Prijenosna računala

Ultimativna tema za odabir prijenosnika

karlogd sri 27.10.2021 23:40
ghibli7 kaže...

 Taj laptop je ok, jedina mana mu je 45%NTSC odnosno raspon boja koje mu  ekran može prikazati.Znači neće moći prikazati dublju crvenu, zelenu ili plavu boju.Na primjer jarko crvenu boju će prikazati kao neku crveniju nijansu naranđaste.Ako ti to ne smeta, preporuka. 

 Hvala na odgovoru,

 

Laptop je za posao prvenstveno tako da to nece predstavljati problem.

eloc pet 29.10.2021 23:10

Vidim dosta ljudi ovdje da spominje M1 Air 2020 pod cijenom od ~7.5k kn, ali nikako ne nadem igdje za ispod 9k? O cemu se radi, jesu li to akcije ili? Mozda treba cekati i ove nove modele da dodu kod nas, ako ce to uopce utjecati na cijenu posto nisu Air modeli? 

mzopg sub 30.10.2021 02:06
eloc kaže...

Vidim dosta ljudi ovdje da spominje M1 Air 2020 pod cijenom od ~7.5k kn, ali nikako ne nadem igdje za ispod 9k? O cemu se radi, jesu li to akcije ili? Mozda treba cekati i ove nove modele da dodu kod nas, ako ce to uopce utjecati na cijenu posto nisu Air modeli? 

 Uglavnom su to akcije. Imaš ovdje od 7400kn

 

https://www.mobileshop.eu/hr/apple/laptopi/macbook-air-13-2020-256gb-8gb-ram-mgnd3/

https://www.mobileshop.eu/hr/apple/laptopi/macbook-air-13-2020-256gb-8gb-ram-mgn93/

https://www.mobileshop.eu/hr/apple/laptopi/macbook-air-13-2020-256gb-8gb-ram-mgn63/

Matthew26 sub 30.10.2021 12:09
mzopg kaže...
eloc kaže...

Vidim dosta ljudi ovdje da spominje M1 Air 2020 pod cijenom od ~7.5k kn, ali nikako ne nadem igdje za ispod 9k? O cemu se radi, jesu li to akcije ili? Mozda treba cekati i ove nove modele da dodu kod nas, ako ce to uopce utjecati na cijenu posto nisu Air modeli? 

 Uglavnom su to akcije. Imaš ovdje od 7400kn

 

https://www.mobileshop.eu/hr/apple/laptopi/macbook-air-13-2020-256gb-8gb-ram-mgnd3/

https://www.mobileshop.eu/hr/apple/laptopi/macbook-air-13-2020-256gb-8gb-ram-mgn93/

https://www.mobileshop.eu/hr/apple/laptopi/macbook-air-13-2020-256gb-8gb-ram-mgn63/

 Koja je shema s time mobileshopom? Jel to provjerena stranica? Nije malo sumnjivo s obzirom na cijenu?

14_centurion_11 sub 30.10.2021 15:53
14_centurion_11 kaže...

Pozdrav!

 

Imate li kakvu preporuku za laptop do 7K koji bi se koristio za data analysis i low level data science projekte te za net/filmove u slobodno vrijeme.

 

S obzirom na spomenuto, mislim da ne bih išao ispod 12GB RAM-a, optimalno 16GB. SSD mi je isto potreban (osrednji kapacitet je dovoljan). Što se tiče CPU-a nije toliki prioritet jer ionak bi će potencijalni bottleneck dolaziti od RAM-a, no rule of thumb mi je što više jezgri unutar budžeta. GPU može biti bilo koji, samo ne bih Intelove čipove, sumnjam da ću ići putem neuralnih mreža pa mi sharderi nisu prioritet. I ekran bi mi trebao 15.6, što bolja rezolucija to bolje 

 

Znam da je možda puno uvjeta za budžet koji imam, zato i tražim pomoć tako da hvala unaprijed! 

