burexmesom pet 10.7.2020 22:15

Pozdrav svima,

 

Evo odlučio sam nadograditi ram pošto vidim da mi iz dana u dan to postaje najveći problem na radu s laptopom pa trebam savjet.

Dakle imam Lenovo Y530 (i7 8750h, Geforce 1050 i 8gb rama) i sad gledam neke forume na netu, pa imam jedno pitanje. Dakle ja imam trenutno jednu pločicu od 8Gb, a jednu praznu, i sad gledam za nadogradnju da li da kupim 8Gb ili 16Gb. Međutim problem mi je da zapravo rijetko kad čujem da netko im 8+16Gb ukupno 24, pošto su obično brojevi 8,16,32. Pa me zanima je li to s nekim razlogom ili čisto radi praktičnost.

 

Te dakle pitanje mi je da li da na kraju dobim opciju 8+8, ili 8 + 16

 

Hvala!

burexmesom sri 29.7.2020 10:31

Hvala na odgovoru, baš sam danas odlučio otići kupiti.

Imam samo pitanje u vezi kupnje. Jel treba paziti na još neke stvari kod kupnje ili samo da bude isto 8gb 2666mhz.

 

Ili ako možeš poslati link kojeg si ti kupio pa da vidim malo

 

 

pr0n_addict sri 29.7.2020 11:08
burexmesom kaže...

Hvala na odgovoru, baš sam danas odlučio otići kupiti.

Imam samo pitanje u vezi kupnje. Jel treba paziti na još neke stvari kod kupnje ili samo da bude isto 8gb 2666mhz.

 

Ili ako možeš poslati link kojeg si ti kupio pa da vidim malo

 

 

Ja sam na Y540 zamijenio 2x8 Samsung RAM s Crucialom 2x16 (Micron čipovi). Imaju tražilicu za podržane RAM-e.

Lako moguće je da su i u tvoj laptop ugradili Samsungovu memoriju pa postoji opcija da negdje pronađeš identični model, to je imho još najbolje rješenje.

pr0n_addict sri 29.7.2020 16:34
burexmesom kaže...

Jel vas mogu još zamoliti savjet oko ova dva modula koja sam našao u ADMu pošto mi je pred stana

RAM 1 ili RAM 2

Prema usporedbi sa gore navedenim trebali bi raditi normalno. Pa koji bi bio bolji?

Hvala

Instaliraj HWiNFO i vidi s njim točan model RAM-a koji ti je ugrađen u laptop pa probaj identičnog pronaći. Možda je to samo moj OCD, ali radije bih imao dva identična modula.

Primjer s mog laptopa. C/P-aš "Module Part Number" podatak direkt u Nabava.net pa vidiš hoće li ti pronaći nešto, šanse su da hoće.

Pretpostavljam da su OK ovi RAM-i koje si linkao, čine mi se da su više-manje identični.