Prijenosna računala

Chuwi prijenosna računala (laptopi)

mzopg ned 11.12.2022 19:23
Boris grozni kaže...

Vratio sam ipak laptop, mislim da cu rade uzeti onaj chuwi box za 500kn više!

 Jesi li obrisao otiske? 

 

Javi ako i kad ti stigne Box, ja ću isto ubosti jedan, baš me zanima pa ako je ok proslijedim ga vjerojatno starcima njima će biti super.

miki1981 uto 21.3.2023 16:36
Boris grozni kaže...
underdog kaže...
Ispod touchpada je baterija, moguće da se počela napuhavati. Odmah u servis

 Neizgleda mi kao baterija nego da se "samo" odljepilo, no nije mi jasno sad sam gledao i grancija je samo 2g, na koju foru?

 Znam da kasnim, ali kako to misliš SAMO 2g? Ja znam da neki imaju 3g garancije, neki i 5, ali 2 godine je neka standardna garancija već dugo, ima ih nemalo i sa 1g garancije, pa ih ima hrpa sa 2 g garancije,  i onda HP, Dell, i pojdeini modeli ostalih brandova imaju 3, ili čak i 5g, ali većina je na 2g. Baš jako puno brandova i modela ima 2 godine jamstva.

Boris grozni uto 21.3.2023 20:12
miki1981 kaže...
Boris grozni kaže...
underdog kaže...
Ispod touchpada je baterija, moguće da se počela napuhavati. Odmah u servis

 Neizgleda mi kao baterija nego da se "samo" odljepilo, no nije mi jasno sad sam gledao i grancija je samo 2g, na koju foru?

 Znam da kasnim, ali kako to misliš SAMO 2g? Ja znam da neki imaju 3g garancije, neki i 5, ali 2 godine je neka standardna garancija već dugo, ima ih nemalo i sa 1g garancije, pa ih ima hrpa sa 2 g garancije,  i onda HP, Dell, i pojdeini modeli ostalih brandova imaju 3, ili čak i 5g, ali većina je na 2g. Baš jako puno brandova i modela ima 2 godine jamstva.

 Sry 1g je bila samo garancija!

MUĆAK sri 22.3.2023 12:00

Na Chuwi .store primjećujem poprilično negativnih komentara kupaca koji su vrlo brzo nezadovoljni kvalitetom i radom uređaja , uglavnom ugrađuju starije procesore , baterije su vrlo brzo očajne , ....

Korisnička podrška nakon kupnje nikakva ,garancija je upitna ....

 

I na Amazonu.de

sam pronašao mnogo negativnih komentara ljudi koji su kupili pa su jako razočarani .

 

Bio sam zainteresiran za kupnju nekog laptopa ali sad sam sve dalje jer uvijek se kupnja svodi na

" koliko love toliko muzike"  a najskuplje je ono što misliš da si platio manje a vrlo brzo shvatiš da si platio više jer nemaš ni love ni uređaja . 

 

Od 2010 imao sam tablete od Asusa 2 kom, Samsunga ,Lenovo 11 pro i tek od prošle godine imam vrhunski tablet u svakom pogledu te riječi

Samsung Galaxy tab S8+  jer sve ovo ranije je bilo prvoklasno "smeće" ma što tko mislio o Samsungu ali to je to ,

dakle sve se svodi na lovu . 

 

 

 

ihush sri 22.3.2023 12:31
MUĆAK kaže...

..

" koliko love toliko muzike"  a najskuplje je ono što misliš da si platio manje a vrlo brzo shvatiš da si platio više jer nemaš ni love ni uređaja . 

..

 

 

 -svaka roba ima cijenu, razloge, pa i vrijeme kad se (ne)kupuje.

-procesori, snaga-resursi kao atom-celeron, prije nešto godina je to bilo ok-dovoljno, sad nije, sad su mobiteli jači, kao i ostala ponuda-konkurencija, tj tad prije nešto godina je chuwi bio jeftin (jedini razlog kupnje je cijena), sad je prosjek tj ovisi kako prođe uvoz-carina-porez, .. uz to što nije 'prava' eu roba i time ne podlježe zakonima eu, jamstvu (2god), nema (pravi) ovlašteni servis, nema (pravi) support, tj ima samo formalno-reklamno kako bi se kupac lakše odlučio za kupnju, nema realno-stvarno ništa.

