Prijenosna računala

Chuwi prijenosna računala (laptopi)

mzopg uto 3.8.2021 23:33
Promster kaže...
sosta kaže...

Evo stigao i meni lapbook pro s mall.hr i wifi je isto očajan (AC-9461), čim ubacim usb wifi stick situacija je drastično bolja.

Tako da ću sad malo testirati, ako se pokaže da je ugrađeni wifi adapter neupotrebljiv, vraćam ga.

I da, najlon u kojem chuwi kutija je bio otvoren.

Da, nešto definitivno ne štima s tim uređajima, valjda je zato i cijena takva bila. 

Moj je baš bio neupotrebljiv, ugoda surfanja ravna 0.

Sumnjam da si dobio onaj koji sam ja vratio jer je ekran bio u qurcu...Ali nebi me čudilo uopće da to rade, kao što je SD kod izlaska PS4 to radila i ljudi su skužili po serijskim brojevima. 

 Trebalo je zabilježiti serijski broj, ali kasno sam se sjetio to spomenuti, ali bilo bi zanimljivo vidjeti vrte li isti model u krug. :))

 

Sad mene tako zanima što je s tim wifijem da bi najradije naručio jedan i raskopao ga samo da vidim gdje je problem. 

sosta sri 4.8.2021 08:20
mzopg kaže...
Promster kaže...
sosta kaže...

Evo stigao i meni lapbook pro s mall.hr i wifi je isto očajan (AC-9461), čim ubacim usb wifi stick situacija je drastično bolja.

Tako da ću sad malo testirati, ako se pokaže da je ugrađeni wifi adapter neupotrebljiv, vraćam ga.

I da, najlon u kojem chuwi kutija je bio otvoren.

Da, nešto definitivno ne štima s tim uređajima, valjda je zato i cijena takva bila. 

Moj je baš bio neupotrebljiv, ugoda surfanja ravna 0.

Sumnjam da si dobio onaj koji sam ja vratio jer je ekran bio u qurcu...Ali nebi me čudilo uopće da to rade, kao što je SD kod izlaska PS4 to radila i ljudi su skužili po serijskim brojevima. 

 Trebalo je zabilježiti serijski broj, ali kasno sam se sjetio to spomenuti, ali bilo bi zanimljivo vidjeti vrte li isti model u krug. :))

 

Sad mene tako zanima što je s tim wifijem da bi najradije naručio jedan i raskopao ga samo da vidim gdje je problem. 

 Joj, kak da ne, sigurno su tu svima poslali isti model, a sam OP je naručio 2 primjerka ako se ne varam, a jedan mu je imao i neka oštećenja.

Inače, žena je prije neki  dan zadužila u firmi neki dell lattitude isto s nekim intel AC chipsetom i jučer mi žali kak joj je wifi slab i vpn joj sporo radi za razliku od prijašnjeg, s usb wifi stickom radi ok. Nadam se danas/sutra probati malo više testirati, pa vidjeti ima li nekih pametnih zaključaka.

Promster sri 4.8.2021 09:31

Imam ja slikan SN, ali opet kažem, taj laptop je imao jako syeban ekran i čak i po tome bi se skužilo.

 

Od ovog drugog nisam slikao, ali ga ga je dostavana služba pokupila tek u ponedjeljak, tako da nije mogao doći do kolege. 

mzopg pet 6.8.2021 16:18
sosta kaže...

 Joj, kak da ne, sigurno su tu svima poslali isti model, a sam OP je naručio 2 primjerka ako se ne varam, a jedan mu je imao i neka oštećenja.

Inače, žena je prije neki  dan zadužila u firmi neki dell lattitude isto s nekim intel AC chipsetom i jučer mi žali kak joj je wifi slab i vpn joj sporo radi za razliku od prijašnjeg, s usb wifi stickom radi ok. Nadam se danas/sutra probati malo više testirati, pa vidjeti ima li nekih pametnih zaključaka.

To je bila više šala, mada što sve trgovci rade ne bi me čudilo i da ga pokušaju još nekome uvaliti. Kako nam se sad odjednom u hrani svugdje pojavila lijepa doza pesticida, a do sada nije smetalo, kao što prepakiravaju prozvode kojima je istekao rok... druga tema, ali primjer što sve rade za zaradu.

 

Jesi li probao išta od savjeta koje sam stavio u prethodnom postu? Tamo je baš dell naveden... tko zna možda nešto od toga pomogne.

