Dex.amx ned 25.7.2021 11:35

Kontaktiraj Zel-Cos sa serijskim brojem laptopa i oni će ti reći što sve možeš imati od diskova.

Moj laptop može imati dva NMVe, a za SATA disk bi trebao uzeti ladicu te manju bateriju zbog prostora.

 

Krunoo7 ned 25.7.2021 11:56

Imam lenovo y520, a on i y530 bi trebali biti dosta slični.

Koliko vidim po spec sheetu, imaš SATA utor koji podržava hardove 2.5" širine, do 7 mm visine, te M.2 slot.

Ako želiš ugraditi M.2 disk, to je jako jednostavno, samo ga trebaš naći gdje je slot i umetnut ga, i zašarafit jedan šaraf da "ne pleše".
Ako hoćeš ugradit SATA SSD, bit će potrebno odšarafit stari HDD i na njegovo mjesto umetnut novi. Ne trebaju ti nikakve ladice i dodatne stvari, jedino adekvatan šarafciger.

O M.2 vs SATA SSD su već napisane balade i dosta toga, ako te zanima razlika i koje ti se više isplati kupiti imaš bezbroj tema o tome, jedino što ti mogu dati iz svog iskustva jest da ne postoje M.2 magnetni diskovi, pa ako planiraš imati puno podataka na laptopu (filmove slike itd.), kombinacija neki manji M.2 ssd za windowse i bitnije programe/igre + HDD od 1-2TB kao SATA drive, jer magnetni diskovi još uvijek imaju najbolji omjer pohrane/cijene.
Ako ne, slobodno uzmi SATA SSD jer će skoro uvijek dati bolji omjer novca/memorije od M.2 SSD-a.

 
Sori ako sam te zbunio u ovom džumbusu, ako ti nije šta jasno pitaj, nisam se nešt sinoć naspavo pa isprike, eventualno mogu pitat još brata kolka mu je bila zajebancija vadit hard jer je on htio istu stvar ko ti, pa javim kasnije. Ili probaj naći video na yt.