Prijenosna računala

Acer Aspire 5 A517-51G gaming performanse

Xtr Zodiac sri 13.5.2020 12:21

Bok.

Htio sam pitati da li je moguće na mom prijenosniku iz naslova (u mom potpisu na profilu pišu specifikacije) poboljšati gaming performanse.

Nedavno sam gledao na Youtube da se ova dedicated GPU Geforce 940MX 2GB GDDR5 može overklokati! Sad dali je to istina i da li je to uistinu izvedivo pitam se? Za procesor stoji 2 jezgre i 4 threada što mi je nekako slabo pogotovo bez Turbo boost koji inače moj laptop nema na samo 2.0 GHz po jezgri.

Instalirao sa sve najnovije drivere no neke igre mi još uvijek trzaju. RAM je u dual channelu sa integriranom pločicom (tvornički ugrađenih 4 GB DDR4 2133 MHz) i još jedan Hynix 4 GB DDR4 2400 MHz.

Da li bi pomoglo povećati Average FPS u igrama i isto povećati framedrop koji je ispod 25 FPS ako nadogradim memoriju (RAM)?

Znam da se moj procesor koji je prijenosnik ne da OC što znači preostalo jedino GPU i RAM i SSD!

Ako ugradim SSD, a brzina učitavanja igara je sad na HDD zadovoljava da li bi povećao AVerage FPS u gamingu u praksi za barem 5-10 FPS?

 

 

 

hvala

 

MGloc sri 13.5.2020 12:38

Da se ne raspisujem cijelu stranicu, skratit cu sto je vise moguce.

Za igranje na laptopu ti danas treba minimalno i7 6700hq i gtx 1060 pod obavezno 2x8gb ddr4 dual channel i ssd jer sa hdd ucitavanje traje.Ssd bi ti ubrzao ucitavanje ali ne bi dobio na fpsu.

Imao sam 950m i i7 4720HQ znam koliko je ta grafa slaba za ikakav ozbiljniji gaming danas , tvoja je jos slabija 940m nikakav overclock danas ne pomaze tako da to otpisi , pogotovo u laptopu.

Najisplativije taj laptop prodat i uzet drugi , jer je ovaj dobar samo za league of legends i hearthstone i mozda neke starije igre iz 2012 -2013.Splinter cell blacklist , sleeping dogs , gta v bi vjerovatno radio.

Xtr Zodiac sri 13.5.2020 18:41

Super. Hvala na brzom i promptnom odgovoru. Iz iskustva sam siguran, znam da je istina to što govoriš. No nmvz ko' pita ne skita. Sada si me uvjerio da su moje sumnje u mogući upgrade radi poboljšanja fps-a bile točne! Imam još jedan izlaz da dobijem pomak za tih bijednih 5-6 fps-ova sa upgradeom memorije. To znam iz iskustva da daje Boost novijim zahtjevnim igrama. Ugradit ću 16 GB DDR 4 2400 ili 2666 koji će raditi na 2133 MHz :( ali imam samo 8 GB RAM i to je jedan od više bottleneckova za noviji gaming. Ipak se je u Crysis 3 na toj mašini vrtio na maxed out grafici i 720p (sve Very High i 2xTSAA) mjereno Fraps 26 fps tj. bez Fraps oko 30. Živim u nadi. Pa kud puklo da me puklo i tih 500 kuna po džepu biti će ulaganje u laptop za ubuduće. Hvala i lp

Xtr Zodiac uto 19.1.2021 18:06

Poz

Evo da ne otvaram novu temu samo zbog jednog pitanja no opet vezano na ovaj moj laptop..

Nedavno sam kupio Dirt 5 i instalirao na Steam međutim prilikom pokretanja mi se javlja error:

 

The chosen D3D device doesn't support depth bounds testing

 

Je li to directx error ili je grafička preslaba za igru?

Specs laptopa pod: Moj PC

 

Xtr Zodiac sri 20.1.2021 22:05

I za Crysis remastered su sys req visoki. Treba graf sa 4gb vrama jedino što nije dx12 igra kao dirt 5.

Isto kod Metro exodus. Igram na dx12 medium settings pokreće uvijek igru sys req isto visoki.

Možda ovdje nije posrijedi direct x ni vram već neka nova stvar u programiranju igre jer je u početku pokretanja javljalo grešku depth bounds testing. Sad ni to?

Jednostavno piše na steam running i stane nakon 15 sek

 

No nmvz zaletio sam se malo i trebao sam prije provjeriti no ipak sam vidio da na youtube nema nigdje gameplay za 940mx za Dirt 5