-nešto danas upotrebljivo recimo i3-12-serije je skupo-skuplje od domaće ponude (normalne eu robe, ostali normalni brandovi kao hp-lenovo-asus itd..) tj sad u rangu 300-500€ imamo ogroman izbor takvih laptopa dok je chuwi u toj klasi zapravo skup + nema pravo jamstvo-support + moguće plaćanje poreza-carine ovisno kako prođe na skeneru pošte ili kojim kanalom dostave dođe do kupca.. dok trajnost-kvaliteta može biti ista-slična, tj teško je uzeti prigovore korisnika jer nemamo statistički omjer onih koji nemaju problem (klasični problem svih foruma-interneta da će svatko tko ima problem nešto tražiti-prijaviti, dok onaj tko problem nema neće.. nema razlog, tj pozitivne reakcije su logično višestruko manje i tek se dužim korištenjem može zaključiti kvaliteta-trajnost neke robe dok je to sve ekšli gnerička konfekcija svih brandova, odnosno neće chuwi nikako biti bolji jer je iz istih pogona-tvornica iz istih dijelova kao svi ostali, odnosno tržišno-jeftino pa će vjerojatnije biti lošiji zbog loše margine-zarade i time uzimati od proizvođača lošije komponente kao baterija ili kućište manje čvrstoće i time habanjem brže raspadnuto.. no ponovo, to što se neki raspadne ne znači 'ništa' tj omjer ispravnih nam je nepoznat..).

 

-zato je danas kupnja takvog računala, iz takvog izvora, izvan eu, bez supprota-jamstva i realno visoke cijene u odnosu na konkurenciju, tj glavni kriterij za svaku robu je cijena, koja je tad-nekad bila privlačna, danas nije.. tko je kupio-kupio.. a sad ovisi o sreći kakav primjerak je tko iz neke serije dobio pa će raditi duže-kraće do kvara, odnosno sad je vrijeme negativnih kritika-posljedica-kvarova ..

-zamislete da na cijenu koju vidite u trgovini dodate pdv ili carinske troškove, čak ako bi računalo radilo narednih +5god bez kvara i tad jamstvo-servis nisu ni važni.. pa ovisno koliko imate sreće odlučite o kupnji, moj savjet -ne, postoji bolja domaća ponuda, po domaćim trgovinama.. usporedite i3-12xx .. dok je celeron-n serija za klasu tablet, no ni u toj klasi nisu više konkurentni cijenom, tako je to s konkurencijom i vremenom u IT-u, tj računala su svake godine jača, jeftinija, čak i s inflacijom i skokom cijena ili gpu-ludilom (koje nema direktne veze s ovim laptopima, no pomoglo im je u tom trenu kao slučajnost da duže-više prodaju uz privid niske cijene..).

FiTop sri 22.3.2023 13:53
MUĆAK kaže...

Na Chuwi .store primjećujem poprilično negativnih komentara kupaca koji su vrlo brzo nezadovoljni kvalitetom i radom uređaja , uglavnom ugrađuju starije procesore , baterije su vrlo brzo očajne , ....

Korisnička podrška nakon kupnje nikakva ,garancija je upitna ....

 

I na Amazonu.de

sam pronašao mnogo negativnih komentara ljudi koji su kupili pa su jako razočarani .

 

Bio sam zainteresiran za kupnju nekog laptopa ali sad sam sve dalje jer uvijek se kupnja svodi na

" koliko love toliko muzike"  a najskuplje je ono što misliš da si platio manje a vrlo brzo shvatiš da si platio više jer nemaš ni love ni uređaja . 

