Picklewickle_007 uto 21.9.2021 11:06

Pozdrav, sutra idem po novi laptop Hp Omen 17 cb0020nm (17,3 ekran, procesor: i7 9750H 2.60ghz, Rtx 2060 6gb, 16gb Ram, 256gb ssd + 1tb hdd). Ima li tko s istim laptopom ili iskustvo s Omenom za par savjeta sto se tice preformansa. Kakve ste postavke drzali, da li ste mjenjali voltazu na procesoru, kakav je s pregrijavanjem, kako ste tretirali bateriju? Svaka pomoc je dobrodosla, hvala.

Grobnik300 uto 21.9.2021 18:35
picajzla0707 kaže...
Picklewickle_007 kaže...

Pozdrav, sutra idem po novi laptop ...i7 9750H ...

 taj je laptop bio nov prije dvije godine, pripazi koliko love daješ

 Takvih specifikacija u Santca - domenica 8,834 kn na akciji. Lp

 

ansha sri 22.9.2021 10:33
Picklewickle_007 kaže...
Pa tu ga i uzimam, al mi treba savjet nekoga ko ima iskustva s njima. Nije bitno ni koliko je $$$ ni gdje se uzima

Kako nije bitno? Ako je previse $$$ onda je jedini normalni savjet koji ces dobiti taj da ga ne kupujes...

 

Sta se samog laptopa tice, ti Omeni su srednja zalost sta se hladjenja tice, mehanicki disk ne zelis u 2021-oj, a ssd je premalen... Battery life vrlo los u odnosu na ono sta se danas nudi...

jelincav čet 23.9.2021 17:42

Ja imam Omena sa i7 6800HQ i gtx 1070. Meni se ventilatori uopče ne pale. Igram GTA5 na ultra sa 75fps ograničeno i temperature su oko 60°C. Uključen je Trotlestop na procesoru -125mV, koristim i MSI afterburner kako bi kontroliro temperature u igrama i ograničio FPS na 75 jer imam 75hz ekran te mi netreba skakat u neba... Jednom sam davno igro diablo 2 i fps je skako u 300-400 FPS te se grijala grafičkaa i cijeli komp bespotrebno, tako da ili u igri ograničit ili u Rivatuner ekstenziji Msi afterburnera. 

 

Neznam kolko su ljudi upoznati sa EpicGames trgovinom i launcherom. Ja od kad sam se vratio igranju samo nešto sitno sam kupio jednom. Uglavnom ne trošim ništa na igre, nedavno dobio Hitman 3 iz 2021 besplatno, dobiven i 1. . Dobio i GTA5 besplatno, Tropico 5, Civilization 6, Alien-isolation, Assassins creed, sve Batmene, Metro 2033 i Last light, Watch dogs 2 itd. Ove su dobivene na tjednim akcijama, ali imaju i stalno besplatne igre večinom za igru MMO. Moja preporuka za Epic Games.

Levistej pet 24.9.2021 06:45

Pozdrav, trenutno dvojim između ova 2 modela:

 

https://www.mobileshop.eu/hr/asus/laptopi/tuf-gaming-512gb-16gb-ram-rtx-3060-6gb-no-os-fx506hm-hn017/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

https://team-media.hr/proizvod/lenovo-legion-5-81y60043ge-156-fhd-ips-120hz-intel-i5-10300h-16gb-ram-512gb-ssd-geforce-rtx-2060-windows-10/?utm_source=Custom%20Feed&utm_campaign=Nabava%20net%20export&utm_medium=cpc&utm_term=113921

 

Razlika je očito ko 1000 kn, mene samo zanima da li se ista isplati. Nisam neki zahtjevni gamer, ali htio bi imati kolko tolko future proof konfiguraciju pa mi je kao takvom hlađenje laptopa dosta bitno. Po nekim recenzijama je asus u novijoj verziji podosta poboljšao TUF šta se toga tiče, ali znam da su prije imali problema sa hlađenjem dok je legion oduvijek dobar u tom pogledu. 3060 je mrvicu bolji od 3060, a procesor ne znam iskreno kolika je razlika, tj koliko će mi 2 ekstra jezgre značiti nešto. Objektivno, mislim da su oba za navedene cijene super pickovi, išao bih na asusa automatski ali bih onda morao počekati malo da mi se budget oporavi kako bih dodao ssd kakav unutra, pa me zanima da li mi taj step up u konfi uopće treba. :D 

artyom sub 25.9.2021 15:28

Pozdrav, riješio sam se ultrabook-a i sad je vrijeme opet za neki gaming setup. Budzet je 10k kn? Ima netko preporuku za neki best buy u toj cijeni? nebi volio da je veći ekran od 15" može i 14 jer ionako imam ekran na koji bi ga spojio. Moze i 11k max. 

