Prijenosna računala

Ultimativna tema za odabir prijenosnika

kerSh sri 15.9.2021 09:55

Pozdrav svima!

 

Tražim preporuku laptopa za sestru.

 

Laptop bi bio korišten za srednju/faks i zabavu (znači primarno Chrome - Netflix, Youtube; Microsoft Office paket, itd., nikakav gaming ni rendering)

 

Mislim da je 15 incha dobra veličina.

 

Budžet mi je do 5500kn. U cijenu nek ne ulazi Windows, nabavit ću ga na svoju ruku.

 

Prije koji mjesec sam našao ovaj laptop. Je li to dosta da obavlja navedene aktivnosti? Je li cijena isplativa? 

 

Ako netko ima neku bolju opciju svakako bih bio zahvalan!

Stric_Jura sri 15.9.2021 10:33

Bok, jest za sve, ali...

 

ovaj kod podmodela  ( 81YQ007USC ) upiši na https://psref.lenovo.com/ i imaš sve specke - koliko RAM ima, jeli lemljen, koliko utora slobodnih, koliko diskova (SSDa) može imati i najvažnije - kakva je ekran, svjetlina i prikaz boja...

 

kako baš taj ima 8 GB RAMa  zalemljenog i nenadogradivog (jest da je dual channel  brzine 3200) i ekran TN 250nits Anti-glare, 45% NTSC - nije neka sreća...

..

ali će raditi sve što si napisao...

 

kerSh sri 15.9.2021 11:49

Što se tiče neke nadogradivosti, nije mi bitno. Neće se nadograđivati.

 

Bitno mi je da laptop izdrži uz dobre performanse nekih 5-7 godina.

 

Naravno ekran mi je isto važan. Ovo je samo bio neki brzi primjer onoga što sam do sada gledao i nije uopće nešto za što sam "zapeo".

 

Ako imaš kakvih prijedloga bio bih zahvalan.

marinho25 sri 15.9.2021 11:59

https://www.sancta-domenica.hr/laptop-asus-zenbook-flip-13-ux363ea-oled-wb503t.html

 

https://www.sancta-domenica.hr/laptop-asus-zenbook-flip-13-ux363ja-wb502t.html

 

Isplati se dat 1000kn vise za ux363ea ? Ima oled (doduse 1080) tako da mi to ne predstavlja neku drasticnu razliku ali zanimaju me procesori i graficka , posto je u jeftinijem i5 10gen a u skupljem 11gen, isto tako graficka-da li je intel xe drasticno bolja od intel iris plus ili je to i dalje low end graficka koja se stavlja u male laptope?

marinho25 sri 15.9.2021 22:34

Je touchscreen mi je bitan , a uvjet je i da je uredjaj malen i kompaktan. A i nisam neki zahtjevan korisnik , igrice ne igram. Autocad kotistim na drugom laptopu.Gledao sam i hp-ov envy ,spectre, lenovo yoga 7 slim, dell xps itd ali ili ih nema u ponudi ili ako ih ima onda su preko 10tk. Ako ima nesto bolje za te novce da je max 14 incha , kompaktno,touchscreen itd svakako bi uzeo u obzir. Jos da je i7 ili neki mocniji ryzen bolja graficka, 16gb.......??Zato i pitam koliko je bolji izbor ovaj skuplji model ili su to nijanse koje ne vrijede dodatnih 1000kn.

marushin čet 16.9.2021 08:11
marinho25 kaže...
Je touchscreen mi je bitan , a uvjet je i da je uredjaj malen i kompaktan. A i nisam neki zahtjevan korisnik , igrice ne igram. Autocad kotistim na drugom laptopu.Gledao sam i hp-ov envy ,spectre, lenovo yoga 7 slim, dell xps itd ali ili ih nema u ponudi ili ako ih ima onda su preko 10tk. Ako ima nesto bolje za te novce da je max 14 incha , kompaktno,touchscreen itd svakako bi uzeo u obzir. Jos da je i7 ili neki mocniji ryzen bolja graficka, 16gb.......??Zato i pitam koliko je bolji izbor ovaj skuplji model ili su to nijanse koje ne vrijede dodatnih 1000kn.

