SamoPitam3 uto 26.4.2022 00:17
Grancigula kaže...
MGloc kaže...

Kako ga imas spojenog na internet preko RJ-45 ? Vjerovatno nemas driver instaliran.

 nisam ga ušteka, probat ču sutra. Di da pogledam za drivere??

 Pa vrlo vjerojatno ce windowsi sami instalirati drivere. A di da pogledas, pa na stranicama proizvodjaca laptopa, ako ne sljaka s generickim. Nego, ono sto ja ne mogu vjerovati je da je ovo spusteno sa 11500 kuna na 8000. Prije godinu dana je neki ekvivalent za to vrijeme kostao oko 5000 kuna (dakle sve slicno uz za to vrijeme neku mid end grafu za kakvotakvo igranje).

Grancigula uto 26.4.2022 07:16
SamoPitam3 kaže...

 Pa vrlo vjerojatno ce windowsi sami instalirati drivere. A di da pogledas, pa na stranicama proizvodjaca laptopa, ako ne sljaka s generickim. Nego, ono sto ja ne mogu vjerovati je da je ovo spusteno sa 11500 kuna na 8000. Prije godinu dana je neki ekvivalent za to vrijeme kostao oko 5000 kuna (dakle sve slicno uz za to vrijeme neku mid end grafu za kakvotakvo igranje).

 

Ma nisam odavno instalira win pa sam mislia da sve ima na inicijalnoj instalaciji.

 

 

 

Još -10% na VISU, 7200kn.

Ovaj HP iz moga pc-a ima 3 godine me košta nekih 6700-6800kn.

zabbax21 uto 26.4.2022 07:43
PESfanCRO kaže...
crowolf kaže...
MGloc kaže...

Imas lenovo legion sa rtx3060.

 Pa daj neki link.

 Pretpostavljam da MGloc misli na ovaj model Lenovo Legion 5 15ACH6H [82JU00T2SC] - 8.777,89kn : Arhiteh computers ::: Notebook special forces, Arhiteh notebook shop - bio je nedavno za cifru od otprilike 1000€ na Ekupi al više nije, odnosno više/trenutno ga ni nemaju u ponudi.

 Izgleda ko da je opet dostupan

 

Lenovo Legion 5, 82JU00T2SC, 15.6" FHD IPS 165Hz, AMD Ryzen 5 5600H, 16GB RAM, 512GB SSD, NVIDIA GeForce RTX 3060, Free DOS, laptop | Povremeni igrači | GamingAkcija1 | gaming akcija | eKupi.hr - Vaša Internet trgovina

 

PESfanCRO uto 26.4.2022 09:00
PESfanCRO uto 26.4.2022 09:16
Grancigula kaže...
SamoPitam3 kaže...

 Pa vrlo vjerojatno ce windowsi sami instalirati drivere. A di da pogledas, pa na stranicama proizvodjaca laptopa, ako ne sljaka s generickim. Nego, ono sto ja ne mogu vjerovati je da je ovo spusteno sa 11500 kuna na 8000. Prije godinu dana je neki ekvivalent za to vrijeme kostao oko 5000 kuna (dakle sve slicno uz za to vrijeme neku mid end grafu za kakvotakvo igranje).

 

Ma nisam odavno instalira win pa sam mislia da sve ima na inicijalnoj instalaciji.

 

 

 

Još -10% na VISU, 7200kn.

Ovaj HP iz moga pc-a ima 3 godine me košta nekih 6700-6800kn.

 Instaliraj si obavezno Lenovo Vantage softver (on će ti povuć i povlačit sve drivere vezano uz sam laptop + putem njega možeš namještat stvari vezane uz zvuk, bateriju, ekran, mikrofon, kameru, osvjetljenje tipkovnice, uključivat/isključivat hybrid mode itd.)

rkovac uto 26.4.2022 13:10

Pozdrav svima..

 

Nakon što sam prije 11 godina kupio posljednji laptop koji je čak bio ok za igranje, ASUS n76 serija sa i7 i nvidia GT555 grafikom, odlučih ovih dana uzet novi laptop. Neka bude gaming laptop, mada je pitanje uz 2 male djece kolko se mogu igrat. A nije da sam zadnjih 5 godina išta igrao.

 

Nakon čitanja sveg i svačeg, izbor je pao na sljedeće:

 

ACER NITRO 5

 

Lenovo Legion 5

 

HP VICTUS

 

Dell G15

 

Svima je zajednička RTX 3060, sve ostalo su manje više nijanse.. Što izabrati? Najviše bih volio Lenovo u verziji sa 17 inca, ali takvog nažalost nema.. HP i Dell dosta odskaču u cijeni, zake da bih ipak birao između ACER i Lenovo.. 

 

 

 

 

zabbax21 uto 26.4.2022 13:25
rkovac kaže...

Pozdrav svima..

