Prijenosna računala

Lenovo Legion limit napunjenosti baterije

Dex.amx sri 23.6.2021 13:54

Pozdrav,

Imam Legion 5 te s Lenovo Vantage aplikacijom(Windows Store) mogu upravljati raznim postavkama laptopa.

Jedna od postavki je ta da se produlji život baterije tako da se punjenje prekida na 60% napunjenosti.

No ta opcija se ugasi svaki put kada ugasim laptop.

 

Na netu nisam uspio pronaći informacije je li to po defaultu tako(malo mi nema smisla) ili je bug aplikacije.

Zanima me je li netko ima sličan problem te na koji način ga riješiti(tj. da opcija bude cijelo vrijeme upaljena).

Zahvaljujem.

Dex.amx sub 17.7.2021 15:30
picajzla0707 kaže...
Sam proizvođač ti kaže - hw nedostatak, tebi i dalje 'smrdi' na sw. Ne kažem da nije moguće, samo ne znam otkud ti to smrdi, nije baš da ti je odgovor dao neki laik pa da važeš relevantnost izvora

 

Pretpostavljam da BIOS ima kontakt s čipom koji brine o bateriji(jer vidim opciju da ugasim skroz bateriju). Pretpostavljam da trebaju samo doraditi BIOS koji će pamtiti tu postavku(gledano na low level razini treba mi jedan bit za to) te kod paljenja podesiti čip koji brine o bateriji.

Nije da trebaš imati IC(HW) da bi pamtio jedan bit.

 

A i mogu riješit preko Vantage aplikacije koja radi u pozadini. Jednostavno ona upali tu opciju svaki put kad upalim laptop.