Prijenosna računala

Macbook USB-C hub preporuka

wyks sri 28.10.2020 15:58
CindX kaže...

Pozdrav,

trazim preporuku za dobar hub / multiport adapter (po mogunosti u links.hr).

 

Sve preporuke koje sam nasao na netu su vecicnom na amazonu i nisu dostupni kod nas u trgovinama.

 

Hvala! :)

Koji konektori su ti potrebni?

 

Ako je samo USB-A koji je za periferiju, ima ih i za 100ak kuna.

Ako je za monitor - moras biti detaljniji jer ovisi o rezoluciji i frame-rateu monitora.

 

Tu su jos i punjenje, ako zelis bas dock - pa da sve ide preko jednog kabela dok si za stolom.

 

Vidi koje su ti zelje/potrebe, jer ako zelis punjenje, video i mrezu, sve to kosta dosta vise od samo USB-A huba za mis/tipkovnicu, a i ima ogranicenja, pa da ne kupis dock koji ima samo 30W punjenje ili samo 1080p preko HDMIa za monitor.

 

Stoja čet 29.10.2020 11:24

Pogledaj ovo. Malo je skuplje, ali ima sve što ti treba, spojiš sve što ti treba na dock (napajanje, ekrane, periferiju) i sa jednim kabelom se spojiš i radiš

 

Slični setup imamo u uredu, samo koristimo Dell USB-c monitore pa nam u principu monitor radi kao dock, ali i dalje odličan feeling kada ti je sve jednom žicom spojeno u laptop

mzopg sub 31.10.2020 17:34
CindX kaže...

Potrebna su mi minimum 2x usb-a, 1 displayport (1080p 144hz monitor) ili hdmi (1080p 60hz), ethernet i po mogućnosti da se može punjač spojiti tako da mi je sve na docku.

Imaš na Aliju takve stvarčice daleko povoljnije nego kod nas.

Za 100kn sam si uzeo ovo, ima 2xUSB 3.0, PD, čitač kartica, HDMI izlaz i 1xtype-C.

LINK

 

Ima razno raznih modela, i sa LAN konektorom, displayportom... 3 u 1, 6 u 1, 10 u 1... ugreen su provjereni.

 

Ovome je jedina mana da ga ne možeš spojti dok je MBP u case-u, smeta pa se treba skinuti donji dio, ali ima modela i sa kabelom umjesto direktnog spajanja na MBP.

Quaresma čet 13.5.2021 00:09

Dižem temu, ima li kakva preporuka USB huba ili donglea za M1 Macbook? 

Treba mi 1 HDMI s izlazom 4K 30 Hz ili idealno 4K 60 Hz i 2 ili 3 USB 3.0

Ako zauzima samo jedan port na Macbooku, onda ne treba imati USB C punjenje, ako zauzima oba, onda bi trebao.

 

Bonus bi bio čitač SD kartice, ali to mi rijetko treba pa nije toliko važno.

 

Bilo je raznih iskustava s prženjem M1 macbooka jeftinim dongleovima pa bi to valjalo izbjeći, a opet ne preplatiti dongle.

RonoN čet 13.5.2021 03:51
Quaresma kaže...

Dižem temu, ima li kakva preporuka USB huba ili donglea za M1 Macbook? 

Treba mi 1 HDMI s izlazom 4K 30 Hz ili idealno 4K 60 Hz i 2 ili 3 USB 3.0

Ako zauzima samo jedan port na Macbooku, onda ne treba imati USB C punjenje, ako zauzima oba, onda bi trebao.

 

Bonus bi bio čitač SD kartice, ali to mi rijetko treba pa nije toliko važno.

 

Bilo je raznih iskustava s prženjem M1 macbooka jeftinim dongleovima pa bi to valjalo izbjeći, a opet ne preplatiti dongle.

