Predstavljanje

Slike vaseg hardvera-Pitanja & odgovori

Stric_Jura sub 20.8.2022 20:34

Bok, dakle Epson L3260...

 

kupljen u Linksu, za 1599 kn...

 

dobije se set od 5 bočica boje oznake 103 - 2x crna i cijan, magenta i žuta, svaka po 65 ml....

 

to daje 8000 stranica ispisa u crnom, te 6000 st. u boji.

 

Sam pisač je nekako "nježniji" od starog SX235W, sva plastika koja se otvara je tanja, a on je malo veći od staroga, ali manji od konkurentskih Canona i HPa.

 

Samo postavljanje je poprilično lako s Epson Control Panel appom s smartphona, koji poslije se koristi i za ispis s moba (umjesto starije Epson iPrint aplikacije), a za detaljnije postavke naravno treba preko web GUI-a  na  IP adresi koju dobije (može se i postaviti s appa).

 

Pozor ! Početna admin lozinka je serijski broj, koji se očita iza kontrolne ploče kad ju odignete.

 

Po online registraciji možete aktivirati i Epson Connect uslugu koja omogućuje da printate odasvud na e-adresu printera ( ime_po_volji@print.epsonconnect.com )...

 

Uglavnom za sad a izgleda povoljno, nek me služi 'ko i stari, do kraja klinkinog školovanja, ja zadovoljan !

dax-lax sub 20.8.2022 21:17

Dobri su to printeri, samo ih se ne smije gasit na dulje vrijeme. Najbolje da su stalno u standby-u. Doma imam L386 a u butigi L6190, koji je malo brži i oštriji u ispisu. Na potonjem se printaju servisni nalozi svaki dan osim nedjelje, i tako već 4 godine, sa prvim kompletom boja. Nema jeftinije od toga.

_itsmoriarty sub 20.8.2022 21:25
Stric_Jura kaže...

Bok, dakle Epson L3260...

 

kupljen u Linksu, za 1599 kn...

 

dobije se set od 5 bočica boje oznake 103 - 2x crna i cijan, magenta i žuta, svaka po 65 ml....

 

to daje 8000 stranica ispisa u crnom, te 6000 st. u boji.

 

Sam pisač je nekako "nježniji" od starog SX235W, sva plastika koja se otvara je tanja, a on je malo veći od staroga, ali manji od konkurentskih Canona i HPa.

 

Samo postavljanje je poprilično lako s Epson Control Panel appom s smartphona, koji poslije se koristi i za ispis s moba (umjesto starije Epson iPrint aplikacije), a za detaljnije postavke naravno treba preko web GUI-a  na  IP adresi koju dobije (može se i postaviti s appa).

 

Pozor ! Početna admin lozinka je serijski broj, koji se očita iza kontrolne ploče kad ju odignete.

 

Po online registraciji možete aktivirati i Epson Connect uslugu koja omogućuje da printate odasvud na e-adresu printera ( ime_po_volji@print.epsonconnect.com )...

 

Uglavnom za sad a izgleda povoljno, nek me služi 'ko i stari, do kraja klinkinog školovanja, ja zadovoljan !

 bok, 

 

ne znam sto printas, ali zar ti nije bilo bolje uzeti neki crno-bijeli laserski ? ja npr sam uzeo Brother DCP-1612W za jako jeftine pare i jednu lasersku patronu. kupljen je 26.10.21 i jos mu nisam mjenjao prvu patronu. 

 

 

MEGATAMA sri 24.8.2022 12:05
hummer0 kaže...
Avalanche kaže...

MEGATAMA gdje si nasao taj SSD za 209e?

 Avalanche

 

Odgovorio je na PS5 temi.

 

Mediamarkt 209eu

Nije mi dosla notifikacija da me netko nesto pitao.

Da u Mediamarktu a mislim da je ista cijena i u Saturnu.

Dvoumio sam se izmedju ovoga i Samsung 980 pro ssd 2tb pa se odlucio za ovaj kad ga je vec Mark Cerny preporucio.

glas_razuma čet 6.10.2022 10:56

Hej! Malo više je koštala, monitor je sam oko 1600 eura. Nisam mislio toliko dati na monitor, no predugo sam birao i dojadio sam sebi. Uzeo sam na www.ldlc.com, s tim da ovaj ne dostavljaju u Hrvatsku (no dostavljaju tu gdje sam ja). Trenutno je akcija (za one koji su u zemljama u kojima dostavlja - Francuska, Italija, Španjolska, Belgija, Monako, Švicarska, Luksemburg), 7% popusta s kodom CACAHUETE. Iskreno, problem je što tih malo skupljih, većih monitora nema nigdje izloženih, pa ih kupuješ na slijepo, temeljem preporuka s neta. Jedno je konfa (iako danas s RBG-em i ludim dizajnima kućišta sve više i tu bude kupnje temeljem vizualnog), no s monitorom je subjektivan osjećaj puno bitniji. Samim tim te preporuke često ne pomažu toliko.

 

Nije mi bio loš Dell na kojem sam igrao do sad, no neusporedivo je. Mislio sam staviti neki video, no morao bih ga snimiti mobitelom starim sedam godina, pa kad se konvertira tri puta, to nije to.

Valentin17 sri 2.11.2022 18:04
Silent horror1992 kaže...
 sad bi radije platio nekom ćevape i pivo da to odradi. 😂

Sumnjam da ćeš takvoga naći, a da to odradi kako treba.

Bolje rečeno treba uz to pripremiti i lovu.

Najbrži sri 2.11.2022 21:35
Silent horror1992 kaže...

Napokon da skinem prašinu sa kutija i krenem slagat.

Tek sad kad sam krenuo sam shvatio koliko sam ostario.

Nema tu onog žara za slaganje kao nekad, sad bi radije platio nekom ćevape i pivo da to odradi. 😂

Baš sam prekjučer nadograđivao PC s komponentama koje su stajale u kutijama 3 mjeseca, a zadnja nadogradnja bila prije 5 godina. Bome ostario sam i smorilo me sve rastavljanje, generalno čišćenje te ponovno sastavljanje. A naposljetku dizanje i uštimavanje Win10 s pratećim programima. Isto vrijeme, ista sudbina 

picajzla0707 pon 7.11.2022 18:49
MGloc kaže...

Upgrade na r5 5600 bio zadnji na lageru.

 

što bi do nedavn reko rambox - uloženo/dobiveno

u zadnje je vrijeme prolupao, pa to više ne spominje, a cijene zen4 i matičnih linka s američkih stranica, bez poreza i u dolarima, izgledaju 'pristojnije'  

picajzla0707 pon 7.11.2022 20:34
MGloc kaže...

Na ddr5 cu ici na godinu i to na intel a ovo neka vuce dotad, eventualno upgradeam na 32gb ddr4.

 ne vidim čemu sljedeće godine išta mijenjat, ovo će ti dobro radit još par godina

ja osobno još ne mislim par godina išta mijenjat, osim grafe za ovaj novi 1440p/144hz monitor, to će ovaj i5 sasvim ok gurat

 

metallic sri 23.11.2022 10:27
Najbrži kaže...
CroVandal kaže...

Reko da testiram i ovo cudo. Grafa je ogromna i masivna btw.

 Kutija je ogromna, a grafe ni za lijeka. 

Sto je tebi kolega, kakav je ono post?