 

Od 2010 imao sam tablete od Asusa 2 kom, Samsunga ,Lenovo 11 pro i tek od prošle godine imam vrhunski tablet u svakom pogledu te riječi

Samsung Galaxy tab S8+  jer sve ovo ranije je bilo prvoklasno "smeće" ma što tko mislio o Samsungu ali to je to ,

dakle sve se svodi na lovu . 

 

 

 

 Nisam baš skužio koji je sad pravi tablet? Zanima me jer bi curi uzeo neki za čitanje knjiga.. Mislio o e-ink al joj je premalo ovih 6-7 incha, a veći su pun kufer skupi, plus mora biti u boji.

MUĆAK sri 22.3.2023 14:07
FiTop kaže...
MUĆAK kaže...

Na Chuwi .store primjećujem poprilično negativnih komentara kupaca koji su vrlo brzo nezadovoljni kvalitetom i radom uređaja , uglavnom ugrađuju starije procesore , baterije su vrlo brzo očajne , ....

Korisnička podrška nakon kupnje nikakva ,garancija je upitna ....

 

I na Amazonu.de

sam pronašao mnogo negativnih komentara ljudi koji su kupili pa su jako razočarani .

 

Bio sam zainteresiran za kupnju nekog laptopa ali sad sam sve dalje jer uvijek se kupnja svodi na

" koliko love toliko muzike"  a najskuplje je ono što misliš da si platio manje a vrlo brzo shvatiš da si platio više jer nemaš ni love ni uređaja . 

 

Od 2010 imao sam tablete od Asusa 2 kom, Samsunga ,Lenovo 11 pro i tek od prošle godine imam vrhunski tablet u svakom pogledu te riječi

Samsung Galaxy tab S8+  jer sve ovo ranije je bilo prvoklasno "smeće" ma što tko mislio o Samsungu ali to je to ,

dakle sve se svodi na lovu . 

 

 

 

 Nisam baš skužio koji je sad pravi tablet? Zanima me jer bi curi uzeo neki za čitanje knjiga.. Mislio o e-ink al joj je premalo ovih 6-7 incha, a veći su pun kufer skupi, plus mora biti u boji.

 

Jel zaj. ili ....

 

pa za čitanje e knjiga možeš kupiti bilo što jeftinije za takvo nešto  nije potreban neki jak hardware ni super  display kao za video ili igranje . 

MUĆAK sri 22.3.2023 14:18

Evo primjer prije 2+ godine kupio preko Banggooda iz Kine Lenovo 11pro za 510$ razvačili me Kinezi dva i po mjeseca umjesto da sam tražio novac natrag ja sam sa skladišta iz CZ u zamjenu uzeo isti tablet sa SD730 umjesto plaćenog SD 870 , vratili su mi razliku to nije bio problem nego je problem što Lenovo u ove dvije godine nije napravio niti jedan update a kamoli se sa maknuo sa Androida 11 , točno ovaj Lenovo je u odnosu na ostale Kineze vrhunski a odnosu na Samsung smeće .
Primjer ....
on nema osnovnu svoju aplikaciju za optimizaciju tableta dakle NIŠTA , korisnička podrška NIŠTA .

Widowmaker sri 22.3.2023 14:29

Imaš sad u Pevexu Redmi Pad na popustu za 252 EUR.

Ja sam uzeo prije 2 dana i za surf, You tube, čitanje knjiga i stripova i slične multimedijalne potrebe je stvarno odličan.

Displej je veoma dobar, ima dobru bateriju, 4 zvučnika, slot za SD karticu i prilično je tanak i lagan i kome veličina od 10.6 inča odgovara ima sve moje preporuke.

Ja sam mislio ići na nešto od 12 inča, ali nisam mogao opravdati razliku u cijeni.

wyks sri 22.3.2023 19:05

Nisam znao da je ova tema aktivna već 3 godine!?

 

I da ima 20 stranica!?

 

Uglavnom, žao mi je zbog svih uključenih koji su doživjeli neugodna iskustva. Upozoravao sam na to već na samom početku ove teme.

Ono što je žalosno, je da je već tada sav hardver bio debelo zastario, a sad je još 3 godine stariji, a prodaje se za istu cijenu.