Promster pet 6.8.2021 17:25

Skočio Lapbook na mallu sa 2400kn na 3600kn.

 

Dobio sam povrat za prvi laptop, još sad za drugi...

 

Mislim da neću uzimat Corebook X izvana, strah me wifi signala a i garancije, onda slanje ovo ono...

 

Vjerojatno ću uzeti HP - Ryzen 5300U, IPS, 8GB, 256 SSD za 3400kn.

mzopg pet 6.8.2021 18:06
Promster kaže...

Skočio Lapbook na mallu sa 2400kn na 3600kn.

 

Dobio sam povrat za prvi laptop, još sad za drugi...

 

Mislim da neću uzimat Corebook X izvana, strah me wifi signala a i garancije, onda slanje ovo ono...

 

Vjerojatno ću uzeti HP - Ryzen 5300U, IPS, 8GB, 256 SSD za 3400kn.

 JAvi dojmove za HP u usporedbi sa Chuwijem, posebno me zanima display. IPS koji sam ja imao na HP-u je daleko lošiji od ovog na Chuwiju, ali to je bio stariji HP pa su možda taj segment poboljšali.

miki1981 pet 6.8.2021 20:45
mzopg kaže...
Promster kaže...

Skočio Lapbook na mallu sa 2400kn na 3600kn.

 

Dobio sam povrat za prvi laptop, još sad za drugi...

 

Mislim da neću uzimat Corebook X izvana, strah me wifi signala a i garancije, onda slanje ovo ono...

 

Vjerojatno ću uzeti HP - Ryzen 5300U, IPS, 8GB, 256 SSD za 3400kn.

 JAvi dojmove za HP u usporedbi sa Chuwijem, posebno me zanima display. IPS koji sam ja imao na HP-u je daleko lošiji od ovog na Chuwiju, ali to je bio stariji HP pa su možda taj segment poboljšali.

 Nisu, barem ne osjetno, posebno ne na ovim uređajima iz jefitnijeg dijela ponude.

sosta uto 10.8.2021 22:12
Promster kaže...
mzopg kaže...

Unutra je ako se ne varam Intel Dual Band AC 3165.

Prema speckama max. wifi brzina mu je oko 54MB/s.

https://ark.intel.com/content/www/us/en/ark/products/89450/intel-dual-band-wireless-ac-3165.html

 

Za početak probaj staviti zadnje drivere, najlakše je sve nadograditi preko INTEL DSA

https://www.intel.com/content/www/us/en/support/detect.html

 

Zatim pogledaj da li ti se spaja na 5 ili 2.4GHz, pa se probaj s tim igrati. Vidi i da ti router nije limitiran samo na 5 ili 2.4, to se obično može mijenjati u postavkama routera.

https://www.tenforums.com/tutorials/151786-how-change-preferred-band-wireless-network-adapter-windows.html

 

U biti prvo probaj izmjeriti brzinu kad se spojiš na mob, upali hotspot, spoji se s laptopom, pa pogledaj je li isto tako loše stanje.

 

Javim svoje mjerenje večeras kad se žena vrati doma jer je laptop kod nje, ali sigurno nije tako loše stanje, kako sam već pisao signal mu je slabiji od ovoga na Macbook Pro, ali ne toliko slabiji.

Inače ja sa Macbookom jedva lovim router na donjem katu, a i kad ga uhvatim brzina je uglavnom jako nestabilna i varira od dobre do nikakve, tako da nemoj previše očekivati od wifija iz drugog stana. Kad si 30cm od routera ili 2-3m bez pregrada brzina bi trebala biti dobra.

Koja ti je brzina interneta?

Unutra je Intel Dual Band AC 9461, max brzina 433 Mbps.

 

Driveri su ažurirani.

 

Ruter ne nudi 5 Ghz ako se ne varam, radi se od ZTE ZXDSL 931VII modelu.

 

Kad se spojim na hotspot od mobitela, kad su jedan kraj drugog vrti se 15 Mbps, kad odnesem mobitel u drugu prostoriju tad padne na 2 Mbps.

 

Dobim 20 Mbps kad sam doslovno na 30 cm od rutera bez ikakvih prepreka između...Brzina priključka je 30 Mbps.

