Brki1994 pon 29.5.2023 12:32
BOGDO kaže...
Brki1994 kaže...

Nakon tjedan dana korišenja Legion 5 Gen 7 laptopa s Linksa, mogu reći sljedeće dojmove;

- kvaliteta izrade je odlična; poklopac je izrađen od aluminija, a ostatak laptopa je izrađen od čvrstog polikarbonata.

- fantastična selekcija portova s jedinom manom gdje su 3.5mm utor za slušalice mogli staviti na lijevu stranu umjesto desne.

- izvrsne performanse posebice ako uključite samo diskretnu grafiku.

- relativno tih s niskim temperaturama.

- ekran je 45% NTSC te ne podržava G-Sync opciju kod diskretne grafike (iako podržava FreeSync u hibridnom modu). Unatoč tome, 144 hz čini razliku te nema screen tearinga. Boje sam kalibrirao te ne izgledaju toliko isprano iako nisu niti izgledale loše out of the box. Svjetlina je pristojna te ima anti glare. Iskreno mislim da ljudi dižu preveliku strku oko kvalitete boja na panelu. Nagledao sam se i gorih panela tako da za ovaj nemam zamjerke. Ako želite kvalitetan panel, to će te i platiti.

- zvučnici su čisti prosjek. Ima boljeg, ali ima i goreg. Nahimic audio koliko toliko zamaskira nedostatke.

 

Sve u svemu, i više nego zadovoljan. Opcija koja ima bolji ekran i nešto jači procesor bi bila dobrodošla, ali budimo zadovoljni s tehnikom koju imamo jer je realno uvijek nešto bolje baš tamo iza ugla.

 

 Da se nadovežem, imam istim model, također imam i lenovo hybrid usb-c dock koji uredno radi preko usbc-pd porta (onaj port iza, kod zadnjeg io-a), dobivam 144Hz na oba ekrana. Tako da imate i tu opciju.

 

Hvala na infu.

Budući da imaš isti model laptopa, imao bi jedno pitanje. 144 hz 45% NTSC varijanta ekrana ne podržava G-Sync, ali zato podržava Adaptive Sync/FreeSync. Koliko znam, Adaptive Sync/FreeSync radi jedino u Hibrdinom modu s iGpu i dGpu karticama. Laptop držim u dGpu modu te bi prema tome Adaptive Sync/FreeSync trebao biti ugašen. Vrtio sam razne testove (G-sync Pendulum, FreeSync Windmill, 3D Mark, online testove i gaming) kako bi provjerio imam li možda screen tear iliti rezanje ekrana, ali nisam uočio nikakve anomalije.

Koje je tvoje iskustvo s time tj. dojam?

Nick_Diamond pon 29.5.2023 13:19

Stigla pila. Upravo stavio Windoze i Lenovo Vantage app...

 

Ovak iz prve, nije glasan kako sam se bojao da će biti prilikom normalnog rada. Balans mode, nema potrebe za quiet. Ne čujem neku razliku.

Kod nekih radnji se upali vent al nije bučan, i kasnije se smiri.

 

Minus, ekran ispod 60 % svjetline mi se čini loš/tj. pretaman u osvjetljenoj prostoriji.

Razočarenje, očekivao RGB tipkovnicu kad ono obična osvjetljena (na slikama prozivoda su stavili rgb osvjetljenu).

 

Za nešto pametnije...kasnije, imam ga tek pol dana.

Vizulano je top. Dobra izrada, lijep, kul portovi.

 

Očito ako ostane, mora past neki monitor, stalak za lap i wireless tipkovnica&miš kombo.

 

p.s. vantage baš dobar app. potegnuo i sve igre i račune, čak i ono kaj imam na PS network...

 

 

 

 

PESfanCRO pon 29.5.2023 19:04
Nick_Diamond kaže...

Stigla pila. Upravo stavio Windoze i Lenovo Vantage app...

 

Ovak iz prve, nije glasan kako sam se bojao da će biti prilikom normalnog rada. Balans mode, nema potrebe za quiet. Ne čujem neku razliku.

Kod nekih radnji se upali vent al nije bučan, i kasnije se smiri.

 

Minus, ekran ispod 60 % svjetline mi se čini loš/tj. pretaman u osvjetljenoj prostoriji.

Razočarenje, očekivao RGB tipkovnicu kad ono obična osvjetljena (na slikama prozivoda su stavili rgb osvjetljenu).

 

Za nešto pametnije...kasnije, imam ga tek pol dana.

Vizulano je top. Dobra izrada, lijep, kul portovi.

 

Očito ako ostane, mora past neki monitor, stalak za lap i wireless tipkovnica&miš kombo.