 

O čemu se radi?

 

Na vele-tržnicama Kine možete i sami kupiti bulk dijelove za stare laptope, što ih više kupite to bolje, jer onda kompanije nemaju skupi reciklažni otpad, već nešto i prodaju.

Tako se tu nađu prastari dijelovi - koji doduše zbog činjenice da Win10 i nije toliko zahtjevan (imam laptope iz 2012e koji još uvijek ugodno rade, samo ugrađen SSD) mogu poslužiti nekoj svrsi.

 

No činjenica je da se dijelovi kupljeni za nekoliko dolara prepakiravaju i onda prodaju bez ikakve kontrole kvalitete. Bulk laptopi na koje Chuwi lijepi svoje ima idu za 100ak dolara za wholesale.

Ekrani koji su jedina svjetla točka ovih složenaca su stari ekrani sa Surfacea/Maca i sličnih laptopa, koji su brzo otpisivani jer je MS mjenjao što Surface linija uopće jest ili su već skoro 10 godina stari dijelovi.

 

https://www.mall.hr/prijenosna-racunala/chuwi-corebook-pro-prijenosno-racunalo-poklon-torba

 

Ovo je čipset sa Macbooka iz 2015, čak je i N6000 Pentium Silver jači po nekim benchmarks. Najslabiji AMD mobilni Ryzen 3 3250U je jači za nekih 30%.

 

Na ekupi (ili bilo kojem dućanu) ima desetak laptopa oko 3000kn koji svi redom imaju 512GB nVME, te ili i3 10/11gen ili Ryzen 3 5300U.

 

Nije mi jasno zašto bi se itko upuštao u ovakve vratolomije!?

Za istu cijenu se dobije miljama bolji i noviji laptop, nitko te ne vara i imaš jamstvo 2 godine.

Za entuzijaste, ajde, ali vidim da se pod zadnje u temi namnožilo jako puno neugodnih iskustava.

 

Ako je netko siromašan pa mu je tih 300kn (koliko je razilka između najjeftinijeg Chuwia i Acera/Lenova) bitno, neka se javi dati ću ja jer je sramota da netko preporuča uređaj (cijena je 300€ nije džabe), a da isti korisniku nanese više štete nego koristi.

 

Da danas netko kupuje laptop sklepan 2020. a sa dijelovima iz 2015. za 300€ i misli da je dobro prošao - ne znam, žao mi vas je. Bolje je kupiti laptop sa oglasnika.

 

Opet, ako nekome zblja fali 500kn za kupiti laptop nek se javi, bolje to nego da tu javlja kako mu se "jeftini laptop" pokvario, a bitan mu je.

 

 

ihush sri 22.3.2023 21:39
wyks kaže...

...

 

Ako je netko siromašan pa mu je tih 300kn (koliko je razilka između najjeftinijeg Chuwia i Acera/Lenova) bitno, neka se javi dati ću ja jer je sramota da netko preporuča uređaj (cijena je 300€ nije džabe), a da isti korisniku nanese više štete nego koristi.

 

Da danas netko kupuje laptop sklepan 2020. a sa dijelovima iz 2015. za 300€ i misli da je dobro prošao - ne znam, žao mi vas je. Bolje je kupiti laptop sa oglasnika.

...

 

 

 -dodaj na to da je chuwi skuplji od sadašnje ponude po domaćim trgovinama.. prošli tjedan sam kupio lenovo i3 .. 429€, chuwi na aliexpresu 540$ + pitanje kako prođe carinu (ponekad i dva puta..) uz jednogodišnje jamstvo..

-acer 17inčni 399€ .. i to u domaćim trgovinama, 8gb rama, nvme 512gb .. generički današnji standard, dok je chuwi samo prije nešto godina bio konkurentan tj jeftiniji od domaće ponude za cca 100€-$ i to primarno zbog šverca-carine-poreza kojeg efikasno zaobilazi kroz španjolsko skladište ili mađarsku.. no ponekad kupac plati dva puta ovisno o 'ispravnosti' iossa i dostave hp-ostali.

