Prijenosna računala

Ultimativna tema za odabir prijenosnika

josip12 sri 30.11.2022 11:33
maxy0 kaže...

Može neki best buy laptop za do 3000 kn... Uglavnom za posao, Word, Excel, Teams i naravno povremeno surfanje 

 

Ovaj možda?

 

https://www.sancta-domenica.hr/laptop-hp-15s-eq2056nm-3b2m7ea.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Za te novce (koliko košta taj hp) se moglo (možeš ih pitati da li će se moći) kupiti ovo sa 8 GB više memorije i sa ekranom od 50 nitsa više.

 

Na kraju prošle stranice sam naveo Lenovo od 2200kn za one kratkog džepa. Za 2400 se može kupiti isti model sa Win 11.

moukie sri 30.11.2022 19:55

Je li tko kupio lenovo idepad 5 pro ili Thinkbook 16p g2? Bi li mogao podijeliti svoja iskustva i reci kako je zadovoljan? Takoder, jako me interesira kakav je display na laptopu, pa bi cijenio ako bi mogao postati koju sliku uređaja tj. zaslona

 

U teskoj sam nedoumici oko izbora laptopa

Hvala svima unaprijed! 🙏

maxy0 sri 30.11.2022 20:18
josip12 kaže...
maxy0 kaže...

Može neki best buy laptop za do 3000 kn... Uglavnom za posao, Word, Excel, Teams i naravno povremeno surfanje 

 

Ovaj možda?

 

https://www.sancta-domenica.hr/laptop-hp-15s-eq2056nm-3b2m7ea.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Za te novce (koliko košta taj hp) se moglo (možeš ih pitati da li će se moći) kupiti ovo sa 8 GB više memorije i sa ekranom od 50 nitsa više.

 

Na kraju prošle stranice sam naveo Lenovo od 2200kn za one kratkog džepa. Za 2400 se može kupiti isti model sa Win 11.

 Da... Nedostupan je. Ima li još koja preporuka za tu cijenu (3500 kn)

Luka123 čet 1.12.2022 06:33

Pozdrav,

Evo frendu mi treba laptop buđet mu je do 1500 eura Max.

Služiti će za digitalni marketing, obrada slika + videa. Znači laptop će goriti vjerojatno stalno, radi biznisa.

Iz nekog razloga ne želi HP... (Valjda loša iskustva).

 

Ja sam gledao nešto ala thinkbook sa rtx 3060 jesu još uvijek OK?

Možda i overkill? Nisam u toku već par godina s laptopima pa bih molio prijedlog.

 

Hvala! <3

 

josip12 pet 2.12.2022 11:38
maxy0 kaže...
josip12 kaže...
maxy0 kaže...

Može neki best buy laptop za do 3000 kn... Uglavnom za posao, Word, Excel, Teams i naravno povremeno surfanje 

 

Ovaj možda?

 

https://www.sancta-domenica.hr/laptop-hp-15s-eq2056nm-3b2m7ea.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Za te novce (koliko košta taj hp) se moglo (možeš ih pitati da li će se moći) kupiti ovo sa 8 GB više memorije i sa ekranom od 50 nitsa više.

 

Na kraju prošle stranice sam naveo Lenovo od 2200kn za one kratkog džepa. Za 2400 se može kupiti isti model sa Win 11.

 Da... Nedostupan je. Ima li još koja preporuka za tu cijenu (3500 kn)

 

https://www.links.hr/hr/laptop-lenovo-ideapad-3-82ku01wxsc-ryzen-5-5500u-16gb-512gb-ssd-radeon-graphics-15-6-led-fhd-bez-os-sivi-010101383

Trle96 pon 5.12.2022 07:23

Pozdrav majstori molim za pomoć!

 

Znači uzeo sam laptop koji se vrlo često spominjao tu u temi zadnjih mj dana odnosno Lenovo IdeaPad 3 15ALC6, 82KU01WXSC.

Krenuo sam instalirati Windows 11 međutim zapeo sam na koraku gdje se treba spojiti na internet jer mi nije nudio nijednu mrežu (probao sam i upaliti hotspot na mobitelu ali bez uspjeha).

Zatim sam instalirao Windows 10, te kako se opet nisam mogao spojiti na internet jer mi u postavkama za internet nije uopće prikazivao Wi-fi mreže nego samo kao na stolnom računalu da se treba spojiti LAN kabelom (a laptop nema LAN port). Pokušao sam instalirati i drivere za internet ali opet ništa.

Sad moje pitanje je postoji li neko rješenje za navedeni problem ili da ga šaljem na garanciju? 

 

Isprike na malom offtopicu ali mislim da ću ovdje najprije naći odgovor obzirom da ga je dosta ljudi s ove teme kupilo u zadnje vrijeme.

Stric_Jura pon 5.12.2022 09:03

Trle96 

 

hmmm... 

 

za Win 11 - ionako je mislim pametnije kreirati lokalni račun, pa ga, ako želiš, povezati s MS računom....

 

zato kad te pita za mrežu, stisneš Shift + F10, otvori ti naredbeni redak i tamo otipkaš OOBE\BYPASSNRO  i Enter...

 

kreiraj korisnika lokalca, pa kreni dalje...

 

inače na kompu s kojeg pišeš poruke, skini drivere za WLAN:

 

Win11

 

Win10

stef_mrcina uto 6.12.2022 21:23

Pozdrav!

 

Prijatelj kupuje laptop, primarno za surfanje, gledanje videa i osnovne radnje, možda koji streaming za tekmem Spreman je ići do 5000kn, ali da ga duži period drži, da ne mora za 2 godine nešto jače kupovat.

 

Vjerujem da je i za manje moguće naći nešto dobro za njegove potrebe jer ste takve laptope i predlagali za slične upite, pa eto predložite što bi vi predložili nekome ko treba tako nešto i ima takav budžet. Hvala svima.

sokre2896 sri 7.12.2022 11:27

Pozdrav,

Molim savjet oko navedenih računala. Kupujemo nova računala za tvrtku. Neka parksa je da se kupuje DELL i svi trenutni laptopi su DELL ili Vostro ili Latitude. Posao ne zahtjeva nabrijana računala već se radi isključivo o otvaranju Excelica (veliki opseg od par tisuća redaka), Worda i Outlooka. Zamjenili bi laptope koji trenutno imaju i3 ili i5 3.,4.,5.,6. generacije. Jučer sam pronašao tri laptopa pa vas molim za mišljenje, ćine mi se dosta povoljniji od ostalih... 


Hvala uanprijed. 
Trle96 sri 7.12.2022 21:06
Stric_Jura kaže...

Trle96 

 

hmmm... 

 

za Win 11 - ionako je mislim pametnije kreirati lokalni račun, pa ga, ako želiš, povezati s MS računom....

 

zato kad te pita za mrežu, stisneš Shift + F10, otvori ti naredbeni redak i tamo otipkaš OOBE\BYPASSNRO  i Enter...

 

kreiraj korisnika lokalca, pa kreni dalje...

 

inače na kompu s kojeg pišeš poruke, skini drivere za WLAN:

 

Win11

 

Win10

 Kolega hvala na savjetu napravio sam sve kako si napisao i sve dela! 
Uštedio si mi dobrih pola sata ako ne i sat vremena pretraživanja interneta i upravo zato je ovaj forum vrhunska stvar 

Jedino što sam drugačije morao napraviti je bilo to da sam stisnuo FN + Shift + F10 jer mi bez FN nije radilo

BoTiA čet 8.12.2022 10:52