 

p.s. vantage baš dobar app. potegnuo i sve igre i račune, čak i ono kaj imam na PS network...

 

 

 

 

 Ne treba previše vjerovat tome da će naši distributeri stavit dobre slike uz pojedini proizvod, isto tako pripazit i na specifikacije (desim im se npr. da napišu da neki model laptopa ima rtx 3060 a u stvari ima rtx 3050/3050 ti, ili 165hz ekran a u stvari ima 144hz itd.). Lenovo barem ima to odlično riješeno sa detaljnim podacima/specifikacijama svojih proizvoda na Product Specifications Reference(PSREF) (lenovo.com)
Tako je i za model legiona 5 koji si ti uzeo Legion,Legion 5 15IAH7H,Model:82RB00G8SC (lenovo.com) - pod tipkovnica piše "White Backlit"
Al u svakom slučaju mislim da nisi nimalo pogriješio uzevši model koji si uzeo (i to po super cijeni), i da, vantage im je odlična aplikacija.

BOGDO uto 30.5.2023 01:46

Jesam ja, najsmiješnije u svemu tome je kad ides provjeriti jamstvo, onda mi je isto do 25.10.2025 umjesto do kraja 4mj 2026., no to je bug u lenovo sustavu. Stvar je u tome kaj jamstvo kod lenova ide sa danom kada je laptop prošao našu granicu. Opće poznat problem, no trgovci uredno priznaju sve uz račun. Registracija ti dolazi automatski na mail. Ne trebaš ništa ti aktivirati.

 

Lp

BOGDO uto 30.5.2023 01:50
Brki1994 kaže...
BOGDO kaže...
Brki1994 kaže...

Nakon tjedan dana korišenja Legion 5 Gen 7 laptopa s Linksa, mogu reći sljedeće dojmove;

- kvaliteta izrade je odlična; poklopac je izrađen od aluminija, a ostatak laptopa je izrađen od čvrstog polikarbonata.

- fantastična selekcija portova s jedinom manom gdje su 3.5mm utor za slušalice mogli staviti na lijevu stranu umjesto desne.

- izvrsne performanse posebice ako uključite samo diskretnu grafiku.

- relativno tih s niskim temperaturama.

- ekran je 45% NTSC te ne podržava G-Sync opciju kod diskretne grafike (iako podržava FreeSync u hibridnom modu). Unatoč tome, 144 hz čini razliku te nema screen tearinga. Boje sam kalibrirao te ne izgledaju toliko isprano iako nisu niti izgledale loše out of the box. Svjetlina je pristojna te ima anti glare. Iskreno mislim da ljudi dižu preveliku strku oko kvalitete boja na panelu. Nagledao sam se i gorih panela tako da za ovaj nemam zamjerke. Ako želite kvalitetan panel, to će te i platiti.

- zvučnici su čisti prosjek. Ima boljeg, ali ima i goreg. Nahimic audio koliko toliko zamaskira nedostatke.

 

Sve u svemu, i više nego zadovoljan. Opcija koja ima bolji ekran i nešto jači procesor bi bila dobrodošla, ali budimo zadovoljni s tehnikom koju imamo jer je realno uvijek nešto bolje baš tamo iza ugla.

 

 Da se nadovežem, imam istim model, također imam i lenovo hybrid usb-c dock koji uredno radi preko usbc-pd porta (onaj port iza, kod zadnjeg io-a), dobivam 144Hz na oba ekrana. Tako da imate i tu opciju.

 

Hvala na infu.

Budući da imaš isti model laptopa, imao bi jedno pitanje. 144 hz 45% NTSC varijanta ekrana ne podržava G-Sync, ali zato podržava Adaptive Sync/FreeSync. Koliko znam, Adaptive Sync/FreeSync radi jedino u Hibrdinom modu s iGpu i dGpu karticama. Laptop držim u dGpu modu te bi prema tome Adaptive Sync/FreeSync trebao biti ugašen. Vrtio sam razne testove (G-sync Pendulum, FreeSync Windmill, 3D Mark, online testove i gaming) kako bi provjerio imam li možda screen tear iliti rezanje ekrana, ali nisam uočio nikakve anomalije.

Koje je tvoje iskustvo s time tj. dojam?

 Ma ja ti niti jedan laptop ne gledam drito u njegov ekran, imam dock i dva xiaomi monitora 2k ips, 27 cola. Na trenutnom zenbooku znam pogledat netflix zbog njegovog oled ekrana koji je predivan, no zenbook ide ća uskoro. Na poslu isto na dock i deri, ne otvaram lapac osim kod paljenja i poklapam. Kad stignem budem se pozabavio.

