Strm sub 27.6.2020 10:56

Pozdrav ljudi, htio bi prodati, ali ne znam koliko tražiti za ovu zvjer od laptopa.

 

Lenovo Z580

i7 3632qm

intel hd4000

nVidia gt 635m 2GB

8gb ram

baterija mu je mrtva

 

Laptop je fizički u malo lošijem stanju, ali je 100% ispravan, kod mene je 6 godina.

Rhodin uto 30.6.2020 13:42

Ja imam slični sa GTX 650m , i7 3610qm, 8GB kojem je pukla plastika kod ispuha, doslovce rebra kojih je bilo 30ak sad zamjenjunju "zametci" tih plastičnih rebara, sa godinama su sprhnuli i komad po komad otpadali. Osim toga laptop je 100% ispravan, ima disk i ima dodani utor za drugi disk. Pitao sam na njuškalu, koju god cijenu bih stavio nitko se nije javljao, javio mi se lik koji je nudio 300kn za cijeli laptop da ima dijelove drugima za krpat. Navodno se daju dijelovi, tipa matična 400kn, ekran 500-800kn i slično prodavati ljudima kojima dio krepa.

U mom slučaju radi se o ASUS NV76Z. Koliko vidim "tu negdje".

 

Probaj prodat za više, ali iskreno ako ti netko ponudi 300-400kn ja ne bi, radije onda "u dijelove" pa zasebno punjač (najčešće fali i ljudi kupuju), ekran, matična, RAM.

 

Ja sam svoj dao djeci da se igraju.

Strm uto 30.6.2020 22:44
Rhodin kaže...

Ja imam slični sa GTX 650m , i7 3610qm, 8GB kojem je pukla plastika kod ispuha, doslovce rebra kojih je bilo 30ak sad zamjenjunju "zametci" tih plastičnih rebara, sa godinama su sprhnuli i komad po komad otpadali. Osim toga laptop je 100% ispravan, ima disk i ima dodani utor za drugi disk. Pitao sam na njuškalu, koju god cijenu bih stavio nitko se nije javljao, javio mi se lik koji je nudio 300kn za cijeli laptop da ima dijelove drugima za krpat. Navodno se daju dijelovi, tipa matična 400kn, ekran 500-800kn i slično prodavati ljudima kojima dio krepa.

U mom slučaju radi se o ASUS NV76Z. Koliko vidim "tu negdje".

 

Probaj prodat za više, ali iskreno ako ti netko ponudi 300-400kn ja ne bi, radije onda "u dijelove" pa zasebno punjač (najčešće fali i ljudi kupuju), ekran, matična, RAM.

 

Ja sam svoj dao djeci da se igraju.

 Meni su isto ta rebarca popucala...

 

Ja sam ciljao oko 2000kn dobiti, nema šanse da ću ga dati za manje...

Rhodin sri 1.7.2020 18:02

Dao sam ti TU za onaj "nema šanse" , ali bojim se da 2000kn nitko neće dat za toliko star laptop. Možda da je sve cijelo (jbg, odmah sam reko, plastika mi je popucala, suosjećam) , te da sam investiraš u zamjenu baterije itd. da bude funkcionalan ko laptop.

Imao sam ja ideju i RAM nadogradit i SSD ugradit, možda i bateriju zamjensku nabavit i čak sam pitao nekoliko prijatelja što misle o tome, doslovce kažu "uložit ćeš 350kn u SSD, još toliko u RAM, pitanje što sa baterijom (ima striček kod Trešnjevačkog placa koji može postojeću eventualno otvorit i zamijenit uloške nutra) , aza 3.5-4k kuna ima laptopa al pari sa tvojim novih, koliko misliš da ćeš svom dić cijenu?"

 

Ne znam kako da ti pomognem savjetom, kažem kako je meni. Možda se netko zaleti pa kupi, ali iskreno sumnjam za taj novac.

