Prijenosna računala

Ne radi mi miš na laptopu

blackalbum sri 31.3.2010 16:29

znači ne radi miš koji imam ugrađen u laptop hp 4710 s,dali netko zna u čemu je problem imam win 7 instaliran,inače koristim vanjski miš ali zašto mi ovaj na laptopu šteka,tren radi tren ne radi,ako netko zna nek napiše,to mi se počelo jučer dešavati kad je bilo kišno vrijeme da nije možda zbog vlage,evo sad naprimjer radi

blackalbum sri 31.3.2010 17:51

tren radi tren ne radi,to se događa kad se kupuje kineska roba,sve te marke što proizvode u kini sve je to škart,pa bio to nad,hp,dell,rotel,lenovo,imam iskustva s kineskom robom i koliko god skupo platio uvijek dobijem škart

logic sri 31.3.2010 18:42
blackalbum kaže...

tren radi tren ne radi,to se događa kad se kupuje kineska roba,sve te marke što proizvode u kini sve je to škart,pa bio to nad,hp,dell,rotel,lenovo,imam iskustva s kineskom robom i koliko god skupo platio uvijek dobijem škart

A sta se to ne proizvodi u kini? Ti ocigledno ne znas kupovati. Moj HP je proizveden u Kini al definitivno niej skart.

blackalbum sri 31.3.2010 18:44

i kad mi se win 7 boota piše no mouse detected,a evo sad mi radi normalno,ako je neki kvar u hardveru mislim da zbog toga ga neću davati na servis,tko zna kako su ti ljudi stručni,pa će mi raditi još gore,do sada nisam imao problema koristim usb miš,a i jučer je padala kiša pa se pitam da se nije malo vlaga kondezirala

blackalbum sri 31.3.2010 19:15

do sad sam bio prezadovoljan s ovim laptopom ,a  i sa samim hp ne vjerujem da se baš miš pokvario (nisam još nikad čuo da se nekom miš na laptopu pokvario),ali mrzim kad se takve stvari dešavaju 5500 kn nije malo za današnje prilike i nebi smilo biti takvih problema to je 1000 dolara nije baš malo

blackalbum čet 1.4.2010 18:44

dao sam ga na servis,eto toliko o hp kvaliteti,ljudima na ovim našim prostorima podvaljivaju nekvalitetnu robu ,6 mjeseci i pokvari se,a svašta još je poslovna serija znači trebao bi biti kvalitetniji ali nije,kineski šrot i ništa više,više čovjek ne može kupiti kvalitetan proizvod ma koliko novaca dao ja mislim da 5500 kn nije malo za ove naše prilike

abby sri 25.4.2012 13:50

Imam miš za Laptop i vanjski i ovaj sto je u njemu. Od jednom mi prestade raditi ovaj mis na laptopu.. Radi on, mislim pomicem ga ja, ali mi uopce ne radi lijevi taster niti sta mogu da oznacim njime?? Postojil ikakvo rijesenje????

Valentin17 sri 25.4.2012 16:04
abby kaže...

Imam miš za Laptop i vanjski i ovaj sto je u njemu. Od jednom mi prestade raditi ovaj mis na laptopu.. Radi on, mislim pomicem ga ja, ali mi uopce ne radi lijevi taster niti sta mogu da oznacim njime?? Postojil ikakvo rijesenje????

Probaj otvorit laptop pa pogledat da se nije olabavio kabel od touchpada, ako nije to mijenja touchpad.

nbezik sri 2.5.2012 17:32

Novoregistrirana sam ovdje, pozdravljam sve forumaše. {#} Molim ako mi netko može objasniti; imam laptop star 5 mj HP Pavillon 584037 001. Nekidan mi je u surfanju internetom jednostavno zablokirao miš i na ekranu mi se u zaobljenom crvenom kvadratiću pojavio križić preko nacrtanog miša. Istovremeno je na sredini ugrađenog miša u unutrašnjosti bila vidljiva također crvena lampica. Nisam mogla nigdje sa mišem pomaknuti. onda sam uključila USB miš i ista stvar je bila i sa njime - blokada. Tek nakon nekog vremena sam pokušala ugasiti PC, jer nisam znala kako restartati, no međutim automatski je restartao i proradio je USB miš a onda i ovaj ugrađeni na laptopu. Što se zapravo dogodilo, dali je možda u pitanju virus ili prebrzo klikanje mišem kada se sporo pokreću neke stranice... Dali bih riješila problem da nisam imala USB miš?{#} Napominjem da je tipkovnica radila i ekran također...unaprijed hvala na odgovoru (ne zamjerite ako nisam možda baš ispravno opisala/ izrazila se o problemu{#}

Valentin17 sri 2.5.2012 18:12
nbezik kaže...