Gravyri uto 30.5.2023 13:02

Pozz ljudi, trebam preporuku za neki laptop od 1000e cca, bitno mi je da trgovina podrzava leanpay jer bih preko njih uzeo a toga ima more i vise neznam sto bih uzeo, gaming bi bio neki lagani, ali mi bitno da je ekran dosta dobar jer ce sluzit vise za multimediju, hvala :)

Nick_Diamond uto 30.5.2023 14:12
Gravyri kaže...
Pozz ljudi, trebam preporuku za neki laptop od 1000e cca, bitno mi je da trgovina podrzava leanpay jer bih preko njih uzeo a toga ima more i vise neznam sto bih uzeo, gaming bi bio neki lagani, ali mi bitno da je ekran dosta dobar jer ce sluzit vise za multimediju, hvala :)

 Asus sa Oled ekranom. Gledaj Vivobook S 15 npr!. Oko 1000e

Nick_Diamond pon 5.6.2023 08:32
BOGDO kaže...

Jesam ja, najsmiješnije u svemu tome je kad ides provjeriti jamstvo, onda mi je isto do 25.10.2025 umjesto do kraja 4mj 2026., no to je bug u lenovo sustavu. Stvar je u tome kaj jamstvo kod lenova ide sa danom kada je laptop prošao našu granicu. Opće poznat problem, no trgovci uredno priznaju sve uz račun. Registracija ti dolazi automatski na mail. Ne trebaš ništa ti aktivirati.

 

Lp

 Ako se ne varam, to prouženje jamstva se može uzeti tipa i dva dana prije isteka originalnog jamstva ? Znači za 2 godine ?

Na Lenovo stranici se nude nekakva dodatna jamstva (US site) da ti tehničar dolazi doma, prioritet... dal to uopče vrijedi kod nas ?

 

Laptop je pila sam tak. Zadovoljan sa svim . Uzeo I Lenovo Armored Backpack 2. Jedini mi se činio dovoljno čvrstim i na dnu. 

Al dal je lagan, laptop i backpack, bome nisu. Izgledam ko storm trooper sa tim backpackom na leđima.

 

Brki1994 uto 6.6.2023 19:50

Treba mi brzinski savjet; nekoliko postova prije sam naveo da imam Legion 5 koji se prodavao na Linksu (6600H, RTX 3060). Navedeni model ima samo FreeSync koji radi u hibridnom modu (iGpu i dGpu) dok u modu s diskrentom grafikom G-Sync nije podržan na tom modelu (ekran 144hz, 45% NTSC). Zanima je li bolje koristiti hibridni mod tako da imam FreeSync s RTX 3060 s performansama koje tu i tamo variraju ovisno o igri ili mod samo s RTX 3060 s punim performansama, ali bez ikakvog adaptiv synca (iznimka je v-sync)?

joolka pet 9.6.2023 01:13

Nema greske,malo su u Lenovu napravili downgrade sa ovogodisnjim modelima u smislu izrade i opcenito vizualnog dojma,ali bez obzira na to nema greske sa ovim laptopom i ovakvim hardwerom,mozda jedino pogledati ako se nadje jeftinije proslogodisnji model sa rtx 3070 grafikom i intel i7 12 generacije

crozoki sub 10.6.2023 23:23

Pozdrav svima. Treba mi vaše mišljenje o ova tri laptopa:

 

Legion

 

LOQ 1299 eura

 

 LOQ 1499 eura

 

 

Naginjem najviše na najjeftiniji jer je Legion.
LOQ je novi brand od Lenova koji bi trebao zamijeniti IdeaPad, koliko sam ja pročitao.
Ovaj LOQ za 1500 eura daje noviji CPU i5 13500, rtx 460 i ekran rezolucije 2560x1440.

Dok Legion za 1099 eura ima i5 12500, rtx 3060 i full hd ekran.

Jel ima tko LOQ laptop, kakvi su?

Hvala

marin_bar pon 12.6.2023 20:03
tigerija pon 12.6.2023 20:54
Horned Reaer pon 12.6.2023 20:54

Ja bi svakako uzeo ovaj sa RTX 4060 - imas noviju generaciju procesora iako je core i5 ali za ovu grafu sasvim dovoljno. Imas ddr5 i 4060 koja radi na manje voltaze i samim time se laptop manje grije a onda je tiši u radu odnosno dok gejmaš. Nadam se da sam ti pomogoa u odluci

marin_bar pon 12.6.2023 21:51

Pozdrav,

 

Da, uzeo sam toga, kada se sve zbroji imao sam preko 500 eura popusta a već neko vrijeme gledam da si priuštim novi laptop nakon 7 godina :)

 

Više izvora je naginjalo ovom modelu, tako da je odluka pala na ovaj :)

 

Hvala

pr0n_addict pon 12.6.2023 22:41

Zašto i dalje lap od dva soma eura nema 32 gige RAM-a? Nije mi jasno.

