kiwi_91 sri 7.7.2021 17:21

S "Fičeka" (G2030) na Neveru (i5-11600k):

 

Matična: Asus ROG STRIX Z590-F Gaming WiFi
Procesor: Intel i5-11600K cooled by be quiet! Dark Rock Pro 4
RAM: Crucial Ballistix 2x 8 GB DDR4 - 3000 MHz CL15
NVME: WD Black SN750 500 GB
Grafička kartica: iGPU UHD 750
Napajanje: Seasonic Focus GX-550
Kućište: Cooler Master Silencio S600 TG
OS: Windows 10 Pro
Monitor: Samsung S24F356FH

 

Plan za GPU je nešto u rangu budućih NV 3050/Ti, a još ću vjerojatno iz postojećeg računala prebaciti ona dva SSD-a i eventualno grafičku ako vidim da mi integrirana nije dovoljna.

Brki1994 čet 8.7.2021 15:03

Moja mašina. Kućište i ventovi su od MS-a (u tom trenu kada sma kupovao niej baš bio izbor kućišta), ali služe svrsi. Cable management je najbolji što može biti, a side panel sam maknuo jer sam neki kabel morao malo poravnati.

 

Dont judge me 

 

P.S. zanemarite prašinu na zvučnicima i ako je gdje ima na kućištu. Krenuo čistiti taj dan komp, a kako su mi je iza kuće priroda sve mi leti u interijer.

 

midzan21 ned 11.7.2021 18:02

Inače baš i ne kupujem u posljednje vrijeme po Hreljiću, no jutros je bio moj lucky day i to bargain style. Čistokrvno spuštanje cijene, i nešto solidnih ulova za male pare :)

 

Za samo 100kn, uzet je komp koji je sad pod Backup PC (da ne kopiram specse), al' uz dvije mane - jedan RAM utor je ili krepan ili samo ne prepoznaje 1600MHz DDR3 RAM koji je bio u njemu te ne daje sliku preko iGPU na VGA (nisam testirao DVI-D port, nemam kompatibilan adapter na VGA/HDMI, al ako radi preko DVI još i bolje, vadim HD4850 iz njega i još manje zujanja). Jedina izmjena koju sam napravio jest da sam dodao GPU radi testa i ubacio SSD gdje ću stavit Linux jer računalo će ići kao multimedijsko. I da, u originalu je došao sa Celeronom G440 (1c/1t Sandy Bridge), tako da me spasilo što još uvijek čuvam svog i3-2100 (2c/4t) koji je sad unutra. Zanemarite cable management, moram ga jedan dan isprašit, zamijenit termalne i bit će top multimedia mašina/starinske igre/povremeni surfing starcima.

 

Idući deal je bila cheapo sportska kamera (480p interpoliran na 720p tj 1080p, dakle crap) koja barem služi kao web cam, ak ništa drugo za sitne pare (samo 50kn, treba bit ciga i spusit na najniže šta ide jer sam znao da nije legit 1080p već neki upscale).

 

I za sam kraj, mislim da sam frajera opljačko za 20kn jer nije znao koliko da cijeni disk, al WD Green 1TB je bio totalna bagatela (cijena pive iz birca :P). Istog nisam slikao, al kad sam ga povezao sa main workstationom vidio sam tonu piraterije na istom te je odrađen format i bye bye podatci od starog vlasnika.

 

Original slike su na Imguru, a optimizirane su na forumu

 

Edit: našao da imam viška DVI-D na VGA adapter, i radi preko toga. U UEFI uspio postavit da se boota preko iGPU te vozi miško, sad i VGA radi ;) Još da je osposobit za RAM da bude 4GB ili max 8GB 1333MHz. Maknuo sam višak od GPU-a, što manje potrošnje struje to bolje.

Brki1994 pet 16.7.2021 14:27

Druga mašina, doduše u mirovini s pokojom akcijom tu i tamo radi nostalgije!

 

Penitum III 1 ghz i GeForce 2 MX s Windowsom 98 

 

 

Nisam imao kameru pa sam izrezao iz videa sliku

mariolla79 sri 21.7.2021 12:34

Ode 2070 super u goste za 4200..za 7500 dosla 3070 strix iz adm s 36 mj gare..nije lhr.nije ni oc verzija nego obicna,oc je skuplja 800kn ak ce trebat i ova se da oc.sad sam napokon miran 2 god minimalno i nadam se da ovaj strix nema problema s coolerom i shroudom kao strix 5700xt..prvi puta asus grafa..naknadno jos moram stavit cablemod cablove..mislio narucit custm bijelo jedan red sivo i 2 reda ljubicasta ali skupi ko kuga..tak da su samo bijeli..modding kucista u tijeku s ljubicastim dijelovima

Equi čet 22.7.2021 09:27

Evo da se i ja pohvalim malo

Macbook Air 512 ssd 8gb RAM.

Instalirao Android Studio + emulator. Radi valjda 5x brže, nego Lenovo legion y530 s 16gb rama.

Slika je sa mojeg Xiaomija .

 

"Bug rula nadmoČno"

drahic čet 26.8.2021 19:18

Ponovio se malo sa periferijom.. Nikako se maknut od Roccata  

 

Roccat Kone Aimo Remastered Miš i Roccat pyro mehanička tipkovnica. 

 

Slušalice su Roccat Khan Aimo i podloga je Roccat Raivo. 

 

 

 

jaoo sad vidim da su slike naopako skroz :D sorry

mariolla79 pon 30.8.2021 17:45

Ode strix 3070 kolegi u osijek..za iste pare danas cekam gainward phoenix 3070ti iz linksa i k70mk2 se speed switch ...prodo 3070 za 7400..dodatne slike kad dodjem iz linksa..😉 pojest cu g....no sto nije msi supreme ili aorus master 3070 sto sam planirao da zamjenim strix ali za ovu cijenu phoenix 3070ti je pun pogodak..makar je vizualno malo gadna ali nema veze..bolje zgleda s strix al cemo prozvakat...temp su vise jedno 10c ali vise boosta i na vecem taktu je mema..i nike jako glasna i za sad nis necvili..ja sretan s dealom..i par gundama...nadam se da je to zasada to..jos novi desk uskoro...probat cu sivo bijeli sklepat negdje...mozda ikea alex..ili ikea bijeli ko moj crni sadasnji pa navuc sivu foliju ili carbon sivi gore...sorry ako sam izdavio...

P.s zena kaze da je tipkovnica najgadnija koju je vidla...hahha..meni je bas drugacija...

mAa+_ sri 1.9.2021 15:21

Nisam neki vrsni fotograf.

 

Par stvarčica novih unazad par mj.

za bolju polovicu iPad 8 i nova omega

u usporedbi sa njenom starom stolicom

za djecu, a za moju malenkost ps5

i macbook pro 14" sa m1 makinom.

fromcelltohell čet 2.9.2021 13:55

Junior se ponovio, raspao mu se stari mišonja pa je ubo Logitech G403.

Isto se dogodilo i sa slušalicama pa je kupio HyperX Cloud Stinger Core.

 

A ja se ponovio konačno sa PS4 

(Dobio ga od Juniora, i tako je na njemu većinom "igrao Netflix"  a to isto može i na kompu)

fromcelltohell pet 3.9.2021 18:09

Sorry za dupli post, jbg...danas mi stiglo nešto novog "hardware-a"

pa sam baš uzbuđen oko svega toga i htio bih Vam pokazati 

 

Innokin COOLFIRE Z80 + Zenith II 5,5ml tank + 18650 LG HG2 (20A, 3000mAh) baterija.

E, da...i danas mi je punih 150 dana bez duhana