 Razmislio sam i čekao bih black friday i uzeo iz vana neki od ova 2 modela ako bude zadovoljavajuć popust. Ima li netko info iz prve ruke o ovim modelima:

 

Lenovo IdeaPad 5 Pro (5800H)

 

HP ProBook 455 G8

 

Ukoliko ih ne ulovim na popust, uzeo bih neki od ova 2 modela - ako imate preporuke za bolji model unutar cjenovnog razreda bio bih zahvalan 

 

HP 15s-eq2475ng

 

Lenovo IdeaPad 5 Pro (5600H)

mzopg ned 31.10.2021 02:56
Matthew26 kaže...
mzopg kaže...
eloc kaže...

Vidim dosta ljudi ovdje da spominje M1 Air 2020 pod cijenom od ~7.5k kn, ali nikako ne nadem igdje za ispod 9k? O cemu se radi, jesu li to akcije ili? Mozda treba cekati i ove nove modele da dodu kod nas, ako ce to uopce utjecati na cijenu posto nisu Air modeli? 

 Uglavnom su to akcije. Imaš ovdje od 7400kn

 

https://www.mobileshop.eu/hr/apple/laptopi/macbook-air-13-2020-256gb-8gb-ram-mgnd3/

https://www.mobileshop.eu/hr/apple/laptopi/macbook-air-13-2020-256gb-8gb-ram-mgn93/

https://www.mobileshop.eu/hr/apple/laptopi/macbook-air-13-2020-256gb-8gb-ram-mgn63/

 Koja je shema s time mobileshopom? Jel to provjerena stranica? Nije malo sumnjivo s obzirom na cijenu?

 Slovačka firma, postoje već 10 godina i pokrivaju cijelu EU. Imaju tel broj u zagrebu za podršku kupcima pa ih se može provjeriti.

Nisam još pročitao da se netko žalio na njih.

 

https://www.trustpilot.com/review/mobileshop.eu

 

fall kaže...
Kakva su iskustva s Asus Zenbook? Na akciji u SD za 7.500, a čini se solidna konfiguracija. Može i preporuka za alternativu, bitno da je lak s osvijetljenom tipkovnicom, kvalitetne izrade, barem 512 ssd i po mogućnosti 16gb ram u cijeni do 8500

https://www.sancta-domenica.hr/racunala-i-periferija/prijenosna-racunala/laptop-asus-zenbook-14-ux425ea-wb523t-14-i5-16-512-w.html

Za sličan iznos dobiješ daleko bolji Macbook Air M1

mzopg ned 31.10.2021 14:42
FileFicho kaže...

Koja je tipkovnica na ovim Macbookovima sa Mobileshopa.de? Nigdje ne piše, a sumnjam da je hrvatska?

Nije .de nego .eu. Tipkovnica je vjerojatno original US, ako to nekome smeta za stotinjak kuna se kod nas odradi kvalitetno lasersko graviranje naših slova.

 

Ovo im je kontakt broj pa ih se može pitati:

Korisnički centar
+38517757404

zuper ned 31.10.2021 16:29
fall kaže...
Kakva su iskustva s Asus Zenbook? Na akciji u SD za 7.500, a čini se solidna konfiguracija. Može i preporuka za alternativu, bitno da je lak s osvijetljenom tipkovnicom, kvalitetne izrade, barem 512 ssd i po mogućnosti 16gb ram u cijeni do 8500

https://www.sancta-domenica.hr/racunala-i-periferija/prijenosna-racunala/laptop-asus-zenbook-14-ux425ea-wb523t-14-i5-16-512-w.html

 Ja sam ga imao u užem izboru kao Windows alternativu Macbook, ali ne mogu probaviti da jedan laptop nema 3.5mm utičnicu. To doslovce svaki dan koristim

eloc ned 31.10.2021 19:50

Meni izgleda legit, a i nije jeftinije nego u nekim drugim DE shopovima da bi bilo sumnjivo.