 Mislim da od ovog bolje nećeš naći..naravno pod uvjetom da možeš kupiti iz dojčlanda al ko danas nema nekog poznatog gore

https://www.notebooksbilliger.de/hp+envy+x360+13+ay0176ng+b+ware+726347/eqsqid/5530aa1e-d6ac-4e9a-97d1-083d216fa143

kerSh čet 16.9.2021 12:54

Mišljenje o ovom laptopu?

 

Laptop je za sestru za faks. Koristit će se za faks stvari i zabavu (Chrome - Netflix, Youtube, Microsoft Office, itd., ništa AutoCAD pa čak ni Photoshop).

 

Koliko sam istražio ovaj laptop je među boljima i mislim da sam našao dobar deal što se tiče cijene. Bitno mi je da joj izdrži barem 4-5 godina, po mogućnosti do 7 (a da performansama bude solidan).

EricCartman čet 16.9.2021 20:12

Može molim vas ekspert mišljenje o ovom Chuwi laptopu?

Gemibook

 

Manje imućan frend ga želi uzeti na rate u Linksu.

Zanima me može li vrtiti 4K HEVC video (uzet će i monitor, ne 4k)

kako bi stajao sa igrama, koliko stare bi mogao vrtiti

te ima li možda koja bolja opcija? (ne preko 3500kn te koju bi mogao uzeti kod nas na rate)

 

U principu, bitno mu je da je što jeftiniji, da može gledat video i surfati dugo godina bez problema, a ovo ostalo je sekundarno, i igre.

Chuwi laptop mu lijepo i izgleda, ima osvijetljenu tipkovnicu, te dosta nude za novce, pa vjerojatno nije problem što ima ekonomični procesor, a i ti Celeroni nisu više tako slabi.

josip12 čet 16.9.2021 20:39
EricCartman kaže...

Može molim vas ekspert mišljenje o ovom Chuwi laptopu?

Gemibook

 

 

Osim ove teme imaš i Chuwi temu ...

https://forum.bug.hr/forum/topic/prijenosna-racunala/chuwi-prijenosna-racunala-laptopi/276977.aspx

 

Recenzija ...

https://www.notebookcheck.net/Chuwi-GemiBook-CWI528-Laptop-Review-Full-sRGB-Coverage-For-300-USD.490985.0.html

 

Ako bih ikada kupovao sićušni laptop, onda bi jedino uzeo u obzir 3:2 ekran, a navedeni ga ima i to savršeni samo da nije glossy.

picajzla0707 čet 16.9.2021 21:47

Zar nije neki rajzen daleko bolja opcija za bar nekakvo gejmanje, bilo je nekih 4/8 apu laptopa na prijašnjim stranicama s relativno pristojnim gaming perfomansama. Mislim da su ovi celeroni jedva dovoljni za malo zahtjevnije surfanje, a gejmanje zaboravi osim ako pod gejmanje ne podrazumijevaš snake i tetris

scardobula pet 17.9.2021 20:30
Promster pet 17.9.2021 20:54

Imam ja, samo verziju sa 5300U. Kvaliteta izrade je skroz dobra, nemam baš nikakve pritužbe...A ekran, pa ne znam, OK je. Nisam baš probao puno laptopa i ekrana na njima. Dolazim sa monitora koji je koštao skoro kao cijeli moj laptop pa mi je sud još više u qurcu. Uglavnom služi svrsi, za YT/Netflix kao max korištenje ekrana je skroz uredu. Doduše ima nekakav žućkast filter, sve vuće na žuto, tu se treba poigrati. 

tzvhdsse sub 18.9.2021 21:47
NikolicaPrikolica2 uto 21.9.2021 23:13

Pozdrav svima, trebam savjet za kupnju novog laptopa. Nisam u toku jer sam sadašnji laptop kupovao prije gotovo 10 godina.