 

 

Pitam čisto da vidim dal je opet greška u laptopu ili je jednostavno tako, ako je tako onda je uređaj sa ovakvim mrežnim performansama u mojem kućanstvu jednostavno neupotrebljiv. Sad možete reći 'negdje se mora ušparati', ali mobiteli koji su daleko stariji i jeftiniji, sa dalekom manjim antenama hvataju signal bez problema, meni je to smiješno. Na ostalo nemam nikakve primjedbe, ali mislim da je za jedan ovakav office/work from home laptop konektivnost pri samom vrhu nužnih stvari. Čitao sam da ljudi vele da signal nije bog zna kaj, ali mislio sam dobro, malo padne brzina (nije problem), možda nema toliki range (nema veze s njim ću samo po kući, iako s mobitelom mogu po čitavom dvorištu).

 

Ovako usput, za onaj prvi koji sam vratio dogovorio sam se za povrat sredstava sa Mallom...I naručio još jedan uz njihove riječi: "to se nije nikad dogodilo, jednom u nikad...ne, vama MORA stići nov tvornički zapakiran uređaj kako dobivamo od dobavljača". Da bi na kraju došao sa opet otvorenim omotom i otvaranom ambalažom.

Ovaj put sam i snimao 'unboxing'...Kakva firma, majko mila. Ali ovaj put je ekran OK (doduše ima znatni BLB), nema ogrebotina, i nešto bolje ali i dalje očajne mrežne performanse.

 

 

sosta kaže...

Evo stigao i meni lapbook pro s mall.hr i wifi je isto očajan (AC-9461), čim ubacim usb wifi stick situacija je drastično bolja.

Tako da ću sad malo testirati, ako se pokaže da je ugrađeni wifi adapter neupotrebljiv, vraćam ga.

I da, najlon u kojem chuwi kutija je bio otvoren.

 

fer-de-lance kaže...

Upravo to, nekoć davno bio tak problem na par modela HP-a: spojili koakse od wifi kartice kontra 

Danas puno teže, jer ostave oznake i na kabele i na karticu, ali nikad ne znaš, možsa je baš to.

Ali prvo ovo kaj je ihush rekao -neku live linux distru da vidi jel do drivera.

 

 Kod mene nije do drivera, probao ubuntu, isto je , čini se da ti intelovi chipseti imaju na 2,4 GHz problem s primanjem (brzina s kojom se spoji je manja od slanja), kad se spojim na 5GHz, onda je ok, samo što mi je na 5Ghz signal slabiji. Tako da ipak zadržavam laptop, biti će ok.

gocc01 sri 11.8.2021 11:19

Nisam puno palio i koristio Gemibook Pro, al internet je dosta spor. Na 2m od routera i spojen na 2,4Ghz imam 42/17. Mobitel mi sa istog mjesta lovi 82/20. Spojim se na 5Ghz, laptop ide čak do 68/18 dok mobitel ide čak do 134/20. 

 

Nekaj ste pisali gore o u ugrađenom wirelessu, Gemibook ima Realtek 8821CE. 

 

Kaj se to ne može malo podebljat jer ovo je kriminalno sporo. Uzeo sam laptop iz razloga da mogu tu i tamo skinut neku seriju/ film ak već nema na servisima tak da mi ovo ne služi svrsi. 

 

Edit: imam A1 200/20

Promster sri 11.8.2021 12:45
sosta kaže...

Super da si riješio problem, iako nije idealno...No ja nemam 5GHz ruter, a neću ga mijenjati sigurno jer nema potrebe, a i coil whine je bio preglasan da ga trpim.

gocc01 kaže...

Ja sam na kraju uzeo Lenovo IdeaPad 3 - Ryzen 3 5300U, IPS, 8GB RAM, 512GB SSD, neko je pitao za usporedbu sa LapBookom pa...Izrada je aluminij vs plastika, pa tu pobjeda ide Chuwiju, iako se na njemu veoma vide otisci. No IdeaPad nije uopće loš, kvalitetna plastika i ljepi finiš, ali opet je plastika. Tipkovnice su mi tu negdje, ne mogu se odlučiti. Mislim da je display kvalitetniji kod Chuwija, što se tiče prikaza boja i kalibracije. No kod Chuwija je brightness na najnižem i dalje jako jak. Peak brightness je tu negdje iako na papiru nebi trebao biti ako se ne varam. IdeaPad ima nekakav žućkast filter out of the box i tu se trebam malo poigrati da ga postavim, ali sam zadovoljan. Responzivnost (općenito) je na definitivno na strani IdeaPada, jbg jači hardver...