 

Mene bi jos samo zanimalo budem li imao kakav problem ako laptop trebam odnjeti na servis/iskoristiti garanciju. Koliko sam citao, servisiranje Apple uredaja svejedno ide preko njihovih sluzbenih servisera, tako da je svejedno kupio li u Hrvatskoj ili sa Mobileshopa? Ispravite me ako grijesim.

fall ned 31.10.2021 21:13
zuper kaže...
fall kaže...
Kakva su iskustva s Asus Zenbook? Na akciji u SD za 7.500, a čini se solidna konfiguracija. Može i preporuka za alternativu, bitno da je lak s osvijetljenom tipkovnicom, kvalitetne izrade, barem 512 ssd i po mogućnosti 16gb ram u cijeni do 8500

https://www.sancta-domenica.hr/racunala-i-periferija/prijenosna-racunala/laptop-asus-zenbook-14-ux425ea-wb523t-14-i5-16-512-w.html

 Ja sam ga imao u užem izboru kao Windows alternativu Macbook, ali ne mogu probaviti da jedan laptop nema 3.5mm utičnicu. To doslovce svaki dan koristim

 

Meni Macbook ne igra jer uzimam za ženu kojoj ne bi bilo zgodno da se sad pod stare dane prebacuje s windowsa. Osim toga Macbook u jeftinijoj varijanti, koja je i dalje skuplja od zenbooka, ima samo 256 ssd i koliko vidim nema usb a. Slušalice ima bežične tako da 3.5 mm ne treba. 

MagiMagi pon 1.11.2021 10:28

Pozdrav,

 

u potrazi smo za budget friendly laptopom, nama je to do 3500 kn sa win10.

Škola će opet online i uz tri školarca kratki smo za jedan 😅

 

Netko mi je jednom rekao za lenovo ideapad 3 pa stalno njega gledam. Sad se može kupiti na ekupi za 3200 kn.

 

Vidim gore je netko spomenuo chuwi- nikad čula no ja nisam mjerilo jer laptop biram po boji, a vi ovdje se ipak kužite pa me zanima biste li radije lenovo ili chuwi?

 

Također, šta mislite jeli to to glede Black friday popusta ili da pričekamo još?

 

Ne znam jel to igdje bitno no u slučaju da znate takav shop koji voli keš i daje popust na to, plaćamo gotovinom. 

 

Hvala puno na svakom savjetu 🤗

 

 

 

 

zelenapaprika pon 1.11.2021 11:12
MagiMagi kaže...

Pozdrav,

 

u potrazi smo za budget friendly laptopom, nama je to do 3500 kn sa win10.

Škola će opet online i uz tri školarca kratki smo za jedan 😅

 

Netko mi je jednom rekao za lenovo ideapad 3 pa stalno njega gledam. Sad se može kupiti na ekupi za 3200 kn.

 

Vidim gore je netko spomenuo chuwi- nikad čula no ja nisam mjerilo jer laptop biram po boji, a vi ovdje se ipak kužite pa me zanima biste li radije lenovo ili chuwi?

 

Također, šta mislite jeli to to glede Black friday popusta ili da pričekamo još?

 

Ne znam jel to igdje bitno no u slučaju da znate takav shop koji voli keš i daje popust na to, plaćamo gotovinom. 

 

Hvala puno na svakom savjetu 🤗

 

 

 

 

 https://www.bug.hr/uvodnik/jeftini-laptopi-za-windowse-11-23839


Nadam se da u tom broju ima i koji do 3500 kuna.

albionovish pon 1.11.2021 11:18

Pozdrav narode.

 

Može mala pomoć?

Treba mi laptop za školarca, do 6000 kn.

Laptop bi nsjviše koristio za školske potrebe, ali isto tako i za Unity Game Engine. Pojma nemam što je to, a on mi stalo pilji da mu treba 16 gb nekakvog rama i barem procesor 10 generacije (što god to značilo). U obzir dolazi sve, do 6 000 kn i ne veće od 15.6 in. Malac stalno nešto lačka, skida, instalira, mod-a. Pa je jednom i neki Hekintoš (tako je on tekso da se zove). Malac je sveznalac a meni je sve ovo Špansko selo. Napominjem da bi ovo bila neka dugoročna investicija te ne planiram mu nakon ovog kupiti laptop sljedećih 5 ili 6 godina. U 8. Je razredu pa nek si sam zaradi. I rejao je da izbjegavam gaming laptope. Ne želi svjetlucave i fenci laptope. Više je minimalistički tip. 

Sad dajte mi neke preporuke na što paziti i pto bi bilo onak minimalno i dal da lekam još malo zbog popusta ili je svejedno?

 

Hvala vam unaprijed.

MagiMagi pon 1.11.2021 11:31
zelenapaprika kaže...
MagiMagi kaže...