Pišem općenito nakon što sam malo gledao nabavu. Sve komponente super, ali si realno prisiljen zamijeniti (dodatno se zajebavati, jel) tih danas slabašnih 16 giga sa 32. Meh

MEDO11 čet 15.6.2023 09:13

Trebala bi mi preporuka za kvalitetni gaming laptop za 3000€ do 4000€. To mi je za frenda pomorca, zanimacija na brodu. Težina laptopa nije bitna sad ima asus g751 i nije mu problem teglit ga, tako da to nije problem.
Grafa prioritet naravno i proc. Rama 16gb+, ssd 512gb+ (bilo bi dobro da ima mjesta za 2 ssda, il cu zamjenit koji god je unutra sa nekim većim) s tim da to nije problem ni updejtat naknadno. 16 ili 17" poželjno, 120hz+ display.
Prvenstveno me zanima build quality i hlađenje da je top, ovaj asus ima već 8 godina ako se ne varam i tek sad je poceo pokazivat neke probleme, volio bi da mu izdrži 5 godina barem novi. Nije mi problem nać laptop sa najboljom grafom i procom, al neznam ko radi kvalitetnije laptope i koji modeli su možda robusniji.
Zahvaljujem na bilo kakvom prijedlogu

PESfanCRO čet 15.6.2023 14:15
MEDO11 kaže...

Trebala bi mi preporuka za kvalitetni gaming laptop za 3000€ do 4000€. To mi je za frenda pomorca, zanimacija na brodu. Težina laptopa nije bitna sad ima asus g751 i nije mu problem teglit ga, tako da to nije problem.
Grafa prioritet naravno i proc. Rama 16gb+, ssd 512gb+ (bilo bi dobro da ima mjesta za 2 ssda, il cu zamjenit koji god je unutra sa nekim većim) s tim da to nije problem ni updejtat naknadno. 16 ili 17" poželjno, 120hz+ display.
Prvenstveno me zanima build quality i hlađenje da je top, ovaj asus ima već 8 godina ako se ne varam i tek sad je poceo pokazivat neke probleme, volio bi da mu izdrži 5 godina barem novi. Nije mi problem nać laptop sa najboljom grafom i procom, al neznam ko radi kvalitetnije laptope i koji modeli su možda robusniji.
Zahvaljujem na bilo kakvom prijedlogu

 Laptop LENOVO Legion 7 Pro 82WQ005SS - 010.101.683 - Links

 

Detaljne specifikacije navedenog laptopa: Legion,Legion Pro 7 16IRX8H,Model:82WQ005SSC (lenovo.com)

tigerija ned 18.6.2023 13:18

Pozdrav, trebam laptop za rad/put. Glavno mi je da radi Unreal Engine, a onda ce i ostalo.

 

Imam desktop RX 5700 XT Saphire Nitro+ i treba mi laptop sa GPU slicnih performansi. Mislim da bi to bila 3070 laptop.

Takoder bi htio 32gb rama. Ili da ima 16gb i moze se ugradit jos 16gb naknadno (koliko to kosta?).

Zelim da je (HR)/US tipkovnica. Posto vec dugo koristim US tipkovnicu i bolje mi odgovara za programe i rad.

 

Ne razumijem se previse u laptope pa bi trazio da mi malo pomognete oko trazenja i izbora. Znam samo da ima ona fora sa snagom grafickih - npr ista graficka sa 100W ili 130W.

Laptop bi trebao u roku 2 tjedna.

Bilo bi super da ne ide iznad ~2000 eura. Ali ako nema, onda me zanimaju opcije, i ako znate neka dobra mjesta gdje kupovat laptope, slobodno podjelite. Tnx.

 

Gledao sam nesto Lenovo Legion Pro 17" 2k (2560x1600). Al cesto dolaze sa 2x8gb koji su ja mislim zalemljeni. Vidim da ih ima sa Ryzen procesorom i Intel, koji bolje preferirati ili nema veze? Imam dojam da je Ryzen brzi, ali bolje grije i trosi bateriju.

 

EDIT: A vidim i ovaj: https://www.links.hr/hr/laptop-acer-nitro-5-nh-qglex-002-ryzen-7-6800h-32gb-1tb-ssd-geforce-rtx-3070-ti-8gb-17-3-ips-qhd-165hz-nema-os-crni-010101212

Valja sta? Ima TDP 140W. Ali nisam primjetio da puni spominju acer - kakva je kvaliteta?