 

E sad ono meni najbitnije, a i za ovaj razgovor također, primanje Wi-Fi signala...Lenovo radi apsolutno savršeno (isto kao i drugi uređaji kod mene), unutra je Realtek 8822CE isto ako i kod GemiBooka, uopće nemam zamjerke ni na brzinu ni na range...Ne znam, po meni je kod takvih laptopa najbitniji internet, bez toga ništa, kaj Chuwi radi da im svi modeli imaju problem s tim ne znam, ako oba koriste 8822CE problem mora biti u Chuwiju.

mzopg sri 11.8.2021 15:28
gocc01 kaže...

Nisam puno palio i koristio Gemibook Pro, al internet je dosta spor. Na 2m od routera i spojen na 2,4Ghz imam 42/17. Mobitel mi sa istog mjesta lovi 82/20. Spojim se na 5Ghz, laptop ide čak do 68/18 dok mobitel ide čak do 134/20. 

 

Nekaj ste pisali gore o u ugrađenom wirelessu, Gemibook ima Realtek 8821CE. 

 

Kaj se to ne može malo podebljat jer ovo je kriminalno sporo. Uzeo sam laptop iz razloga da mogu tu i tamo skinut neku seriju/ film ak već nema na servisima tak da mi ovo ne služi svrsi. 

 

Edit: imam A1 200/20

O sunce ti razmaženo, nekad smo skidali serije sa 56kbps modemima. 

Zezam se malo, ali 68Mbps je daleko od kriminalno sporo, to je oko 8.5MB/s ili 510 MB/min., pa tu skineš bilo koju seriju ili film za par minuta.

Pa i 42Mbps je skroz ok.

 

Mada ako si mislio ovaj laptop koristiti za torrente i puno downloadanja onda si fulao uređaj, ali ako ćeš streamati video on će sa tom brzinom raditi bez greške i prikazivati fHD sadržaj.

 

Kolegi je download bio oko 1Mbps i to je bilo kriminalno sporo, ovo kod tebe je s obzirom na cijenu i uređaj sasvim pristojno, a ako ti je malo uvijek možeš ubosti nešto kvalitetniji USB WiFi i dobiti brzine slične mobitelu.

 

Promster kaže...

Ja sam na kraju uzeo Lenovo IdePad 3 - Ryzen 3 5300U, IPS, 8GB RAM, 512GB SSD, neko je pitao za usporedbu sa LapBookom pa...Izrada je aluminij vs plastika, pa tu pobjeda ide Chuwiju, iako se na njemu veoma vide otisci. No IdePad nije uopće loš, kvalitetna plastika i ljepi finiš, ali opet je plastika. Tipkovnice su mi tu negdje, ne mogu se odlučiti. Mislim da je display kvalitetniji kod Chuwija, što se tiče prikaza boja i kalibracije. No kod Chuwija je brightness na najnižem i dalje jako jak. Peak brightness je tu negdje iako na papiru nebi trebao biti ako se ne varam. IdePad ima nekakav žućkast filter out of the box i tu se trebam malo poigrati da ga postavim, ali sam zadovoljan. Responzivnost (općenito) je na definitivno na strani IdePada, jbg jači hardver...

 

E sad ono meni najbitnije, a i za ovaj razgovor također, primanje Wi-Fi signala...Lenovo radi apsolutno savršeno (isto kao i drugi uređaji kod mene), unutra je Realtek 8822CE isto ako i kod GemiBooka, uopće nemam zamjerke ni na brzinu ni na range...Ne znam, po meni je kod takvih laptopa najbitniji internet, bez toga ništa, kaj Chuwi radi da im svi modeli imaju problem s tim ne znam, ako oba koriste 8822CE problem mora biti u Chuwiju.

 Odlična usporedba koja upravo ide u prilog onome što sam cijelo vrijeme pisao, koje su prednosti Chuwija nad klasičnim laptopima tipa ovaj Lenovo. Kolega Gocc01 nema problem sa Chuwijem koji si ti imao, njemu to ipak radi pristojno, bez obzira što je on nezadovoljan, ali 40 do 70Mbps je solidna i očekivana brzina za low budget uređaj.

 

Za sada ste sa WiFijem imali problema ti i kolega Sosta, čekamo kolegu Repko da javi svoje dojmove. Kod mene kako sam pisao sve radi više nego zadovoljavajuće. Ne bi stavljao odmah sve Chuwi modele u isti koš, možda je ovdje u pitanju određena serija, na kraju svi su kupljeni na istom mjestu pa su vjerojatno iz iste serije. Meni ih je stvarno puno prošlo kroz ruke i da sam na iti jednom primijetio taj problem svakako bi to i spomenuo.