Pozdrav,

 

u potrazi smo za budget friendly laptopom, nama je to do 3500 kn sa win10.

Škola će opet online i uz tri školarca kratki smo za jedan 😅

 

Netko mi je jednom rekao za lenovo ideapad 3 pa stalno njega gledam. Sad se može kupiti na ekupi za 3200 kn.

 

Vidim gore je netko spomenuo chuwi- nikad čula no ja nisam mjerilo jer laptop biram po boji, a vi ovdje se ipak kužite pa me zanima biste li radije lenovo ili chuwi?

 

Također, šta mislite jeli to to glede Black friday popusta ili da pričekamo još?

 

Ne znam jel to igdje bitno no u slučaju da znate takav shop koji voli keš i daje popust na to, plaćamo gotovinom. 

 

Hvala puno na svakom savjetu 🤗

 

 

 

 

 https://www.bug.hr/uvodnik/jeftini-laptopi-za-windowse-11-23839


Nadam se da u tom broju ima i koji do 3500 kuna.

 Eh nisam pretplatnik pa ne mogu pročitati željenu temu... 

iSammy pon 1.11.2021 11:58
albionovish kaže...

Pozdrav narode.

 

Može mala pomoć?

Treba mi laptop za školarca, do 6000 kn.

Laptop bi nsjviše koristio za školske potrebe, ali isto tako i za Unity Game Engine. Pojma nemam što je to, a on mi stalo pilji da mu treba 16 gb nekakvog rama i barem procesor 10 generacije (što god to značilo). U obzir dolazi sve, do 6 000 kn i ne veće od 15.6 in. Malac stalno nešto lačka, skida, instalira, mod-a. Pa je jednom i neki Hekintoš (tako je on tekso da se zove). Malac je sveznalac a meni je sve ovo Špansko selo. 

Sad dajte mi neke preporuke na što paziti i pto bi bilo onak minimalno i dal da lekam još malo zbog popusta ili je svejedno?

 

Hvala vam unaprijed.

Ukratko, Unity je platforma za stvaranje video igara.

Ako mali stvarno ima interes za to i bavi se time, samo neka nastavi!

 

Što se tiče laptopa, mislim da će mu ovaj biti sasvim dobar za početak - https://www.svijet-medija.hr/art/laptop-hp-pavilion-gaming-15-ec2032nm-3c6z0ea-156-fhd-ips-ryzen-5-5600h-do-42ghz-16gb-512gb-ssd/105546 

Ima jako moćan procesor, dovoljno brze radne memorije (RAM) i solidnu grafičku karticu.

 

zelenapaprika pon 1.11.2021 12:12
MagiMagi kaže...
zelenapaprika kaže...
MagiMagi kaže...

Pozdrav,

 

u potrazi smo za budget friendly laptopom, nama je to do 3500 kn sa win10.

Škola će opet online i uz tri školarca kratki smo za jedan 😅

 

Netko mi je jednom rekao za lenovo ideapad 3 pa stalno njega gledam. Sad se može kupiti na ekupi za 3200 kn.

 

Vidim gore je netko spomenuo chuwi- nikad čula no ja nisam mjerilo jer laptop biram po boji, a vi ovdje se ipak kužite pa me zanima biste li radije lenovo ili chuwi?

 

Također, šta mislite jeli to to glede Black friday popusta ili da pričekamo još?

 

Ne znam jel to igdje bitno no u slučaju da znate takav shop koji voli keš i daje popust na to, plaćamo gotovinom. 

 

Hvala puno na svakom savjetu 🤗

 

 

 

 

 https://www.bug.hr/uvodnik/jeftini-laptopi-za-windowse-11-23839


Nadam se da u tom broju ima i koji do 3500 kuna.

 Eh nisam pretplatnik pa ne mogu pročitati željenu temu... 