 

Planiram ga koristiti za 3d modeliranje u blenderu, usputni video editing i photoshopiranje.
Nisam neki gamer, ali bih htio imati dobru konfiguraciju za par godina unaprijed (za igre tipa PES i GTA).

 

Što se tiče rasprave o grafičkim karticama unazad par stranica, ispada da je gtx 2060 dobar izbor, tako da sam pretragu bazirao na tome.

Budžet mi je do 9-10000 kn. S obzirom da je na akciji ovaj mi se asus čini kao najbolji omjer cijene i dobivenoga dok traje popust (i da je ekran od 17'' iako mi to nije uvjet, ali dobro će doći).

 

https://www.sancta-domenica.hr/laptop-hp-omen-17-cb0020nm-7rz27ea-17-3-i7-16-256gb-1tb-rtx2060-freedos.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Zanima me je li veliki setback to što ima 9. generaciju i7?
Inače sam pobornik Lenova (sadašnji y580 me služi već skoro 10 godina bez greške), pa me zanimaju iskustva s HP-om i mišljenje je li bolje da ipak uzmem neki Legion? Otvoren sam i za sve druge sugestije osim za Acera.

agramTango sri 22.9.2021 00:26
NikolicaPrikolica2 kaže...

Zanima me je li veliki setback to što ima 9. generaciju i7?

Inače sam pobornik Lenova (sadašnji y580 me služi već skoro 10 godina bez greške), pa me zanimaju iskustva s HP-om i mišljenje je li bolje da ipak uzmem neki Legion? Otvoren sam i za sve druge sugestije osim za Acera.

 Samo poslovna linija HP-a ima podesavanje punjenja baterije u BIOSU i samo maksimalnu granicu.

 

Meni na X1 gen 7 nakon 2 godine i 255 ciklusa baterija je otisla 5%.

Mogu podesavati donju i gornju granicu softvera.

 

Probaj jedan i drugi kako ga je koristiti, pa odluci.

 

 

RedHill sri 22.9.2021 22:21

 

Pozdrav svima.

Planiram kupiti laptop, koristit cu ga vecinom za surfanje, gledanje filmova/serija, gledanje streamova, povremeni gaming i to ne graficki zahtjevnih igara. Isto tako multitasking je bitan. Budget jedno 6-7k, eventualno do 8k, ali vrlo vjerovatno ne. Nemam nekih preferencija, nikad u zivotu nisam imao laptop, pa neznam koji ekran je bolji i velicina i to. Volio bih da ima 16GB, sto bolji procesor za multitasking, znaci AMD koji je po mom misljenju presisao Intel sto se tice svega. A graficka, vidim 1660 vecina modela, a neki nude i 3050 ili koja vec. Moze par prijedloga ili bar brendova na koje bi se trebao fokusirati odnosno ciji su laptopi dobri :)
mzopg sri 22.9.2021 22:38
RedHill kaže...

 

Pozdrav svima.

Planiram kupiti laptop, koristit cu ga vecinom za surfanje, gledanje filmova/serija, gledanje streamova, povremeni gaming i to ne graficki zahtjevnih igara. Isto tako multitasking je bitan. Budget jedno 6-7k, eventualno do 8k, ali vrlo vjerovatno ne. Nemam nekih preferencija, nikad u zivotu nisam imao laptop, pa neznam koji ekran je bolji i velicina i to. Volio bih da ima 16GB, sto bolji procesor za multitasking, znaci AMD koji je po mom misljenju presisao Intel sto se tice svega. A graficka, vidim 1660 vecina modela, a neki nude i 3050 ili koja vec. Moze par prijedloga ili bar brendova na koje bi se trebao fokusirati odnosno ciji su laptopi dobri :)

 Za te novce uzmeš Macbook Air M1 i uživaš.

