Buba_77 čet 7.5.2020 13:22

Pozdrav svima,

 

imam Asus Rog GL553VW, star je 2,5 godine, upali se normalno i kad krene podizat Windowse, samo se ugasi, nekad i uđe do Windowsa pa se ugasi.

Kažu mi prijatelj da je najvjerovatnije crkla u njemu grafička kartica NVIDIA GEFORCE GTX 960m.

Ako je u njoj problem postoji li neka opcija da se ona zamjeni ili popravi ili jednostavno nema pomoći i laptop je za smeće?

 

Hvala

Čitatelj čet 7.5.2020 13:37

To je prerijetko, tj. vec prekasno. U slucaju da zelis jamstvo i da se odrzava,

onda to moze obaviti bilo koji PC servis, bez gubitka jamstva, kao i kod automobila,

sto moras mijenjat ulje i filtere, da bi masina radila normalno i ne kvarila se bespotrebno,

tako i elektroniku moras odrzavati, osobito laptope, jer njihovi hladnjaci su ultra mali,

ventilatori to brzo zastopaju, osobito jer vuku prasinu sa stola, poda, a kad ga se drzi

na posteljini da i nepricam.

 

Fino u nekakav PC servis nek pogledaju. Mozda ga samo treba ocistiti i bude sve OK.

A ako ne, onda znas sta se desilo - nije odrzavan, prekuhavao se dok mu nije dosao sudnji dan.

 

No kako je tvoj laptop star samo 2 i pol godine, ne znam - model je iz 10/2016, prodavao se do 12/2017,

a tako da si ga ili jako kasno kupio, ili polovnog mozda? U svakom slucaju, daj ga nekome u servis,

ne po selu, jer dobije jos vise po celu. Tko placa jeftino, placa servis dvaput.

Buba_77 čet 7.5.2020 13:42

Kupio sam novi krajem 2017. godine u Nizozemskoj, tako da ima taman 2,5 godine sad.

Točno kad je istekla garancija, on se pokvaria. Momak koji se bavi laptopima kaže vjerovanto

grafička i da se možda može reparirat taj čip za nekih 100 eura, sad me zanima jel ima netko

iskustva s tim i jel se to može stvarno.

 

MGloc čet 7.5.2020 14:11

Imao sam gl702 identican laptop kao taj tvoj.Ako ulazi u windows vjerovatno nije gpu , nego se gasi zbog temperature iako mi je to malo cudno jer bi prvo laptop trebao throttlat i cak da ga upalis bez ventilatora morao bi radit.Prvo provjeri da li se ventilatori uopce vrte.Kazes garancija istekla imas 3 opcije:

1.Pocupat ram , HDD , wlan , tipkovnicu ,ekran i prodat mozda netko treba a ostalo bacit.

2.Uputit se u neki pc servis dat laptop da ga pogledaju i ustanove problem.

3.Da sam ocistis laptop od prasine i stavis novu termalnu pastu.Taj laptop se vrlo lako otvara ima samo 11 sarafa sa zadnje strane ako se dobro sjecam i zadnja stranica se skine dolje i imas pristup svemu , znaci nema vadenja maticne , otpajanja wlan kablova i provlacenja itd...Samo bateriju moras otkopcat prije nego zapocnes sa zamjenom paste i ciscenjem ja koristim stapice za usi i papir.

 

 

Čitatelj čet 7.5.2020 14:13

Hmmm a gle mozda doma radi reballing, nije cijena losa za crnjaka rad,

al svejedno, ako ne radi reballing, onda nejdi s laptopom kod "momka",

kao sto sam ti napisao - tko placa servis jeftino, placa ga dvaput.

(ili kupuje laptop dvaput)