Prijenosna računala

Univerzalni punjač za laptop?

Danny_HR čet 23.7.2009 14:18

Pozdrav,

 

Koliko vjerujete navedenim uređajima, da li kupiti ovakav uređaj ili naručiti i čekati originalan punjač?

 

Naime pokvario mi se punjač na HP laptopu i kupio bi novi, ali nigdje nema dostupno ovdje u Zagrebu, morao bih naručiti.

 

Sad, na jednom laptopu na poslu normalno koristim univerzalni punjač, i sve radi kako treba, ali ovaj doma ću ostaviti sestri i htio bi da joj ne dođe do nekih problema, jer ih neću moći rješavati budući da se selim.

 

Sad, koliko su pouzdani, da kupim univerzalac ili da pričekam original?

kemal_r pet 24.7.2009 00:55
Danny_HR kaže...

Pozdrav,

 

Koliko vjerujete navedenim uređajima, da li kupiti ovakav uređaj ili naručiti i čekati originalan punjač?

 

Naime pokvario mi se punjač na HP laptopu i kupio bi novi, ali nigdje nema dostupno ovdje u Zagrebu, morao bih naručiti.

 

Sad, na jednom laptopu na poslu normalno koristim univerzalni punjač, i sve radi kako treba, ali ovaj doma ću ostaviti sestri i htio bi da joj ne dođe do nekih problema, jer ih neću moći rješavati budući da se selim.

 

Sad, koliko su pouzdani, da kupim univerzalac ili da pričekam original?

Ja bih čekao - svom ljubimcu dajem samo najbolje i provjereno Smijeh

no name pet 24.7.2009 13:30
Danny_HR kaže...

Pozdrav,

 

Koliko vjerujete navedenim uređajima, da li kupiti ovakav uređaj ili naručiti i čekati originalan punjač?

 

Naime pokvario mi se punjač na HP laptopu i kupio bi novi, ali nigdje nema dostupno ovdje u Zagrebu, morao bih naručiti.

 

Sad, na jednom laptopu na poslu normalno koristim univerzalni punjač, i sve radi kako treba, ali ovaj doma ću ostaviti sestri i htio bi da joj ne dođe do nekih problema, jer ih neću moći rješavati budući da se selim.

 

Sad, koliko su pouzdani, da kupim univerzalac ili da pričekam original?

 

što se hp-a tiče, svaki punjač kojeg kupiš, osim onoga koji je došao uz njega, je univerzalan.

e sad, razlika je jedino u tome da li želiš original hp-ov, ili nekakav no name brand, koji može puniti i susjedovu kosilicu, između ostalog...

 

 

Danny_HR pet 24.7.2009 18:25

Nebitno sada, uspio sam naći original HP-ov i kupio ga.

Ali općenito me zanimaju vaša iskustva sa univerzalnim punjačima za laptop.

Pod ovime mislim na one koji imaju više nastavaka i na kojima se može podešavati snaga itd.

no name pet 24.7.2009 21:11

ako nije tajna, gdje i po kojoj cijeni?

 

 

što se tiče ovih univerzalaca, vrlo često ne pašu za one uređaje za koji su deklarirani (bilo nastavci, bilo voltaža ili nešto deseto)...

moja iskustva..

no name sub 25.7.2009 10:14

da, znam da si na te mislio...i ja isto.

 

dakle, ili ne pašu nastavci na neki od uređaja koji je naveden kao kompatibilan, ili je napon na odgovarajućoj voltaži "preslab" za pojedini lap (a ako ga podigneš na veću, skuriš lap)...itd :)

Mike Litoris sub 25.7.2009 10:33
no name kaže...

da, znam da si na te mislio...i ja isto.

 

dakle, ili ne pašu nastavci na neki od uređaja koji je naveden kao kompatibilan, ili je napon na odgovarajućoj voltaži "preslab" za pojedini lap (a ako ga podigneš na veću, skuriš lap)...itd :)

 

 

Nastavaka uvijek ima brdo tako da se uvijek moze spojiti gotovo na svaki laptop. Promjena voltaze dobro je rijesena

i nema nekih vecih problma. Vecina laptopa radi na 18, 18,5 ili 19V...tako da, nije bed...

 

HP koristi vec duze vrijeme dvije snage punjaca, 65W i 90W i ima ih između 350 i 400 kuna, lako za nabaviti, original

HP, tako da price koje pricas (pises) nemaju bas veze...