 

Hvala

PESfanCRO sub 25.9.2021 19:49
artyom kaže...

Pozdrav, riješio sam se ultrabook-a i sad je vrijeme opet za neki gaming setup. Budzet je 10k kn? Ima netko preporuku za neki best buy u toj cijeni? nebi volio da je veći ekran od 15" može i 14 jer ionako imam ekran na koji bi ga spojio. Moze i 11k max. 

 

Hvala

 9900 kn uz zabinu karticu
https://www.svijet-medija.hr/art/laptop-omen-15-en1015nm-3b2h0ea-156-fhd-ips-ryzen-5-5600h-do-42ghz-16gb-512gb-ssd-rtx3060-6gb-dos/105141?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

L_Jelly ned 26.9.2021 12:42

hej ekipa, može mišljenje oko ove dvije ponude?

 

XMG Core 15 - cca 950 € - https://bestware.com/en/xmg-core-15-amd.html

AMD Ryzen 7 4800H, 2 x 8 GB (16 GB) DDR4-3200, SSD 1 TB, GTX 1650 Ti, 15.6" Full HD IPS | 144 Hz, 24 mjeseca garancija

 

Lenovo Legion Slim 7 - cca 1100 € - https://www.notebooksbilliger.de/lenovo+legion+slim+7+82bc001fge+722407?nbbct=4004_idealo

15.6 "FHD IPS 60Hz, Intel Core i7-10750H, 16GB RAM, 1TB SSD, GeForce GTX 1660 Ti Max-Q, Windows 10 Home, 24 mjeseca garancija

 

osim što je dosta jeftiniji, XMG ima bolji refresh rate, lošiju grafičku i lošiju tipkovnicu

koliko je veliki "problem" 60 Hz na Lenovu? planiram igrati PES, utrke i pucačine pa mi ovo djeluje kao dosta nisko

prednosti Lenova su težina, baterija, tipkovnica, Windows 10, bolja grafička

 

Matthew26 ned 26.9.2021 18:56

Šta je stvarno došlo do toga da su novi M1 Macbook Air modeli laptopa postali najbolja kupnja u tom cjenovnom razredu do 9 soma kn???  Doduše to su modeli s 8gb rama, s 16gb su skuplji podosta... koliko bi se tih 8gb naspram 16gb osjetilo u svakodnevnom radu i da li stvarno nema bolji windows laptop za te novce (mislim za 8gb) verziju?

 

ako je tako onda respect Appleu na tome, jer jos donedavno su bili preskupi...

ansha pon 27.9.2021 09:02
Matthew26 kaže...

Šta je stvarno došlo do toga da su novi M1 Macbook Air modeli laptopa postali najbolja kupnja u tom cjenovnom razredu do 9 soma kn???  Doduše to su modeli s 8gb rama, s 16gb su skuplji podosta... koliko bi se tih 8gb naspram 16gb osjetilo u svakodnevnom radu i da li stvarno nema bolji windows laptop za te novce (mislim za 8gb) verziju?

 

ako je tako onda respect Appleu na tome, jer jos donedavno su bili preskupi...

Tema su gaming laptopi...

Francesco007 pon 27.9.2021 17:06

Ništa od Legiona 5 pro s RTX 3070, a vjerojatno i 3060 na hrvatskom tržištu, bar do kraja ove godine u hrvatskoj ga neće biti, tako da ponuda gaming laptopa sad je vrlo siromašna, ne sjećam se da je ikad bila tako siromašna.

duke3d pon 27.9.2021 17:16
Francesco007 kaže...

Ništa od Legiona 5 pro s RTX 3070, a vjerojatno i 3060 na hrvatskom tržištu, bar do kraja ove godine u hrvatskoj ga neće biti, tako da ponuda gaming laptopa sad je vrlo siromašna, ne sjećam se da je ikad bila tako siromašna.

 Koliko dugo si u potrazi za laptopom?