 

Nakon što sam prije 11 godina kupio posljednji laptop koji je čak bio ok za igranje, ASUS n76 serija sa i7 i nvidia GT555 grafikom, odlučih ovih dana uzet novi laptop. Neka bude gaming laptop, mada je pitanje uz 2 male djece kolko se mogu igrat. A nije da sam zadnjih 5 godina išta igrao.

 

Nakon čitanja sveg i svačeg, izbor je pao na sljedeće:

 

ACER NITRO 5

 

Lenovo Legion 5

 

HP VICTUS

 

Dell G15

 

Svima je zajednička RTX 3060, sve ostalo su manje više nijanse.. Što izabrati? Najviše bih volio Lenovo u verziji sa 17 inca, ali takvog nažalost nema.. HP i Dell dosta odskaču u cijeni, zake da bih ipak birao između ACER i Lenovo.. 

 

 

 

 

 Ja bi osobno uzeo Legiona, em što ga hvale svi više manje, em što je cijena naj pristupačnija i ima dobar dizajn, ne izgleda previše '' gejmerski '' kao drugi navedeni. A sad uvijek možete spojiti monitor veći ako budete doma ili gdje već ako je 15incha ekran premali. 

rkovac uto 26.4.2022 13:35

Je, pročitao sam puno pohvala za Legion, a i izgleda kao normalan laptop. Plan za igre je spojit na laptop na TV, al opet kad radim na samom laptopu, 17 inča je ipak bolje. Dal je ACER toliko lošiji od Lenova? Vidim da je Nitro nekakav entry level za gaming, Predator serija je dosta skuplja za iste performanse.

 

 

Grancigula uto 26.4.2022 14:34
PESfanCRO kaže...

 Instaliraj si obavezno Lenovo Vantage softver (on će ti povuć i povlačit sve drivere vezano uz sam laptop + putem njega možeš namještat stvari vezane uz zvuk, bateriju, ekran, mikrofon, kameru, osvjetljenje tipkovnice, uključivat/isključivat hybrid mode itd.)

 

Thnx, sad sve radi.

Adoon čet 28.4.2022 19:47
zelenapaprika kaže...
Adoon kaže...
Hacker002 kaže...

S obzirom s kakvim stavom nastupaš počinje mi biti drago da ti ne radi kako treba. Ali biti ću opet bolji čovjek pa eto, jesi možda probao s drugim servisom u HR, ili opet poslati, ili ako ništa nije opcija, investirati samostalno u novu wifi karticu? Opcije postoje, to što ih ti ne želiš istražiti je druga stvar - vjerojatno si još uvijek frustriran jer si platio laptop bar 50% više od cijene koju je vrijedio u to vrijeme..

Svojom izjavom da te veseli što nekome nešto ne radi si rekao dovoljno o sebi i o tome kakav si čovjek. A uzimanjem sebi za pravo da ocjenjuješ što mene u životu frustrira zaslužio si samo šamarčinu. 

 

MGloc - kao što sam već nekoliko puta napisao, nije problem u novcima niti mi je krivo zašto sam laptop platio koliko sam ga platio, mogu si ga priuštiti kao i sva računala prije njega. Sam sam zaradio novce za sve što sam dosad kupio. Ovo mi je valjda 20-to računalo u životu i nisam od jučer, znam kako se kreću cijene na tržištu i koliko nešto realno vrijedi. Imao sam prije njega prethodnu generaciju Omena i laptop mi je jednostavno sjeo, od dizajna, mase, perfrormansi, upravljačkog softwera, ekrana, itd. Prije njega sam imao Asusa, prije njega Acera, prije njega Toshibu, itd. Nikada sa računalom nisam imao ovako glupav problem kao sa ovim Omenom, pogotovo ne sa laptopom ove klase i kvalitete. To je jedina stvar u cijeloj priči koja me nervira i ne smatram nužno da je problem u samom laptopu. Probao sam i linux (tamo sve radi) i hrpetinu drugih stvari, softvera, dijagnostike, safe modova, gole windowse, itd. Sistemom eliminacije došao sam do nekog svog zaključka da mu ili smeta nekakav softwer koji mu se tuče sa driverom (imao sam već takvih iskustava u životu), a evo jučer je riknula podloga za hlađenje (negdje gubi kontakt sa usb kabelom koji se napaja iz laptopa) tako da je moguće da mu je ona i pravila smetnje sa naponom. Kupio sam novu, malo kvalitetniju podlogu, pa ćemo vidjeti.

 

Što se tiče vaših procjena koliko moj laptop trenutno vrijedi i za koliko bi ga mogao prodati, nemam nikakav problem da netko napiše i 2000 kn ako tako misli, ja sam samo rekao da ga nisam spreman dati za 5000 kn, imam svoje razloge i mišljenje zašto mislim da laptop vrijedi više i to je to. Kada i ako ga budem prodavao, stavit ću cijenu za koju budem smatrao da je ok pa će se vrlo brzo pokazati ima li zainteresiranih ili nema.

