvala dečki!

Kakva je razlika F12 i A12x25?

Jakovp uto 26.5.2020 17:16

Pa velika, a12 moze raditi na 500 okretaja vise od ostalih  top ventova za istu buku i samim time puno bolje hladi. Naravno ako ti buka nije bitna onda je f12 isto dobar.

 

Mislim skup je ali onoliko koliko je bolji, nije precjenjen. Ja sam ih uzimao vani za 28 eura, nije strasna cijena.

ansha uto 26.5.2020 20:53
Valentin17 kaže...
Jakovp kaže...

 Naravno, noctua a12x25, najbolji i najskuplji vent na svijetu.

Doradio sam ti malo, sad da je baš dobar toliko koliko košta (270 kn komad), po meni i ne baš.

CyberDemonVZ kaže...

Ljudi, postoji ventilator koji se "po defaultu" nudi kad netko želi utišati (i poboljšati) one koji se dobiju sa AIO hladnjacima?

BeQuiet Silent Wings 3, Corsair ML, Noctua F12.

Corsair ML je ultrabucno sranje. 

 

Od ventova ili uzmes Arctic P12 koji nema konkurencije po omjeru ulozeno/dobiveno ili ako oces najbolje onda SW3 i nf-a12.

Nemam iskustva sa a12, al SW3 je bomba, nema nimalo buke/vibracija motora, samo zrak cujes...

dejo74 sri 12.8.2020 14:37

pozdrav uzeo sam led kit 3 venta silentium pc sa kontrolerom 4 pinskim i povezao sva 3 i ryzen hladnjak original,sad i on mijenja boje, ali ne vrte se ventovi,jer i njih treba spojit na 3 pinski fan case da bi radili,sad bi mi trebao splitter ako zna neko gdje se može uzet jer na ploči samo jedan chasis fan utor

 

https://www.mikronis.hr/Proizvod/ventilator-silentiumpc-corona-hp-rgb-120mm-3kom-p-n-spc195/3992

 

edit uzeo u chipoteci adapter sa molex na 4 dvopinska za 12 kn 

https://www.chipoteka.hr/artikl/117818/kabel-mrezni-power-molex-4pin-m-4x-2pin-vent-m-83343-9150019158

Father_Dougal uto 22.12.2020 10:08

Pozdrav!

 

Jel moguće da je ponuda PWM 92 mm ventilatora kod nas nikakva? Evo mi crkava vent na hladnjaku, držao je 8 godina :) milsim da je il Coolermaster il Thermaltake, ne sjećam se više - trebao bih zamijeniti ventilator. 92 mm kod nas je gotovo nemoguća misija za pronaći. Protis ima Arctic 92 mm PWM, po 40 kn, no dostava mi je još toliko :) a radije bih otišao do dućana i riješio stvar.

Što i gdje? Ima li netko nekaj pod stolom? ZG je u pitanju.

Mitohondri uto 22.12.2020 12:16
Father_Dougal kaže...

Pozdrav!

 

Jel moguće da je ponuda PWM 92 mm ventilatora kod nas nikakva? Evo mi crkava vent na hladnjaku, držao je 8 godina :) milsim da je il Coolermaster il Thermaltake, ne sjećam se više - trebao bih zamijeniti ventilator. 92 mm kod nas je gotovo nemoguća misija za pronaći. Protis ima Arctic 92 mm PWM, po 40 kn, no dostava mi je još toliko :) a radije bih otišao do dućana i riješio stvar.

Što i gdje? Ima li netko nekaj pod stolom? ZG je u pitanju.

protis ti ima ducan u nehajskoj

darkborg uto 22.12.2020 12:41
Father_Dougal kaže...

Pozdrav!

 

Jel moguće da je ponuda PWM 92 mm ventilatora kod nas nikakva? Evo mi crkava vent na hladnjaku, držao je 8 godina :) milsim da je il Coolermaster il Thermaltake, ne sjećam se više - trebao bih zamijeniti ventilator. 92 mm kod nas je gotovo nemoguća misija za pronaći. Protis ima Arctic 92 mm PWM, po 40 kn, no dostava mi je još toliko :) a radije bih otišao do dućana i riješio stvar.

Što i gdje? Ima li netko nekaj pod stolom? ZG je u pitanju.

 Evo u adm-u imaš arctic cooling

Father_Dougal sri 23.12.2020 08:03
Mitohondri kaže...

protis ti ima ducan u nehajskoj

 

Ovo mijenja situaciju, nisam znao da imaju dućan, sjećam se da su godinama bili isključivo web shop. Odlično!

 

darkborg kaže...

 Evo u adm-u imaš arctic cooling

 

Nemaš :) bop je frend neki dan tamo, imaju samo taj koji si polinkao, taj je 3 pinski, meni treba 4 pinski.

 

Hvala puno, budem zvrcnuo Protis da vidim imaju li ga u dućanu.

60nine sri 23.12.2020 14:10
Father_Dougal kaže...

 

Ovo mijenja situaciju, nisam znao da imaju dućan, sjećam se da su godinama bili isključivo web shop. Odlično!

 

 

kako ne? prije su bili tamo prema domu sportova u onom malom dućančiću - tamo sam kupio OCZ ssd-ove davno (tj. bila je shema da naručiš/rezerviraš online i pokupiš u shopu) - prije 8-9 godina...

kasnije su preselili u Nehajsku u malo veći prostor...

Legasus pon 11.1.2021 10:44

Uzimam Fractal Design Meshify C.

 

Dolazi sa jednim 120mm ventilatorom naprijed i jednim 120 odozada.

Prebacio bi prednji 120mm na vrh kao ispuh i uzeo 2 nova 140mm za naprijed.

 

Koje ventilatore da uzmem?

Legasus uto 19.1.2021 12:17

Imam Noctua NH-U12S.

Na njemu je jedan fan NF-F12.

 

Stavio bi jos jedan za pull.

Da li da stavim isti NF-F12 ili NF-A12X25. 

Vidim da noviji cooler NH-U12A ima 2 NF-A12X25.

Ili bolje ne mijesati coolere?