Junior335 pon 5.12.2022 13:27

Vi koji imate optiku, da li jos nude ove InnboxV51 routere ili su nabavili nesto bolje?

 

Wifi je uzasno los na ovim uredjajima i sad razmisljam da li zatraziti novi router ako ga imaju ili kupiti svoj i spojit ga u bridge?

Huurux pon 5.12.2022 16:49
Junior335 kaže...

Vi koji imate optiku, da li jos nude ove InnboxV51 routere ili su nabavili nesto bolje?

 

Wifi je uzasno los na ovim uredjajima i sad razmisljam da li zatraziti novi router ako ga imaju ili kupiti svoj i spojit ga u bridge?

 pozdrav,

 

možeš staviti drugi ruter..ne mora bit od iskona..samo ih treba zvat da ti stave liniju u bridge mode i pitat ih korisničko ime i lozinku za spajanje rutera .

Vlan ID ti je 3967 .

 

Ja tako koristim vec dvije godine i sa kvalitetnim ruterom radi savršeno.

Ico2005 pon 5.12.2022 17:06

ili njihov modem u bridge pa iza toga stavi šta hoćeš (npr TP-Link C6 / C7 kojeg dosta hvale) ili malo više para pa modem tipa fritzbox kojim ćeš potpuno izbacit innbox i bridge... imam doma i fritz i innbox v80, oba rade jednako dobro iako se tu šta nema radit na bakru sa 23/2 brzinom...

Ico2005 pon 5.12.2022 17:26

pa nemam primjedbi na v80, pokriva cijelu kuću kak je red, čak i baca dosta daleko po dvorištu... fritz je isto tako pokrivao al sad nisam hodao okolo da vidim dokle koji baca. v80 dobro radi, nema resetiranja ili takvih cirkusa. da će ti dat novi, čisto sumnjam jer kako mi je rekao tehničar ne mjenjaju dok radi. meni je napisao kod prijave kvara da je modem neispravan, a dobio bi novi v51 da nisam turio nos u kombi i vidio da ima i v80

Huurux uto 6.12.2022 10:09
R3nchi kaže...
jel se moze kupit neki svoj ruter pa vidit s njima da ga oni upogone?

mozes kupit svoj ruter bitno da ima iptv i vlan-id ..njima javis da zelis ruter u bridge mode...svoj novi ruter spojiš u ONT i podesis ga i radi puno bolje od njihovog rutera ..pogotovo ako imas vise uređaja

Huurux uto 6.12.2022 14:58
Junior335 kaže...

Znaci koliko sam pohvatao ako zatrazim bridge mode spajam svoj router u "kutijicu"(ONT) od optike.

 

D-link c6, c7... fritzbox (koji model?)...

 ja sam koristio asus ax55 wifi 6 router sada imam xiaomi ax3200 ... odlično radi na oba dva

Huurux sri 7.12.2022 12:02

pa evo ASUS RT-AX55 odlično mi radi a imam nekih 14 uređaja stalno spojenih ..dobio sam xiaomi i na njemu radi super tako da Asus ide u prodaju..original ambalaža račun i jos 2 g garancije.

Ko je zainteresiran neka se javi u inbox..

Provincija sub 10.12.2022 10:54

Pozdrav,

 

Iskon net/tel/play tv, na Tcom parici- ništa ne radi već 10 dana..grupna smetnja..

Oko mene svi koji su na a1 ili tcomu dobili boxove da imaju barem minimum neta, mi na Iskonu nula bodova..

 

E sada.. pismeno prijavio kvar na dan 1.12. I svaki dan pišem na SZK i dobijam sličan odgovor "skupna greška, radi se".

Pod ugovorom sam još više od godinu dana ali si mislim da mi je ipak bolje preći na Tcom ili A1 iako je skuplje, jer oni bar malo više brinu za korisnika.

 

Da je je gubitak svih usluga na deset ili više dana dovoljan razlog za raskid ugovora?

 

Hvala

R3nchi pon 12.12.2022 21:59
Huurux kaže...

pa evo ASUS RT-AX55 odlično mi radi a imam nekih 14 uređaja stalno spojenih ..dobio sam xiaomi i na njemu radi super tako da Asus ide u prodaju..original ambalaža račun i jos 2 g garancije.

Ko je zainteresiran neka se javi u inbox..

 Imate li  nesto ispod 400kn za preporucit..

U biti ni ne znam dal je problem u ruteru ili...

Imam optiku njihovu i taj innboxv45 ruter, na njega kablom spojen pc i smartbox , te 3mobitela i firestick na wifiju..

Od kad sam kupio firestick koji je na tvu u drugoj sobi, yt a ponekad i ostalo mi steka ako sam u toj sobi ili sobi pored,

do sada je sve uredno radilo, najjace je da steka nekad i kad je firesick iskljucen. pa ne kuzim koji q...