ED63 pon 27.9.2021 21:49
L_Jelly kaže...

 nekad prije si otišao u dućan, isprobao tipkovnicu, vidio ekran, našao ok specifikacije i kupio

 tak sam ja napravil, tablicu specki, kombo je bil proc + grafa min/max, ekran nisam ni gledal, otiso u ducan, probal neki asus kaj je imal gumiplasticnu tipkovnicu, jako neugodan osjecaj pod rukama, probo lenovo i kupio (y700, serija prije prvog legiona)

NEKAD su ducani skrivali koja vrsta memorije je u grafi (GDDR3 - GDDR5 ko se sjeca), kakav je panel ekrana (IPS or not thats the question), jel ima M.2 prosirenje

DANAS skrivaju jel RAM zalemljen na plocu, kakav je ekran po pitanju Hz i RGB-a, i kolko je TDP na grafi - procu

a svi znamo da je najcesci panel ekrana LCD LED

mp3david kaže...
Unazad 2-3 dana sam skuzio da mi se ventilatori pale i onda kas na njemu nista ne radim,i dok mi samo stoji na desktopu.
Cak i onda kad zakljucam desktop,stavim u mirovanje.
Sad zbilja neznam sta da radim...i zasto se ovo dogada. .

 na mom lapu se otkad je bio novi ventovi pale ko da poljece avion, sjedi na hladnjaku uredno

nedavno sam naletil bas tu na forumu na video koji mi je pomogo

u energetskim profilima tj. power settings, profil high performance ima opciju koja je skrivena, i ona definira kolko cesto se procu pali turbo boost ak je dovoljno hladan i po defaultu je to stavljeno na extremly agressive

kad se aktivira ta opcija da nije skrivena, to se moze smanjit il iskljucit tako da nema iznenadnih skakanja takta i zagrijavanja

nakon kaj probas, mozes vratit kak je bilo il smanjit kolko jako ce se jedna jezgra turbo boostat

Bring Temps WAY down on your Ryzen 4600h/5600h or 4800h/5800h laptop while gaming. - YouTube

preporucujem

Krunoo7 ned 3.10.2021 16:29

Pozdrav,

 

planiram zamijeniti trenutni laptop (Lenovo y520) s nekim boljim, budžet do 8500kn.

 

Gledam već duže vrijeme cijene kako se kreću i to sve te sam izgubljen totale kako šta.

 

Ne mogu se odlučiti između:

Kandidat 1

Kandidat 2

Kandidat 3

 

Iskreno, najprimamljivi mi je kandidat 3, ali mobileshop.eu je dosta sumnjiva trgovina po iskustvu drugih ljudi, bojim se da me ne bi zeznuli, pogotovo za garanciju ako nešta pođe po zlu...

Drugi kandidat bi možda čak bio najboji izbor cjenovno, ali pati me jer je Njemačka, ne znam jel mailboxde uopće dostavlja laptope zbog baterije, također taj comprise.de nisam siguran koliko je legit stranica (ima dobre recenzije, ali na njemačkom). Također, hoće li biti zajebancija s garancijom jer je Njemačka.

Kandidat br. 1 je ono ako ne prođe ova 2, idem na njega, cijena solidna, specifikacije solidne, jedino se bojim zbog procesora jer već sad vidim da se pati s AC Valhallom, pogotov uspoređivajući s kandidatom 2.

 

Ne znam, ako ima tko pametniji da me savjetuje, bio bih zahvalan,

 

LP.

jelincav ned 3.10.2021 22:20
Krunoo7 ned 3.10.2021 23:45
jelincav kaže...
...

 Zahvaljujem na odgovoru,

 

na OTTO sam čak naletio prije, ali prema geizhals.eu, njihova stranica ima jako loše reviewe, 1.9 zvjezdica, a i na trustpilotu se nisu nešta proslavili u zadnje vrijeme...

 

Poslat ću mail ovima s Comprise-a da ih pročačkam malo, a Mailboxde-u da vidim kako šta s laptopima, jer imaju bateriju u sebi pa možda preko UPS-a, ne znam,

 

U svakom slučaj, ako ima još netko kakvih ideja/prijedloga/savjeta, šibajte, ja ću poslat rasplet.

jelincav pon 4.10.2021 07:02

Ti si nešto pobrko, na geizhals otto nema ocjene, piše ovako: Ovaj trgovac nema valjane ocjene. Ti si nešto krivo vidio. A na idealo.de je otto ocjenjen sa 4,5 od 12000 ljudi. Sa sigurnošću tvrdim da je top trgovina. Provjeri ti to malo ponovno.