 Žao mi je, niti ja nisam pretplatnik. Pomoći će netko drugi.

mzopg pon 1.11.2021 15:43
fall kaže...
zuper kaže...
fall kaže...
Kakva su iskustva s Asus Zenbook? Na akciji u SD za 7.500, a čini se solidna konfiguracija. Može i preporuka za alternativu, bitno da je lak s osvijetljenom tipkovnicom, kvalitetne izrade, barem 512 ssd i po mogućnosti 16gb ram u cijeni do 8500

https://www.sancta-domenica.hr/racunala-i-periferija/prijenosna-racunala/laptop-asus-zenbook-14-ux425ea-wb523t-14-i5-16-512-w.html

 Ja sam ga imao u užem izboru kao Windows alternativu Macbook, ali ne mogu probaviti da jedan laptop nema 3.5mm utičnicu. To doslovce svaki dan koristim

 

Meni Macbook ne igra jer uzimam za ženu kojoj ne bi bilo zgodno da se sad pod stare dane prebacuje s windowsa. Osim toga Macbook u jeftinijoj varijanti, koja je i dalje skuplja od zenbooka, ima samo 256 ssd i koliko vidim nema usb a. Slušalice ima bežične tako da 3.5 mm ne treba. 

Ne znam zašto ljudi misle da je taj prijelaz toliko kompliciran. Za pretpostaviti je da koristi desetak standardnih aplikacija tipa MS Office, browser, mail... sve je to identično na MacOsu. Imaš desktop, dva klika pokreneš aplikaciju i dalje ista stvar.

Umjesto win explorera imaš finder, kopiranje datoteka i ostalo je manje više isto.

 

Sve na što se treba naviknuti je na close/minimize/maximize prozor, na win je to desno, ovdje je lijevo. Na tipkovnici imamo option i command, nemamo alt, home, end, kombinacije shortcutova su iste ili slične.

 

Mislim da prosječni korisnik treba sat vremena za prilagodbu.

 

Samo zahtjevni korisnici i oni koji koriste posebne aplikacije mogu imati problema ili nešto težu prilagodbu.

 

Nije da te nagovaram na nešto, već samo pišem općenito jer vidim da puno ljudi gleda na MacOs kao na nešto potpuno drugačije od Windowsa za što treba poseban tečaj za korištenje.

 

MagiMagi kaže...

Pozdrav,

 

u potrazi smo za budget friendly laptopom, nama je to do 3500 kn sa win10.

Škola će opet online i uz tri školarca kratki smo za jedan 😅

 

Netko mi je jednom rekao za lenovo ideapad 3 pa stalno njega gledam. Sad se može kupiti na ekupi za 3200 kn.

 

Vidim gore je netko spomenuo chuwi- nikad čula no ja nisam mjerilo jer laptop biram po boji, a vi ovdje se ipak kužite pa me zanima biste li radije lenovo ili chuwi?

 

Također, šta mislite jeli to to glede Black friday popusta ili da pričekamo još?

 

Ne znam jel to igdje bitno no u slučaju da znate takav shop koji voli keš i daje popust na to, plaćamo gotovinom. 

 

Hvala puno na svakom savjetu 🤗

Lenovo IdeaPad 3 ima na desetke modela, pretpostavljam da je ovaj u pitanju:

LINK

 

U usporedbi sa Chuwijem.

 

Lenovo:

+ osjetno jači procesor

+ dulja garancija 24mj. umjesto 12mj.

+ u HR bolja podrška i servis

+ portovi, Lenovo ima daleko više portova USB 2.0, 2x USB 3.2, HDMI, čitač SD kartica, dok Chuwi ima 1× USB 3.0, 1× USB 3.0 (tip C – s potpunom podrškom za prijenos slike, zvuka i podataka), 1× izlaz za slušalice mm, znači ako će koristiti nekakav USB stick trebati će kupiti adapter ili hub za stotinjak kuna)

+ čitač otiska prsta (nije da će im biti nešto od koristi, ali eto)

o WiFi i BT signal (ovo je pretpostavka jer neki Chuwi modeli imaju osjetno slabiji prijem WiFi i BlueTooth signala, osobno nisam imao tih problema, ali nekoliko kolega na forumu je imalo, pa treba i to uzeti u obzir, prema speckama bi Chuwi trebao biti u prednosti jer ima WiFi 6, nisam siguran za Lenovo mislim da ima WiFi 5)

- daleko lošiji display (Lenovo oko 55% sRGBa, Chuwi oko 95%, osvjetljenje je isto bolje na Chuwiju i Chuwi ima omjer 3:2 što je bolje za rad u office programima i surfanje jer više toga stane po visini, Lenovo ima veći display, ali zbog 3:2 omjera se to neće toliko primijetiti)