 

 

pozz

 

 

majkl uto 11.8.2009 19:54

Ja sam imao u kuci strujni udar, i krepali mi punjaci od hp-a i toshibe. Nabavio sam dva ista trustova punjaca. HP hoce 18,5V a toshiba 19V. Na kutiji od punjaca pise da stavim na 18V, i tako bi. I hp i toshiba rade bez problema, s tim da je toshiba bila stara 2 tjedna kad se to dogodilo. Autonomija mi je jos uvjek ista, i nikakvih problema nije bilo. A inace je pravilo da vrjednosti uvjek podesavas na manju najblizu vrijednost

deja sri 10.2.2010 23:05

bok! meni treba pomoć.... treba mi punjač za laptop asus f5n   19 v, 4,74A  90 W   SADP-65KB B stvarno sam više očajna, nigdje ga nema!!!!!!  jel ima tko kakav prijedlog bila bi jako zahvalna!!

Memphis ned 14.2.2010 12:37
Danny_HR kaže...

Pozdrav,

 

Koliko vjerujete navedenim uređajima, da li kupiti ovakav uređaj ili naručiti i čekati originalan punjač?

 

Naime pokvario mi se punjač na HP laptopu i kupio bi novi, ali nigdje nema dostupno ovdje u Zagrebu, morao bih naručiti.

 

Sad, na jednom laptopu na poslu normalno koristim univerzalni punjač, i sve radi kako treba, ali ovaj doma ću ostaviti sestri i htio bi da joj ne dođe do nekih problema, jer ih neću moći rješavati budući da se selim.

 

Sad, koliko su pouzdani, da kupim univerzalac ili da pričekam original?

i ja sam trebo za hp pa su mi rekli 400 kn i mjesec dana čekanja. Odi na njuškalo imaš novi zapakirani za HP traže po 150 kn

Memphis ned 14.2.2010 12:42
deja kaže...

bok! meni treba pomoć.... treba mi punjač za laptop asus f5n   19 v, 4,74A  90 W   SADP-65KB B stvarno sam više očajna, nigdje ga nema!!!!!!  jel ima tko kakav prijedlog bila bi jako zahvalna!!

paše ti od HP-a onaj od 90W samo ako ti je nastavak isti ...

Don Kihoty uto 16.2.2010 18:13

Što se tiče univerzalaca, u firmi prodajem uni punjač za 200kn (cash).

 

Ali na HP-u nekad ne žele raditi (uglavnom), jer kao da je punjač "čipiran" i ne prepoznaje ga (ni sa kojim naponom).

 

Dok kod svih drugih laptopa rade.

 

Zato HP punjače naručujemo za svaki laptop original HP zamjenski (pogledamo napon punjenja i snagu predviđenu za punjač).

 

Koštaju cca 300+kn.

 

Ali ovi Mahnattan koje prodajemo rade super, čista preporuka.

http://www.ishop.hr/index.php?option=com_content&task=view&id=710&Itemid=133

http://www.ishop.hr/index.php?option=com_content&task=view&id=711&Itemid=133

 

http://www.ishop.hr/index.php?option=com_content&task=view&id=599&Itemid=133

http://www.ishop.hr/index.php?option=com_content&task=view&id=600&Itemid=133

DJECHACHIC uto 16.2.2010 18:36

I ja imam jedan problem mama mi ima Acer travelmate 5320 i kad ga upali osvetljnje je jako slabo nekad se nista nevidi al kad ga malo pomaknem naprjed-nazd sve je normalo,a pitao sam jednog lika i reko mi je da je to zbog baterije i da nova kosta 1000kn njoj laptop sluzi za posao...znam da je off topic..jel mi moze neko pomoc???

Don Kihoty uto 16.2.2010 23:34
blackalbum kaže...

najbolje je staviti original,da ne shebeš bateriju,nebi bez razloga bili skuplji nije to baš sve zbog imena

I originalni je "zamjenski".

 

Kod HP-ovog modela plaćaš samo ime... HP ga ne proizvodi. Niti bateriju... A napon je napon, bitno da je ispravan i stabilan.

Čak nije ni snaga toliko bitna, ako je manja, sporije će ti puniti, i baterija će ti se manje opterećavati  i duže živjeti.

Luka sri 17.2.2010 00:00
Don Kihoty kaže...
blackalbum kaže...

najbolje je staviti original,da ne shebeš bateriju,nebi bez razloga bili skuplji nije to baš sve zbog imena

I originalni je "zamjenski".

 

Kod HP-ovog modela plaćaš samo ime... HP ga ne proizvodi. Niti bateriju... A napon je napon, bitno da je ispravan i stabilan.

Čak nije ni snaga toliko bitna, ako je manja, sporije će ti puniti, i baterija će ti se manje opterećavati  i duže živjeti.

Sa prvim se slazem ali sa snagom bas i ne!

Zamisli imas masinicu sa pristojnom grafickom, recimo 9600MGT, upalis igru, igras a zbog male snage punjaca i velikog opterecenja sustava vise se struje trosi nego sto punjac daje i dolazi do praznjenja baterije i nakon nekog vremena baterija prazna i sistem na stand-by! :D

Jedna serija MACova je imala slican problem, dobili su preslabe punjace (original uz njih) i pri velikom opterecenju sustava im se praznila baterija...