Krunoo7 pon 4.10.2021 12:35
jelincav kaže...

Ti si nešto pobrko, na geizhals otto nema ocjene, piše ovako: Ovaj trgovac nema valjane ocjene. Ti si nešto krivo vidio. A na idealo.de je otto ocjenjen sa 4,5 od 12000 ljudi. Sa sigurnošću tvrdim da je top trgovina. Provjeri ti to malo ponovno.

https://geizhals.eu/acer-nitro-5-an515-45-r4ue-nh-qbcev-00a-a2524460.html#offerlist

https://geizhals.eu/?sb=863

https://geizhals.eu/?sb=1501

 

Nije da ti ne vjerujem, ali izgleda da dosta ljudi ima problema s njima u zadnje vrijeme.

SonGoku83 sri 6.10.2021 17:55

Pozdrav drustvo, 

 

razmisljam uzeti neki laptop za sve, gameovi,.multimedia,office. Uglavnom uvijek sam imao komp, laptope sam izbjegavao ali citam u zadnje vrijeme da se ok drze sa gameovima. Sad vidio sam da dosta preporucujete tog HP Omena, ja bi ipak nesto decentnije ala ultrabook neki. 

 

Gledao sam ovaj Asus Zephyrus G14, pase mi kaj je jako lagan nije prenabrijan da bljesti. Doma bi ga preko nekog docka piknuo na 25" monitor, kryboard... a svidja mi se kaj ga mogu uzet onda sa sobom kad idem na put, more i sl. E sad cuo sam da ventovi na njemu znaju bit dost glasni, pretpostavljam da se moze doskociti tome da ga se na manje agresivne postavke poatavi. Da li netko ima info za G15? Nadam se kao malo je vecih gabarita pa se lakse hladi ergo nece bučat ventovi. Nisam ga nigdje vidio dostupnog kod nas u ducanima. Molim vas ak imate za predlozit nesto slicno u tom stilu ,znaci obavezno laki ultrabook a da moze pojest novije naslove i da sam miran neko vrijeme. Diska isto bar 1TB da ima i ostale lijepe stvarcice (portovi, ekran)

 

Thx

mp3david sri 6.10.2021 23:55

Sto si na kraju uzeo?

Ja sam se tako premisljao usred ljeta, kad sam slucajno naisao na hrpu popusta i kupona, i uhvatio Acer Nitro 5 sa 17.3 ekranom i RTX 3060 te Ryzen 7 5800H.

Stvarno sam super prošao i dobio ga za 7772kn, i dobro pa sam ga kupio, jer do sada vidim da nema nista bolje za te novce.

Cak i novi Legion modeli iako su u prodaji, dosta su skuplji, tako da Acer nije tolko los, osim sto se primjetno grije usred ljeta, sada to grijanje ni nije toliko izrazito.

SonGoku83 čet 7.10.2021 09:53

Ma iskreno vise igram rpgove, rtsove i turnbased strategije, tako da mislim da necu uspijet zaklat ni taj g14, trenutno imam 5 godina star komp (i5, 16GB RAM, nvidia gtx 1060) i nisam ga dosad nicim sto igram zagusio, a ovo bi valjda trebalo bit jace pretpostavljam . Gdje si uspio nabaviti G15, ja ga kod nas nisam nasao, imas ovaj novi model sa rtx3070? Mislim fa je GA503 neki naziv modela.

 

ansha pet 8.10.2021 08:24
SonGoku83 kaže...

Ma iskreno vise igram rpgove, rtsove i turnbased strategije, tako da mislim da necu uspijet zaklat ni taj g14, trenutno imam 5 godina star komp (i5, 16GB RAM, nvidia gtx 1060) i nisam ga dosad nicim sto igram zagusio, a ovo bi valjda trebalo bit jace pretpostavljam . Gdje si uspio nabaviti G15, ja ga kod nas nisam nasao, imas ovaj novi model sa rtx3070? Mislim fa je GA503 neki naziv modela.

 

Moj je Scar G15, ne Zephyrus.. Tu imas iscrpan review Zephyrus G15-ice..