 

Nisam dosad imao iskustva sa ovim gamerskim Lenovima, ako netko kupi ili već ima neki od ovih novih Legiona neka napiše kratku recenziju. Ja imam na poslu njihov Thinkpad E15 zadnje generacije i primijetio sam da se dosta grije, procedura za ulazak u BIOS mu je totalno drugačija od svega što sam dosad vidio i na ekranu ima dosta probijanja pozadinskog osvijetljenja. Ostalo mi se čini dosta kvalitetno. Ali to su ipak različite klase računala pa ne znam.

 

Vidim i da ima hrpetina Acera u ponudi, nisam imao Acera od 2010, kakvo je sa njima stanje što se tiče kvalitete izrade i omjera uloženo/dobiveno?

 

 

 Nemoj nasjedati na provokacije jer je provociranje jedini smisao postojanja pojedinaca na ovom forumu, i u ovoj temi.

 

Na svojem ASUS-u trebao sam se poigrati različitim driverima da bi sve proradilo (potpuno novi laptop), jer to na Web siteu proizvođača nije bilo baš sve posloženo kako treba (više verzija poredano nekim čudnim redoslijedom, pa sam i ja dobivao uskličnike kraj komponenti u device manageru). Pa sam se poigrao s driverima i sada sve radi.

 

Malo sam tražio i pronašao ova 2 prijedloga vezano uz Omen (u istom threadu):

 Vidio sam ovaj thread koji citiraš i isprobao zadnje drivere za wifi karticu, nije riješilo problem. Nadam se da je na kraju ipak problem bio u neispravnom hladnjaku (podlozi) za laptop koji je radio kratki spoj. Kupio sam novi, malo kvalitetniji prije 10-ak dana i zasad nema problema, nadam se da je to to. 

Adoon pet 29.4.2022 14:39

Loš je spoj bio između usb kabela koji je priključen u laptop i ulaza za napajanje podloge tako da se podloga stalno palila i gasila na najmanje pomicanje laptopa. Sam kabel je ok, ispitao sam ga multimetrom, ulaz na hladnjaku je bio u banani. Skužio sam tek kad je mi je mali rekao da se ledica na hladnjaku pali i gasi. 

crowolf sub 30.4.2022 10:01
Hacker002 kaže...

6300 a bolji

 Naveo sam razlog cijenu 6599 jer je cijena ISTA za sve vrste plaćanja do 3 godine (36 rata) dok na tvom linku (e-kupi) plaćanje na rate je do 12 mjeseci-rata.

Tako da mi se čini zbog načina plaćanja u ovom slučaju ponuda od 6599 je prihvatljivija,barem za većinu.

fishke sub 30.4.2022 12:23
PESfanCRO sub 30.4.2022 13:39
zelenapaprika ned 1.5.2022 10:33
Adoon kaže...

 Vidio sam ovaj thread koji citiraš i isprobao zadnje drivere za wifi karticu, nije riješilo problem. Nadam se da je na kraju ipak problem bio u neispravnom hladnjaku (podlozi) za laptop koji je radio kratki spoj. Kupio sam novi, malo kvalitetniji prije 10-ak dana i zasad nema problema, nadam se da je to to. 

 Ako ti je to riješilo problem, super. Kupio sam neki jeftilen hladnjak / podlogu za laptop koji se napaja USB-om iz laptopa i koji ne uključujem stalno. Većinom je dovoljno hlađenje u samom laptopu. Služi mi najviše za odizanje laptopa od stola kako bi cirkulacija zraka bila bolja.

zelenapaprika ned 1.5.2022 10:34
Adoon kaže...

Loš je spoj bio između usb kabela koji je priključen u laptop i ulaza za napajanje podloge tako da se podloga stalno palila i gasila na najmanje pomicanje laptopa. Sam kabel je ok, ispitao sam ga multimetrom, ulaz na hladnjaku je bio u banani. Skužio sam tek kad je mi je mali rekao da se ledica na hladnjaku pali i gasi. 

 Loša proizvodnja. Čija je to podloga?

zelenapaprika uto 3.5.2022 20:37
Adoon kaže...

Mislim da je Havit, 99 kn sam je bio platio u Elipsa. Sad sam uzeo neku Trustovu od 300 kn, djeluje dosta robusnije i kvalitetnije.

 Ja sam uzeo jeftikaner MS Industrial u Konzumu za 75 kuna (https://www.ekupi.hr/Ra%C4%8Dunala/Laptopi-i-oprema/Dodaci-za-laptope/Gaming-dodaci/MS-COOL-D105-hladnjak-za-laptop-do-17%2C-crni/p/EK000402370?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click). Vidim da je drugdje skuplji. No, bitno je da mi drži laptop u zraku, a povremenu prištekam usb kabel kako bi radili ventilatori u samom hladnjaku.