Nekoliko mjeseci koristim ovaj i radi ok, osim sto se dosta grije:

https://www.mikronis.hr/Proizvod/usb-hub-d-link-8-in-1-usb-c-hdmi-ethernet-card-reader-p-n-dub-m810/6483

 

I pass through punjenje radi, ali zbog grijanja punjac ipak spajam direktno na mac

 

U medjuvremenu planiram uzeti neki Dell monitor U serije, a hub imati u torbi pa ako zatreba negdje...

 

 

 

ivan72478 čet 25.11.2021 13:15
RonoN kaže...
Quaresma kaže...

Dižem temu, ima li kakva preporuka USB huba ili donglea za M1 Macbook? 

Treba mi 1 HDMI s izlazom 4K 30 Hz ili idealno 4K 60 Hz i 2 ili 3 USB 3.0

Ako zauzima samo jedan port na Macbooku, onda ne treba imati USB C punjenje, ako zauzima oba, onda bi trebao.

 

Bonus bi bio čitač SD kartice, ali to mi rijetko treba pa nije toliko važno.

 

Bilo je raznih iskustava s prženjem M1 macbooka jeftinim dongleovima pa bi to valjalo izbjeći, a opet ne preplatiti dongle.

Nekoliko mjeseci koristim ovaj i radi ok, osim sto se dosta grije:

https://www.mikronis.hr/Proizvod/usb-hub-d-link-8-in-1-usb-c-hdmi-ethernet-card-reader-p-n-dub-m810/6483

 

I pass through punjenje radi, ali zbog grijanja punjac ipak spajam direktno na mac

 

U medjuvremenu planiram uzeti neki Dell monitor U serije, a hub imati u torbi pa ako zatreba negdje...

 

 

 

 Bok, i dalje sve okej s dockingom?

I ja upravo trazim docking koji mi nece sprziti Mac.

Planiram spajati punjenje na zaseban ulaz, a na dockingu spajati monitor(e), i usb za spajanje misa/tipkovnice/slusalica.

Kakav ti se ovaj cini? https://www.instar-informatika.hr/docking-anker-powerexpand-6-u-1-usb-c/55013/product/

x360gamer pon 13.12.2021 21:33

Molim pomoć za kolegu:
Evo c/p poruke

Pozdrav,

Kupio sam nov monitor u poslovne svrhe koji želim spojiti na Macbook Pro. Imam dock station koji supporta 3x usb, LAN kabel i HDMI utor, ali nema utor za display port kabel preko kojeg bi mogao dobiti brzinu osvježavanja od 165Hz (koliko mi podržava monitor).

Imate li za preporuku neki dobar dock station koji ima utore za:
- LAN kabel
- USB
- DisplayPort kabel
- HDMI kabel

Naime, uz monitor sam dobio DP kabel, ali ne mogu ga spojiti na Mac jer nema usb-c izlaz, pa tražim kvalitetan dock station. Idealno bi bilo da je taj dock station na stanju na Amazonu jer imam kupon koji bi volio iskoristiti.

Hvala unaprijed!

x360gamer pon 13.12.2021 23:20
bruno11 kaže...
Koja je rezolucija tog monitora?
Mislim da je jednostavnije da kupi USB-C na display port kabel i bude miran, npr: https://www.amazon.com/DisplayPort-Certified-Gold-Plated-Thunderbolt-Compatible/dp/B07RY75V7Q

Dockovi koje sam ja probao za MacBook Pro su uglavnom limitirani na 60Hz

 Ma to sam i ja mislio da je najbezbolnije riješiti s kabelom.

Ali bolje da pitam, pošto se ne kužim u Mac i Apple politiku/ograničenja. Pa da ne bi bilo da čovjeku kažem drugačije.

 

Preporučio sam mu monitor Dell 27" 2k i 165 Hz.

Drugi mu je 34" Xiaomi UW s 2k+ rezolucijom.

Uzet će neki kabel DP to C preko njemačkog Amazona.

Ako netko ima neku preporuku, neka slobodno linka.