E sad jel to do rutera ili?

AF139 uto 13.12.2022 11:02

Kao prvo sve stacionarne uređaje spojiti LAN kablom kao što su desktop PC, TV, razni media playeri.

To što "šteka" je rezultat strimanja tj. stalnog wifi prometa a wifi se ponaša tako da oni uređaji koji su bliži ruteru guše wifi data promet ostalih korisnika koji su dalje od rutera pa dolazi do stalnog ponavljanja istih data paketića pa čak i do prekida konekcije onih daljih (slabijih signala).

Wifi je nužno zlo samo za mobilne uređaje koje ne možemo spojiti kablom kao laptopi, tableti, mobiteli...

R3nchi uto 13.12.2022 14:36

Pa firestick što sam kupio je wifi only..
Pa mi ga se sad ne prodaje i ne narucuje novi..plus moram kabal kroz zid provlacit.
I jel netko zna kako u bluemailu namjestit outgoing mail.. smtp.iskon.hr mi je pod outgoing smtp server,sta treba pod security i pod port stavit?

fromcelltohell pet 23.12.2022 13:20

Još jedno Iskon "iskustvo".

Jučer me nazovu iz tehničke podrške u vezi prijavljenog kvara.

Koji je bio prijavljen 29.11.

Rekoh, svakaka vam mast, stvarno ste uslužni i ažurni.

Lik veli da zove, jel bi mi trebao tehničar doći provjeriti liniju?

Rekoh, ne treba ništa samo nek ostane ovako kako sad  jest

i dao dragi Bog da što prije nemao s vama više nikakvog posla.

Ikad.

Crocopzmaj12 pet 23.12.2022 15:27

sa iskonom sam godinama imao problema, dijelom svojom krivicom, djelom njihovom...

 

prošle godine kupio xiaomijec mesh, spojio ga na lan, ugasio wi fi od rutera... ne sjećam se kad je veza pukla.

 

ovi njihovi ruteri, to vraga ne valja, doduše, uhvatiš se da je to nekvalitetno govno držalo i po 30-ak uređaja na wi fi, pa je dobro i radilo...

Memphis sri 28.12.2022 11:45
fromcelltohell kaže...

Još jedno Iskon "iskustvo".

Jučer me nazovu iz tehničke podrške u vezi prijavljenog kvara.

Koji je bio prijavljen 29.11.

Rekoh, svakaka vam mast, stvarno ste uslužni i ažurni.

Lik veli da zove, jel bi mi trebao tehničar doći provjeriti liniju?

Rekoh, ne treba ništa samo nek ostane ovako kako sad  jest

i dao dragi Bog da što prije nemao s vama više nikakvog posla.

Ikad.

 Ne čudim, čekam uključenje usluge evo više od mjesec i radim njihov posao da bi se to ostvarilo.

fromcelltohell sri 28.12.2022 13:00

Eto, jučer je bio tehničar iz T-Coma.

Čovjek pitao u čemu je problem i kad sam mu objasnio, zamjenio mi router i otišao promjeniti paricu.

Nakon toga, mjerim nekakvih 10-11 Mbps više u DL što je super, uzevši u obzir da sam do sada imao u najboljem slučaju 27-28 Mbps.

Upload vraćen na 10 Mbps, što je isto ok jer je zadnjih 10-ak dana bio uglavnom ispod 4 Mbps a prije toga tih 10 Mbps.

Vidjet ćemo što će biti dalje.

 

Pitao sam ga ima li kakve šanse da stigne optika u moju zgradu, veli da teško jer da je navodno tu postavljen coaxial od A1.

Zanimljivo, jer A1 ne nudi svoju uslugu uopće na mojoj adresi.

Tko je tu lud a tko zbunjen, ne bih se štel mešati 

 

Edit: Išao sad provjeriti A1 ponudu i sad vidim da stvarno nude paket 140-200 Mbps DL / 14-20 Mbps UL

     To je očito nešto novo jer kad sam doselio u ovaj stan i provjeravao ponudu, pronašao samo VDSL od Iskona i T-Coma.

     Kako god, moram pričekati još do kraja 8. mjeseca kad mi ističe ugovor sa Iskonom pa ću onda na A1 preći.

     Ne plaćaju mi se penali Iskonu za prijevremeni raskid ugovora.

Ico2005 sri 28.12.2022 16:01

blago vama, može meni sveti petar bit isp kad parica gura 22/2, svi su dostupni ali iskon je po ovome najjeftiniji... na optimu ni mrtav, ht je preskup, a1 isto 0 bodova jer iskon održava tehnika ht-a pa to još ide nekako... optike ili skrećivanja petlje nema još na vidiku godinama