Prijenosna računala

Lenovo pregrijava (vruć kao rerna)

ZovemseZoranidolazimizRijeke pon 4.10.2021 17:17

Pozdrav,

 

 

evo ma ne mogu vjerovati kupio novi laptop prije par mjeseci (Lenovo Thinkbook i5 11th gen), mislim sve super osim činjenice da je tipkovnica vruća kao rerna (a donji dio tek neznatno manje). Sklopljen je laptop jer radim preko vanjskog monitora, sad vidim da to neću moći i da mora biti otvoren cijelo vrijeme.

Nisam ovo još doživio, vruć je toliko da nisam tipknovicu mogao dotaknuti.

 

Nije niti čudo da mi se procesor zbog (sada jasnog) nekog razloga spuštao do 330Mhz (!!!!). Imao sam brojne laptope prije (Acer, Asus i HP) i niti jedan nije imao ovakve probleme. 

 

Žao mi je kupnje... Lenovo više nikada u moju kuću.

 

 

absolon pet 22.10.2021 11:37

Ovako ako je nov laptop pod garancijom

sa njime u servis na dijagnostiku.

Osobno sam imao problema sa jednim

lenovom koji kroz ThinkVantage nije

htio povuć novi BIOS/UEFI, pa je otišao

na servis gdje su mu updatali UEFI i

onda nije bilo pregrijavanja!

 

ZovemseZoranidolazimizRijeke pet 22.10.2021 11:47
absolon kaže...

Ovako ako je nov laptop pod garancijom

sa njime u servis na dijagnostiku.

Osobno sam imao problema sa jednim

lenovom koji kroz ThinkVantage nije

htio povuć novi BIOS/UEFI, pa je otišao

na servis gdje su mu updatali UEFI i

onda nije bilo pregrijavanja!

 

 

Riješio sam na način (a ovo je pravi problem u dizajnu) da sam ga prvo otvorio i ispuhao ventilator i sve unutra s kompresiranim zrakom. Nije nešto mnogo pomoglo, ali nešto malo jest.

 

Ono što mi je pomoglo najviše jest da je laptop sada cijelo vrijeme otvoren (iako radim na na monitoru), a isto je postavljen na 2 knjige (sada visi u zraku na rubovima knjiga). Otvori za ventilaciju su očito napravljeni toliko blesavo i neistestirano da laptop ne smije biti na ravnoj površini (jer očito nema dovoljno mjesta za ispuh zraka).

 

Ma nikad više Lenovo, vjerojatno Apple M2 slijedeći.

 

 

Lp.