RedHill čet 23.9.2021 23:25
JoSko1504 pet 24.9.2021 09:37

Pozdrav,

 

Tražim laptop do 12 000 kn. Treba mi za posao na kojem koristim Sketchup, 3dsMax, vRay.

Važno je da je dobar za renderiranje 3d modela. 

 

Preferiram RTX grafičke kartice. 

 

Hvala unaprijed za trud.

 

lp

karalabudova pet 24.9.2021 10:10

Pozdrav, tražim laptop za posao i faks, bitno mi je da može glatko vrtiti CAD programe i neke modele osrednje veličine (Solidworks, Catia, Inventor itd.) i da se može i ponešto isprogramirati (bavim se jednostavnim machine learning projektima, ništa veliko i komplicirano). Tu i tamo bih vjerojatno igrao i neke manje zahtjevne igre. Budžet mi je do 6000 kn.

 

Za oko mi je zapeo ovaj model ali mrvicu prelazi budžet i drži istu cijenu već preko godinu dana pa me zanima ima li kakva alternativa njemu.

 

Kolika je razlika između Lenova i Acera? Vidim da mogu dobit za iste novce Acer s i5 10300h ili isti procesor za 500kn manje.

 

P.S. ukoliko je ovo što sam predložio overkill za navedeno, slobodno predložite i slabije i jeftinije modele, cilj mi je proći što jeftinije a da zadovoljim funkciju koju trebam.

 

Andor sub 25.9.2021 17:39

Pozdrav,

 

Do sada sam poslovno koristio ASUS Zenbook 13", i3, 4GB RAM, 256GB SSD.

Vrijeme je za uzeti nesto novo - prvenstveno jer mu baterija izdrzi max. 30 minuta.

Budzet je nekih 6-7 tisuca kuna, kako se uzima na firmu prezivjet cu i malo vise.

Idealno bi bilo uzeti procesor zadnje generacije, 16 GB RAM (moze i 8GB), 512GB SSD, 15" sto kvalitetniji ekran. Graficka kartica mi ne treba.

Ranije sam trebao 13" ekran radi mobilnosti (rad na terenu na dnevnoj bazi itd.), ali kako je sada moguce da cu morati na duzi rok ici u inozemstvo, 13" mi se cini premalo za dugotrajni rad, pregledavanje tablica, PDFova i sta ja znam.

Windows 10 ukljuceni bi bili plus, ako ne, ce se kupiti naknadno. 

Molim savjet sto bi bilo najblize mojim zahtjevima.

Kruznitok ned 26.9.2021 16:10

Pozdrav svima ekipa!

 

Dakle, počinjem studirat i Lenovo G500 nije više u najboljim godinama.

 

Trebam laptop na kojem ću moći modelirat (Blender, Catia), programirat i malo zahtjevnije igrice na nekim mid postavkama (nadolazeći Diablo 4, CoD Warzone itd.).

 

Okvirni budžet je do nekih 7000 kn (može malkoc iznad toga ali ne previše).

 

Ovo sam otprilike gledao pa nadodajte, kritizirajte ili odlučite o najboljem.

 

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-lenovo-ideapad-gaming-3-82ey0097sc-ryzen-7-4800h-16gb-512gb-ssd-geforce-gtx-1650-4gb-15-6-fhd-ips-120hz-freedos-crno-015000643

 

ili

 

https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-lenovo-ideapad-gaming-3-81y4013qsc-core-i5-10300h-16gb-512gb-ssd-geforce-gtx-1650ti-4gb-15-6-ips-fhd-freedos-crno-015000586

 

Lijep pozdrav :)

 

 

Mitohondri ned 26.9.2021 16:36
nickross kaže...

Koji laptop za office i za programiranje (AI, računalni vid, matlab). Treba za faks i za samostalno programiranje. Do tisuću eura bi bila neka cifra. SSD 500gb bi bilo oke i dobra baterija jako bitna.

MacBook Air M1