-za tablet i subnotebook klasu opet nije jeftin, tj ono što nudi s celeronima je stvarno današnji minimum i konkurencija nudi isto za istu cijenu bez peripetija uvoza i rizika jamstva-kvara barem 2god. dok ostalo što kažeš može samo biti lošije za chuwi vs ostali jer im je primarno jeftino nabaviti 'otpad' dok distributeri koji normalno posluju u eu nemaju 'želju' da im se u jamstvu računala kvare jer je to čisti trošak..

-naprosto nisu eu roba, nisu konkurentni (dok su prije 3-4 godine bili), ne nude ništa više osim rizika i to bi bilo ok da su jeftiniji.. ali nisu, skuplji su tj cijene su im u tom periodu ostale iste dok konkurenciji lokalnoj nisu nego su niže.. i to za domaće trgovine, ne webshopove i ostatak eu, jamstvo 2-3-više itd., a kupac pri tome može peglati karticu na rate ili kako želi što je opet jedan od važnijih kriterija za kupnju... no nekima to nije drago čuti pa lupaju td.. :) misleći da je to nešto kao lajkanje.. 

 

-zašto ovaj post? pa zato jer nije jeftiniji 300-500kn ili 100€, nije čak ni iste cijene nego skuplji.. tj možeš uštedjeti i ti i kupac, tj važno je da kupac ne nasjedne kao i tijek vremena pa se stvari kroz par godina evolucijski promjene i ono što je nekad bilo (isplativo) danas više nije .. važno da juzer-kupac ili čitatelj o tome razmisli, ne da se zaleti..

MUĆAK čet 23.3.2023 12:25

 

wyks ➡️

💥💥

"Opet, ako nekome zblja fali 500kn za kupiti laptop nek se javi, bolje to nego da tu javlja kako mu se "jeftini laptop" pokvario, a bitan mu je."💥💥

 

🙏😭

evo mene dragovoljca  ali ne moj bit cicija 😱

 

aj molim te bar 100 ojrov da si kupim  Teclast,Aldocube,Blackview .... 

tako ti bog pomogao 🤣

TibzzX čet 18.5.2023 11:52
wyks kaže...

Nisam znao da je ova tema aktivna već 3 godine!?

 

I da ima 20 stranica!?

 

Uglavnom, žao mi je zbog svih uključenih koji su doživjeli neugodna iskustva. Upozoravao sam na to već na samom početku ove teme.

Ono što je žalosno, je da je već tada sav hardver bio debelo zastario, a sad je još 3 godine stariji, a prodaje se za istu cijenu.

 Ajme, koje tragediziranje nepostojećeg problema. Ne znam za ostale, ali načitao sam se Chuwi threadova na forumima i redditu, problema ima ali isto tako nisu ni približno toliko drastični da bi se Chuwi moglo otpisati kao lošu tvrtku. Uzet ću svoj bivši (sada curin) Gemibook 13 kao primjer: Jedini problem mu je nešto slabiji WiFi što je nekome dealbreaker no meni nije tako drastičan problem. Za cca. 250€ dobio sam laptop s ekranom boljim od 90% laptopa na tržištu u kategoriji do 700€, odličnom kvalitetom izrade i ok konfiguracijom. Za manje zahtjevnog korisnika poput moje cure koji povremeno koristi Kritu, Gimp i PS laptop je bomba.

 

I naravno da si za primjer uzeo njihov realno najmanje isplativ model, i to još u Mallu gdje je osjetno skuplji nego na Chuwijevom webshopu gdje većina kupuje. Taj laptop stvarno je starudija po pitanju konfiguracije ali isto tako se (koliko vidim) više niti ne prodaje u Chuwi webshopu.

 

Laptop nije samo procesor, kroz ruke mi je u zadnjih mjesec dana prošlo 13 laptopa do 500€ i možda bi jednog prije odabrao nego neki Chuwi model. Kad osjetim kinder jaje plastiku pod prstima i gledam u osrednji ekran brzo zaboravim da mi je "pod haubom" daleko jači procesor.