- buka i grijanje (Chuwi je tu manje-više nečujan)

- cijena oko 20% veća, na akciji je to oko 10% razlike

- baterija (nisam siguran da su specke za Lenovo točne jer bi serija 15 trebala imati duplo veću bateriju, ali ako je napisano točno onda će Chuwi imati daleko dulje trajanje baterije, pretpostavljam da će Lenovo izvući oko 3-4h, dok će Chuwi izgurati oko 6-7h)

- OS, Lenovo dolazi sa FreeDOSom što znači da treba instalirati Windowse, dok Chuwi stiže sa original Win10 i može se nadograditi na Win11

- dimenzije, Chuwi je oko 20% lakši i uz to je manji i kompatniji

- tipkovnica, Chuwi ima dosta kvalitetnu tipkovnicu sa pozadinskim osvjetljenjem

- trackpad, klasični Win laptopi imaju trackpad koji je tu više reda-radi, Chuwi ima trackpad po uzoru na Macbook i on u potpunosti može zamijeniti rad s mišem, velik je i vrlo kvalitetan, podržava multi-gesture rad

- dizajn (Chuwi ima jako dobar dizajn, mada mislim da klincima to nije posebno bitno)

 

Eto razlike kako ih ja vidim su tu, sad vi trebate vidjeti što vam je bitno. Ne znam što će klinci sve raditi na tom laptopu, ako je to nešto zahtjevnije i žele se malo i igrati onda Lenovo ima prednost, ako će uglavnom gledati video sadržaj i koristiti light programe poput officea i ako će laptop biti mobilan onda Chuwi ima prednost.

 

Ukoliko se odlučite za Chuwi poželjno je dokupiti i produljeno jamstvo, cijene budu oko 100-200kn za dodatnih godinu-dvije dana.

mzopg pon 1.11.2021 15:52
albionovish kaže...

Pozdrav narode.

 

Može mala pomoć?

Treba mi laptop za školarca, do 6000 kn.

Laptop bi nsjviše koristio za školske potrebe, ali isto tako i za Unity Game Engine. Pojma nemam što je to, a on mi stalo pilji da mu treba 16 gb nekakvog rama i barem procesor 10 generacije (što god to značilo). U obzir dolazi sve, do 6 000 kn i ne veće od 15.6 in. Malac stalno nešto lačka, skida, instalira, mod-a. Pa je jednom i neki Hekintoš (tako je on tekso da se zove). Malac je sveznalac a meni je sve ovo Špansko selo. Napominjem da bi ovo bila neka dugoročna investicija te ne planiram mu nakon ovog kupiti laptop sljedećih 5 ili 6 godina. U 8. Je razredu pa nek si sam zaradi. I rejao je da izbjegavam gaming laptope. Ne želi svjetlucave i fenci laptope. Više je minimalistički tip. 

Sad dajte mi neke preporuke na što paziti i pto bi bilo onak minimalno i dal da lekam još malo zbog popusta ili je svejedno?

 

Hvala vam unaprijed.

Što školarac kaže? Vjerojatno je upućeniji i više u toku od većine nas tu na forumu, barem sam ja takav bio tih godina, znao sam sve novitete i što želim. 

Ako naginje Hackintoshu zašto ne razmotriti i nekakav MacBook, možda novi MackBook Air M1, to mu je uređaj za duže staze i isplati se još malo doplatiti. Ukoliko će raditi Unity Xcode projekte onda mu je Macbook neophodan alat.

Treba podržati klinca kad već ima ambicije i želju raditi nešto korisno i pametno. 

Anamarija555 uto 2.11.2021 14:50

Pozdrav svima 

 

Nova sam na forumu neznam nista o laptopima i unaprijed se ispričavam ako nešto ne napišem kako treba.

Znači treba mi novi laptop ovaj trenutni je star 8 godina i postao je dosta spor.

Laptop mi treba za rad u Officu, za gledanje videa i surfanje, želja mi je da laptop bude dosta brz, da se brzo upali i da nema puno čekanja dok nešto radim na njemu i da takav ostane bar idućih 5 godina i da bude 15 incni ekran da ima full hd sliku ili neku još bolju kad gledam filmove ili youtube.5000 kuna mi je budzet, možda i više ako je prava stvar u pitanju.

