Prijenosna računala

Koji laptop za ''photo editing''?

stribor021 pon 14.6.2021 13:31

 već mjesecima želim kupiti laptop za obradu slika -photoshop i sl., ali sve ono što preporučuje npr. ''digital camera magazine'' nije na prodaji u hrvatskoj. priznajem da se uopće ne razumijem u tu problematiku ali imam osjećaj da se možda i isti proizvod prodaje pod različitim imenom. molim pomoć kod odabira od nekoga tko se time bavi. cijena bi trebala biti do 1000 eura ali drage volje bih bio sretan i sa nižom cijenom! :) najljepše hvala! :) lijepi pozdrav svima!

Wolverine pon 14.6.2021 14:05

ono što ti je najvažnije kod laptopa za obradu fotografija je da ekran što vjernije prikazuje boje. zatim količina radne memorije i diskovni prostor.

 

cijene laptopa koji su obično preporučeni na stranim fotografskim stranicama su obično mnogo veće od tvoga limita od 1000€

 

 

vidi da li koji laptop sa popisa na ovoj stranici ima kod nas: https://freedom251.com/best-laptops-for-photo-editing-under-1000/

 

(evo ima Lenovo Legion 5 kod nas https://www.nabava.net/search.php?q=legion+5+4800h+1650 koji je označen kao najbolji na toj listi)

 

stribor021 pon 14.6.2021 14:53

najljepše se zahvaljujem na odgovoru! :) pogledati ću i ovaj gornji link! znam da sam napisao limit od 1000 eura ali mislim da bi išao čak do 1300 - 1500 eura a to ovisi o broju rata jer nemam toliko keša... :) još jedanput puno hvala! :)

FrostyHR uto 15.6.2021 23:24

Nisam apple fanboy, ne furam ajfon, nemam ipad, al za lovu koju trenutno ide (8500kn pa na gore), ja bi ti preporucio novi Macbook air M1. Ekran koji dobiješ je DCI-P3 spektra, 400 nita brightness, itd... Baterija ti je najbolja u klasi laptopa (do 18h), što je odlično za po terenu. Veeeeliki trackpad, odlična tipkovnica, zvuk. Ultra lagan, prijenosan i čvrst laptop. O brzini da ne pričam, baci oko na youtube-u. Jedina mana je mali prostor za pohranu al to se lako riješi externim diskovima. Po meni ovaj Lenovo Legion 5 nije loš, al nema tako kvalitetan ekran za photo editing, osim tih 120hz...


eto.. samo prijedlog

EpicFailGuy sri 16.6.2021 05:44

Lenovo Legion 5 4800h+rtx2060 (slucajno prodajem takav, nepovezano, al mogu iz iskustvaruke preporucit, slika je blesavo nadprosjecna),

ak imas vise para Lenovo Legion 5 Pro ili 7 s 5800+rtx3000(mozes proc s gtx1650, al rtx osigurava Cuda programe i drivere za bar 6-7 godina na pro nivou, makar su cijene nevjerovatno napuhane, stvarno je vrhunska tehnologija) , ekran je 16" 100% SRGB,WQXGA 2560 x 1600 , 16:10..

Wolverine sri 16.6.2021 08:40
FrostyHR kaže...

Nisam apple fanboy, ne furam ajfon, nemam ipad, al za lovu koju trenutno ide (8500kn pa na gore), ja bi ti preporucio novi Macbook air M1. Ekran koji dobiješ je DCI-P3 spektra, 400 nita brightness, itd... Baterija ti je najbolja u klasi laptopa (do 18h), što je odlično za po terenu. Veeeeliki trackpad, odlična tipkovnica, zvuk. Ultra lagan, prijenosan i čvrst laptop. O brzini da ne pričam, baci oko na youtube-u. Jedina mana je mali prostor za pohranu al to se lako riješi externim diskovima. Po meni ovaj Lenovo Legion 5 nije loš, al nema tako kvalitetan ekran za photo editing, osim tih 120hz...


eto.. samo prijedlog

 jedini problem je što još nisu sve aplikacije optimizirane za rad sa M1 procesorom, tako da ih se treba emulirati (njihove Intel verzije) kroz Rosetta 2 aplikaciju. 

Boris grozni čet 17.6.2021 20:27
Thonchek27 kaže...

Isplati li se Macbook Air s M1 chipsetom (8 GB rama) za uređivanje fotografije i videa? Recimo intenzivno korištenje Adobe Lightroom i Premiere Pro alata.

 Ako ti je poznat apple sustav, svakako da se isplati, kvalitetan laptop u svakom pogledu, za par godina ces za njega dobiti fine novce naspram windows plasticnjaka koje se u pravilu raspadnu htio ili nehtio pa nemozes dobiti drek za njih za razliku od ovoga!

Dex.amx sri 7.7.2021 20:29
Thonchek27 kaže...

Isplati li se Macbook Air s M1 chipsetom (8 GB rama) za uređivanje fotografije i videa? Recimo intenzivno korištenje Adobe Lightroom i Premiere Pro alata.

Bez 16GB nemaš šta pričati, pogotvo za video edit(neka se Baksa očituje).

Dizajnirao sam dosta logotipa i svi su mi svuda isto izgledali.

Ta nabrijanost na boje dođe mi kao i nabrojanost na hi-fi zvuk, gramofonske ploče...

 

Uz to, smatram da je bolje imati prosječan ekran(iako, kažem, ne vidim razlike) jer večina ljudi ima prosječan ekran, pa vidiš kako će drugi vidjeti.

zlaya12 sri 13.9.2023 11:06

Jesi li pronašao laptop za obradu videa i koliko si zadovoljan s njim? Ja upravo razmišljam koji laptop odabrati za otprilike istu cijenu (oko 1000e), a ne mogu se odlučiti.

Ako imaš vremena javi što si ti odabrao i jesi li zadovoljan s tim izborom?

Najljepše hvala!