Novoregistrirana sam ovdje, pozdravljam sve forumaše. {#} Molim ako mi netko može objasniti; imam laptop star 5 mj HP Pavillon 584037 001. Nekidan mi je u surfanju internetom jednostavno zablokirao miš i na ekranu mi se u zaobljenom crvenom kvadratiću pojavio križić preko nacrtanog miša. Istovremeno je na sredini ugrađenog miša u unutrašnjosti bila vidljiva također crvena lampica. Nisam mogla nigdje sa mišem pomaknuti. onda sam uključila USB miš i ista stvar je bila i sa njime - blokada. Tek nakon nekog vremena sam pokušala ugasiti PC, jer nisam znala kako restartati, no međutim automatski je restartao i proradio je USB miš a onda i ovaj ugrađeni na laptopu. Što se zapravo dogodilo, dali je možda u pitanju virus ili prebrzo klikanje mišem kada se sporo pokreću neke stranice... Dali bih riješila problem da nisam imala USB miš?{#} Napominjem da je tipkovnica radila i ekran također...unaprijed hvala na odgovoru (ne zamjerite ako nisam možda baš ispravno opisala/ izrazila se o problemu{#}

Ako sada radi onda je OK. Ne treba ništa dirat, ako se ponovi opet onda treba probat drugi USB miš pa vidit jel se problem ponavlja.

Nello sub 6.4.2013 15:44
Sepika kaže...

Treba mi pomoć neradi mi mis na laptopu a neznam kako da ga napravim laptop se zove acer aspire 5135

Probaj tipku Fn+F7 taj se uključuje i isključuje touchpad. Ja na lapu acer 5520 tako ja isključio sa tom tipkom i češće koristim uštekanog usb miš i sve lakše rukovat.

comp.123 ned 23.11.2014 17:34

Bok!!!

Imam laptop hp, miš mi je uvijek radio a danas kad mi je mlađi brat igrao igricu, prestao je raditi i na njemu  se pokazala narančasta lampica.

Sad se koristim usb mišem.

Zna li netko u čemu je problem i kako da ga popravim

 

 

 

Unaprijed hvala{#}

meluka uto 17.1.2023 09:11

HP EliteBook

Touchpad s odgovarajućim tipkama radi normalno, ali pointing stick (gljiva na tipkovnici) ne radi kao ni pripadajuće tipke.
Driveri ne bi trebali biti problem. Postoje li neke ostale software solucije ovog problema? Hvala!

ihush uto 17.1.2023 11:15
meluka kaže...

HP EliteBook

Touchpad s odgovarajućim tipkama radi normalno, ali pointing stick (gljiva na tipkovnici) ne radi kao ni pripadajuće tipke.
Driveri ne bi trebali biti problem. Postoje li neke ostale software solucije ovog problema? Hvala!

 -ako nije kvar tad je svakako software solucija ... :)

-tj provjeriš postavke u biosu, dok driver može biti problem (ovisno o starosti-generaciji jer se već duže gljiva ne radi tj to su +10god stari modeli-serije a time i upitni driveri.. uz čarobnu kuglu pogađam win10-11.. tj prestanak supporta i posljednje verzije dirvera+appsa (smećastog bloata) koji hp distribuira, dok noviji ili generički driver uopće ne mora biti svjestan postojanja gljive ili jednostavno nedostaje opcija za uključiti je tj više šanse vidim da je odgovor u biosu enable-disableanjem..

 

-ako u biosu ne pronađeš nešto tj riješenje, zgodno je probati neku livelinux distru, bootaš i vidiš, ako je ispravno ima velike šanse da radi jer daleko manje odbacuju takav support dok je to ms napravio od 2018. nadalje s hrpom hw-a a tad je odgovor pronaći pravi driver, npr na win-katalogu ili googlanjem..