Molim vas da stavite linkove od laptopa...

Hvala svima unaprijed 

 

marushin sri 3.11.2021 09:45
Anamarija555 kaže...

Pozdrav svima 

 

Nova sam na forumu neznam nista o laptopima i unaprijed se ispričavam ako nešto ne napišem kako treba.

Znači treba mi novi laptop ovaj trenutni je star 8 godina i postao je dosta spor.

Laptop mi treba za rad u Officu, za gledanje videa i surfanje, želja mi je da laptop bude dosta brz, da se brzo upali i da nema puno čekanja dok nešto radim na njemu i da takav ostane bar idućih 5 godina i da bude 15 incni ekran da ima full hd sliku ili neku još bolju kad gledam filmove ili youtube.5000 kuna mi je budzet, možda i više ako je prava stvar u pitanju.

Molim vas da stavite linkove od laptopa...

Hvala svima unaprijed 

 

 Pozdrav! Baci oko na ovaj laptop, je veći ekran (ne znam dal' ti smeta za portabilnost) ali mislim da je best buy trenutno. Eventualno pričekaj onu prevaru zvanu "black friday" pa možda se još spusti koju stoticu✌️

 

https://www.mikronis.hr/Proizvod/lenovo-ideapad-ultraslim-3-amd-ryzen-5-5500u-2-10ghz-12gb-512gb-ssd-freedos-17-3-ips-full-hd-amd-radeon-rx-vega-7-p-n-82kv005esc/28613?fbclid=IwAR3n4KGTKkaRS2osoP4rSUH8iqpny2z2kgKe1S0zMFly9kRIrNpTek849ho

Mrki7 sri 3.11.2021 15:36

Pozdrav ekipo moze li mala pomoc
Razmisljam se oko ova 2 laptopa sto vi misliste sta je bolja opcija uzeti

Dell Vostro 3500 210-AXUD-001

Intel i3-1115G4/8GB DDR4/256GB SSD M.2/15.6" 1920x1080/Integrisana Intel UHD/Bez optičkog uređaja

515e

Lenovo V15-ADA (82C700AFYA) AMD, DOS, Ryzen 5, 3500U, 2,10 GHZ, Core 4, DDR4 12G, 15 ,6", FHD, SSD[GB] 512, M.2 PCIe NVMe, AMD Radeon RX Vega 8, 802.11ac, BT 5.0, Tezina 1,85 kg, Boja Siva, Firmware TPM, 1x HDMI, 1x USB 2.0, 2x USB 3.1

565e


Matej221 sri 3.11.2021 16:20
Mrki7 kaže...
Pozdrav ekipo moze li mala pomoc
Razmisljam se oko ova 2 laptopa sto vi misliste sta je bolja opcija uzeti

Dell Vostro 3500 210-AXUD-001

Intel i3-1115G4/8GB DDR4/256GB SSD M.2/15.6" 1920x1080/Integrisana Intel UHD/Bez optičkog uređaja

515e

Lenovo V15-ADA (82C700AFYA) AMD, DOS, Ryzen 5, 3500U, 2,10 GHZ, Core 4, DDR4 12G, 15 ,6", FHD, SSD[GB] 512, M.2 PCIe NVMe, AMD Radeon RX Vega 8, 802.11ac, BT 5.0, Tezina 1,85 kg, Boja Siva, Firmware TPM, 1x HDMI, 1x USB 2.0, 2x USB 3.1

565e

 Apsolutno ovaj drugi ryzenov.

matrix777 sri 3.11.2021 18:04

Pozdrav, došlo je vrijeme za svježu krv. Kupio sam prije 5, 6god best buy ASUS dm143d K550JX, nVidia 950M, i5 4.generacije, full hd... za 5k kuna. Riknuo je lcd za koji trebam izdvojiti 1000kn, mislim da je to neisplativo, nisam siguran koliko vrijedi ovakav laptop da je full ispravan 🤷‍♂️ Koje su mi opcije danas za sličan budžet? I dalje želim pokrenuti pokoju noviju igru...