 

Ako imaš djecu ili nešto da im možeš dat, za minecraft će uvijek biti odličan, također netflix, youtube... Stvar je u tome da je zaista iskoristiv, samo ga je vrijeme pregazilo. Ili si ugradi SSD i eventualno ako ti treba baterija kako sam gore napisao, pa ga sebi ostavi.

Vader sri 1.7.2020 18:27

Za 3000 kn ima čak i boljih laptopa trenutno u dućanu. Sad je za vikend bio na "garage sale" u Linksu Lenovo s Ryzen 3500U, 8GB rama i 256GB SSD diskom za 2850 kn. To je laptop po svemu bolji od ovoga. A za prošli black friday sam frendu nabavio novi 3500U sa 512GB SSD diskom za 2500 kn.

Strm čet 2.7.2020 09:58
Rhodin kaže...

Dao sam ti TU za onaj "nema šanse" , ali bojim se da 2000kn nitko neće dat za toliko star laptop. Možda da je sve cijelo (jbg, odmah sam reko, plastika mi je popucala, suosjećam) , te da sam investiraš u zamjenu baterije itd. da bude funkcionalan ko laptop.

Imao sam ja ideju i RAM nadogradit i SSD ugradit, možda i bateriju zamjensku nabavit i čak sam pitao nekoliko prijatelja što misle o tome, doslovce kažu "uložit ćeš 350kn u SSD, još toliko u RAM, pitanje što sa baterijom (ima striček kod Trešnjevačkog placa koji može postojeću eventualno otvorit i zamijenit uloške nutra) , aza 3.5-4k kuna ima laptopa al pari sa tvojim novih, koliko misliš da ćeš svom dić cijenu?"

 

Ne znam kako da ti pomognem savjetom, kažem kako je meni. Možda se netko zaleti pa kupi, ali iskreno sumnjam za taj novac.

 

Ako imaš djecu ili nešto da im možeš dat, za minecraft će uvijek biti odličan, također netflix, youtube... Stvar je u tome da je zaista iskoristiv, samo ga je vrijeme pregazilo. Ili si ugradi SSD i eventualno ako ti treba baterija kako sam gore napisao, pa ga sebi ostavi.

 Imao sam jedno godinu dana na njega spojenu eksternu grafičku, i igrao gta v online u 4k rezoluciji na high postavkama... koja stara raga još to može haha :D

 

Ide sad na njušku pa ćemo vidjeti..

Rhodin čet 2.7.2020 10:05

Ma radi sve na njemu. I ta GTX 650M koliko god "jadno" djelovala mi je bila adekvatna u hrpetini igara. Da, jesu sve postvke na minimum (kako koja igra ide i preko) i ne dobijem 60fps, već 30-40, ali radi i ugodno je i igrat se. Problem je samo što je star, kako kaže kolega gore, na akciji se za 2850kn nađe jači laptop ili barem "tu negdje" i ovo je onako... 8-9-10 godina stara kanta kojoj pitanje kojim tempom će krepavat stvari, garancije nema i slično.

 

Na njuškalu prodaju likovi za cca 1500-2500 slične laptope (ovisno o firmi i nijansama) , nisam samo siguran koliko njih zista dobiju te pare.

maks0806 sub 4.7.2020 12:07

Ne dobiju. Možeš samo sanjati o 2k kn za ovu staru kramu sa oštećenjima, bez baterije i bez medija

Imaš oglas za 2000kn  za laptop sa i5, 950m i 500gb samsung evo 860 ssdom. Oh. i sa baterijom. Iskreno, ne bi ni 1000kn dao. Ostavi radje ili kako je kolega rekao, u dijelove

kolibrihr uto 28.7.2020 19:51
Strm kaže...

 Imao sam jedno godinu dana na njega spojenu eksternu grafičku, i igrao gta v online u 4k rezoluciji na high postavkama... koja stara raga još to može haha :D

 

Ide sad na njušku pa ćemo vidjeti..

 

Kakvu si to eksternu grafu imao i na koji nacin?

 

Sto se cijene tice, nema sanse da dobijes 2000kn, nekih 1000 max