 

Treba još biti fer i dodati da je taj Lenovo oko 50% skuplji od Chuwija o kojem pričamo, a to nije mala razlika. Za dva ta Lenova dobiješ tri Chuwija. 

Promster sri 11.8.2021 16:29
mzopg kaže...

 Odlična usporedba koja upravo ide u prilog onome što sam cijelo vrijeme pisao, koje su prednosti Chuwija nad klasičnim laptopima tipa ovaj Lenovo. Kolega Gocc01 nema problem sa Chuwijem koji si ti imao, njemu to ipak radi pristojno, bez obzira što je on nezadovoljan, ali 40 do 70Mbps je solidna i očekivana brzina za low budget uređaj.

 

Za sada ste sa WiFijem imali problema ti i kolega Sosta, čekamo kolegu Repko da javi svoje dojmove. Kod mene kako sam pisao sve radi više nego zadovoljavajuće. Ne bi stavljao odmah sve Chuwi modele u isti koš, možda je ovdje u pitanju određena serija, na kraju svi su kupljeni na istom mjestu pa su vjerojatno iz iste serije. Meni ih je stvarno puno prošlo kroz ruke i da sam na iti jednom primijetio taj problem svakako bi to i spomenuo.

 

Treba još biti fer i dodati da je taj Lenovo oko 50% skuplji od Chuwija o kojem pričamo, a to nije mala razlika. Za dva ta Lenova dobiješ tri Chuwija. 

LapBook je 3150kn, IdeaPad 3 je 3650kn...Znači 500kn razlike, za puno bolji procesor i duplo veći SSD. Onih 2400kn popusta na Mallu ne računam, jer su .

mzopg sri 11.8.2021 16:54
Promster kaže...

LapBook je 3150kn, IdeaPad 3 je 3650kn...Znači 500kn razlike, za puno bolji procesor i duplo veći SSD. Onih 2400kn popusta na Mallu ne računam, jer su .

 Koliko sam shvatio jedan i drugi su na akciji i to su cijene sa popustima, redovne cijene su 3150kn LapBook Pro i 4100kn Lenovo IdeaPad 3.

Kako god meni je drago da si zadovoljan kupljenim i nadam se da će te dugo i dobro služiti, manje je bitno je li Chuwi ili Lenovo. 

fer-de-lance pet 13.8.2021 06:46
gocc01 kaže...

Nisam puno palio i koristio Gemibook Pro, al internet je dosta spor. Na 2m od routera i spojen na 2,4Ghz imam 42/17. Mobitel mi sa istog mjesta lovi 82/20. Spojim se na 5Ghz, laptop ide čak do 68/18 dok mobitel ide čak do 134/20. 

 

Nekaj ste pisali gore o u ugrađenom wirelessu, Gemibook ima Realtek 8821CE. 

 

Kaj se to ne može malo podebljat jer ovo je kriminalno sporo. Uzeo sam laptop iz razloga da mogu tu i tamo skinut neku seriju/ film ak već nema na servisima tak da mi ovo ne služi svrsi. 

 

Edit: imam A1 200/20

Aha, praktički duple brzine +- na istom mjestu.

Vjerovatno onda koristi duplo širi kanal 20/40/80 MHz.

Možeš probati ručno forsati na routeru određenu širinu kanala, pa bi wifi kartica morala pristati ak podržava (a podržava).

BTW, na kojem ti je modu rada router?

Ako možeš forsat na 802.11ac onda bi trebalo sve fercerati ko ludo, ali opet onda problem ako ti neki uređaji ne podržavaju taj mod bude s njima problema....

 

gocc01 pet 13.8.2021 12:10
fer-de-lance kaže...
gocc01 kaže...

Nisam puno palio i koristio Gemibook Pro, al internet je dosta spor. Na 2m od routera i spojen na 2,4Ghz imam 42/17. Mobitel mi sa istog mjesta lovi 82/20. Spojim se na 5Ghz, laptop ide čak do 68/18 dok mobitel ide čak do 134/20. 

 

Nekaj ste pisali gore o u ugrađenom wirelessu, Gemibook ima Realtek 8821CE. 

