rapajic_st čet 3.11.2022 15:02

Pozz znalci.. dobio zadatak u firmi, nova računala.. a da budu laptop + dock .. znači u uredu staviš na dock i radiš kao da imaš stolno računalo.. pop potrebi nosiš laptop na put..

 

dosad imali stolna i posebno laptop kome je trebo .. sada bi htjeli ovako rješenje..

 

slušam prijedloge..

Stoja čet 3.11.2022 15:09

Laptop koji ima usb-C (display port out + power delivery) i USB-C monitor. Monitor ti dođe kao dock (prima sliku, puni laptop, i još dobiješ ekstra USB portove, neki monitori imaju i LAN u sebi). U slučaju Dell monitora, imaju podršku za daisy chain, pa onda ako imate setup sa više monitora, samo jedan treba biti usb-C, a ostali trebaju samo DP. Mi u firmi ove monitore koristimo, a laptop nije bitan dokle god zadovoljava uvjet (sada sve više i više laptopa to ima po defaultu)

Stoja pet 4.11.2022 10:55
rapajic_st kaže...

onda je i printer i tipkovnica i sva periferija uštekana u monitor?

 

 

 Da, imamo bežčni miš/tipkovnicu pa su u monitoru samo dongle-ovi. Na monitor se lako doda i USB hub ako su potrebni ekstra portovi (ja imam hub sa usb portovima i SD/MicroSD čitačem)

rapajic_st pon 7.11.2022 08:57
Stoja kaže...
rapajic_st kaže...

onda je i printer i tipkovnica i sva periferija uštekana u monitor?

 

 

 Da, imamo bežčni miš/tipkovnicu pa su u monitoru samo dongle-ovi. Na monitor se lako doda i USB hub ako su potrebni ekstra portovi (ja imam hub sa usb portovima i SD/MicroSD čitačem)

 a koje laptope koristite? da imam neki smjer.. tražim po netu i vidim piše type c port ali nigdje baš usb-C (display port out + power delivery)

Stoja pon 7.11.2022 13:15
rapajic_st kaže...

 a koje laptope koristite? da imam neki smjer.. tražim po netu i vidim piše type c port ali nigdje baš usb-C (display port out + power delivery)

 A imamo svega, macbook pro, HP probook, Asus Zenbook, Dell XPS...uglavnom ako imaju thunderbolt, sigurno onda sve podržavaju, u protivnom treba malo kopati po specifikacijama obično zna negdje dublje pisati. Apple-ovi također isto sve podržavaju.  Evo primjer HP probooka koji ima dobar port