 

Kaj se to ne može malo podebljat jer ovo je kriminalno sporo. Uzeo sam laptop iz razloga da mogu tu i tamo skinut neku seriju/ film ak već nema na servisima tak da mi ovo ne služi svrsi. 

 

Edit: imam A1 200/20

Aha, praktički duple brzine +- na istom mjestu.

Vjerovatno onda koristi duplo širi kanal 20/40/80 MHz.

Možeš probati ručno forsati na routeru određenu širinu kanala, pa bi wifi kartica morala pristati ak podržava (a podržava).

BTW, na kojem ti je modu rada router?

Ako možeš forsat na 802.11ac onda bi trebalo sve fercerati ko ludo, ali opet onda problem ako ti neki uređaji ne podržavaju taj mod bude s njima problema....

 

 

Svaka čast 

 

Nije 200 al je sad dovoljno za nabrzinu skinut nešto 

 

Nisam probao na mobitelu jer je on spojen na 2,4 a streamam na Chromecast sa njega dok mali spava. 

 

Prije sam mogao podesiti preko digitalnog tehničara preko A1 aplikacije a sad samo putem browsera. Mogu promjeniti kanal, lozinku i to je to. Bilo je na 64. kanalu pa sam stavio na 40. To je na 5GHz. Kasnije ću probat na 2,4 makar neću sa laptopom na WC pa može ostat na 5GHz 

Repko čet 26.8.2021 12:27

Samo da javim kratko dojmove sa wifijem jer se o tome najviše raspravlja. Definitivno ima neki problem, dok sam u blizini rutera (par metara bez prepreka) sve je okej, a kad odem u drugu sobu ili na kat signal drastično opada i gubi se veza dok na mobitelu i drugom laptopu radi bez problema.
Međutim i dalje mislim da je za 2400kn bila dobra kupovina, jer ću svakako pojacati signal na katu pa će biti okej

Edit: Chuwi lapbook pro

mzopg čet 26.8.2021 13:55
djigibao kaže...

Chuwi ima akciju povodom pocetka skole pa su laptopi nesto snizeni, slanje iz Spanjolske...

 

https://store.chuwi.com/pages/chuwi-back-to-school-2021

Odlične cijene, gledam Gemibook Pro koji je za 2350kn "poklon". 

 

MarioVk kaže...
djigibao kaže...

Chuwi ima akciju povodom pocetka skole pa su laptopi nesto snizeni, slanje iz Spanjolske...

 

https://store.chuwi.com/pages/chuwi-back-to-school-2021

 Bas gledam 3100 za corebook x na koji bi se realno mogao staviti mac os i po komentarima bi tada laptop radio jos bolje. Jedino sto je godinu dana garancija a u slucaju kvara moras slat laptop za spanjolsku sto pretpostavljam da nije bas mali iznos.

Slanje u Španjolsku dođe oko 120kn, nije nešto posebno skupo, a i Španjolska je iza ugla. 

Kad se šalje unutar RH opet se plati preko 50kn za paket oko 2kg težine.

 

Powerplanet daje 2 god. garancije, ali tamo je taj model 500 eura + dostava. Tako da je ova cijena 3100kn više nego dobra.

josip12 sub 18.9.2021 16:38

Vidim da Chuwi računala dolaze sa Win10. Postoji li na disku skrivena recovery particija s koje se Win10 može instalirati iz nule, back to factory state?

 

I ako može slika HR tastature sa upaljenim backlight-om, hvala.

mzopg sub 18.9.2021 20:41
josip12 kaže...

Vidim da Chuwi računala dolaze sa Win10. Postoji li na disku skrivena recovery particija s koje se Win10 može instalirati iz nule, back to factory state?

 

I ako može slika HR tastature sa upaljenim backlight-om, hvala.

Mislim da postoji, ali nisam 100% siguran, neka netko od drugih kolega provjeri jer ja uredno pregazim sve sa čistom instalacijom. Inače recovery ti ne treba, samo skineš media creation tool i s njim na USB sticku napraviš novu Win10 instalaciju i to je to.

 

Slike sam stavljao TU pa vidi pomaže li ti to. 

mzopg pon 20.9.2021 23:27
Nemo nemo kaže...

Chuwi Lapbook Pro ispunjava preduvjete za Windows 11!

Nije loše za "tamo nekog kineza" od 300 eura sa "zastarjelim procesorom" 

Još jednom, hvala mzopg što si mi ga "otkrio"!

 Super, drago mi je čuti da te dobro služi i neka nastavi još tako dugi niz godina.